MTK-Budapest – Budaörs KC

39:28

vége (17:14)

31.07.2015, 17:30 • Népfürdő utcai csarnok • Teleki Péter

A mérkőzést a Budaörs kezdte jobban, a vendégek az első félidőben már négy góllal is vezettek. Aztán a játékrész hajrájára az MTK-Budapest felébredt Csipkerózsika-álmából, a szünetre pedig már a fővárosiak mehettek háromgólos előnnyel.
A fordulást követően a hazaiak sebességet váltottak, futószalagon szereztek gólokat leindításból, a különbség pedig egyre nőtt a két csapat között. A legvégén már a védekezéssel egyik együttes sem sokat törődött, ment az adok-kapok a pályán. A találkozót 11 góllal az MTK-Budapest nyerte. (18:44:23)

Mérkőzés vége. (39:28)

60

A mérkőzés utolsó találatát NÉMETH szerezte, a fürge játékos bal szélről volt eredményes. (39:28)

59

KOVÁCS középről vállalkozott, labdája a bal sarokba csapódott. (39:27)

58

KARALYOS balátlövőből eresztett el egy bombát, a bal felsőben kötött ki a labda. (38:27)

58

KOVÁCS is lövésre vállalkozott, ez is bent van. (38:26)

57

DAKOS remek labdát kapott középen, befordulása után már nem volt nehéz dolga. (37:26)

56

A vendégek büntetőhöz jutottak, Ivanics lövését azonban védte Pucz. (36:26)

55

A Budaörs nem tudta kihasználni az emberelőnyt, a hazaiak viszont elkapkodták a támadást. (36:26)

55

Kovács takarított középen, két perces büntetést kapott. Emberelőnyben a vendégcsapat. (36:26)

54

Dakos vonalra lépett, a Budaörs támadhat. (36:26)

53

Passzívig támadtak a budaörsiek, végül csak a felső lécet trafálták telibe. (36:26)

52

GERA fejezte be eredményesen a hazaiak támadását, ismét tíz van ezzel közte. (36:26)

52

Szamoránsky kapott két perces büntetést, emberelőnyben az MTK-Budapest. (35:26)

51

IVANICS szépített büntetőből. Potyognak a gólok. (35:26)

51

GERA középről félmagasan lőtt, találata után tíz van közte. (35:25)

50

A fővárosiak sokadszor a mérkőzésen leindítottak, DAKOS fejezte be az akciót. (34:25)

50

DAKOS futott be üres területre, érkezett is hozzá a labda. (33:25)

49

ZSIGMOND átlövésből szépített. (32:25)

49

TÓTH MELINDA jó bejátszás kapott, beállóból növelte a hazaiak előnyét. (32:24)

48

Horváth kapott két perces büntetést a hazaiaknál. (31:24)

48

NÉMETH bal szélről betalált, a hosszút választotta. (31:24)

47

DAKOS ezúttal ziccerből talált be, a hazaiaknak sikerült leindítaniuk. (31:23)

46

DAKOS jobb kettőből eresztette el, ez is bement. (30:23)

46

ZSIGMOND középről volt eredményes, a védekezéssel egyik csapat sem igazán sokat törődik. (29:23)

45

Potyognak a gólok, DAKOS volt a gólszerző. (29:22)

44

IVANICS szépített átlövésből. (28:22)

44

VALOVICS nagy kedvvel játszik, betörésből szerezte újabb gólját. (28:21)

43

ZSIGMOND középről lőtt, Ignácz-Pethő lábai között befért a labda. (27:21)

42

Labdát csentek a hazaiak, HOSSZU egyedül végig robogott vele, az eredményes befejezés sem maradt el. (27:20)

41

VALOVICS középen nagy lendülettel érkezett, betörése után nem volt ellenszer. (26:20)

40

Elképesztő! Hosszú zsinórban harmadik gólját szerezte jobb szélről. (25:20)

39

NÉMETH volt harcos középen, bátorsága gólt hozott a vendégek konyhájára. (24:20)

39

HOSSZU teljesen lemásolta előző gólját, ezúttal is jobb szélről tüzelt. (24:19)

38

HOSSZU kapta a labdát jobb szélen, bevarrta a hosszúba. (23:19)

38

IVANICS állt oda a vendégek büntetőjéhez, nem hibázta el. (22:19)

