Telekom Veszprém – HC Zagreb

27:22

vége (14:13)

22.10.2014, 18:00 • Veszprém Aréna • Kármán Zoltán

Az első negyed óra elteltével a szükséges mértékben uralta a játékot a Veszprém, előtte többnyire a horvátok vezettek 1-1 góllal rendre. A 25. perc körül megvolt a három gólos előnyünk, amit újra csak ki tudtak egyenlíteni a zágrábiak, akik szívósan tartották magukat, nem adták fel. Végül egyetlen találat volt az előnyünk a szünetben.

A második félidőben nagyon bekezdtünk, azonnal négy góllal elhúztunk egyről, a horvátok időkéréssel próbálták megállítani a rohamainkat. Sokáig ping-pongoztunk 4-5 gól között, majd kihasználtuk a horvátok 14 perces gólcsendjét arra, hogy nagyon stabil, 6-7 gólos fórra tegyünk szert. Ez bőven elég volt a végéig.

A mai napon sokat pihenhetett Ruesga, Zeitz, Marguc, Terzic és Sulic is, Nagy László nem is lehetett a pályán sérülése miatt, de így is magabiztosan, nem túlhajtva magát szerezte meg a három pontot a Veszprém. Ezzel 100%-os teljesítménnyel 21 pontos már a magyar csapat.

MKB-MVM Veszprém – RK PPD Zágráb: 27-22!
---- (19:37:58)

60

Mérkőzés vége. (27:22)

60

Terzic hajítja rá az utolsó másodpercben, nem talál a kapuba és le is jár az idő. (27:22) (27:22)

60

15 mp hátra. (27:22) (27:22)

60

Mihic most akciógólt szerez, a bal szélről kanyarodott fel szépen és Alilovic lába alatt dobta be a labdát. (27:22) (27:22)

60

Szerencsére nincs nagy gond Terziccel, tudja folytatni. (27:21) (27:21)

60

Terzic lő mellé, majd a földön marad, nagyon fogja az oldalát, vélhetően kapott egyet. Ezen a mérkőzésen eléggé lazán veszik a bírók a mieink elleni faultokat. (27:21) (27:21)

60

Az utolsó perc kezdődik, mi biztosan nem egészülünk már ki ma. (27:21) (27:21)

59

MIHIC a bal oldalra dobja a hetest középmagasan. (27:21) (27:21)

59

Schuch azonban megkapja a két percet egy nagyon hasonló szabálytalanságért. Ez jogos, de az előző is ilyennek tűnt. (27:20) (27:20)

59

NILSSON estében is laposan a hálóba lő beállóból. Itt is úgy tűnt, hogy megúszott egy két percet a Zágráb. (27:20) (27:20)

58

Szép átlövésgól PAVLOVICTÓL középről, 9 méterről a jobb alsóba. (26:20) (26:20)

58

A hajrában járunk, három perc sincs már hátra, eldőlt az összecsapás végleg. (26:19) (26:19)

57

GULYÁS szép, egyéni játék után jobb kettőből, emberhátrányban szerez gólt! (26:19) (26:19)

57

Lassacskán kiegészülünk. (25:19) (25:19)

57

A jobb alsóba lőtte a jobb szélről a ziccert RAKOVIC, megtöri a jeget. (25:19) (25:19)

56

Elveszítjük a labdát, de már csak szimpla a hátrányunk. (25:18) (25:18)

56

Időt kér a Veszprém. (25:18) (25:18)

56

Most egy jobb szélső próbálkozást hárított, igen régóta, 14 perce nem találtak a kapuba már a horvátok! (25:18) (25:18)

56

Alilovicot nem izgatja a kettős emberhátrány, újabb ziccert fog Mirko!! (25:18) (25:18)

55

Marguc kap kettő percet szabálytalan pályaelhagyás miatt. A labda is a fehér mezeseké. (25:18) (25:18)

55

Jól öli az időt hátrányban most az MKB. (25:18) (25:18)

55

Marguc érkezik megkülönböztető mezben a pályára. (25:18) (25:18)

55

Alilovic fogja ki az újabb ziccert, jobb kettőben tört be egy fehér mezes, de kapusunk újra kifogott rajta. (25:18) (25:18)

