Internationaux Féminins de la Vienne (kemény borítás)

Amandine Hesse – Tímea Babos

0:2 4:6, 4:6

23.10.2014, 12:39 • Central Court, Poitiers • Kármán Zoltán

Az első játszma fej-fej mellett indult, látható volt, hogy egyetlen brék eldöntheti. Így is történt, szerencsére Babos Tímea volt az, aki elvette Hesse szerváját. Akkor ugyan még vissza tudta venni a francia lány, de 4:4-nél ismét jött Timi brékje, és ezután már nem hibázott, 6:4-gyel behúzta az első szettet.

A második játszmában is igen szorosan alakult a küzdelem, ha beütötték az első szervát, nemigen tudtak mit kezdeni fogadóként. Ám a második adogatásokat jól meg lehetett támadni, ezt tette Timi is és Hesse is. Babos 4:2-nél bréklabdához jutott, a dupla brékelőny eldöntötte volna a találkozót, de végül fordított a francia, majd lendületből el is vette Timi adogatását, 4:4-re egyenlítve ezzel.

Babos azonban meg tudott újulni és újra brékelt, ismét 5:4 és ismét szerválhatott a szettért. 40-semmiről ugyan 30-ig feljött a francia lány, de végül Timi hozta az adogatását, ezzel a szettet is. Így Babos Tímea a Poitiers-i tenisztorna negyeddöntőjébe jutott, másodszor is hazai ellenfelet kiverve.

Amandine Hesse – Babos Tímea: 0:2!
4:6, 4:6, továbbjutott a magyar lány!
---- (13:59:35)

Mérkőzés vége

4:6

Babos Timi váratlan oldalváltása meghozza a győzelmet egy tenyeres kereszttel!! Két szettben továbbjut Babos Tímea Amandine Hesse ellen, aki a földhöz vágja az ütőjét mérgében, de azért a végén odajön sportszerűen megölelni Babost. Győzött Timi!!

30-40

Kettős hiba Babostól, nem hiszem el! Ez a lány már meg volt verve, hozni kell a harmadik meccslabdát!!

15-40

Jól támadta le a második szervát Hesse, övé a pont.

0-40

A hálóig sem jön el Hesse fogadása, három mérkőzéslabda Babosnak!!

0-30

Agresszíven támadja a labdákat Babos, szélesre üti a francia.

0-15

Timi jó adogatása fogadhatatlan.

4:5

Gyenge rövidítés a franciától a hálóban. Babos Timi elveszi ismét Hesse adogatását, most már a meccsért adogathat. Ezzel most élni kell!! 4:5!

40-A

Timi harmadszor is megkapja az esélyt, bréklabda!

40-40

Csak kiharcolta az egált Hesse, két labdája is kissé out-gyanús volt.

40-A

Tökéletes és váratlan tenyeres kereszt a sarokban, újabb bréklabda Babosnak!

40-40

Timi próbált támadó lenni, de végül szélesre üt egy keresztet. Ez a bréklabda sincs meg sajnos.

30-40

Nagyon fontos labdamenet jön.

30-40

Bréklabdához jut Babos Timi, hálóba üti az alapvonalról Hesse.

30-30

Pár centivel kiüti Hesse, elérhető lenne a bréklabda.

30-15

Ez is túl széles, ki nem kényszerített hiba.

15-15

Hesse szélesre üti szinte ziccerben. Nagyon kellene most ez a brék Timinek, mert visszaesett.

15-0

Nem tudom, mi van Timivel, egy méterrel üti szélesre a második szerva fogadását.

4:4

Kicsit alibizett ebben a labdamenetben Timi, Hesse le is támadta. Oda a brékelőny, 4:4! Így lehet izgalmassá tenni egy szinte megnyert meccset.

40-30

Szerencsére világgá üti a fogadást Hesse, de még mindig van egy labdája.

40-15

Timi első kettős hibája nagyon nagyon rosszkor. Két bréklabdája van a franciának, oda lehet a brékelőny!

30-15

Ásszal közeledik Babos.

30-0

Futtatja ellenfelét Babos, de végül a hálónál nehéz helyzetben röptét ront. Bajban lehet.

15-0

Timi ajtó ablak helyzetben szélesre üti.

3:4

Timi fogadása hosszú. Ezzel 3:4-re zárkózik Amandine Hesse. Kár érte, a kvázi meccslabdát elbukta Timi, reméljük az adogatását könnyedén fogja hozni ezután is.

A-40

Már adogatóelőny. Nem véletlen a nagy harc, kulcsfontosságú gém.

40-40

Jó szerva, Timi fonákkal a hálóba püföli.

40-A

Kiváló rövidítés Timitől, újabb bréklehetőség!

