Fehérvár AV19 – HDD Olimpija Ljubljana

4:0

vége (1:0, 1:0, 2:0)

21.09.2014, 17:30 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Csaba Dévai

4-0, ez a vége! Teljesen megérdemelt a mai győzelem, a játék minden elemében felülmúltuk az ellenfelet, aki néhány veszélyesebb kontrát leszámítva nem tudott nagy nyomást helyezni Rajna kapujára. Ki kell emelni Marino teljesítményét, aki két góllal, és ugyanennyi gólpasszal járult hozzá a mai sikerhez. Rajna Miklósnak pedig össze jött a shotout, kapott gól nélkül hozta le a meccset a magyar kapus! Kívánom hogy minden hazai mérkőzés ilyen parádés szurkolás mellett ilyen eredményt hozzon! Én ezzel megköszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (19:52:12)

60:00

59:50

Izzik a csarnok, győz a Volán!

59:03

Elcserélte magát a Ljubljana, Nemes ziccerét azonban hárította Sila!

58:16

Kissé elvesztette a fejét Ivan Sijan, nagyon durván palánkra lökte Erdély Csanádot. Büntetése kettő perc, bár egy fegyelmi sem lenne indokolatlan.

57:45

Letelt a fehérvári hátrány, Németh azonban már nem térhet vissza.

57:40

Marino osztott ki egy jó nagy body-checket.

57:03

Mindeközben kapust cseréltek a vendégek, Chiodo helyén Sila a továbbiakban.

56:55

Leber lövését fogta Rajna.

56:25

10 perc fegyelmit kapott az egyik ljubljanai, csapata azonban nem kerül hátrányba.

55:45

A vége az, hogy Németh Attilát kiállítják kettő plusz tíz percre, vendég előny tehát.

55:45

Kis híján egymásnak estek a játékosok egy vitatott helyzet után

55:09

Kóger indult meg, passza azonban túl hosszú volt Sikorcinnak.

53:45

A Volán gólt szerzett!
Így kell kihasználni két emberelőnyt egymás után! Marino kék vonali lövésébe JEFF LOVECCHIO tette bele az ütőjét, így a korong a tehetetlen kapus mellett a kapuba vágódott! 4-0, ezzel minden eldőlt.

53:19

Egyből fel tudunk állni.

52:41

Botfogásért küldik ki Medvecet, újabb hazai előny.

51:32

Három másodperccel az emberelőny lejárta előtt szerez gólt a Fehérvár! Marino adott remek passzt ANDREW SARAUERNEK, aki három gólosra növelte csapata előnyét!

50:33

Kovács keresztpassza után Tokaji lőtt kapásból.

49:57

Már csak szimpla az előnyünk.

49:35

Rob Pallin időt kért.

49:35

Most a Fehérvár játszhat majd kettős előnyben, miután Berlisket is kiküldik a bírók.

49:29

Öt emberrel már a Fehérvár.

49:08

Marino elképesztő cselsorozat végén passzolt Wehrs-hez, aki kapásból ellőtte, Chiodo azonban védte.

48:37

Négy a négy ellen a csaptok.

48:15

Sarauer ért bele egy lövésbe, éppen hogy át ért rá Chiodo.

47:55

Potyognak most a kiállítások, Groznik büntetése kettő perc akadályozásért.

47:22

És le is járt az előnyünk, Kóger Dániel ül ki durva játékért.

47:20

Bartalis előtt maradt ott a korong, a csatár azonban lövés helyett passzolni akart.

46:24

Marvin Degont küldik ki durva játékért, fehérvári előny.

46:20

Erdély osztott ki egy méretes ütközést Degonnak.

45:21

Rajna nem hagyta, hogy betuszkolják mellette a korongot.

45:04

Ismét kiállítást kiált a publikum, a bíró sípja azonban néma marad.

44:12

És ezt a hátrányt is sikerült kivédekeznünk, ezt most aztán jól begyakorolhatjuk ma este.

43:49

Eddig megakadályozzuk hogy felálljanak.

43:02

Sarauer lopott néhány másodpercet a hátrányból, ügyesen tartotta az ellenfél harmadában a korongot.

42:12

Kiss Dánielt küldik ki fogásért.

42:09

Kóger is tesztelte Chiodót.

41:50

Hetényi eresztett el egy sistergőset a kék vonalról.

41:25

LoVecchio passza volt pontatlan, komoly lehetőség lett oda.

40:38

Az első támadásunk nem járt sikerrel.

