FK Partizan Beograd – PFK Ludogorets Razgrad

2:2

vége (2:2)

06.08.2014, 20:45 • Partizan stadion, Belgrád • Ákos Pallag

A szabadrúgás nem jó, vége a Partizan idei BL szereplésének! Az egészen kiváló első félidőt egy gyengébb iramú, ám ugyanúgy nagy helyzeteket tartogató második követte, újabb találatok azonban nem születtek, így pedig az emberelőnyben játszó és ennek köszönhetően irányító Ludogorets örülhet a végén. A Partizan nagyon megsínylette Trajkovic kiállítását, ugyan adódtak előttük gólszerzési lehetőségek a második félidőben, a játék képe alapján azonban nem sok esélyük volt a vezetés megszerzésére. A Ludogorets remekül használta ki emberelőnyét és megőrizte a számára kedvező 2:2-es döntetlent. Ezzel a bolgárok egy lépésre kerültek a BL főtáblától és már biztos az EL szereplésük, a Partizanra pedig még vár egy Playoff kör a második számú kupasorozatban. A végeredménnyel búcsúzom, FK Partizan Beograd – PFK Ludogorets Razgrad 2:2, 2:2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal továbbjutó a Ludogorets! Köszönjük a figyelmet! (22:41:43)

90+3

A taktikai faultért Fábio Espinho kap sárgát.

90+3

Még egy szabadrúgás a Partizannak a saját térfeléről.

90+3

A mérkőzés utolsó perce következik, és a Ludogorets támad.

90+2

Bezjak kap szabadrúgást a szerb térfélen, fontos másodperceket nyerve ezzel csapatának.

90+2

Bezjak távoli lövése ezúttal sem okoz gondot Lukacnak, magabiztosan fogja azt.

90+1

Egészen hátra játsszák a labdát Stoyanovig a bolgárok.

90

Három percet hosszabbít a játékvezető!

90

A Partizan kapuja előtt passzolgatnak a vendégek, kilátástalannak tűnik a szerbek helyzete.

90

A rendes játékidő utolsó percébe léptünk!

89

Bezjak lövése nagyon gyenge 20 méterről, jócskán elkerüli Lukac kapuját.

88

Vulicevic beadását követően Lazovicról megy ki a labda az oldalvonalon túlra.

87

Vészesen fogy a Partizan ideje, és nincs a szerbeknél a labda!

86

Saját térfelén veszít labdát a Partizan, Andrianantenaina kapja a kiugratást, majd éles szögből, 9 méterről lő Lukac ölébe.

85

A mérkőzés utolsó cseréjét a Ludogorets hajtja végre: a duplázó Marcelinho jön le, Fábio Espinho folytatja a helyén.

84

Luka beadását követően Skuletic és A. Aleksandrov ugrik fel fejelni, a szerb játékos szabálytalan.

83

Szépen kijátszott bolgár akció végén Marcelinho lő kapura 18 méterről, lapos lövését kiüti Lukac, az érkező Júnior Caicara az üres kapuba pofozza a labdát, azonban az asszisztens már korábban jelezte a lest. Érvénytelen a találat!

82

Jön tehát az utolsó Partizan csere: Brasanact váltja Ninkovic.

82

Ninkovic készül beállni a hazaiaknál.

81

A rendes játékidő utolsó tíz percébe léptünk, továbbra is a Ludogorets a továbbjutó idegenben lőtt góllal!

80

Misidjan vezette rá a védőkre a labdát, 16 méterről próbálta a bal alsó sarok felé tekerni azt, lövését Branko Ilic blokkolja.

80

Stankovic kapcsol le Misidjan elől egy átadást, azonban hamar elveszíti a játékszert a Partizan.

78

Cserél a Ludogorets: Mihail Aleksandrov helyén Andrianantenaina.

77

Vulicevic tanári szerelését követően Lazovic kapja a magas indítást, ám megállítja az asszisztens, lesről indult.

76

Nehézkesek a Partizan támadásai, azonban az utóbbi percekben az emberhátrányban játszó szerbek előtt adódtak hatalmas lehetőségek.

