ITF - Heraklion (kemény borítás)

Réka-Luca Jani – Julia Stamatova

2:0 6:2, 6:2

25.10.2014, 10:41 • Court 13, Heraklion • Kármán Zoltán

Az első játszmában is kiválóan kezdett Jani Réka-Luca, 2:2 után elvette ellenfele adogatását, majd 4:2-nél megint. Ki is szerválta a szettet dupla brékelőnnyel Jani, ezzel 6:2-re hozta az első játszmát.

A második szettben még hamarabb kezdte a jó fogadójátékot, már 1:1 után brékelőnybe került, majd 4:2-nél, ugyanúgy, mint az első szettben, megszerezte a dupla brékelőnyt. Ismét sikerült kiszerválnia a szettet, ezzel a mérkőzést is megnyerte.

Négyszer is elvette Réka a bolgár lány adogatását, ő maga azonban egyszer sem vesztette el, sőt bréklabdához sem jutott egyszer sem Stamatova. Ha jól rémlik, még egálig sem jutott el fogadóként a bolgár, Réka adogatásai a mai napon eszméletlenül jól sikerültek. Magabiztos győzelem, szép volt Jani Réka-Luca! 59 pontot nyert a magyar lány, 32-t Stamatova, a különbség egyértelmű. Réka a DÖNTŐBEN!!

Jani Réka-Luca – Julia Stamatova: 2-0!
6:2, 6:2!
---- (11:34:08)

Ez csodálatos teljesítmény volt! Jani Réka-Luca alig 70 perc alatt két szettben legyőzi a bolgár Julia Stamatovát és ezzel bejut a görög tenisztorna döntőjébe!

Mérkőzés vége

6:2

Szett győztese Jani.

40-15

Két játszma- és mérkőzéslabdához jut Jani Réka-Luca!

40-15

Labdamenet győztese Jani.

30-15

Két labdára a győzelem, de még nagyon oda kell figyelni!

5:2

Remélhetőleg ezzel a dupla brékelőnnyel Jani Réka-Luca eldöntötte a mérkőzés sorsát! 5:2-re elhúz ellenfelétől és a szettért adogathat (egyben a meccsért is) úgy, hogy még egyszer sem bukta el ma az adogatását. Három lövése is lesz megnyerni a mérkőzést. Hajrá Réka, a döntőbe jutás küszöbén a magyar lány!

5:2

Játék győztese Jani.

A-40

Na még egyszer a bréklabda!

A-40

40-40

Hárítva a bréklabda, meccsben maradt Stamatova. De még nem kell feladni ezt a játékot!

40-40

40-30

Réka bréklabdához jut! Ez gyakorlatilag meccslabdával ér fel, de csak egyetlen lehetősége van Janinak erre!

15-0

Egy esetleges brékkel megroppantható lenne most a bolgár, de attól azért még messze vagyunk.

15-0

4:2

Réka 50. nyert labdamenetével 4:2-re elhúzott ismét! Szerencsére továbbra is bevehetetlen a magyar lány adogatójátéka. A nyomás most Stamatován, mindenképpen hoznia kell a szerváját, hogy meccsben maradjon!

4:2

40-30

A két labdából még egy megmaradt, ezt nyerni kell, Réka!

3:2

Hozta a szerváját Julia Stamatova, 3:2-re szépít. Rékának adott a feladat, újra hoznia kell az adogatását, hogy megmaradjon a brékelőny.

3:2

Játék győztese Stamatova.

30-40

Réka nem adja fel, ezért a gémért is harcol.

30-40

15-40

Két labdája van Stamatovának a szépítéshez, remélem azért nem jön lendületbe a bolgár lány.

15-40

15-30

Továbbra sincs ásza egyik lánynak sem. A kettős hibák aránya pedig 1:2.

15-30

0-30

0-15

3:1

Kiváló! Réka nagyon jól adogat, 3:1-re meglép ellenfelétől!

3:1

40-15

Jó úton jár, két labda a 3:1-hez.

40-15

30-15

Fontos játék ez, megszilárdíthatja a brékelőnyét Réka.

30-15

15-15

0-15

2:1

Jani Réka-Luca a második játszmában is brékelőnybe kerül, elvette Stamatova adogatását! 2:1 brékelőnnyel ide! Most még fontosabb, amit az imént említettem, hogy ne legyen fogható az adogatása Rékának, mert az máris a kulcsa lenne a döntőbe jutásnak.

2:1

40-30

Még mindig maradt egy fogadóelőny!

40-30

40-15

Két bréklabdához jut Jani Réka! Nagyon fontos labdamenet(ek) jön(nek)!

40-15

30-15

30-0

15-0

1:1

Nyerte ezt a fontos labdát Jani Réka, ezzel a gémet is. 1:1! Fontos, hogy ezután se legyen érinthető az adogatása, a győzelem kulcsa lehet.

1:1

40-30

Labdája van a magyar lánynak az egyenlítéshez.

40-30

30-30

Ezért a gémért jobban meg kell most harcolnia Rékának.

30-30

30-15

15-15

15-0

Rékának még se ásza, se kettős hibája, Stamatovának sincs ásza, de egy kettős hibát már vétett.

15-0

0:1

Simán hozza a szerváját a bolgár, 0:1 a második szettben!

0:1

15-40

Könnyű adogatás lehet ez most Stamatovának.

15-40

15-30

0-30

0-15

6:2

Ez megvan! Igen simán, 6:2 arányban hozza az első játszmát Jani Réka-Luca, nagy lépést tett a döntőbe jutás irányába! Minden szerváját hozta, plusz kétszer még el is vette a bolgár lány adogatását. Kis szünet után folytatjuk a második szettel!

40-0

Három játszmalabdához jut Jani Réka-Luca. Semmire nyerheti az adogatását, ezzel együtt meglenne a szettgyőzelem is!