54

Az egyik horvát fiút kell ápolni az iménti esetet követően. Emiatt áll most a játék. Pavlovic az. (25:18) (25:18)

54

Nilsson kapott kettő perces kiállítást. (25:18) (25:18)

54

Technikai hiba, nem jutott el a labda Nilssonhoz. (25:18) (25:18)

53

Alilovic fog meg egy ziccert nagy bravúrral. Jól megy ma a horvát kapusnak, aki a magyar csapat kapuját védi! (25:18) (25:18)

53

MARGUC ezt a hetest is első szándékból bombázza a kapuba. Hét a különbség, kezd eldőlni. (25:18) (25:18)

52

Labdát szerzünk, Sulic gyors indításból rohamozott, de lerántják ziccerben, hetes. (24:18) (24:18)

52

Schuch védekezett szigorúan, nincs büntetés. (24:18) (24:18)

52

MARGUC a jobb szélről a rövid alsóba veri! Megvan a hat közte végre. (24:18) (24:18)

51

Nilsson most már befordult, de még mindig csak szabaddobás, nem hetes. (23:18) (23:18)

51

Nilsson harcolt ki szabaddobást. Sulic még egy percet sem játszott ma. (23:18) (23:18)

51

Ilic helyett érkezik támadásban Gulyás. (23:18) (23:18)

50

Végül elvették a horvátoktól, vélhetően passzív miatt. (23:18) (23:18)

50

Lassan haladunk előre, sok a kisebb játékmegszakítás. (23:18) (23:18)

50

Blokkról pattan a kapunk mögé, Terzic blokkolt jól, marad a horvátoknál Stepancic lövése után. (23:18) (23:18)

49

Passzívgyanús már. (23:18) (23:18)

49

Továbbra is nagyon hosszan támadnak többnyire a horvátok felállt fal ellen, pedig az idő már nem nekik dolgozik. (23:18) (23:18)

48

Kontra ellenünk, de a játékvezetők visszafújják a horvátok gyors indítását. (23:18) (23:18)

48

Eladtuk a labdát, de hátul Gulyás visszaszerzi. (23:18) (23:18)

48

Chemát kell ápolni a padon. (23:18) (23:18)

48

Labdát szerzünk hátul, felmehetünk hatra is akár! (23:18) (23:18)

47

CHEMA maradt üresen középen és rendezetlen védelem ellen büntet az előbbi kimaradt helyzetért. (23:18) (23:18)

47

Alilovic bravúrral védi a horvát beállós 100%-os ziccerét. (22:18) (22:18)

46

MARGUC először a pályán, bevágja a hetest! (22:18) (22:18)

45

Ugalde harcol ki hetest a bal szélen. (21:18) (21:18)

45

Alilovic mellett nem tudta becunderezni a horvát támadó, a kapus is beleért! (21:18) (21:18)

45

Chema csele nem jött be, belemenés. (21:18) (21:18)

45

Alilovichoz csorog a labda, végre megvan. (21:18) (21:18)

45

Igen jól öli az időt hátrányban a Zágráb. (21:18) (21:18)

44

Sprem a vészkapus a vendégeknél. (21:18) (21:18)

44

Nilsson passza nem jó Iváncsik Gergőnek, eladtuk. (21:18) (21:18)

44

Esély a Veszprémnek, hogy növelje előnyét és eldöntse a meccset. (21:18) (21:18)

43

Stepancic rántja le Chemát, kettő perces kiállítás. (21:18) (21:18)

43

Kontrafault, jöhetünk előre! (21:18) (21:18)

42

Visszarendelik a labdát a játékvezetők. Továbbra sem tudott ellépni a Veszprém ellenfelétől. (21:18) (21:18)

42

Ilic majdnem eladja, de Chema visszaszerzi bravúrral, majd szabálytalan zárás. (21:18) (21:18)

41

Véleményes horvát labdaszerzés után SPREM szerez lerohanásgólt. Előtte Iváncsikot úgy tűnt, hogy nem szabályosan választották el a labdától. (21:18) (21:18)

41

Nilsson harcolt ki szabaddobást, a törlés után folytatódhat a játék. (21:17) (21:17)

40

Bal kettőből talált a hálónkba betörés után BROZOVIC. (21:17) (21:17)