40:01

Növelni tudta előnyét a Fehérvár AV19 a második harmadban, bár szó se róla, a bírók mindent megtettek ez ellen. Nyolc percnyi kiállítás szerepel a Fehérvár neve mellett, azonban ebből csak a Volán profitált, ugyanis ők szereztek gólt a kiállítás alatt – emberhátrányból. Marino remek gólja még nagyobb önbizalmat adhat a csapatnak a végére, amire szükség is lesz a remekül hajrázó Ljubljana ellen.

40:00

39:31

Marino lőtt kapura, Chiodo védte.

39:12

Tilosra ütik a vendégek. Egy kicsit megfogta a Fehérvárt a sok kiállítás, remélhetőleg a szünetben felfrissíti a srácokat Rob Pallin.

38:21

Nagy ziccert komolytalankodtak el a vendégek, megköszönhetjük nekik.

37:15

LoVecchio emelte rá a korongot fonákkal.

36:34

Egy megpattanó lövésnél kellett Rajnánk biztosítania.

34:34

Sarauer védekezett jól, kinn a korong a harmadunkból.

33:30

Alighogy visszatért Erdély, már ki is ülhet Tokaji hogy letöltse mai második büntetését.

31:59

Emberhátrányban növeli előnyét a Volán! Miután lefülelte az ellenfél passzát BRANDON MARINO, elindult a vendég kapu felé, és el is tette a korongot Chiodo lábai között! Bravúros egyéni teljesítmény, szép gól! 2-0 ide!

31:47

Degon lövése pattant a védőhálóra, miután egy védő botján változtatott irányt a korong

31:21

Újabb hazai kiállítás, Erdély Csanád ül ki fogásért.

30:42

Marino is visszatérhet, kivédekeztük a kettős hátrányt.

30:15

Emberhátrányban remekül húzzuk az időt.

29:42

Tokaji visszatérhet, már csak szimpla hátrány.

29:24

Rajna Miklós ért át nagyszerűen egy lövéshez, kettős hátrányban tartja most a csapatot.

28:42

És Brandon Marinot küldik ki testre ütésért, hát nem lesznek túl népszerűek a "zebrák" a nézők között...

28:29

Két fehérvárit is a durvaság határán ütköztek le, izzik a csarnok.

27:59

Emberhátrányban tudtunk kapura lőni, és bulit kiharcolni a vendég harmadban.

27:42

Tokaji Viktort kíséri ki a bíró a büntetőpadhoz, magas bottal való játékért ül ki.

27:17

Megint egy hajszálon múlt fehérvári gól, pedig teljesen megérdemelt lenne a több gólos előny.

26:16

Ejdepalm blokkolt önfeláldozóan egy vendég lövést.

25:27

Bishop ül ki bottal akasztásért, itt a második fehérvári előny.

25:18

Magosi lőtt kapásból, Chiodonak kellett kinyúlnia a lepkéssel.

24:57

Rajna nem tudta elég gyorsan kiadni a korongot, a bíró pedig bulit ítélt.

24:33

Wehrs próbálkozott, eredménytelenül.

23:29

Továbbra is a Volán támad, védekezni kényszerül a Ljubljana.

23:09

Az Olimpija Ljubljana kért időt.

22:49

Kóger lövése után hördült fel a közönség.

22:26

Beszorítjuk most az ellenfelet a kapuja elé.

21:45

LoVecchio nevéhez fűződik az első komolyabb Volán helyzet ebben a játékrészben.

20:41

Keményet kapott Bartalis hátulról, az egész csarnok kiállítást kiált.

20:01

Közönségszórakoztató, pörgős első harmadon vagyunk túl, eddig nagyon jó az összecsapás. A meccs első perceiben nem is engedtük koronghoz érni a Ljubljunát, és bár utána kiegyenlítettebb küzdelem folyt, inkább a Fehérvár erőltette a támadásokat. Ennek eredményeként meg is szereztük a vezetést, Brandon Marino találatával vezetünk 1-0-ra húsz perc után, maradjanak továbbra is velünk, ha egyetlen fontos eseményről sem szeretnének lemaradni!

20:00

19:49

Az utolsó percben is megy a Volán, de a bíró lest fúj.

18:49

Egy eladott korong után indulhattak a vendégek, a védők azonban jól tették a dolgukat.

17:57

Nemes Benjámin is tesztelte Chiodo képességeit.

17:44

Tilosra ütöttük a korongot, buli Rajna kapuja előtt.

16:05

Góllá érett a fehérvári nyomás, Ejdepalm szép felkorcsolyázása után középre passzolt, ahonnan BRANDON MARINO lőtt a vendég kapuba! 1-0 ezzel a Fehérvárnak.