75

Közben a másik oldalon Misidjan jöhetett a labdával, három a három ellen, egy lövőcselt követően azonban megbotlik, így nem tud kapura lőni!

74

Bal oldalról érkezik a beadás hazai részről, a labda elcsorog a kapu előtt, Skuletic lemarad róla az ötösön belül, nincs lövés!

73

Dyakov marad lenn a földön, Brasanaccal találkozott. A szerb játékos véletlenül könyökölte képen, nem volt szándékosság a mozdulatban.

71

Misidjan elől tisztáz bedobásra Branko Ilic.

70

Közben cserél a Partizan: Zivkovic hagyja el a pályán, Luka folytatja a helyén.

70

Vulicevic kap forintos labdát a jobb szélen, a centerezése is jó, Lazovic sarokkal teszi tovább, majd az érkező Skuletic 5 méterről a kapu fölé lő! Óriási lehetőség maradt ki!

69

Marcelinhot buktatja Brasanac, a szabadrúgást ismét hátra játssza a Ludogorets.

68

Cseréhez készülődik a Partizan.

67

Ismét Misidjan kerül a középpontba, ezúttal szabadrúgást harcol ki a Partizan térfelén. Vulicevic volt a vétkes.

67

Misidjan beállítása jó döntés volt, ezúttal is a holland játékos szerez labdát a középpályán.

66

Szépen tartja a labdát a Ludogorets, az idő nekik dolgozik.

65

Misidjan vezette fel a labdát, majd passzolt Marcelinhohoz, aki elől csak nagy nehezen tudott felszabadítani Stankovic.

64

Zivkovic zavarja Angulot a Ludogorets tizenhatosánál, akinek nem is sikerül a felszabadítás, ám Skuleticék nem tudják kapura tenni a labdát.

63

Egy lefülelt passzt követően Lazovic indulhatott volna meg a labdával, ám Mihail Aleksandrov taktikai faultja után a földre kerül. Sárga lap a bolgárok 7-esének.

63

A hazai térfélen járatja a labdát a Ludogorets.

61

Az emberhátrányban játszó Partizan a második félidőben az ellentámadásokra rendezkedett be, ennek köszönhetően magukra húzzák a bolgárokat, akiktől jönnek is a helyzetek.

60

Marcelinho! A brazil támadó megkapja a labdát a tizenhatos előtt, majd egyből lő 18 méterről. Nem sok hiányzott, hogy beférjen a bal alsóba!

59

Marcelinho adja be a labdát a tizenhatosra, 9 méterre a kaputól Bezjak fejel jó két méterrel a keresztléc fölé.

58

Bezjak veszít labdát a hazai tizenhatos előtt, a kontrát Angulo állítja meg a jobb szélen.

57

Angulo kap szabadrúgást a Partizan térfelének közepén.

57

Lazovic nagyon aktív, ezúttal azonban lesre futott, magasban az asszisztens zászlaja.

56

Lazovic kapja a kiugratást Zivkovictól a leshatáron, jobbról, 17 méterről lő kapura, lapos lövését magabiztosan fogja Stoyanov.

56

Misidjan lépett oda Branko Ilicnek a középpályán, szabadrúgás.

54

Ez hogy jött ki?! Misidjan kissé balról tekeri a hosszú sarok felé a szabadrúgást, a labda a bal kapufáról a jobb oldali felé vágódik, amit Bezjak egy méterről szintén a kapuvasba lő! A kipattanót már eltakarítják a védők.

52

Marcelinho kapja a labdát Misidjantól, majd Branko Ilic jóvoltából a földre kerül. Jó helyről, Lukac kapujától 22 méterre jöhet szabadrúgással a Ludogorets!

52

Zivkovic szögletét követően Branko Ilic jócskán a kapu mellé csúsztat.

51

Vulicevicet akadályozza meg a beadásban Misidjan, szögletre vágódik a labda.

50

Moti tisztáz bedobásra Zivkovic elől a jobb szélen.

49

Angulo cselezget a bal szélen, beadása Marcelinhot találja középen, aki lekészíti lövésre az érkező Dyakovnak. A bolgárok csapatkapitánya 20 méterről a védőkbe lövi a labdát!