39

NILSSON megint álomszerű bejátszást kapott Ilictől és most sem hibázta el. Remekül játszik a svéd! (21:16) (21:16)

39

STEPANCIC átlövése Alilovic lábáról csorog át a vonalon a jobb alsó sarokban. (20:16) (20:16)

38

CHEMA Rodriguez ritmust váltott és középen egy rést találva talál a bal alsóba. (20:15) (20:15)

38

Gulyás szerez labdát bravúrral. (19:15) (19:15)

37

Chemát kell ápolni az ellenfél hatosánál, mert az imént levitték a földre. (19:15) (19:15)

37

Ilic gyönyörű bejátszását NILSSON váltja gólra beállóból. (19:15) (19:15)

37

Alilovic védett egy test melletti átlövést talpról! (18:15) (18:15)

37

Hihetetlen, de még mindig áll a játék. (18:15) (18:15)

37

Még mindig áll a játék, nem igazán érthető, mi történik a zsűriasztalnál. Talán 2-3 mp-t állíttatnak vissza a horvátok. Láttunk már ilyet idén magyar csapat ellen.... (18:15) (18:15)

37

Zeitz-cel akaszkodott össze egyik ellenfele, de nincs szankció. Valamin még nagyon vitáznak a horvátok a kispadnál. (18:15) (18:15)

36

Ilic húzott lövéssel a felső lécre hajította a hetest. (18:15) (18:15)

36

Vészkapus a Veszprémnél. Nilsson közben hetest harcol ki. (18:15) (18:15)

36

A jobb szélről szerez gólt RAKOVIC egy szép figura végén. (18:15) (18:15)

35

Schuch Timuzsin áll ki két percre jogosan. Emberhátrányban vagyunk. (18:14) (18:14)

35

Időt kér a Zágráb, most megugrott az MKB. (18:14) (18:14)

34

Újabb szerzett labdánkkal újra sikeres befejezés gyors támadás végén Christian ZEITZ a gólszerző. (18:14) (18:14)

34

NILSSON fejezi be sikerrel a rendezetlen védelem elleni támadást. (17:14) (17:14)

34

Labdát szereznek, de Iváncsik visszaszerzi. (16:14) (16:14)

33

Alilovic védte a rövid sarkot, jöhet a Veszprém. (16:14) (16:14)

32

NILSSON kapott kiváló bejátszást hát mögött, beállóból pedig bebombázta. (16:14) (16:14)

32

Alilovic alatt becsusszan STEPANCIC átlövése. (15:14) (15:14)

31

Vészkapus a vendégeknél, üres kapuval támadnak. (15:13) (15:13)

31

ZEITZ a jobb szélen tűnt fel érdekes módon és nem is hibázta el a jó helyzetet. (15:13) (15:13)

31

Elkezdődött a második félidő. (14:13)
Jobban kezdte a félidőt a Zágráb 1-1 találattal rendre ők vezettek, majd a Veszprémnek sikerült erősítenie és 2-3 gólos fórra tett szert. Nem tudott azonban tartósan vezetni a hazai csapat, szívósan tartja magát a horvát együttes és többször is egyenlíteni tudtak több gólos hátrányból. Ilic hetesének köszönhetően mehetünk előnnyel pihenőre, de mivel hosszabb a cserepadunk, vélhetően a második félidőben be tudjuk darálni majd a horvátokat.

MKB-MVM Veszprém – PPD Zagreb: 14-13! A szünet után folytatjuk!
----

30

Befejeződött az 1. félidő. (14:13)

30

Szegény Terzic arcát kapta telibe a szabaddobással a horvát játékos, ezért Sebeticet piros lappal azonnal kiállítják!! (14:13) (14:13)

30

Még egy időn túli szabaddobás a vendégeknek 9 méterről. (14:13) (14:13)

30

Húzott lövéssel veszi be a bal felsőt ILIC! (14:13) (14:13)

30

Hetest harcol ki Nilsson. (13:13) (13:13)

30

A játékrész utolsó perce következik. (13:13) (13:13)

29

Nagyon rosszul védekeztünk, Tonci VALCIC simán tört át a védelmünkön és a ziccert már nem rontotta el. (13:13) (13:13)

29

Ilic lő a jobb kapufára. (13:12) (13:12)

29

Ismét OBRANOVIC talál a kapunkba, újra csak egy a különbség. (13:12) (13:12)

29

Sikertelen átemelési kísérlet tőlünk, majd lerohannak a horvátok. (13:11) (13:11)

28

Végül csak betalálnak öt év támadás után, OBRANOVIC talpról jobb kettőből eredményes. (13:11) (13:11)

28

Időt kér a Zágráb. (13:10) (13:10)

28

Ilicről pattan mellé, sarokdobás. (13:10) (13:10)

28

Szigorúan, de jól védekezünk. (13:10) (13:10)

27

Még mindig marad náluk, Alilovic védett, de valamiért visszafújták az akciót még egyszer a horvátoknak. (13:10) (13:10)

27

Rettentően hosszú vendég támadás már. (13:10) (13:10)

27

Belemenésgyanús szituációból lőtt Pavlovic, de ő kap szabaddobást. (13:10) (13:10)

26

Nilsson kapott sárga lapot. (13:10) (13:10)

26

Alilovic véd, de szabaddobás a vendégeknek. (13:10) (13:10)

25

NILSSON kapott trükkös bejátszást beállóban és nem hibázta el a ziccert. (13:10) (13:10)

25

Alilovic véd kétszer is, egy átlövést és egy jobb szélső próbálkozást. (12:10) (12:10)

24

Kapufát találta el Ilic átlövésből, a kipattanó a horvátoké. (12:10) (12:10)

24

Újra a plusz háromért támadunk, egyelőre nem sikerült meglépnünk. (12:10) (12:10)

23

Trükkös átlövés Sebetictől, de Alilovic résen volt. (12:10) (12:10)

23

Ilic átlövési kísérletét fogja a vendégek kapusa, ki sem pattan róla. A túloldalon Alilovic is véd, de marad a fehér mezeseknél. (12:10) (12:10)

22

Ez se volt kis gól! PAVLOVIC bombáz a hálónkba jó 10 méterről. (12:10) (12:10)

22

Nilssonra estek rá, de tudja folytatni szerencsére. (12:9) (12:9)

21

Ez egy különösen szép találat volt, szinte a kosárlabdás horogdobáshoz hasonlított, amivel átverte a kapust. (12:9) (12:9)

21

A szokásos lerohanásgól tőlünk, megint csak UGALDE a bal oldalról. (12:9) (12:9)

21

Alilovic lábbal véd egy átlövést! (11:9) (11:9)

20

Nilssonnal szemben szabálytalankodnak, szabaddobás. Utána sajnos elszórjuk, Gulyás kapott elérhetetlen passzt. (11:9) (11:9)

19

Pompás átlövésgól középről, STEPANCIC a szerzője. (11:9) (11:9)

19

Schuch veszti el a cipőjét, rövid kényszerszünet után folytatódik a meccs. (11:8) (11:8)

19

Ziccer a horvátoktól beállóban, Alilovic kirúgja oldalra. A vendégeknél marad, de ez is egy bravúros védés volt. (11:8) (11:8)

19

Időt kér a PPD Zágráb. (11:8) (11:8)

18

Zeitz labdaszerzése után UGALDE lerohanásból eredményes. Három ide! (11:8) (11:8)

18

Gulyás védekezik jól, de marad a fehér mezes horvát csapatnál. (10:8) (10:8)

17

Gyönyörű emberelőnyös figura végén NILSSON beállóból ismét betalál. (10:8) (10:8)

17

Potyaízű gól JOSIP VALCICTÓL a jobb oldalról a rövidbe kiszorított helyzetből. (9:8) (9:8)

17

A bal szélről tört be UGALDE Garcia és kilőtte a hosszú alsót! (9:7) (9:7)

16

Lépéshiba Obranovictól. (8:7) (8:7)

16

ILIC nemes bosszút áll, átlövésből eredményes, újra itt az előny. (8:7) (8:7)

16

Susnja kapott kettő percet, Ilicet lökte fel két kézzel. (7:7) (7:7)

15

Megint hetesgyanús szituáció, ismét csak szabaddobás. (7:7) (7:7)

15

Lebirkózták Nilssont, itt is csak szabaddobás. (7:7) (7:7)

14

Kapkodó egyelőre a játékunk. (7:7) (7:7)

