Magyarország – Ukrajna

0:3

vége (0:1, 0:2, 0:0)

21.04.2014, 09:00 • Goyang Ice Rink • Kármán Zoltán

Az egész mérkőzésen erősen kiütközött az ukrán válogatott fölénye, teljesen megérdemelten gyűjtötték be a három pontot, bár egy gólt azért megérdemeltünk volna, megvoltak hozzá a helyzeteink.
A vereség szerencsére nem lett súlyos, Hetényi rengeteget tett hozzá bravúros védéseivel a mai összecsapáshoz.
Az utolsó harmad már döntetlenre végződött. A legjobb játékosnak Bartalis Istvánt választják, az ukránok részéről pedig Belukhint.
A végeredmény tehát Magyarország – Ukrajna: 0-3!
---- (11:10:02)

60:00

59:40

A mi harmadunkban ismét a korong, de nálunk, ebből már nem lesz gól.

59:05

Az utolsó percbe léptünk, a mérkőzés már korábban eldőlt, még a becsületgólért hajthatunk.

58:55

Hári gyűjti be közben Belukhin elől a korongot hátul.

58:15

Na végre, kijöttünk és közben ki is egészültünk.

58:00

Elképesztő, mennyi nagy helyzetben védett Hetényi, nem tudjuk kiütni a korongot továbbra sem.

57:50

Hetényi véd ismét kétszer bravúrral! Varlamov, majd Kvitchenko tüzelt jó helyzetből.

57:05

Pobyedonostsev lövését is hárítja Hetényi, majd Materukhin közeli bal oldali lövésénél is hatalmas bravúrt mutat be a magyar kapus.

56:30

Hetényi kétszer is jól hárít, Materukhin kísérletezett közelről!

56:08

Ezért kár volt, Sofron feleslegesen gáncsolásért kiállíttatja magát. Szűk két percig kettős előny Ukrajna javára.

55:45

Isayenko lövésénél is jól avatkozott közbe Hetényi!

55:05

Megint mi leszünk kevesebben, Vas János volt kissé szabálytalan, de bottal akasztás miatt Sebőköt küldik ki két percre.

54:20

Kovács Csaba szemfülesen lecsapott egy korongra a kapu előtt, majd balról húzta kapura, Gaiduchenko bravúrral hárított!

54:05

Ukrán tilos felszabadítás, az ellenfélnél lesz a buli.

54:00

Az ukránok picit visszább vettek a tempóból láthatóan, a védekezésre fókuszálnak.

53:00

Visszatérhetett Petrukhno, teljes létszámban az ukránok.

52:13

Még 40 mp az előnyünkből, de nem tudjuk egyelőre visszavinni a korongot a harmadukba.

52:00

Tokaji véleményes kézpassza miatt kiviszik a harmadból a bulit.

51:45

Vas Márton kapta jó helyzetben, a kék vonalról rátűzte, Gaiduchenko bravúrral hárított, másodikra meg is szerezte.

51:15

Sofron bombázott jobbról, pár centit tévedett, mellé! Még mindig nálunk a korong.

50:52

Petrukhno gáncsolásért kap két perces büntetést.

50:40

Magosi botja tört el, de egyelőre nem tudja cserélni. Közben egy megpattanó lövés után ellenakció, ukrán kiállítás lesz, ahogy beleér egy ukrán.

50:00

A záró harmad felénél tartunk, kiegészültünk közben.

49:25

Bartalis blokkolt testtel, igen rossz helyen találta el őt a korong. Közben újra "kis les", ahogy az előbb is.

48:35

Pobyedonostsev lövése pattan meg, majd les, kint a buli a harmadunkból – a kék zónán belül korcsolyázgatott.

48:15

Az idő csak telik és telik, de inkább a kék mezesek veszélyeztetnek.

47:46

Kiállítás, Koger volt túl erőszakos, két percre kiáll bottal akasztás miatt.

47:45

Egyelőre ezen a meccsen is sokat köszönhetünk Hetényinek.

47:10

Materukhin kétszer is próbálkozott rövid idő alatt, Hetényi remekül hárított, majd Tymchenko ismételt jobbról, ezt is a magyar kapus kaparintja meg!

46:00

Kicsusszan a harmadunkból a korong egy ellentámadás után, most jó ideje nem történt nagyobb helyzet.

