Fehérvár AV19 – EC VSV

4:1

vége (1:1, 1:0, 2:0)

18.12.2014, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Csaba Dévai

Elképesztő, pazar, frenetikus, így lehetne lezárni ezt a mai találkozót! Olyan húzásokat láthattunk a fehérvári hokisoktól, amelyek eddig megbújtak a játékosokban, de ma szerencsére előtörtek. Sikorcin remekül játszott ma, a mindig élénk LoVecchio bár pontot nem szerzett, agilis játékával nagyban elősegítette a Volán mai győzelmét. Összességében az egész csapat jól játszott, az új kapus, Christian Engstrand teljesítménye pedig eddig több mint megnyugtató. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (21:37:23)

60:00

59:43

Egy szó: eufória.

59:36

Zeng a csarnok, elképesztő meccset láthattunk!!!

58:08

A Volán gólt szerzett!
Valószínűleg a szezon gólját szerezte az imént BRANDON MARINO! Még leírni is hosszú lenne, hány passz előzte meg a találatot, a végén Kovács a gólszerzőhöz, aki az üres kapuba lőhette már a korongot!

57:24

Nem tudunk felállni, folyton kiütik a korongot a vendég védők!

56:43

Hosszas Volán támadás után tudott kitörni a Villach.

55:52

A sokadik palánkra lökést végül csak befújja a spori! Rodney Jarratt 2+2 percet palánkra lökésért, és sportszerűtlen viselkedésért. 4 percig előnyben a Volán!

55:46

A Villach kiegészült.

55:25

Kiütik a pakkot a vendégek.

53:46

LoVeccho-nak csapott oda Unterluggauer, büntetése kettő perc testre ütésért.

53:46

A szezon cselsorozatát mutatta be JEFF LOVECCHIO!!! Megbolondította védőjét, elhúzta a kapus előtt a korongot, de végül a kapu mellé csúsztatott! Elképesztő technika!

52:44

Engstrand védett egy gyors vendég támadást követően.

51:33

Két gólosra növeli előnyét a Fehérvár AV19!! Banham indította ANDREW SARAUERT, aki kikerült két védőt, majd a villachi kapuba tüzelt! Még ebbe is bele tudott érni Lamoureux, de a korong végül áthaladt a gólvonalon! 3-1!

51:08

Gyors fehérvári kontra után tilosra ütötték a vendégek a korongot.

50:34

Kipattant a korong, buli a fehérvári harmadban.

50:02

Jeff LoVecchio száguldott végig a fél pályán, majd lőtt kapura! Lamoureux alaposan megdolgozik ma a pénzéért, jóval többet véd, mint túloldali kollégája.

48:56

Engstrand védett szépen egy vendég lövést!

48:01

Hatalmas, kék vonalról leadott bombát fogott Lamoureux, pedig tökéletesen takartak előtte!

47:46

Benk lövésébe ért bele Sikorcin, a korong végül Lamoureux-nél kötött ki.

47:24

Életerős villachi löket megy Engstrand kapuja fölé.

45:49

Gyors támadás után Lamoureux kesztyűje alatt pihen a korong.

44:56

Tilosra ütötte a Fehérvár, buli a hazai kapu előtt.

44:20

Sikorcin vitte középre a korongot, de a lövés pillanatában elcsúszott, így a korong végül mellészállt.

43:37

A túloldalon Engstrand is bemutat egy védést.

43:15

Alaposan megjárattuk a korongot, végül Banham passza után Benk András lőtt kapura!

42:18

Kóger tört előre gyönyörűen, a középreadást a védők azonban lekapcsolták.

41:39

Hetényi Péter lövését védte Lamoureux.

40:55

Szirányi hibája után Engstrandnak kellett védenie.

40:05

A Villach hozta el a pakkot a harmad elején.

40:01

A harmad legfontosabb történése a fehérvári vezető gól megszerzése volt, de még azon kívül is akadt jó néhány izgalmas pillanat a második játékrész során. A három kiállítás alaposan felpaprikázta a hangulatot, ebből viszont inkább mi jöttünk ki jobban. Kevin Wehrs góljával megszerezte a vezetést a Fehérvár, következzék a záró harmad!

40:00

39:23

LoVecchio durrantja a korongot a kapu mellé

37:58

37:51

Három hatalmas védést mutatott be Lamoureux, ezeket a szituációkat kellene kihasználni!

37:14

Feláll a Fehérvár.

36:34

Megint jól játsszuk meg az előnyt, Banham lövése azonban most nem talált a kapuba.

