Európa liga (selejtező)

Balzan FC – Željezničar Sarajevo

0:2

vége (0:2)

30.06.2015, 17:45 • Hibernians Stadium, Corradino, Paola • Első selejtező kör • Attila Varsányi

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:39:55)
Szűk negyedóra leforgása alatt eldőlt nemcsak e mérkőzés, hanem a továbbjutás sorsa is Máltán, hiszen a vendég Zseljeznicsar kétgólos előnybe került idegenben, amit meg is őrzött a lefújásig. Bajic büntetőből, majd akcióból is betalált az elején a története első nemzetközi kupameccsét játszó balzaniak kapujába, s utána is egyértelműen a vendégek voltak – Bajic és Kokot vezérletével – a veszélyesebbek. A hazaiak nem tudtak, a bosnyákok meg nem nagyon akartak ennél sokkal többet nyújtani a folytatásban, a visszavágó pedig az első meccs ismeretében gyakorlatilag formalitásnak tekinthető. 0:10 lett a kapura lövési kísérletek aránya, azaz az újonc máltaiak semmiféle veszélyt sem tudtak ma jelenteni Antolovic kapujára. A Zseljo sikere minden szempontból teljesen megérdemeltnek mondható.

90+4

90+3

Mezőnybéli hadakozással cseng lassan le ez a mérkőzés.

90+2

Enis Sadikovic lövése vágódik szögletre a hazai blokkról, a szögletet is ő végzi el, de nem alakul ki veszély belőle.

90+1

Micallef helyén Cipriott a hazaiak, egyben a meccs utolsó cseréje.

90

Négy perc a hosszabbítás.

90

A jelek szerint kapura lövési kísérlet nélkül fejezi be első európai kupameccsét a Balzan.

89

Bajic újabb távoli kísérlete a mesterhármas begyűjtése céljából, de ezúttal sem talál kaput a játékmester.

88

Bilbao szabálytalan Enis Sadikoviccsal szemben, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

87

Bajic még küzd a mesterhármasért, sok egyéb tétje már nem is igen maradt ennek a meccsnek.

86

A kétgólos Bajic távoli lövése kerüli el Cassar kapuját.

85

Öt perccel a vége előtt továbbra is a vendégek folyamatos támadásban.

84

Djelmic szöglete veszélytelen, menteni tud a máltaiak védelme.

84

A hazaiak is változtatnak, Darmanin érkezik Grima helyére.

84

A bosnyákok utolsó cseréje ma, Kokot helyén a szenegáli Diatta a hajrában.

83

A szabadrúgást gyorsan szögletre váltja a vendégcsapat.

83

Guobadia szabálytalan most Kokottal szemben, újabb szarajevói szabadrúgás jöhet.

82

Griolinak pedig fokozottan vigyáznia kell, neki ugyanis van már sárga lapja.

81

Damir Sadikovic harcol ki szabadrúgást a vendégeknek, Grioli lépett oda neki.

80

Továbbra is a Zseljeznicsar támadásban, de újabb akciójuk hal el lesállás miatt.

79

Sciberras lecserélésével egy sárga lapos ma már mindenképpen megmenekül a kiállítás veszélyétől.

78

Sciberras helyén Arab a hazaiak első cseréje ma.

76

Újabb vendégcsere, Hadziahmetovic helyére pályára lép a másik Sadikovic, Enis is.

75

Negyedóra van hátra, simán vezet a bosnyák alakulat, a meccs legnagyobb kérdése immár az, hogy lesz-e a 90 perc alatt hazai kapura lövési kísérlet?

74

Lesen akad el a vendégek újabb támadása, továbbra is a Zseljeznicsar a veszélyesebb.

73

Steve Bezzina, a hazaiak középső védője négyszeres máltai válogatottnak mondhatja már magát.

72

Guobadia szabálytalan a bal szélen Djelmiccsel szemben, a vendégeké a labda.

71

Kokot lépne ki középen, de lesen állítja meg a partjelző zászlaja.