40-40

Felesleges hiba az alapvonalról, hosszúra üti Timi, oda a bréklabda.

30-40

Bréklabdához jut Babos Timi egy jó fogadással, szinte meccslabdával ér fel ez most!

30-30

Újabb pompás szerva a középső vonalon, a fogadás a hálóban.

15-30

Tökéletes szerva a vonalon, Timi csak hálóba tudta segíteni.

0-30

Pontatlan most Hesse, újabb rontás alapvonalról. Meglehet a bréklabda!

0-15

Jól támadta le Timi a második adogatást.

2:4

Feladta ezt a játékot Hesse a végén, egy nem túl erős szervát püfölt a hálóba. 2:4, továbbra is megvan a brékelőny!

0-40

Babos második szervája lett ász!

0-30

Timi dominálta a labdamenetet, egy tenyeres kereszttel pedig lezárta.

0-15

Jó szerva, gyenge fogadás.

2:3

Timi ütése a hálóban, ezzel 2:3! Babosnak a saját szerváit kell mindig hoznia és akkor ki tudja szerválni a mérkőzést.

40-0

Ezt a labdamenetet is Hesse irányította, Timit végül teljesen kiszorította.

30-0

Fogadhatatlan szerva a franciától.

15-0

Babos letámadta a második szervát vesztére, háló.

1:3

Hosszúra üti Hesse, stabilizálja a brékelőnyét Timi, 1:3!!

15-40

Az adogatásaiból él most Babos, igen jól. Ezt a szervát sem tudta fogadni Hesse.

15-30

Timi újabb remek adogatása a sarokban, a fogadás pedig széles.

15-15

Timi jó szerváját csak hosszúra tudta ütni Hesse.

15-0

Labdamenet győztese Hesse.

1:2

Sajnos a technika közbeszólt, nem láttuk hogyan, de Babos Tímea elvette a francia lány adogatását és brékelőnybe került!! 1:2!

15-15

Timi labdája tökéletes a sarokba az alapvonalhoz.

15-0

Erős Hesse szerva, Timi csak a hálóba tudja verni.

1:1

Nagyon erősek Timi első szervái, amikor bejönnek, szinte biztos a pont. Most is ez történt. Egyenlít Babos, 1:1!

15-40

Nem tud elütni Babos mellett Hesse.

15-30

Kellett a jó szerva végre, Hesse szélesre üti a fogadást.

15-15

A hálónál hibázik Amandine Hesse.

15-0

Timi irányított, de hosszúra üti.

1:0

Gyenge fogadás, hálóban a laszti. Ezzel 1:0-ra megszerzi a vezetést a francia lány.

40-15

Nem túl gyors Timi mozgása, remélem nincs semmi sérülés. Hálóba üt egy labdát.

30-15

Ki nem kényszerített hiba Hesse részéről.

30-0

Újabb pont a hazai lánytól.

15-0

Timi fogadása a hálóban, pedig nem igazán ment jól fel a hálóhoz Hesse.

4:6

Kitűnő első szerva után Timi irányított, Hesse csak hosszúra tudta ütni egy idő után. Megvan a játék, megvan a játszma! 4:6! Ezzel játszmaelőnybe került Babos, kis pihenő után folytatódik a meccs a francia lány szervájával.

30-40

Váltogatta az oldalt Timi, de az egyik ütésbe hiba csúszott, széles.

15-40

Hesse hibája, szélesre üti. Két szettlabda Timinek!!

15-30

Timi kitűnő vágott szervával jelentkezik, messzire üti ezt Hesse.

15-15

Babos jó szerváját Hesse nem tudja fogadni, hálóban a labda.

15-0

Timi ütése a hálóban, ez kulcsfontosságú játék.

4:5

Pár centivel üti szélesre Hesse, ezzel elveszi a francia adogatását Babos Timi, aki most már a szettért adogathat brékelőnyben!! 4:5!

40-A

Bréklabda Hesse ki nem kényszerített hibája után.

40-40

Ki nem kényszerített hiba Babostól, hálóban a labda, nagy kár érte!

40-A

Rossz helyre ütötte a lecsapást Hesse ajtó-ablak helyzetben, Timi el tudott mellette ütni! Bréklabda!!

40-40

Babos nyesését hosszúra üti Hesse. Egál!

40-30

Testre ment az adogatásfogadás, ezzel Timi még nem mondott le erről a gémről.

40-15

Nagyon erősen és jól szervál Hesse, Timi sokszor nem tudja fogadni.

30-15

Timi harmadik ütése a hálóban.

15-15

Na végre, most Hesse üti a hálóba.

15-0

Babos nem tudja átemelni a francia lányt, fonák röpte fej felett.

