Internationaux Féminins de la Vienne (kemény borítás)

Amandine Hesse – Tímea Babos

0:2 4:6, 4:6

23.10.2014, 12:39 • Central Court, Poitiers • Kármán Zoltán

Az első játszma fej-fej mellett indult, látható volt, hogy egyetlen brék eldöntheti. Így is történt, szerencsére Babos Tímea volt az, aki elvette Hesse szerváját. Akkor ugyan még vissza tudta venni a francia lány, de 4:4-nél ismét jött Timi brékje, és ezután már nem hibázott, 6:4-gyel behúzta az első szettet.

A második játszmában is igen szorosan alakult a küzdelem, ha beütötték az első szervát, nemigen tudtak mit kezdeni fogadóként. Ám a második adogatásokat jól meg lehetett támadni, ezt tette Timi is és Hesse is. Babos 4:2-nél bréklabdához jutott, a dupla brékelőny eldöntötte volna a találkozót, de végül fordított a francia, majd lendületből el is vette Timi adogatását, 4:4-re egyenlítve ezzel.

Babos azonban meg tudott újulni és újra brékelt, ismét 5:4 és ismét szerválhatott a szettért. 40-semmiről ugyan 30-ig feljött a francia lány, de végül Timi hozta az adogatását, ezzel a szettet is. Így Babos Tímea a Poitiers-i tenisztorna negyeddöntőjébe jutott, másodszor is hazai ellenfelet kiverve.

Amandine Hesse – Babos Tímea: 0:2!
4:6, 4:6, továbbjutott a magyar lány!
---- (13:59:35)

Mérkőzés vége

4:6

Babos Timi váratlan oldalváltása meghozza a győzelmet egy tenyeres kereszttel!! Két szettben továbbjut Babos Tímea Amandine Hesse ellen, aki a földhöz vágja az ütőjét mérgében, de azért a végén odajön sportszerűen megölelni Babost. Győzött Timi!!

30-40

Kettős hiba Babostól, nem hiszem el! Ez a lány már meg volt verve, hozni kell a harmadik meccslabdát!!

15-40

Jól támadta le a második szervát Hesse, övé a pont.

0-40

A hálóig sem jön el Hesse fogadása, három mérkőzéslabda Babosnak!!

0-30

Agresszíven támadja a labdákat Babos, szélesre üti a francia.

0-15

Timi jó adogatása fogadhatatlan.

4:5

Gyenge rövidítés a franciától a hálóban. Babos Timi elveszi ismét Hesse adogatását, most már a meccsért adogathat. Ezzel most élni kell!! 4:5!

40-A

Timi harmadszor is megkapja az esélyt, bréklabda!

40-40

Csak kiharcolta az egált Hesse, két labdája is kissé out-gyanús volt.

40-A

Tökéletes és váratlan tenyeres kereszt a sarokban, újabb bréklabda Babosnak!

40-40

Timi próbált támadó lenni, de végül szélesre üt egy keresztet. Ez a bréklabda sincs meg sajnos.