Szolnoki MÁV FC – Budaörs

2:3

vége (1:2)

22.08.2015, 19:00 • Tiszaligeti stadion, Szolnok • 4. forduló • Kun Zoltán

Egy rendkívül izgalmas és küzdelmes mérkőzést láthattak a szurkolók. A félidőben még 2-1-re vezetett a vendég Budaörs gárdája. Majd rögtön a második játékrész elején egyenlített a Szolnok. Ekkor majdnem mindenki azt gondolhatta, hogy bedarálja ellenfelét a Tisza-parti gárda. Kivéve a budaörsieket. Hegedűs góljára már nem érkezett válasz, így a Budaörs megszerezte második győzelmét a bajnokságban. A Szolnok pedig így már nem hibátlan. Három győzelme mellé elkönyvelhet most már egy vereséget is. (20:54:54)

90+5

90+4

Marques-Airosa szabadít fel. Majd Vermes lő kapu fölé.

90+2

Kenderes távoli bombája nem sokkal megy a kapu fölé.

90

Mint ahogy várható volt. 5 percet hosszabbít Kovács J. Zoltán játékvezető, aki nem lesz a szolnoki szurkolók kedvence.

90

A Szolnok mindent egy lapra feltéve támad az egyenlítő gól megszerzéséért.

89

Gajdos beadásába belelépnek a jobb oldalon. Szöglet következhet.

88

Papucsek már a támadósorban kap helyet. Meglöki ellenfelét a levegőben, így szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

87

Vermes keresztezik nagyszerűen. Majd Pokornihoz passzol. A Budaörsnek ez jó, ha az ellenfél térfelén van a labda.

86

A hazaiak bedobásával folytatódik a mérkőzés. Jó pár perc hosszabbítás várható a meccs végén.

85

Balajti is gazdagabb lett egy sárga lappal.

84

Forrnak az indulatok a pályán. A játékvezető kezéből kezd kicsúszni a mérkőzés.

83

A szögletet követően Layer elé pattan a labda, aki kapásból jócskán a kapu fölé küldi a labdát.

82

Bogáti egy csel után veszi célba a kaput mintegy 19 méterről. Megpattan egy hazai védő lábán. sarokrúgás következhet.

81

Hatalmas küzdelem folyik a pályán. Ebből a szituációból a vendégek kerülnek ki győztesen. Bedobás a jutalmuk.

80

Kovács felívelése pontatlan. Szentpéteri rúgja ki kézből a labdát.

79

Tóth Bence küzd a labdáért Marques-Airosa-val. Végül tisztázni tud a szolnoki középpályás.

78

Kenderes passza Lajer talpában akad el. Nagy mentés volt.

76

Kenderes találja magát ziccerben, de nem tudja eltenni a labdát Szentpéteri mellett. Nagy helyzet és nagy védés volt.

75

Tóth Bencét akasztják meg egy cselsorozat közben.

73

Az eset után kisebb tömegbunyó alakul ki a pályán. Ennek eredményeképp a vendégektől Hegedűs, míg a hazaiaktól Gajdos kap sárga lapot.

73

Hegedűs majdnem fejel még egy gólt. A felső léc akadályozza meg ebben.

72

Itt a vendégek harmadik cseréje. Csillag váltja Pappot.

69

Mezőnyjáték folyik a pályán. Gyűrik egymást a csapatok.

65

A Budaörs gólt szerzett!
A frissen beállt Marques-Airosa indul meg nagy lendülettel az alapvonal irányába. Majd átíveli a labdát a hosszú oldalra. Ott pedig érkezi HEGEDŰS JÁNOS egy védővel a nyakán és a kapuba fejel.

63

Tóth Balázst egy rendkívül csép cselsorozat végén a negyedik útjába akadó védő tudja szerelni. Szép egyéni teljesítmény volt.

62

Kenderest akasztják meg. A Szolnok végezhet el szabadrúgást a vendég térfél közepéről.

61

Két hazai játékos is a földön, ezért áll most a játék.

60

Cserélnek a vendégek. Sajbán Máté jön le a pályáról, és Marques-Airosa érkezik a helyére.

58

Lengyel jobb szélre szánt labdáját fejeli ki Layer.

57

Papucsek keveredik át vendégek térfelére. Ha már ott van, megpróbál beadni. Kísérlete Szentpéteri kezében hal el.

56

Gajdos felé száll egy indítás. Viszont Hegedűs remekül lép közbe és tisztázni tud.

55

Papucsek fejel ki önmagát sem kímélve egy bal oldalról érkező beadást.

54

A szolnokiak egyenlítő gólját követően a Budaörs próbál támadni. Viszont ez veszélyes lehet. A hazaiaknak teret adhatnak ezzel a kontralehetőségekre.

53

Tóth Bence kapott sárga lapot egy mezőnyben elkövetett szabálytalanság után.

50

Lengyel kap üresen egy labdát a bal oldalon, de beérik a védők és blokkolni tudják a beadási kísérletét.

48

A Szolnok gólt szerzett!
Egyenlít a hazai csapat. NAGY ISTVÁN kap egy labdát a tizenhatoson belül és egy remek visszahúzós csel után laposan a bal sarokba lövi a labdát. Megszerezve ezzel önmaga és csapata második gólját.

47

Közben az eső is elkezdett esni. Ennek is köszönhetően csúszott meg a labda, és Sajbán Máté már nem is tudta utolérni a játékszert.

46

A szünetben mindkét csapat cserélt. A hazaiak rögtön kettőt is. Fritz és Horváth Péter jött le, illetve Papucsek és Balajti jött be. A másik oldalon Horváth Levente váltotta a sárga lapos Ódét.

46

Mozgalmas első félidőt láthatott a Tiszaligetbe kilátogató szép számú közönség. Annak viszont nem nagyon örülhettek, hogy rögtön a mérkőzés legelején, pontosabban a 3. percben egy rövidzárlat után meglepetésre az újonc Pest megyei csapat Szabó révén gólt szerzett. Ezután a Szolnok teljes fegyverzetével támadásba lendült, de csak helyzetekig jutottak. Szervezetten, és jól játszott a vendég csapat szinte az egész első játékrészben. Majd szinte még váratlanabb volt a második vendég gól. Bogáti remekbe szabott találata már azt jelentette, hogy kétgólos hátrányból kell fölállniuk Nagy Istvánéknak. A hazaiak középpályása rögtön magára is vállalta a gólszerző szerepét, és egy megpattanó szabadrúgással szinte a középkezdés után szépíteni tudott. Ezután már egy-két kisebb helyzetet leszámítva nem történt érdemleges az első 45 percben. Kis Károly a szünetben megpróbálhatja megnyugtatni játékosait. És újból nekirugazkodhatnak az ellenfélnek. Kérdés mire mennek az eddig rendkívül szervezett védelemmel.

45+1

A játékvezető egy percet hosszabbít.

45

Az első játékrész utolsó perce Pokorni kirúgásával kezdődik.

44

Bogátit borítják föl a felezővonalnál. A szabadrúgást a sértett végzi el.

43

Az ötös sarkára érkező sarokrúgást Tóth Balázs fejeli a mezőnybe.

43

A Budaörs első sarokrúgása következhet. Nagy a labda mögött.

42

Bogáti messziről leadott lövését blokkolja Lengyel.

41

nehezen nyugodnak meg a kedélyek. A Tiszaligetbe kilátogató nézők is egyre türelmetlenebbek.

40

Szép összjátékot követően Horváth kerül kisebb helyzetbe, de összezárnak előtte a védők, és így Szentpéteri fel tudja szedni a labdát. Majd kisebb lökdösődés alakul ki a tizenhatoson belül.

39

Itt a mérkőzés első sárga lapja. Bogáti kapja, miután nem enged elvégezni egy hazai szabadrúgást.

37

Horváth Lőne kapura a tizenhatoson kívülről, de a lelkes vendégek önfeláldozóan blokkolják a próbálkozást.

36

Az összes mezőnyjátékos a vendégek térfelén tartózkodik. Kérdés, hogy meddig bírja ezt a nyomást Miskei Attila csapata.

35

Bal oldali szögletet végez el Nagy István. Nem okoz komolyabb veszélyt a budaörsi védelemben.

34

Támadásban marad a Szolnok. Még az első félidőben egyenlíteni szeretnének Tóth Bencéék.

33

És bent is van. NAGY ISTVÁN ballal remekül tekeri el a labdát, amely védő hátán megpattan, becsapva így Szentpéterit. A labda a kapu közepébe vágódik.

32

Rögtön itt a szépítési lehetőség. Nagy István végezhet el kiváló helyről szabadrúgást. A távolság 20-21 méter.

30

Hegedűs lódul meg nagy lendülettel a hazai kapu felé. Remekül indítja az agilis BOGÁTI PÉTERT, aki egy-két jó csel után visszalövi a labdát a bal alsó sarokra úgy 17 méterről. Pokorni tehetetlenül nézi, ahogy a labda a kapufáról a hálóba pattan. Nagy bajban a Szolnok.

28

Hosszú idő után újra feltűnnek a vendégek Pokorni kapuja előtt. Viszont csak addig jutnak el, hogy a szolnoki hálóőrt kissé megmozgassák egy jobb oldali beadás után.

26

Most nagy nyomás nehezedik a budaörsiek kapujára. Egy újabb beadás után Horváth csúztat nem sokkal a jobb kapufa mellé. Nagyon érik a Tisza-partiak egyenlítő gólja.

25

A sarokrúgás után újabb lövés, újabb blokkolás, újabb szöglet.

24

Kenderest biztatják lövésre a kaputól mintegy 30 méterre. Ő el is vállalja. Az egyik védő beleér. Szöglet következhet.

23

Nagy Tamás bal oldali szabadrúgása után lökés történt a tizenhatoson belül. Szabadrúgás a hazaiak javára.

22

Egy szöglettel felérő bal oldali szabadrúgást követően Tóth Bence elé pattan a labda, aki mintegy 19 méterről kapásból éppen a kapus kezébe lövi a labdát. Szép lövés volt.

20

Egy elmaradt ítélet miatt reklamálnak a hazaiak. Igaz ezzel nem mennek semmire.

19

Fritz lábáról csúszik le a labda egy beadás közben. Vendég kirúgás következhet.

18

A szögletet könnyedén kifejelik a védők.

17

Gajdos bal oldali beadása után Tóth Bence elé kerül a labda, aki továbbítja azt Lengyel elé, aki 7 méterről spiccel egyből kapura lő. A középre érkező labdát Szentpéteri remek reflexszel védi.

15

A pálya közepén folyik a játék. Az eddig 100%-os Szolnok nemigen gondolt ennyire nehéz mérkőzésre a találkozó előtt.

14

Vermes bikázza vissza a mezőnybe a labdát. Nem adja fel a támadás lehetőségét a Budaörs előnyük tudatában sem.

13

A bal oldalon fejlődik fel szépen a Máv támadása. Gajdos beadása után épphogy ki tudják csúztatni a labdát a védők Tóth Bence elől.

11

Tóth Bence végezhet el szabadrúgást az oldalvonal mellől. Kisebb kavarodás végén Gajdosnak kis híján sikerül a kapuba küzdenie a labdát, de végül a védők tisztázni tudnak.

10

Egy szépen végig vitt vendég támadás les miatt akad meg. Szabadrúgással jöhetnek a hazaiak, és vezethetik újabb támadásukat az egyenlítés reményében.

8

Ódé csúszik rá csúnyán Lengyel lábára a hazai térfél közepén. Megússza szóbeli figyelmeztetéssel.

7

A Pest megyeik jobb oldalról elvégzett szabadrúgását Pokorni húzza le magabiztosan.

6

Kissé váratlanul szerzet vezetést a Budaörs rögtön a mérkőzés elején. Kis Károly fiai minden erejükkel azon vannak, hogy ezt az eredményt a maguk javára fordítsák.

5

Ígéretes helyről, mintegy 20 méterről végezhet el szabadrúgást a hazai csapat. Nagy István ballal, nagy erővel a bal kapufa mellé lövi a labdát.

4

Rögtön próbál válaszolni a Szolnok. Tóth Balázs lövés helyett beadást választ. Rossz döntés volt.

3

Egy rövidzárlat rögtön a mérkőzés elején a hazai védelemben. SZABÓ VIKTOR marad teljesen üresen a szolnoki tizenhatoson belül, és higgadtan Pokorni mellett a kapuba helyez. Meglepetésre vezet a Budaörs.

2

Tóth Bence bal oldali beívelése túl hosszúra sikeredik. Kirúgással jöhet Szentpéteri.

1

A Szolnok rögtön magához ragadja a kezdeményezést. Lengyel veszít labdát az ellenfél térfelén.

1

A Budaörs kezdte a játékot.

1

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, míg a vendég csapat játékosai tiszta zöld szerelésben lépnek pályára.
A játékosok felsorakoztak a pályára. A mérkőzés hamarosan kezdetét veszi.
A 4. körrel folytatódik a másodosztályú labdarúgó bajnokság küzdelemsorozata. A Merkantil Bank Liga soros fordulójában az eddig 100%-os Szolnoki Máv Fc. fogadja az újonc Budaörs gárdáját.
A hazai Tisza-parti legénység egy átalakult kerettel és nagy bizonyítási vággyal vágott neki a 2015\16-os szezonnak, és ennek meg is lett az eredménye. Előbb a Soroksárt verték idegenben, majd az Ajkát otthoni környezetben. Ezután a Szigetszentmiklóst fektették két vállra Kis Károly fiai egy gólgazdag mérkőzésen. Mindeközben még egy kupamérkőzést is sikerrel abszolváltak Tóth Bencéék. Hévízen nyertek 1-0-ra a volt Ferencárosi labdarúgó góljával.
Így 9 ponttal várják az újabb ütközetet a Tiszaligetben, ahol a Budörs lesz az ellenfélük.
A Pest megyeiek már nem büszkélkedhetnek ilyen eredménysorral. Egy döntetlennel kezdték a szezont a Balmazújváros ellen, majd a Zalaegerszeg elleni 2-0-ás fiaskó következett. Ezután pedig jött az első győzelem a bajnokságban, hazai környezetben a Sopron ellen. Eközben a budaörsiek is sikerrel vették a kupaakadályt a Füzesgyarmat ellen. Így eddig elég hullámzó Miskei Attila együttesének teljesítménye.
Nem lenne meglepő ha a Szolnok egy újabb győzelemmel megtartaná hibátlan mérlegét a bajnokságban. Mindenesetre érdekes mérkőzésre van kilátás. Ha tehetik tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.