4:4

Túl gyakran kényszerül második adogatásra Babos, ezeket jobban megtámadja Hesse. Egyenlít. 4:4!

40-30

Egy hárítva egy jó szervával, hosszú Hesse labdája.

40-15

Babos elbizonytalanodott, hálóban az ütése, két bréklabda.

30-15

Most Timi fejezte be jól a labdamenetet.

30-0

Ismét a sarokban Hesse ütése. Baj lehet.

15-0

Timi adogatását kiválóan fogadja a francia lány.

3:4

Timi tökéletesen üt el tenyeressel a hálóhoz előrefutó Hesse mellett. Megvan a brékelőny! 3:4!

15-40

Hesse ütése tökéletes a sarokba tenyeressel.

0-40

Agresszíven játszik Babos, három bréklabdához jut Timi, ezt hozni kell!!

0-30

Hálóban Hesse második ütése, most el kéne kapni fogadóként ezt a játékot!!

0-15

Kettős hibát vét a francia lány.

3:3

Ki nem kényszerített hiba, hálóban a francia ütése. Ezzel ezt a szerváját is simán hozza Babos Timi. Egy brék dönthet erről a játszmáról. 3:3!

15-40

Letámadta a szervát Hesse, Timi hajszálnyival szélesre üti.

0-40

Kockáztatott Timi, megütötte rendesen a második szerváját is, Hesse a hálóba vágta.

0-30

Elkezdte keményebben ütni a labdákat Timi, majd a végén egy tökéletes rövidítés a háló mögé.

0-15

Babos futtatja ellenfelét, ez később még jól jöhet. Végül jó röpte a hálónál.

3:2

Timi világgá üti a rövidítést, így Amandine Hesse ismét vezet. 3:2! Egyelőre egyik lány adogatása sem fogható.

40-15

Hesse ki nem kényszerített hibája az alapvonalról.

40-0

Nem jó adogatásfogadás.

30-0

Babos hibája az alapvonalról. Hálóban a labda.

15-0

Erre mozdulni sem tudott Babos, ász!

2:2

Letámadta a második adogatást Hesse, de hálóba verte. Love game! Semmire nyeri az adogatását Babos, 2:2!

0-40

Ki nem kényszerített hiba az alapvonalról, Timi gyorsan behúzhatja ezt a játékot.

0-30

Ezt is szélesre üti Hesse.

0-15

Timi fogadhatatlan szervája a sarokban.

2:1

Hesse oldalváltása tökéletes, most a fonák oldalra elérhetetlenül. 2:1 a franciának!

40-15

Hesse irányította a labdamenetet, ahogy az egész gémet eddig.

30-15

Kettős hiba.

30-0

Hesse váratlan oldalváltása tökéletesen sikerül.

15-0

Ezt most Hesse oldotta meg jól egy kiváló adogatással, majd egy tenyeres kereszttel.

1:1

Nem tudta pályára ütni a szervafogadást Hesse, ezzel Babos Timi simán hozza a szerváját. 1:1!

15-40

Babos az adogatás után kiszorította ellenfelét, aki már csak a hálóba tudta verni.

15-30

Kiváló röpte a hálónál Babostól fonákkal.

15-15

A francia fogadása a hálóban.

15-0

Lecsapás Amandine Hesse részéről a hálónál.

1:0

Egy jól irányzott tenyeres egyenessel hozza az első gémet Hesse. 1:0!

40-30

Most a francia üt ki nem kényszerített hibát.

40-15

Babos ütése a hálóban.

30-15

Támadólag lépett fel Hesse, ki is szorította Timit.

15-15

Jó fogadás Babostól.

15-0

Az első pont a francia lányé.

0:0

Amandine Hesse kezdte az adogatást elsőként.

0:0

Véget ért a megelőző találkozó, nem lesz nagy csúszás. Innentől maximum 10-12 percen belül várható a kezdés.
Kedden jó játékkal, két szettben magabiztosan jutott a második fordulóba a Poitiers-i női tenisztornán hazai ellenfelével szemben Babos Tímea. Most a második körben ismét egy francia hölgyön, Amandine Hesse-en kell, hogy keresztülverekedje magát.

Egyikük sem kiemelt a tornán, így az eredmény megjósolhatatlan. Timi és Hesse teljesen egyidősek, az eddigi eredmények inkább Babos mellett szólnak, bár tudjuk, hogy nem elsősorban egyesben, hanem párosban szokott nagyot alkotni Mladenovic oldalán.

Szurkoljunk együtt Timinek, a tervezett kezdés 12:30, de mivel második mérkőzés azon a pályán, csúszhat 13 óráig, rosszabb esetben tovább is az összecsapás. Tartsanak velünk!