45:10

Közben az ukrán harmadban a buli, egy újabb esély.

45:00

Az első harmad rosszabb aránya után a bulikban feljebb jöttünk, 24-et hoztunk el mi, 30-at az ukránok.

44:45

Elképesztően gyorsak és erősek az ukránok, ha reálisan nézzük a különbséget, akkor ma a gólszerzésnek, és nem a pontszerzésnek kellene örülnünk, ha meglesz.

44:10

Most már teljes létszámban a magyarok is, ezt most aránylag könnyedén úsztuk meg.

43:50

Egy kis időre kiszabadultunk, az ukránok megszerzik gyorsan.

43:15

Shafarenko lőtt jobbról, Hetényi hárította, jól zárta a szöget.

43:00

A magyar szurkolótábor változatlan intenzitással szurkol és énekel.

42:20

Pobyedonostsev lövését védi bravúrral Hetényi középről!

42:06

Navarenko lövése egy védő botjáról pattan ki a pályáról.

41:52

Varga Arnold gáncsolásért kap két percet. Ukrán emberelőny, nem jó jel.

41:45

Lepergett a kiállítás, de mindjárt jön a következő.

41:10

Sebők tüzelt középről, Gaiduchenko jó reflexszel kiütötte.

40:35

Egy les miatt kikerül az ukrán harmadból a korong, de hátul újra megszerezzük szerencsére.

40:20

Ne feledjük, továbbra is négy a négy ellen támadhatnak a csapatok.

40:01

Sajnos kétszer is betaláltak ebben a harmadban az ukránok, eddig mindhárom góljukat emberelőnyből szerezték, tehát a teljes létszámos játékunk egyelőre hátul megfelelő. Most többet támadtunk, nekünk is adódtak ziccereink és helyzeteink, de sajnos Magyarország még egyszer sem tudta bevenni Gaiduchenko kapuját. Reméljük legalább a becsületgól meglesz, de ne adjuk fel, 20 perc játékidő alatt bármi megtörténhet!
Magyarország – Ukrajna egyelőre 0-3!
A szünet után folytatjuk szűk negyed óra múlva!
----

40:00

39:41

Páros kiállítás, Navarenko és Nagy Krisztián áll ki két percre.

39:41

Gaiduchenko vetődik rá egy lecsorgó korongra, Nagy Krisztián próbálta odaszúrni, hátha bemegy, nem sikerült.

39:15

Vas Márton lövése akad el az ukrán kapusban újra.

39:00

Az utolsó perc fut már, a harmad utolsó percei a miénk.

38:30

Ezekben a percekben mi támadunk többet. Bartalis lőtt balról, közvetlen közelről, Mikhnov jól védekezett, kisebb lökéssel is, Gaiduchenko pedig megszerzi gyorsan.

38:05

Vas János tüzelt jobbról egy korongszerzés után, de ez is elkerülte az ellenfél kapuját sajnos.

37:50

Most nem sok esemény történt, hátul adogattak az ukránok.

36:57

Materukhin próbált trükközni, a kapu mögül a bal oldalról passzolt Tymchenkohoz, aki lőtt is, Hetényi pedig védett!

36:40

Sofron bombázott a kék vonalról, ez is a palánkon csattant, mellé!

36:15

Vas Márton indított pontatlanul, tilos felszabadítás lett belőle.

35:45

Kisebb bunyó az ukrán kapu mögött. Zakharov takarított a kapus elől. Semmi különös nincs, nem alakult ki nagyobb balhé.

35:20

Nagy Krisztián lőtt kapura messziről, Gaiduchenko tolta ki a korongot.

34:50

Materukhin bombázta kapura a kiegészülés után ellentámadásból, de szerencsére mellé lőtte.

34:00

Szirányi bombázta kapura jobbról, de a palánkon csattant, mellé!

33:30

Petrukhno blokkolja Bartalis kísérletét.

32:55

Kiütik az ukránok a saját harmadukból, jó lenne kihasználni az emberelőnyünket, ahogy az előbb az ellenfél kihasználta az övét.

32:35

Ladygin áll ki újra az ukrán csapatból bottal ütés miatt. Magyar emberelőny.

