Larvik HK – WHC Vardar SCBT

24:25

vége (15:12)

24.08.2014, 15:00 • Egyetemi Csarnok, Győr • Tóth Gábor

Az idei PwC Handball Fiestát tehát a Vardar Szkopje nyerte, miután a győriek 29:24 arányú legyőzése után a Larvikot is egy góllal le tudta győzni.

Az első félidőben a norvégok játszottak jobban, megérdemelten vezettek három góllal a szünetben, de a Vardar fokozatosan feljött, és izgalmas végjáték után behúzta ezt a mérkőzést is.

Ezzel az első helyet a Vardar szerezte meg, második a Larvik gárdája, míg az AUDI ETO-nak be kell érni a harmadik hellyel, de egy nagy átalakuláson átmenő csapatnál ez talán megbocsájtható még hazai környezetben is. (16:29:49)

60

Mérkőzés vége. (24:25)

60

Passzívért elveszik a labdát a Vardartól, Nora Mörk 12 méterről próbálkozik egy lövéssel, elakad a védőkben. (24:25) (24:25)

60

A Vardar kéri ki második idejét, elég ha nem kapnak gólt és ők a tornagyőztesek, 33 másodperc van hátra.... (24:25) (24:25)

60

Nora Mörk eladja a labdát, ezzel elmehet a meccs a Larviknak. (24:25) (24:25)

59

A Larvik támadhat egy gyenge átlövés után, (24:25) (24:25)

58

Eladott labda a Vardarnál, Solberg indul, de hosszú a labda kicsit, így el is rontja a ziccert. (24:25) (24:25)

58

BALNCO talál be beálló pozícióból. (24:25) (24:25)

57

DEMBELE klasszikus szélsőgólja a hálóban. (23:25) (23:25)

57

Leynaud véd egy átlövést, a Vardar elmehet két góllal. (23:24) (23:24)

56

Sulland lő csúnyán fölé a szaggatottról. eladott labda a túloldalon, a norvégok jöhetnek ismét. (23:24) (23:24)

56

A második időkérés a Larviktól ebben a játékrészben. (23:24) (23:24)

55

Penezic lő talpról, könnyedén véd Toft ezúttal. (23:24) (23:24)

55

Riegeluth kanyarodik be a szélről, de fölé megy az átlövése. (23:24) (23:24)

54

CHERNOIVANENEKO töri meg a gólcsendet, a szélről lövi ki a hosszú sarkot! (23:24) (23:24)

54

Lazovic adje el a labdát, Riegeluth indulna, ős is pontatlan labdát kap. (23:23) (23:23)

53

A döntelten a Larvik tornagyőzelmét jelenti, ennek tudatában támadhat a Vardar csapata. (23:23) (23:23)

53

Időt kér a Vardar vetetőedzője. (23:23) (23:23)

52

Blanco nem tud átvenni egy labdát beállóban, a Vardarnál a lehetőség a vezetés megszerzésére. (23:23) (23:23)

52

Támadó hiba a Vardarnál, jöhet a Larvik újfent a vezetésért. (23:23) (23:23)

51

Riegeluth kihagyja az első hetesét! (23:23) (23:23)

51

Solberget rántja le Chernoivanenko, hetes! (23:23) (23:23)

50

Lazovic átlövése nem talál kaput, majd technikai hiba mindkét oldalon, a Larvik támadhat, már a vezetésért. (23:23) (23:23)

50

NORA MÖRK betörésből meg is szerzi az egyenlítő gólt! (23:23) (23:23)

49

Lépéshiba Lekicnél, egyenlíthet a Larvik! (22:23) (22:23)

48

RIEGELUTHNAK ma rutinunka a hetes értékesítése. (22:23) (22:23)

48

Hetest kap a Larvik belül védekezésért. (21:23) (21:23)

48

Althaus ül le két percre lerántásért. (21:23) (21:23)

47

LEKIC ismét belő egy hetest, ismét két gól a Vardar előnye. (21:23) (21:23)

47

BREIVAN első gólja hozza a Larvik szépítését. (21:22) (21:22)

46

CHENOIVANENKO már két gólra növeli az előnyt. (20:22) (20:22)

45

Először vezet a Vardar a mérkőzésen, a második félidőben összeszedettebben játszanak lényegesen. (20:21) (20:21)

45

Suslina védése után DEMBELE indulhat a szélen, belövi, vezet a Vardar! (20:21) (20:21)

44

Elrontott akció mindkét oldalon, ismét a Larvik támadhat a vezetésért. (20:20) (20:20)

43

LEKIC egyenlít a büntetőből! (20:20) (20:20)

43

Hetes és kiállítás, Stange ül le két percre. (20:19) (20:19)