70

Hiába a légiósok a hazaiak támadósorában, sem a nigériai Guobadia, sem a chilei Bilbao nem jutott el még a lövés lehetőségéig sem.

69

Közel 70 perc elteltével Antolovic kapus teljesen munkanélküli, a Zseljo pedig magabiztosan őrzi a meccs elején összeszedett kétgólos előnyét.

68

Grima szabadrúgása azonban szokás szerint veszélytelen, ebből sem jutnak el lövésig a máltaiak.

67

Bilbao harcol ki szabadrúgást a beállása óta szinte csak az odalépéseivel előtérbe kerülő Damir Sadikoviccsal szemben, utóbbi be is gyűjti a vendégek első sárga kártyáját.

66

Bajic járt közel a mesterhármashoz, de távoli lövését védeni tudja Cassar.

65

0:7 eddig a kapura lövési kísérletek aránya, a bosnyákok hét próbálkozásából négy talált kaput.

64

Grioli végezte el újra a szabadrúgást, de sokra ezúttal sem mentek vele a máltaiak.

63

Lehet, hogy Bilbao is ezt magyarázta a bírónak, mindenesetre ő már megkapja a sárga lapot, ötödikként a hazai csapatból.

62

Bogdanovic szabálytalan megint, most Sciberrasszal szemben: érik a sárga lap a vendégek védőjének.

61

Sőt, Kokot próbálkozhat a túloldalon újra, de labdája ismét elkerüli Cassar kapuját.

61

Grioli szabadrúgásából azonban nem származik veszély: még mindig nincs kapura lövési kísérlete a hazai csapatnak.

60

Bogdanovic lépett oda Micallefnek, a máltaiak végezhetnek el szabadrúgást.

59

Livaja próbálkozna egy távoli lövéssel, de labdáját blokkolja a hazai védelem.

58

Damir Sadikovic szabálytalan támadásban Sciberrasszal szemben, a hazaiak jöhetnek.

57

Beganovic nem mutatott sokat, csatártársa, Kokot sokkal aktívabb volt Cassar kapuja előtt.

56

Az első csere a meccsen a vendégeké: Damir Sadikovic érkezik Beganovic helyére.

55

Brincat szabálytalan Djelmiccsel szemben, a vendégeké a labda.

53

A Zseljeznicsar eddig kétszer találkozott magyar ellenféllel a nemzetközi kupasorozatokban: az UEFA Kupa 1971/72-es kiírásában a Ferencváros, 1984/85-ös sorozatában pedig (Csuhay emlékezetes góljával) a döntőig menetelő Videoton verte ki őket.

52

Bezzina még nem kapott ma sárga lapot, szemben négy csapattársával, így cseppet sem lenne meglepő, ha a máltaiak emberhátrányban fejeznék be a mai meccset.

51

Bezzina szabálytalan Livajával szemben, a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

50

Továbbra sem jelent támadásban semmi veszélyt ellenfelére a Balzan.

49

Micallef szabálytalan Bogdanoviccsal szemben, a szabadrúgást követően Kokot lövése kerüli el Cassar kapuját.

48

A Zseljo horvát U-válogatott kapusa, Marijan Antolovic ma eddig munkanélküli. A varsói Legia játékosa, aki kölcsönben véd a bosnyákoknál.

47

Guobadia szabadrúgása azonban nem hordoz veszélyt magában.

47

Blagojevic szabálytalan Micalleffel szemben, a máltaiak jöhetnek.

46

A jelek szerint nem volt csere a szünetben egyik oldalon sem.

46

Rémálomszerűen kezdődött története első európai kupamérkőzése a máltai Balzannak, hiszen gyorsan összehoztak egy tizenegyest, amivel négy perc után előnybe került bosnyák ellenfelük. Szűk tíz percre rá Bajic akcióból is betalált, így 13 perc alatt gyakorlatilag eldőlt a meccs, s a továbbjutás kérdése. Hatalmas bravúr lenne a máltaiaktól, ha vissza tudnának jönni ebbe a mérkőzésbe, erre pedig nagyon kevés az esély az eddig látottak alapján, hiszen az első 45 percben még kapura lövési kísérlete sem volt a hazai alakulatnak...