32:10

Sofron tüzelt teljesen tisztán jobbról kettő az egyben, Gaiduchenko ezt is kivédte! Az egyik legnagyobb helyzetünk eddig.

31:50

Így most már rendkívül nehéz dolgunk lesz, három gólosra hízott az ukrán előny ez alatt a két emberelőny alatt.
Bondaryev és Sofron ütközött egymással, az ukránnak fáj most jobban.

30:51

Ukrajna gólt szerzett!
Hát ezt nagyon jól kihasználták az ukránok, ezt a kettős hátrányunkat. OLEG TYMCHENKO egy palánkról visszapattanót a jobb saroknál bepofoz a kapunkba! 0-3!
Gólpassz: Petrukhno, Materukhin.

30:30

Az egyik kiállításunk továbbra is tart még, ukrán emberelőny.

29:49

Hetényi bravúrral védett, de a kipattanót OLEG SHAFARENKO bebombázza egészen éles szögből jobbról! 0-2!
Gólpassz: Tymchenko, Petrukhno.

29:40

Még 50 mp kb a kettős hátrányunkból.

29:17

Sajnos öt a három ellen játszhat Ukrajna most egy ideig, Sofron bottal ütött ellenfele csuklójára.

29:00

Sikerült kiütnünk a harmadból, cserélni tudunk.

28:30

Pozsgai akadályozás miatt kiállítva két percre. Ukrán emberelőny. Kár érte, most nem voltak igazán fölényben a kelet-európaiak.

28:20

Varlamov a jobb oldalon tört kapura, Hetényi szépen védett.

27:50

Tokaji lőtt volna kapura, de pont előtte pattant fel a korong, így egészen másfelé szállt.

27:25

Materukhin szerzett korongot, megkerülte a kaput, de aztán Sebők remekül szerelte.

26:20

Megszerzik a magyarok is a saját harmadukban. Nem tudnak annyiszor veszélyeztetni a kék mezesek, mint az első játékrészben.

25:50

Mihály tartja bent a támadó harmadban, végül hátul Varlamov begyűjti.

25:20

Még mindig az ukránok támadnak többet, de valamivel kiegyenlítettebb a játék képe.

24:25

Hetényi hatalmas bravúrral hárította Tymchenko lövését balról, Shafarenko ólálkodott a túloldalon nagyon tisztán.

24:00

Sebők lendületesen tört kapura, Gaiduchenko nagyot védve akadályozta meg a gólszerzést!

23:40

Vas Márton lőtt távolról, a plexiről pattant vissza.

23:15

Tilos ukrán felszabadítás, a buli az ellenfél harmadában.

22:50

Zakharov lőhetett tisztán jobbról, közelről, de nem találta el rendesen, így Hetényi könnyebben tudott hárítani, ez nagy helyzet volt.

22:30

Sajnos változatlanul elég sokszor vesztünk korongot a semleges harmadban.

22:00

A mi harmadunkban volt a buli, de a magyarok elhozzák.

21:46

Na, talán kissé támadóbb felfogásban léptünk most jégre, mint az első harmadban.

21:20

Pozsgai lőtt jobbról, Gaiduchenko védett.

21:00

Blagy tüzelt már a túloldalon, Hetényin nem tudott kifogni.

20:30

Koger vitte be az ukrán harmadba, de nem sikerült sem lőnünk, sem bent tartanunk.

20:01

Sajnos egyelőre Ukrajna akarata érvényesül, jóval többször lőttek kapura, a magyarok többnyire védekezni kényszerülnek. Hetényi szerencsére újra jó napot fogott ki eddig. Akadt néhány lövésünk elől, a helyzeteinket jobban kell majd kihasználnunk, mert nincs belőlük túl sok.
Belukhin góljával Ukrajna vezet 1-0 arányban hazánk ellen, reméljük a következő két harmadban meg tudjuk fordítani az összecsapást!
A szünet után folytatjuk!
----

20:00

19:50

Pobyedonostsev távoli bombáját is hatástalanítják a védők, majd kivágják a túlsó harmadig.

19:37

Bondaryev tüzelt jobbról, Hetényi a lepkéssel lekapja!

19:25

Tokaji emelte ki a korongot jó messzire.

19:10

Hetényi véd újra nagyot, Materukhin szokásos lövése, már hatnál tart ma.

