ITF - Heraklion (kemény borítás)

Réka-Luca Jani – Julia Stamatova

2:0 6:2, 6:2

25.10.2014, 10:41 • Court 13, Heraklion • Kármán Zoltán

Az első játszmában is kiválóan kezdett Jani Réka-Luca, 2:2 után elvette ellenfele adogatását, majd 4:2-nél megint. Ki is szerválta a szettet dupla brékelőnnyel Jani, ezzel 6:2-re hozta az első játszmát.

A második szettben még hamarabb kezdte a jó fogadójátékot, már 1:1 után brékelőnybe került, majd 4:2-nél, ugyanúgy, mint az első szettben, megszerezte a dupla brékelőnyt. Ismét sikerült kiszerválnia a szettet, ezzel a mérkőzést is megnyerte.

Négyszer is elvette Réka a bolgár lány adogatását, ő maga azonban egyszer sem vesztette el, sőt bréklabdához sem jutott egyszer sem Stamatova. Ha jól rémlik, még egálig sem jutott el fogadóként a bolgár, Réka adogatásai a mai napon eszméletlenül jól sikerültek. Magabiztos győzelem, szép volt Jani Réka-Luca! 59 pontot nyert a magyar lány, 32-t Stamatova, a különbség egyértelmű. Réka a DÖNTŐBEN!!

Jani Réka-Luca – Julia Stamatova: 2-0!
6:2, 6:2!
---- (11:34:08)

Ez csodálatos teljesítmény volt! Jani Réka-Luca alig 70 perc alatt két szettben legyőzi a bolgár Julia Stamatovát és ezzel bejut a görög tenisztorna döntőjébe!

Mérkőzés vége

6:2

Szett győztese Jani.

40-15

Két játszma- és mérkőzéslabdához jut Jani Réka-Luca!

40-15

Labdamenet győztese Jani.

30-15

Két labdára a győzelem, de még nagyon oda kell figyelni!

5:2

Remélhetőleg ezzel a dupla brékelőnnyel Jani Réka-Luca eldöntötte a mérkőzés sorsát! 5:2-re elhúz ellenfelétől és a szettért adogathat (egyben a meccsért is) úgy, hogy még egyszer sem bukta el ma az adogatását. Három lövése is lesz megnyerni a mérkőzést. Hajrá Réka, a döntőbe jutás küszöbén a magyar lány!

5:2

Játék győztese Jani.

A-40

Na még egyszer a bréklabda!

A-40

40-40

Hárítva a bréklabda, meccsben maradt Stamatova. De még nem kell feladni ezt a játékot!

40-40

40-30

Réka bréklabdához jut! Ez gyakorlatilag meccslabdával ér fel, de csak egyetlen lehetősége van Janinak erre!