45+1

45+1

Micallef harcol ki még egy szabadrúgást Blagojevic mellett, de sokra ezzel sem mennek a hazaiak.

45

Egy perc a hosszabbítás.

45

Grioli szabadrúgása után Micallef maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

44

Beganovic szintén támadásban lépett oda Grimának, a máltaiak jöhetnek.

44

Bilbao szabálytalan Kosoriccsal szemben a jobb szélen támadásban, szabadrúgás kifelé.

43

Bő negyven perc elteltével legalább Cassar kapusnak is megvolt az első sikeres hárítása.

42

Most Blagojevic ívelte be a kornert, Kokot azonban szabálytalan Sciberrasszal szemben, szabadrúgás kifelé.

41

Bajic szöglete után ment a hazai védelem, újabb sarokrúgás következhet.

41

Djelmic kerül lövőhelyzetbe, a labdáját Cassar kapus üti szögletre.

40

Öt perccel a félidő vége előtt 0:3 a kapura lövési kísérletek aránya, így nehéz dolga lesz a balzaniaknak...

39

Blagojevic szabadrúgásával azonban nem mennek sokra a bosnyákok, már a hazaiaké a labda.

38

Ez már a negyedik hazai sárga: Sciberras lépett oda a kétgólos Bajicnak egy lapért cserébe.

37

Zoran Kokot kettős állampolgár: a bosnyák mellett szerb papírokkal is rendelkezik.

36

Kokot próbálkozik újabb kapura lövéssel, de labdája elkerüli a hazai portát.

35

Kokot lövése vágódik le a blokkoló hazai védelemről.

34

A Zseljo tavaly a BL második selejtezőkörében esett ki két döntetlennel, a második kör elérésére idén is komoly esélyük van.

33

Kosoric szabadrúgásából azonban nem alakul ki veszély Cassar kapuja előtt.

32

Brincat szabálytalan Beganoviccsal szemben, már a harmadik máltai sárga lapot könyvelhetjük el.

31

A máltaiak azonban eddig semmi veszélyt sem jelentenek Antolovic kapujára, magabiztosan őrzi előnyét a szarajevói gárda.

30

Bajic szabálytalan Guobadiával szemben, hazai szabadrúgás következhet.

28

Oliver Spiteri 2014 óta irányítja a balzaniakat, s már be is írta magát a klub históriáskönyvébe az EL-indulás kiharcolásával.

27

Micallef kerül a földre Livaja mellett, a némileg aktívabbá váló hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

25

A hazaiaknak két olasz légiósuk is van: a csatár Piccioni ma nincs a keretben, míg a kapus Senatore a kispadon foglal helyet.

24

Sciberras lépne ki középen, de lesen állítja meg a partjelző zászlaja.

22

A Zseljo sem a légiósdömpingről híres: Antolovic kapus horvát, Blagojevic szerb, a cserék között Uzelac szerb, Diatta szenegáli, a többiek azonban bosnyákok.

21

Az egyre aktívabb Bilbao harcol ki újabb szabadrúgást, most Hadziahmetovic lépett oda neki.

21

Edison Bilbao is légiós a máltaiaknál: a chilei futballista a New York Cosmosból érkezett tavaly.

20

Djelmic állította meg szabálytalanul Bilbaót, a hazaiaké a pontrúgás joga.

19

Nemcsak jobbak, de kimondottan hatékonyak is a vendégek: eddigi két, kaput találó kísérletük két gólt eredményezett.

18

Djelmic szabadrúgása lesen találja középen egy csapattársát, jöhet a Balzan.

18

Némi tanakodást követően Grioli sárga lapot is kap Kvesic földre viteléért.

17

Kvesic lépne ki a jobb szélen, de Grioli megállítja, a finn bíró pedig újabb szabadrúgást ítél.