19:00

Ezt a harmadot már hátrányban kell kihúznunk.

18:30

A magyar harmadban a korong, Navarenkot szerencsére nem látták.

18:00

Orbán Attila áll ki két percre bottal akasztás miatt. Ukrán emberelőny következik.

18:00

Hetényi hárította Kvitchenko jobb oldali lövését, félő, hogy kiállítás is lesz.

17:30

Teljes létszámban Ukrajna, ezt elég könnyedén megúszták.

17:15

Sebők tüzelt jobbról, éles szögből, elment a kapu előtt.

16:50

Szirányi és Sebők vitte be a támadó harmadba, de nem jutottunk lövéshez, alig maradt már a kiállításból.

15:45

Gyerünk fiúk, ezt ki kellene használni, de egyelőre a mi harmadunkban a korong, de legalább nálunk.

15:20

Az első ukrán kiállítás, Ladygin áll ki két percre, beletérdelt egy magyar játékosba.

15:05

Tymchenko tüzelt közelről, Hetényi megint jól zárta a szöget, nem hagyott utat a korongnak.

14:45

Gaiduchenko ismét védett egy nagyot, Pozsgai lőtt középről, előtte pedig balról Tokaji kísérletezett.

14:20

Buli az ukrán harmadban, elhozzák a kék mezesek ezt is.

14:10

Sajnos egyelőre nem tudjuk tartósan birtokolni a pakkot, az ukránok birtokolják többet. Igaz, már nem rohamoznak annyira hevesen, mint az elején.

13:25

Ladygin csúszott lesre.

12:48

Gaiduchenko bravúrja, Vas Márton tüzelt messziről, nincs kipattanó!

12:30

Az ukrán harmadban a buli közben, de elhozták a kék mezesek. Közben korongszerzés!

12:15

Megúsztuk ezt a hátrányt most, teljes létszámban vagyunk.

12:07

Ahogy Kovács visszatérhetett, még egy nagy helyzet a kapunk előtt, Tymchenko akarta betuszkolni Hetényi alatt, de nem járt sikerrel!

11:35

Egy ukrán lövés a palánkról jön vissza, Materukhin próbálkozott.

11:05

Toryanyk nem tudta jól kontrollálni a korongot, kicsúszik a harmadunkból.

10:40

Egyelőre nem jutottak az ukránok lövéshez, mindkét csapat cserél.

09:58

Kovács Csaba áll ki két percre, a támadó harmadban követett el valamit. Durvaság miatt állítják ki. Újabb ukrán emberelőny, nem jó jel.

09:35

Zakharov tüzelt középről, majd jobbról ismételt, Hetényi kapta el a korongot.

09:10

Pobyedonostsev lőtt kapura balról, de sikerült őt is blokkolnunk, továbbra is ukrán fölény a mezőnyben.

08:35

Az első igazi kísérletünk, gyors támadás végén Magosi a kék vonaltól tüzelt, pár centit tévedett, mellé!

08:05

Magosi blokkolt egy lövést, marad az ukránoknál, majd egy magyar játékos kiüti, tilos felszabadítás.

07:20

Elképesztő, hogy a csarnok hangulata olyan, mintha Magyarországon lenne a meccs. A szurkolók igencsak megteszik, ami tőlük telik.

06:50

Kovács vitte be a támadó harmadba, de sajnos két védő szerelte, mielőtt lőni tudott volna.

06:00

9-1 a lövések aránya Ukrajna javára, nagyon bekezdtek.

05:40

Ismét egy távoli lövés, alig kerüli el a kapunkat Varlamov lövése.

04:57

Nem bírtuk tovább az óriási nyomást. A kapu mögül érkezett jó ütemben a passz, YEVGENY BELUKHIN pedig középről emberelőnyből bevarrja. 0-1!
Gólpassz: Mikhnov, Blagy.

04:50

Ismét Materukhin tüzelt Safarenko passza után, Hetényi jól zárta a szöget!

04:30

Hetényi védi Materukhin lövését, az ismétlés pedig fölé!!

04:10

Eddig is többnyire védekeztünk, de most emberhátrányba is kerültünk.

03:48

Hetényi védett ismét egy nagyot, de Mihály Árpádot kiállítják két percre ütés miatt.