37

Zsigmond kapott két perces büntetést a vendégeknél. (22:18)

37

VALOVICS nagy kedvvel játszik, középen tört be, utána pedig már nem volt nehéz dolga. Ráadásul ki is állítottak róla. (22:18)

36

Zárkózik a Budaörs! A vendégek leindítottak, KISKARTALI bevágta. (21:18)

35

IVANICS vállalta el a vendégek büntetőjét, Ignácz-Pethő nem védhette. (21:17)

35

GERA betalált középről, öt góllal ellépett ezzel az MTK-Budapest. (21:16)

34

NÉMETH bal szélről szépített, eléggé kapkodó most a játék. (20:16)

33

WOLF dobhatott büntetőt, Györkös csak beleérni tudott. (20:15)

33

IVANICS használta ki az emberfórt, négy van közte ezzel. (19:15)

32

Gorliszka kapott két perces büntetést, emberelőnyben a Budaörs. (19:14)

32

Jó hazai leindítás után HOSSZU keze nem remegett meg ziccerben. (19:14)

31

VALOVICS emelkedett magasra, bombájával felavatta Györköst a kapuban. (18:14)

31

Az MTK-Budapest kezdte a második félidőt! (17:14)

31

Elkezdődött a második félidő. (17:14)
Meglepően jól kezdte a mérkőzést a Budaörs, a fővárosiak pedig meglehetősen álmosan játszottak a félidő első felében. A vendégek egészen a 25. percig vezettek, de a játékrész hajrája már egyértelműen az MTK-Budapesté volt, a Budaörs az utolsó hat-hét percben nem talált a kapuba. A hazaiak háromgólos előnyről várhatják a második félidőt.

30

Befejeződött az első félidő. (17:14)

30

A félidő utolsó támadását a Budaörs vezette, a Pest megyeieknek nem sikerült a szépítés. (17:14)

29

Nem megy most támadásban a vendégeknek, a fővárosiak labdát szereztek, majd sokadszor már ismét leindítottak, HOSSZU a felső léc alá vágta ziccerben. (17:14)

28

Hullámvölgyben most a vendégek! A hazaiak támadhattak, jól megjáratták előbb a labdát, majd TÓTH MELINDA futott be üres területre. Bevágta! (16:14)

27

Egy labdaszerzést követően ismét sikerült a fővárosiaknak leindítaniuk, ezúttal DAKOS fejezte be az akciót. (15:14)

27

Pucz védett, azonnal indított, TÓTH MELINDA nem hibázta el a ziccert. Egyenlő az állás! (14:14)

26

HOSSZU kapta a labdát jobb szélen, nagyon bevarrta. Ezzel egy gólra jönnek fel a hazaiak. (13:14)

25

Horváth védekezett túlságosan keményen, két perces büntetést kapott, a vendégek pedig büntetőt dobhattak. Pucz viszont védett. (12:14)

24

A hazaiak leindítottak, TÓTH MELINDA biztos kezűnek bizonyult. (12:14)

23

KISKARTALI ment be a darálóba, három van közte. (11:14)

22

DAKOS jó bejátszást kapott beállóban, szépen fordult le védőjéről, onnan pedig már nem volt nehéz dolga. (11:13)

22

ZSIGMOND állt oda a vendégek büntetőjéhez, nem hibázta el. (10:13)

21

BACIKOVA lőtte át a vendégek falát, megvan a hazaiak tizedik találata. (10:12)

21

FÖLDES KATA jobb szélről nem hibázott, Pucz nem tudott védeni. (9:12)

20

Lerohanásból egymásután két gólt is szerzett az MTK-Budapest, előbb DAKOS, majd HOSSZU volt a gólszerző. (9:11)

19

SZABADFI átlövésével ismét négy van közte, továbbra is jobban pörög a Budaörs. (7:11)

18

HOSSZU jobb szélről most megtalálta a rést, találta után három van közte. (7:10)

17

A hazaiak közben cseréltek a kapuban, Pucz jött be. KARALYOS jobb kettőből elengedett bombájánál viszont ez sem segített. (6:10)

16

15

Hosszu jobb szélről a felső kapufára ejtett, a négygólos előnyért támadhatnak a budaörsiek. (6:9)

14

Barna mellé bombázott, a vendégek azonnal leindítottak, KISKARTALI ziccerben pedig már nem hibázott. (6:9)