15:29

Rajna biztosított egy igencsak gyenge lövés után.

14:45

Az Olimpija kiegészült.

14:37

Kovács tudott majdnem kilépni, a passz azonban pár centivel túl hosszúnak bizonyult, és lecsúszott ütőjéről.

14:07

Tokaji lőtt kapura, Chiodo védett.

13:34

Bár simán felállt a Volán, lövésig nem jutott.

12:45

Groznik akadályozta ellenfelét, két percre küldik ki ezért.

12:26

Keményen ütköznek a fehérvári játékosok, már nem az első body-checket láthattuk – és remélhetőleg nem is az utolsót.

11:38

LoVecchio ütőjében is benne maradt az első gólunk, pedig remek passzt kapott.

10:36

Kóger is megkínálta Chiodot éles szögből, a kapus azonban a helyén volt.

10:18

A vendégek voltak lesen, buli a harmadunk előtt.

09:24

A Ljubljana próbál most kezdeményezni, támadólag lépnek most fel.

08:02

Véget ért a vendég előny.

07:53

Medvec lőtt nagyon veszélyesen, Rajna azonban résen volt.

07:32

Sikorcin lövését blokkolták.

06:46

Koren kapott jó passzt a kapunk előtt, szerencsére elütött a korong felett.

06:02

Az első valamirevaló vendég támadás eredménye egy Sarauer kiállítás durva játékért.

05:31

Sikorcin lövését kapta el Chiodo a lepkéssel.

05:00

Kóger lövése után ütötték tilosra a kétségbeesett védők!

04:52

Banham lövése súrolta az oldalhálót, már mindenki gólt kiáltott!

04:13

LoVecchio lövése pattant egy védőről a kapu mellé.

02:59

Kovács kampózásáért ültetik ki Logart, fehérvári előny.

02:57

Kovács Csaba indult meg gyönyörű cselekkel, de passza nem volt pontos, inkább lőnie kellett volna a csatárnak.

02:35

Rajnának kellett rátenyerelnie a korongra a biztonság kedvéért.

02:00

Chiodo öleli magához a korongot egy fehérvári lövés után.

01:30

Komoly helyzetekkel indít a Volán!

01:13

Egy kipattanó után Sarauer ismételhetett, lövése centikkel csúszott el a kapu mellett.

00:51

Tilos után buli Chiodo kapuja előtt.

00:35

Fehérvári ütőkön vándorol a korong, igyekszünk támadást indítani.

00:01

A vendégeknél az első sor kezdi majd a mérkőzést, nálunk a Tokaji-féle második sor lép először jégre.
Már a csapatok bemutatása zajlik, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Kellemes meglepetésként érhette a Fehérvár AV19 szurkolóit a Volán pénteki szereplése. Azon az estén ugyanis roppant magabiztos játékkal sikerült nagy arányúnak mondható, 6-3-as győzelmet aratni a Klagenfurt otthonában. Az ott kapott lendületet reményeink szerint a mai meccsen kamatoztatni tudja majd Rob Pallin együttese, az Olimpija Ljuljana ellen. Az idei előszezonban már találkoztunk a szlovén csapattal, az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna döntőjében 5-2-re nyertek vendégeink. Van tehát miért visszavágni az egyébként örök mumusnak is hívható csapatnak, és a fehérvári ördögkatlan közönsége minden bizonnyal az utolsó percig hajtani fogja a fiúkat ennek érdekében. A mérkőzéshez jó szórakozást kívánok, Hajrá Volán!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

4:0

Gólok és gólpasszok: 17. Marino (Ejdepalm, Sarauer), 32. Marino, 52. Sarauer (Marino, Ejdepalm), 54. LoVecchio (Marino)

Fehérvár AV19: Rajna (Robinson) – Ejdepalm, Wehrs, LoVecchio, Sarauer (A), Marino – Orbán, Tokaji (C), Kovács (A), Bartalis, Banham – Hetényi, Kiss, Kóger, Sikorcin, Magosi – Reiter, Sárpátki, Németh, Erdély, Nemes Vezetőedző: Rob Pallin

HDD Olimpija Ljubljana: Chiodo (Sila) – Medvec, Logar, Koblar, Music (C), Koren – Degon (A), Sijan, Bishop, White, Ropret – Groznik (A), Planko, Leber, Pesut, Hocevar – Cepon, Berlisk, Sotlar, Kalan, Snoj Vezetőedző: Fabian Dahlem

Játékvezetők: Ulrich Erd, Ladislav Smetana, Nagy Attila