43

Nora Mörk ejtése a kapufán landol. (20:19) (20:19)

42

IKHNEVA ejti át a szélről Toftot. (20:19) (20:19)

41

Ha hetes, akkor RIEGELUTH – és gól... (20:18) (20:18)

41

Lazovic áll ki, hetest érően szabálytalankodott Solberggel. (19:18) (19:18)

40

A Larvik mester kér időt először ebben a játékrészban, érthető, elapadhat a három gólos félidei előny. (19:18) (19:18)

40

IKHNEVA talál be kapufás átlövésből, ismét egy gól a különbség. (19:18) (19:18)

40

WOJTAS lő hatalmas gólt a szaggatottról a blokk fölött. (19:17) (19:17)

39

Eladott labda után egy gólra jön fel a Vardar, jól játszanak ebben a félidőben. (18:17) (18:17)

38

CHERNOIVANENKO hozza fel a Vardart két gólra. (18:16) (18:16)

37

LEKIC bevágja a büntetőt. (18:15) (18:15)

37

Solberg áll ki két percre, hetest érően szabálytalankodott Lazoviccsal. (18:14) (18:14)

37

Eladott labda mindkét oldalon. (18:14) (18:14)

36

RIEGELUTH nem képes elrontani a heteseket ma. (18:14) (18:14)

36

Stangéval szabálytalankodnak ziccerben, hetessel jön a Larvik. (17:14) (17:14)

35

LAZOVIC a szélről talál be Toft mellett elpörgetve a labdát. (17:14) (17:14)

34

Labdaszerzés a Vardartól, jöhetnek ismét a támadással. (17:13) (17:13)

33

LAZOVIC ragaszt hatalmas gólt Toft hálójába! (17:13) (17:13)

33

RIEGELUTH lerohanás végén taalál be a szélről. (17:12) (17:12)

32

SOLBERG indul Pneau blokkolt átlövése után, belövi a ziccert. (16:12) (16:12)

31

Stange átlövését blokkolják a macedónok, ők jöhetnek támadással. (15:12) (15:12)

31

A Larvik kezdi a második játékrészt. (15:12) (15:12)

31

Elkezdődött a második félidő. (15:12)

Megérdemelten vezet a Larvik az első félidő után, jobban sáfárkodnak a helyzeteikkel, minden hetesüket bedobták, mintha frissebben is mozognának a Vardar játékosainál a norvégok.

30

Befejeződött az 1. félidő. (15:12)

30

WOJTASNAK zárnak el egy szabaddobásnál, 10 méterről lövi ki a bal sarkot, kapufás gól! (15:12) (15:12)

28

RADICEVIC első gólja a hálóban, lerohanás végén eredményes a volt győri. (14:12) (14:12)

28

KHMYROVA szépít nagyon gyorsan. (14:11) (14:11)

28

WOJTAS visszahúzott átlövése a jobb alsóban. (14:10) (14:10)

27

Technikai hiba a Vardarnál, a Larvik támadhat ismét. (13:10) (13:10)

26

RIEGELUTHNAK ez a hetes sem okoz gondot,m hibátlan eddig. (13:10) (13:10)

26

Edinnel szabálytalankodnak a hatoson, hetes jön ismét! (12:10) (12:10)

26

Radicevic ront el egy számára ziccerrel felérő helyzetet. (12:10) (12:10)

26

Wojtas áll ki lökésért. (12:10) (12:10)

25

RIEGELUTH értékeíti a Penezic szabálytalansága után kapott büntetőt. (12:10) (12:10)

25

Edin lő talpról, Suslina véd, belemenés a túloldalon, a Larvik jöhet. (11:10) (11:10)

24

DEMBELE most lerohanásból talál be, egy gól a különbség már csak! (11:10) (11:10)

23

DEMBELE értéksít egy nagyszerű bejátszást. (11:9) (11:9)

22

EDIN szerzi meg az első gólját, pár perce van a pályán a norvégok klasszisa. (11:8) (11:8)

21

Passzív alatt támad a Vardar, Penezic 10 méterrről lő, Hasanic véd a jobb felső előtt. (10:8) (10:8)

20

RIEGELUTH ezt a hetest is könnyedén értékesíti. (10:8) (10:8)

20

Athaus áll ki, hetest érően szabálytalankodott. (9:8) (9:8)

19

KHMYROVA szép elmozgás után átlövésből szépít. (9:8) (9:8)

18

SULLAND talál klasszikus átlövésből a bal alsóba. (9:7) (9:7)

18

A Larvik mestere is időt kér. (8:7) (8:7)

18

DEMBELE ismét eredményes a lerohanás végén. (8:7) (8:7)

18

Lépéshiba a Larviknál, ismét indulhat a Vardar. (8:6) (8:6)