14

Eladtuk a labdát, Kovacevic azonban a kapufára lövi. (7:7) (7:7)

13

Hatalmas bombagól OBRANOVICTÓL átlövésből. (7:7) (7:7)

13

Ruesgát rántotta vissza Stepancic, sárga lap, bár az akciót tovább engedték, Ruesga lövését védte a kapus. (esés közben, érdekes ítélet) (7:6) (7:6)

12

Higgadtan értékesíti a hetest RAKOVIC. (7:6) (7:6)

12

Schuch kapott sárga lapot és hetes a vendégeknek, hiába védett Alilovic. (7:5) (7:5)

12

ZEITZ tört be jobb kettőben és bebombázta. Kettő az előny. (7:5) (7:5)

12

Szép akció kijátszva a bal szélsőnek, de Alilovic újra remekül véd. (6:5) (6:5)

12

Végre vezetünk újra. (6:5) (6:5)

11

ILIC hatalmas bombagólja középről, átlövésből. (6:5) (6:5)

11

Alilovic véd egy bal oldali átlövést. (5:5) (5:5)

10

Jó ideje megfagyott az eredmény. (5:5) (5:5)

10

Jó bejátszás Nilssonnak, de a jelek szerint vonalra lépett, nem ér a gól. (5:5) (5:5)

9

Alilovic véd bravúrral, eladjuk, de utána ismét visszaszerezzük, Gulyás csípte el a labdát. (5:5) (5:5)

8

UGALDE gyors akció végén talál a vendégek hálójába. (5:5) (5:5)

7

A sárga lapos BROZOVIC talál be a hálónkba. (4:5) (4:5)

6

GULYÁS Péter a jobb oldalról eredményes. (4:4) (4:4)

6

SEBETIC talál be. (3:4) (3:4)

5

Brozovic kapott sárga lapot. (3:3) (3:3)

5

NILSSON beállóból eredményes, hamarosan stabillá válhat a képünk. (3:3) (3:3)

4

Labdát veszítünk, RAKOVIC pedig vezetést szerez a vendégeknek. (2:3) (2:3)

4

Ismét megvan a gyors egyenlítés, BROZOVIC a szerzője. (2:2) (2:2)

3

Beállósunk, NILSSON góljával újra hazai előny. (2:1) (2:1)

2

SEBETIC egyenlít a horvát csapatnak. (1:1) (1:1)

2

Momir ILIC szerez vezetést a Veszprémnek! (1:0) (1:0)

1

Egyelőre semmilyen képet nem kapunk Veszprémből semmilyen csatornán, de az eredményeket így is tudjuk követni. Amint változás áll be, egyből közöljük.

MKB-MVM Veszprém: Mikler, Alilovic – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Ruesga, Ilic, Nilsson, Zeitz, Ugalde, Marguc, Chema (Rodriguez), Terzic, Sulic, Kancel

RK Prvo Plinarsko Društvo Zagreb: Stevanovic, Ivic – Mihic, Brozovic, Stepancic, Sprem, Coric, Sebetic, Rakovic, Susnja, Josip Valcic, Tonci Valcic, Obranovic, Kovacevic, Lukacuc, Pavlovic.
Folytathatja menetelését az eddig a BL-ben és a SEHA-Ligában is veretlen MKB-MVM Veszprém együttese. Az ellenfél a horvát RK PPD Zagreb csapata.

A horvátok legutóbbi két összecsapásukon előbb öt góllal elverték a Vojvodinát, majd kikaptak a Vardartól. Elméletileg, ha simán az esélyeket nézzük is, a Veszprém jóval esélyesebb a győzelemre, ezen a hazai pálya még dob is egy keveset.

Tény, az MKB-ra most nem járnak annyira jó idők, sérülés miatt több hétre kidőlt Nagy László, és valamivel kevesebb ideig ugyan, de Christian Zeitzre sem számíthatnak a magyarok, ezzel mindkét jobbátlövőnk kiesett néhány mérkőzésre. Elméletileg így sem okozhat problémát a PPD Zágráb, de soha nem szabad lebecsülni az ellenfelet. Legutóbb a BL-ben, a Celje otthonában lépett pályára a magyar bajnok és alaposan megszenvedett a győzelemért.

A találkozó szerdán 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!