47

Skuletic lesen a hazaiaknál.

46

Rögtön az elején helyzet a Partizan előtt! Lazovic kapja a labdát a tizenhatoson belül, fordulásból lő 8 méterről, centikkel téveszti el a jobb alsó sarkot!

46

A Ludogoretsnél pedig Dani Abalot váltotta Misidjan.

46

Mindkét fél cserélt a szünetben: Sasa Ilic helyén Branko Ilic.

46

Rendkívül élvezetes, fordulatos, ám indulatokkal, pofonokkal dúsított első félidőt láthattunk, ami után 2:2-vel vonulnak szünetre a csapatok. Csendes első 15 perc után beleerősített a Ludogorets, és Marcelinho duplájával két perc alatt elnémították az addig vidám szerb szurkolókat. Tíz perccel később azonban Skuletic szépített, majd rá öt percre ő is duplázott, így alakult ki a félidei döntetlen, ami a Ludogoretsnek kedvez. Az utolsó percekben elszabadultak az indulatok, nem bírtak a játékosok a vérükkel. Trajkovic egy pofon miatt a 41. percben mehetett zuhanyozni, ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozta csapatát, amelynek még 45 percet kell emberhátrányban futballoznia, ráadásul gólt is kell szerezniük a továbbjutáshoz. Reméljük a második félidőben is hasonlóan érzelemdús és mindenekelőtt izgalmas félidőt produkálnak a felek. A szenzációs első félidőt követően tehát FK Partizan – Ludogorets 2:2!

45+2

45+2

Volkov kapott sárgát, miután Caicarát szándékosan fellökte játékon kívül.

45+1

Lazovic kap egyet Caicaratól, Skuletic is odamegy rendet rakni, végül a Ludogorets edzőjének, Dermendzhievnek kell szétválasztania őket.

45

Két perc lesz a ráadás az első félidő végén.

44

Jobb oldali beadást követően Bezjak lép ki a védők mögül és teljesen üresen lő a kapu mellé 6 méterről!

43

A dulakodást követően Sasa Ilic is kap egy sárga kártyát.

42

Elszabadultak az indulatok! Bezjak csúszik rá Sasa Ilic lábára, sárga lap!

42

Trajkovic elvesztette a fejét, ostoba hibáját követően tíz emberrel kénytelen játszani a Partizan, és győzniük kell a továbbjutáshoz.

41

Trajkovic előbb blokkol egy beadást, majd egyszerűen arcon csapja Bezjakot. Azonnali piros!

40

A Partizan tizenhatosa előtt járatja a labdát a Ludogorets.

39

Saját térfelén veszít labdát a Partizan, Mihail Aleksandrov vezeti fel a labdát, azonban passz helyett egyedül akarja megoldani két védővel szemben. Nem járt sikerrel.

38

Angulo passzát Brasanac kapcsolja le a támadók elől.

37

A gól nélküli odavágó után teljesen kárpótol minket a mai meccs, elképesztő fordulatok!

Skuletic - 2 : 2

35

A Partizan gólt szerzett!
Hihetetlen! Drincic szögletét megcsúsztatják, a hosszú oldalon Trajkovic a bal kapufát találja telibe, azonban a kipattanót PETAR SKULETIC négy méterről bepofozza a kapuba. Stoyanov tehetetlen, 2:2! Szenzációs mérkőzés!

35

Volkov megy el a bal szélen két bizonytalan bolgár védő mellett, lapos beadása Skuletic felé érkezik, azonban szögletre tisztáznak a védők.

34

A Partizannak további két gólra van szüksége a továbbjutáshoz, döntetlen esetén idegenben lőtt gólokkal megy tovább a Ludogorets.

33

Brasanac átlövését blokkolják a Ludogorets védői.

32

Labdavesztést követően Marcelinho megy a labdáért, azonban babát talál, Zivkovic kap tőle nagyot. Sárga lap!

Skuletic - 1 : 2

30

Szépít a Partizan! Remek összjáték végén PETAR SKULETIC kap kiugratást Brasanactól, egyedül viheti rá a kapusra a labdát, Zlatinski nem éri utol, a szerb támadó pedig kissé jobbról, 12 méterről a rövid felső sarokba bombáz. 1:2!

28

Stoyanov közben ápolásra szorul, Zivkoviccsal ütközött az előző helyzetnél.

27

Zivkovic kapott remek kiugratást, Anguloval futott versenyt, a kiérkező Stoyanovon is túljutott, azonban kiszorított helyzetből, 10 méterről nem tudott az üres kapuba passzolni, egy méterrel eltéveszti a rövid sarkot!

26

Stankovic a olvassa a játékot, lekapcsolja a passzt Marcelinho elől.

26

Zlatinski blokkol egy jobb oldali beadást, jöhet a Ludogorets kontrája.

25

Zivkovic kapja a kiugratást a jobb szélen, lapos beadását azonban kivágják a vendég védők.

25

Szenzációs perceket produkál a Ludogorets, két perc leforgása alatt két gólos előnyt dolgoztak ki.

24

Zlatinski szögletét elfejelik a rövid oldalon.

23

Trajkovic tisztáz szögletre Marcelinho elől!

Marcelinho - 0 : 2

21

A Ludogorets gólt szerzett!
Elképesztő! Teljesen elaludt a Partizan védelme, Júnior Caicara zavartalanul futhatott fel a jobb oldalon, középen négyen is érkeztek, a brazil honfitársa, MARCELINHO elé passzolt, aki átvette a labdát, majd 11 méterről bevarrta a léc alá. Síri csend a Partizan Stadionban, 0:2!

Marcelinho - 0 : 1

19

Mihail Aleksandrov kapja a kiugratást a jobb szélen, még eléri az alapvonal előtt, ráadásul a beadása is jó, a laposan érkező labdát MARCELINHO 7 méterről, becsúszva juttatja a kapu jobb alsó sarkába! 0:1!

19

Zlatinski szögletét rossz helyre fejelik a védők, azonban Dani Abalo 17 méteres lövését blokkolni tudják!

18

Bal oldali szöglettel jöhet a Ludogorets, nagy a helyezkedés középen.

17

A Partizané tehát a mérkőzés első helyzete, ám a Ludogoretsnél van többet a labda.

16

Lazovic lép ki a leshatárról, egy magas átadás visszafejel az érkező Zivkovic elé, aki 17 méterről nem sokkal lő a bal felső sarok mellé!

15

Mihail Aleksandrov felé érkezik az átadás a hazai tizenhatos területén, a támadó a helyezkedés közben lerántja Volkovot, szabadrúgás kifelé!

14

Skuletic kap pontatlan passzt, visszakerül a labda a Ludogoretshez.

14

Caicara bodicsekje után szabadrúgással jöhetnek a szerbek a félpályáról.

13

Bezjak felé érkezik egy pontatlan átadás, Lukachoz kerül a labda.

12

Dani Abalo szögletére többen is felugranak, ám senki nem tud fejelni, bedobással jöhet a túloldalon a Partizan.

11

Lapos beadás érkezik balról a vendégek részéről, középen Volkov és Vulicevic nem értik meg egymást, végül előbbi tisztáz szögletre.

11

Sasa Ilic kap pontatlan labdát a bal szélen, bedobással jöhetnek a bolgárok.

10

Skuletic forgatja meg védőjét, beadását azonban blokkolják.

9

Dyakov szabálytalan a Partizan tizenhatosa előtt.

9

Volkov becsúszó szerelését követően bedobással jöhet a Ludogorets.

8

Bal oldalról érkezik a vendég beadás, Lukac fogja.

8

A szerb szurkolók félelmetes hangulatot teremtenek a Partizan Stadionban.

7

Drincic kerül földre Dani Abalo jóvoltából a félpályánál, szabadrúgás a Partizannak.

6

M. Aleksandrov ugratja ki Marcelinhot a tizenhatoson belül, azonban a védők megelőzik a brazil támadót, Lukac pedig felszedi előle a játékszert.

5

Marcelinho beadását vágják ki a szerb védők.

5

Stankovic tisztáz bedobásra Bezjak elől a jobb szélen.