17

Kapufán csattan Stange átlövése, a túloldalon Penezic kísérletét Hasanic védi. (8:6) (8:6)

16

FERNANDEZ fejezi be a leindítását mintaszerűen. (8:6) (8:6)

16

Lekic labdáját nem tudja átvenni Fernandez, majd a Larvik is eladja a labdát, indul a Vardar. (8:5) (8:5)

15

Időt kér a Vardar vezetőedzője, joggal lehet elégedetlen játékosaival. (8:5) (8:5)

15

RIEGELUTH indul Hasanic labdájával, belövi a ziccert! (8:5) (8:5)

15

Suslina majd Hasanic is véd egy átlövést, a Larvik indulhat. (7:5) (7:5)

14

Labdaszerzés a Vardartól, Penezic ront el egy ziccert. (7:5) (7:5)

14

DEMBELE átlövésből szépít. (7:5) (7:5)

13

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Wojtas (Larvik HK). (7:4)

13

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fernandez (7:4)

12

Támadó szabálytalanság, ismét a Larvik támadhat. (7:4) (7:4)

12

Eladott labda a Larviktól, a lerohanás nem jön össze a Vardarnak, szabaddobással jönnek. (7:4) (7:4)

11

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Klikovac (WHC Vardar SCBT). (7:4)

11

PENEZIC bátran vállalja el az újabb átlövést ez benn is van. (7:4) (7:4)

10

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Stange (Larvik HK). (7:3)

10

JOHANSEN eredményes, Hasanic védése után indulhatott a Larvik. (7:3) (7:3)

9

RIEGELUTH bedobja a büntetőt. (6:3) (6:3)

8

Lazovic kiáll, hetessel jön a Larvik ismét. (5:3) (5:3)

8

FERNANDEZ lerohanás végén talál a hálóba. (5:3) (5:3)

7

Heteshez jut a Vardar is, Nikolic kihagyja! (5:2) (5:2)

7

RIEGELUTH magabiztosan értékesíti a büntetőt. (5:2) (5:2)

7

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lazovic (WHC Vardar SCBT, hetest érően szabálytalankodott. (4:2)

6

Penezic újabb kísérletét kitolja Hasanic (4:2) (4:2)

5

STANGE átlövését sem tudja védeni Suslina. (4:2) (4:2)

5

PENEZIC bombája a Larvik hálójában. (3:2) (3:2)

4

JOHANSEN betörésből talál a jobb sarokba. (3:1) (3:1)

4

PENEZIC szépít átlövésből. (2:1) (2:1)

4

Kihagyott helyzet itt, lépéshiba ott, a Vardar jöhet. (2:0) (2:0)

3

WOJTAS második átlövésgólja. (2:0) (2:0)

3

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Johansen (Larvik HK). (1:0)

2

WOJTAS lő a szaggatottról a bal felsőbe. (0:1) (0:1)

1

Radicevic lép a vonalra, érvénytelen a szélső gólja. (0:0) (0:0)

1

A Vardar kezdi a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

A Győrben rendezett PwC Handball Fiesta harmadik, egyben utolsó mérkőzését az első helyért vívja a Larvik és a Vardar.

Ugyanis, amire kevesen gondoltak volna korábban, mindketten legyőzték a Győr Audi ETO csapatát, ráadásul fölényesen. Ehhez tudni kell, hogy a győriek keretében hat új játékos szerepel, valamennyien pályára is léptek, és még van mit csiszolni az összjátékon, védekezésben és támadásban egyaránt.

A Larvik 30:24-ra, a Vardar 29-24-re nyert, vagyis egy döntetlennel a Larvik már megnyerheti a tornát, de kézilabdában nem egyszerű döntetlenre játszani, így valószínűleg minkét csapat a győzelemre hajt majd, joggal gondolhatják a játékosok, hogy ha a BL-győztest le tudtuk győzni, akkor bárki mást is.

A Larvik és a Vardar találkozott az előző BL első csoportkörében, egy szkopjei döntetlen utána Vardar győzni tudott a Larvik otthonában két góllal, és a játékoskeretet elnézve, ma is esélyesebb a győzelemre.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik..

24:25

Larvik HK: Toft, Hasanic – Larsen, Anja Hammerseng-Edin, Frafjord, Blanco, Kristiansen, Breistöl, Breivang, N. Mörk, Gro Hammerseng-Edin, Riegelhuth, Sulland, Stange, Wojtas, Solberg, Lund, Johanssen

WHC Vardar SCBT: Leynaud, Suslina – Althaus, Radicevic, Pineau, Nikolic, Lazovic, Dembele, Fernandez, Zebic, Klikovac, Penezic, Chernoivanenko, Ikhneva, Khmyrova, Lekic

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs