Div. I/A Világbajnokság

Szlovénia – Dél-Korea

4:0

vége (0:0, 2:0, 2:0)

21.04.2014, 12:30 • Goyang Ice Rink • Info a státusz megváltozásairól (Róbert Balogh)

A vártnál nehezebben indult be a szlovén gépezet, de végül biztosan nyert Szlovénia válogatottja az esélytelenebb házigazda ellen, és így három begyűjtött pontjával felzárkózott a tabellán Magyarország mellé. Dél-Korea csapata továbbra is pont nélkül az utolsó helyről várhatja a VB további küzdelmeit.

59:06

Son Hoseung kapus visszatért a kapuba a gól után.

59:06

Szlovénia gólt szerzett!
Lehozta az utolsó percben a hazai gárda Son kapust. Ezt JAN URBAS egy megszerzett korong után kihasználta, és az üres kapuba ütötte a negyedik szlovén gólt. A találat gólpassz nélküli volt.

57:17

A koreai Kim Won Jungot is leültetik két percre durva játékert.

57:17

Ráadásul Pance Ziga is lemegy a szlovénoktól két percre durva játékért.

57:17

David Rodman megy le két percre, utolsó lehetőség a koreai csapat előtt.

55:22

Tíz perc fegyelmi büntetést kapott a szlovén Miha Stebih.

55:00

Kiegészült Dél-Korea csapata.

53:00

Kiállítás Dél-Korea csapatában, 2 percet kap játék késletetésért Oh Hyonho.

52:00

Huszonhét lövést adtak le eddig a koreai fiúk, de Gracnar jól védi hálóját, szeretné tiszta lappal zárni a mérkőzést.

50:00

Tíz perccel a harmadik harmad vége előtt, Szlovénia közel áll ahhoz, hogy elkönyvelje első győzelmét a koreai világbajnokságon.

47:01

Újabb két perc telt el a harmadik felvonásból, marad a háromgólos szlovén vezetés.

45:01

Szlovénia már 30 leadott lövésnél tart, alaposan belekezdtek a harmadik harmad elején.

42:00

Szlovénia ezzel a Music találattal megnyugtató előnyre tett szert, de mint korábban már tapasztalhattuk Dél-Korea olyan könnyen nem adja fel.

40:39

Újabb szlovén góllal kezdődik a záró harmad. ALES MUSIC talál a hálóba. A gólnál nem asszisztált senki.

40:10

Kim Woonyong még egy másodpercig a büntetőpadon ült az utolsó harmad kezdetén, de már játékba kapcsolódott ő is.

40:01

4:0

Gólok és gólpasszok: 26. Urbas (Music, Robar), 27. Verlic (Leber, Kuralt), 41. Music, 60. Urbas

Szlovénia: Gracnar (Hocevar) – Robar, Gregorc, Mursak (A), Music, Urbas – Podlipnik, Pavlin, Rodman D., Pance, Rodman M.(A) – Tavzelj, Stebih, Ankerst, Golicic, Razingar (C) – Tosic, Leber, Kuralt, Koren, Verlic.

Dél-Korea: Son (Park) – Lee Don Ku, Oh Hyonho, Kim Sangwook, Kim Kisung, Radunske (A) – Young Bryan, Kim Donghwan, Kim Won Jung (A), Cho Minho, Swift Michael – Kim Yoonhwan, Kim Hyunsoo, Park Woosang, Lee Yongjun (C) – Kim Wooyoung, Chang Jun, Ahn Hyunmin, Kim Hyung Jonn, Lee Young Jun.

Játékvezetők: Anisimov (RUS), Sylvian (CAN) – Kack (SWE), Kanazawa (JPN)