4

A szöglet elmegy keresztbe, senki nem ér bele, kihozza a labdát a Partizan.

3

Trajkovicot máris fegyelmeznie kell a játékvezetőnek.

2

A jobb oldalról végezhet el szögletet a Ludogorets.

2

Lazovic teszi tovább mellel a labdát Skuleticnek, aki viszont lesről indul, ezt jelzi is az asszisztens.

1

FK Partizan Beograd: Lukac – Volkov, Vulicevic, Stankovic, Trajkovic, Brasanac, Zivkovic, Drincic, S. Ilic, Lazovic, Skuletic

Cserék: Zivkovic (K), Luka, Fofana, Ninkovic, Grbic, B. Ilic, Gulan

Vezetőedző: Marko Nikolic

PFK Ludogorets Razgrad: Stoyanov – A. Aleksandrov, Angulo, Moti, Júnior Caicara, Dani Abalo, Dyakov, Zlatinski, Marcelinho, M. Aleksandrov, Bezjak

Cserék: Cvorovic (K), Mäntylä, Fábio Espinho, Quixadá, Andrianantenaina, Choco, Misidjan

Vezetőedző: Georgi Dermendzhiev

Játékvezetők: A. Kulbakov – D. Zhuk, A. Getikov – D. Scherbakov (BLR).

PFK Ludogorets Razgrad - FK Partizan Beograd 0:0

A játéknap egyik legszikrázóbb visszavágójának a szerb Partizan és a bolgár Ludogorets összecsapás ígérkezik Belgrádban. A félelmetes hangulatot teremtő közönségéről is híres Partizan elsődleges célját elérte Bulgáriában, kapott gól nélkül hozták le döntetlenre a mérkőzést, ám innentől kezdve minden egyes Ludogorets találatra két góllal kell válaszolnia a szerb "gőzhengernek". Az odavágót Razgradban uralták a zöldek, Szerbiában érzelemdús, kiélezett találkozóra van kilátás. A tavalyi kiírásban is pont a harmadik selejtezőkörben került össze a két csapat, akkor a Ludogorets győzni tudott Belgrádban 1:0 arányban, és 3:1-es összesítéssel ment tovább. Van tehát elszámolni valója a Partizannak, remek szórakozásra, parázs csatára van kilátás!

Az első mérkőzésen:
PFK Ludogorets Razgrad – FK Parzitan Beograd 0:0
Ludogorets Arena, 5530 néző
Sárga lapok: 50' Moti, 58' Dani Abalo, 78' Bezjak (LUD) – 10' Brasanac, 55' Ilic, 72' Lukac (PAR)

Az FK Partizan Szerbia legsikeresebb és legnagyobb hagyományokkal rendelkező klubja, számos megdönthetetlennek tűnő rekordot tudhatnak magukénak. A csapat legdicsőbb pillanata az 1966-os BEK döntő, ahol végül 2:1 arányban alulmaradtak a Real Madriddal szemben. A szerb bajnokság 2006-os fennállása óta hatszor szereztek bajnoki címet, az utóbbi években többször is eljutottak a BL/EL főtábláig. Legutóbb a 2010/11-es kiírásban kerültek a legrangosabb európai kupasorozat főtáblájára, a tavalyi évben pont a Ludogorets, pont a harmadik selejtezőkörben jelentette a végállomást a fekete-fehérek számára.

A bolgár Ludogorets mindössze két éve mutatkozott be az európai színtéren, azonban máris hatalmas sikereket ért el: a tavalyi évben az Európa-ligában – a Laziot kiejtve – egészen a nyolcaddöntőig meneteltek a razgradiak, ahol a Valencia együttese állította meg őket. Az utóbbi három évben három bolgár bajnoki címet szerző Ludogorets tehát hatalmas erőt képvisel, az előző körben a luxemburgi Dudelange ellen hangoltak egy 4:0-ás és egy 1:1-es mérkőzéssel. A tavalyi évben a hazai 2:1-es győzelmet követően Belgrádban is legyőzték a Partizant, tehát jó emlékekkel térnek vissza Szerbiába a zöldek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.