13

KAMUTI egyelőre kedvére ficánkolhat, emberelőnyös góljával ismét kettővel vezet a vendégcsapat. (6:8)

12

Egy betörés után Ignácz-Pethő nagyot védett, majd a hazaiak támadásánál Andrási is bemutatott egy jó védést. (6:7)

12

Hosszu kapott két perces kiállítást, emberelőnyben támadhat a Budaörs. (6:7)

11

Az MTK-Budapest labdát szerzett, azonnal leindított, VALOVICS ziccerben pedig nem hibázott. (6:7)

11

WOLF állt oda a fővárosiak büntetőjéhez, pattintott lövése után két gól a különbség. (5:7)

10

Ignácz-Pethő védett egy átlövést, a hazaiak támadhatnak. (4:7)

9

Rögtön itt a Budaörs válasza! FÖLDES KATA jobb szélről suhintott, nem volt ellenszer. (4:7)

8

Le jobb szélre HOSSZU-nak, a rövidet választotta a kék-fehérek szélsője. (4:6)

8

ZSIGMOND vállalta el a vendégek büntetőjét, nem hibázott bele. (3:6)

7

Andrási előbb még nagyot védett, a kipattanónál azonban már tehetetlen volt. BARNA iratkozott fel a góllövőlistára. (3:5)

7

Az MTK-Budapest időt kért! (2:5)

6

Továbbra sem megy a hazaiaknak védekezésben, KAMUTI könnyedén átlőtte az MTK-Budapest falát. (2:5)

6

GORILSZKA bal kettőből tüzelt, ezzel két gól van közte. (2:4)

5

Idegesek a hazaiak, bezzeg a Budaörs. IVANICS köszöntött be átlövésből. (1:4)

4

Büntetőhöz jutott a vendégcsapat, Földes Viktória hetesét Ignácz-Pethő lábbal hárította. (1:3)

4

Jó játszanak a vendégek, közel sem vannak megilletődve. KAMUTI góljával kettővel vezetnek. (1:3)

3

Megszerezte az MTK-Budapest is mai első gólját, GORILSZKA talált be átlövésből. (1:2)

3

A fővárosiak labdát szereztek, Tóth Melinda egyedül robogott kapura a labdával, Andrási nagyot védett. (0:2)

2

Rossz a bejátszás Gorliszkának, a vendégek támadhatnak. (0:2)

2

Hazai elrontott akció után a vendégek támadhattak, bal szélről FÖLDES VIKTÓRIA a rövidet választotta. (0:2)

1

BÁRDY középen megtalálta a rést, a Budaörs szerezte a mérkőzés első gólját. (0:1)

1

A Budaörs kezdte a találkozót. A vendégeknél a kapuban Andrási, míg a hazaiaknál Ignácz-Pethő kezd. (0:0)

1

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Pucz (kapusok) – Horváth, Tóth Melinda, Barna, Kovács, Wolf, Valovics, Dakos, Gera, Hosszu, Gorliszka, Bacikova, Blaubacher

Budaörs KC: Andrási, Györkös (kapusok) – Földes Viktória, Földes Kata, Szamoránsky, Karalyos, Bárdy, Kiskartali, Ivanics, Németh, Zsigmond, Kamuti, Szabó, Szabadfi.
Női kézilabdában még több mint egy hónapot várhatunk az első bajnoki mérkőzésre, a csapatok addig felkészülési mérkőzésekkel igyekeznek formába kerülni. Mind az MTK-Budapest, mind pedig a Budaörs már jóval korábban elkezdte a felkészülést, ma pedig a két együttes edzőmérkőzésen méri össze erejét.

A Budaörs tavaly megnyerte a másodosztály nyugati csoportját, így a csapat történelme során először szerepelhet az NB I-ben. Mihály Attila együttese igyekezett erősíteni az új szezonra, Szabadfi Ágnes Siófokról, míg Bíró Eszter Debrecenből érkezett. A csapat egyébként rendkívül fiatal, komoly kihívás lesz számukra a világ legerősebb és legkiegyensúlyozottabb bajnokságában eredményesen szerepelni.

Az MTK-Budapest egy héttel ezelőtt felkészülési mérkőzésen kikapott a Váctól, de a Barna, Valovics és Gorilszka trió remek teljesítményt nyújtott, Vlagyimir Golovin vezetőedző joggal építheti rájuk a fővárosiak játékát.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.