03:15

Petrukhno bombáját védi Hetényi és utána sem szabadul fel a kapunk, nyomnak az ukránok!

03:00

Eddig valamivel akitívabbak az ukránok, de még csak a meccs elején tartunk, remélem felvesszük a ritmust.

02:40

Ukrán korongszerzés, Zakharov tüzelt balról, kissé mellé szállt a bomba.

02:30

Nagy vitte be az ukrán harmadba, de lőni nem sikerült.

02:00

Sebők csusszant lesre sajnos. Szerencsére Sebők nem sérült meg tegnap súlyosabban, ott lehet ezen a mérkőzésen, nagyot kapott tegnap fejre/nyakra.

01:45

Hetényi hárítja remekül Ladygin lövését a kék vonalról!

01:35

Tilos felszabadítás részünkről, Tokaji üti ki túl erősen. A mi harmadunkban a buli.

01:30

Hári rá is durrantotta, Gaiduchenko hárított, majd Materukhin az ellentámadásból a jobb oldalról tüzelt, Hetényi védte.

01:00

Safarenko indult meg a bal oldalon, a másik oldalon Hári kihozza a korongot a harmadból.

00:10

A magyarok fehér mezben, az ukránok pedig kékben.

00:01

Rengeteg magyar szurkoló jelen, ahhoz képest, hogy a világ másik végén játsszák a mérkőzést, Dél-Koreában. A hangulatot is ők teremtik, a szurkolásuk az egész csarnokot betölti, kb 150-en lehetnek.
Remek mérkőzésre van kilátás, Ukrajna egyrészt a Divízió I/B-ből jutott fel tavaly, másrészt pedig válogatottjuk KHL-ben szereplő játékosokkal van teletűzdelve, ami azért egy komoly értékmérő.
Tegnap Ukrajna egy pontot szerzett, Ausztria hosszabbításban legyűrte őket. Magyarország viszont mindhárom pontot bezsebelte Korea, a házigazda ellen. Néhány perc múlva kezdődik a találkozó!

Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz

Ukrajna: Gaiduchenko (Seliverstov) – Navarenko, Pobyedonostsev, Mikhnov, Blagy, Belukhin – Isayenko, Petrukhno, Shafarenko, Tymchenko, Materukhin – Kugut, Skrypets, Varlamov, Toryanyk, Kvitchenko – Ladygin, Nimenko, Zakharov, Padakin, Bondaryev
Szövetségi kapitány: Andrei Nazarov

Játékvezetők: Marcus Brill (GER), Jan Hribik (CZE) – Markku Buese (FIN), Judson Ritter (USA).
Folytatódik a Divízió I/A csoportos világbajnokság férfi jégkorongban. A helyszín Dél Korea, Goyang. Mi magyarok is részt veszünk a tornán, miután tavaly Budapesten a bronzérmet szereztük meg.
A résztvevő országok: Ausztria, Szlovénia, Japán, Korea, Magyarország, Ukrajna,
Ukrajna ellen lépünk jégre, remélhetőleg sikert aratunk, ha feljutásban gondolkodunk.
A Magyarország – Ukrajna összecsapás magyar idő szerint délelőtt 9 órakor kezdődik, tartsanak velünk élő közvetítésünkkel!
----
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:00 - kor kezdődik.

0:3

Gólok és gólpasszok: 5. Belukhin (Mikhnov, Blagy), 30. Shafarenko (Tymchenko, Petrukhno), 31. Tymchenko (Petrukhno, Materukhin)

Magyarország: Hetényi (Sevela) – Vas Márton, Hüffner, Koger, Sofron, Bartalis – Gröschl, Szirányi, Kovács Cs., Vas János, Hári – Tokaji, Pozsgai, Sebők, Benk, Azari – Varga, Orbán, Nagy, Mihály, Magosi Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz

Ukrajna: Gaiduchenko (Seliverstov) – Navarenko, Pobyedonostsev, Mikhnov, Blagoy, Belukhin – Isayenko, Petrukhno, Shafarenko, Tymchenko, Materukhin – Kugut, Skrypets, Varlamov, Toryanyk, Kvitchenko – Ladygin, Nimenko, Zakharov, Padakin, Bondaryev Szövetségi kapitány: Andrei Nazarov