16

Bilbao lépett oda Kokotnak, a bosnyákok végezhetnek el szabadrúgást.

15

Az első negyedóra nagyon nem sikerült a történelmi meccsen a máltaiaknak, már most kényelmes előnyben a Zseljo.

14

Blagojevic szabálytalan támadásban Agiusszal szemben, szabadrúgás kifelé.

13

A Željezničar gólt szerzett!
RIJAD BAJIC nem csupán büntetőből képes betalálni, hanem akcióból is eredményes. Jól eltalált lövésével szűk negyedóra alatt eldőlni látszik már az első meccsen a továbbjutás.

12

Osa Guobadia a máltaiak kevés légiósának egyike: a nigériai futballista Ausztriában kezdte karrierjét, a Balzanba a Beitar Jerusalemtől igazolt.

11

Guobadia szabálytalan Beganoviccsal szemben, a vendégek jöhetnek.

10

A Zseljeznicsar ezzel szemben a BEK 1972/73-as kiírásában debütált az európai kupaporondon.

9

Április 26-án a Hibernianst verte 3:1-re a Balzan, s ezzel a bajnoki sikerrel harcolta ki a nemzetközi kupaszereplést.

8

Blagojevic szabadrúgása veszélytelen, a hazaiaké a labda.

8

Bilbao lépett most oda Blagojevicnek, szarajevói szabadrúgás következhet.

7

Kosoric szabadrúgását követően Kokot maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

6

Serrano szabálytalan Kokottal szemben, övé a meccs első sárga lapja.

5

A máltaiak vélhetően nem ilyen kezdésről álmodtak...

4

RIJAD BAJIC nem is hibázott a büntetőpontról, gyorsan előnybe kerül a bosnyák gárda!

3

Djelmic szabadrúgása után Brincat szabálytalan a tizenhatoson belül Bogdanoviccsal szemben, 11-es!

2

Agius lépett oda Djelmicnek, a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

1

Történelmi meccs vette kezdetét, ez ugyanis a Balzan FC történetének első nemzetközi kupamérkőzése.

1

Balzan FC: Cassar – Agius, Bezzina, Grioli, Serrano – Grima, Brincat, Sciberras, Guobadia – Bilbao, Micallef. Edző: Oliver Spiteri
Cserék: Senatore (k), Arab, Borg, Zerafa, Cipriott, Darmanin, Lapira

FK Željezničar Sarajevo: Antolovic – Kvesic, Livaja, Bogdanovic, Kosoric – Djelmic, Bajic, Blagojevic, Hadziahmetovic – Beganovic, Kokot. Edző: Milomir Odovic
Cserék: Kjosevski (k), Uzelac, Memija, Diatta, E. Sadikovic, D. Sadikovic, Hiros

Játékvezetők: Antamo – Alakare, Honkanen – Munukka (FIN).
Az Európa Liga első selejtezőfordulójában kedd késő délután a bosnyák Zseljeznicsar látogat a máltai Balzan otthonába. A Balzan a legutóbbi máltai bajnokság 4. helyén végzett 17-8-8-as mérleggel, mindössze egy ponttal lemaradva a bronzérmes Birkirkara mögött. A szarajevói Zseljeznicsar 18-9-3-as mérleggel ezüstérmes lett a bosnyák pontvadászatban, három ponttal kevesebbet gyűjtve, mint a bajnok FK Sarajevo.

A párharc, így a meccs egyértelmű esélyese a szarajevói gárda, a papírforma szerint már az első mérkőzésen előnybe kerülhet. A Balzan számára történelmi jelentőségű lesz a keddi összecsapás, hiszen a klub históriájában először léphetnek pályára európai kupamérkőzésen. A Zseljeznicsar ezt már sokszor megtehette, az Európa Liga tavalyi kiírásában a második selejtezőkör jelentette a végállomást, amikor a szkopjei Metalurg ellen két döntetlennel, idegenben lőtt gólok miatt estek ki (0:0, 2:2).
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.