35:58

Nemes Benjámin harcolt ki egy kiállítást, Göhringer akasztotta bottal a fehérvári támadót.

35:19

Engstrand kifogta Benjamin Petrik büntetőjét!

35:19

Büntetőt ítéltek a Villachnak!

34:37

Krog levegőben elütött korongját fogta Engstrand.

34:02

Lamoureux újabb védése után kisebb bunyó alakul ki, a kesztyűk azonban nem kerülnek le.

33:29

Engstrand mutatott be egy szép védést, egyelőre jól áll a helyén a frissen igazolt hálóőr.

32:53

Hatalmas kavarodás után végül felszabadítanak a vendég védők.

32:30

A Fehérvár kiegészült, Ejdepalm visszatérhet.

31:07

Villámgyorsan megszerzi a vezetést a Fehérvár a vendég kiállítás után! Sarauer passzát KEVIN WEHRS váltotta gólra, és szerezte meg csapatának a vezetést! 2-1 a Fehérvár javára!

31:01

Eddig tartott a vendég előny, Jason Krog gáncsolta Banhamet, négy a négy ellen a csapatok!

30:30

Itt az első kiállítás hazai oldalon, Johan Ejdepalmot küldik ki kettő percre, akadályozásért.

30:05

Szerencsétlenül pattant a korong vissza a fehérvári kapu elé, Engstran szerencsére védeni tudta Göhringer lövését.

29:41

Feljebb kapcsoltak most a vendégek, beszorul a Fehérvár.

28:18

Wehrs lövése pattan le a vendég kapu előtt álló tömegről.

27:37

Letáborozott a Fehérvár a villachi kapu előtt, sorra jönnek a lövések.

27:22

És még egy Lamoureux védés, ez most gyönyörű reflexmozdulat volt!

27:16

Lamoureux kapja fel Sarauer centerezését, buli a vendég kapu előtt.

27:05

Les miatt szakad meg a vendég támadás.

26:35

Nagy a harc a korongért, egyelőre a Villach tartja.

26:06

Kóger lövése sül be, ez eddig nem az ő meccse.

25:47

Már a Villach támad, a Volán pedig most tilosra ütötte a pakkot.

25:12

Hatalmas fehérvári helyzet maradt ki, Lamoureux vetődött ki kapujából, hogy elcsípjen egy centerezést.

24:06

A nézőtérre pattan a korong, buli a fehérvári kapu előtt.

23:28

Hatalmas durranással vágódik le a korong Lamoureux mamutjáról egy fehérvári lövés után!

22:49

Kóger Dániel nem tudta begyömöszölni a korongot Lamoureux mellett a kapuba.

22:17

Feláll a villachi kapu előtt a Fehérvár!

21:44

Bartalist lökték palánkra, a játékvezető sípja azonban néma maradt!

21:18

Lamoureux-nek kellett szépen védenie.

21:06

Tilosra ütötték a fehérváriak a pakkot.

20:56

Sikertelen támadás után már védekezni kényszerül a Fehérvár.

20:45

Bartalis vette át szépen a korongot, és már mehet is a vendég kapu felé.

20:01

Eseményekben gazdag, pörgős harmaddal indítottak a csapatok, egy percig sem unatkozhattak a kedves nézők! A harmad elején a Villach kezdeményezett, majd a Fehérvár, az első gólt végül a vendégek szerezték egy gyors kontrát követően. Bartalis révén szép emberelőnyös játék után jött a fehérvári egyenlítés, és innen várjuk a folytatást!

20:00

19:55

Fehérvári lövés zúg el Lamoureux kapuja mellett!

19:08

Pretnar lövése kerüli el a fehérvári kaput!

18:37

Engstrand kap bele villámgyorsan egy vendég lövésbe!

18:25

Lamoureux újabb védése után buli a vendég kapu előterében.

17:26

Mintaszerű emberelőnyös játék után egyenlít a Fehérvár AV19! Kovács passzolt keresztbe Marinohoz a bal szélre, aki a középen álló BARTALIS ISTVÁN elé tálalt, aki precízen kilőtte a kapu bal alsó sarkát!

17:07

Banham lövését védte Lamoureux.

16:52

Banham passzát csípték el a vendégek, oda a felállás.

16:24

Túl sokan voltak a jégen a vendégek, Siutz üli le a két perces csapatbüntetést.

15:59

Kóger centerezése nem volt pontos, a védők csípték el a korongot.

15:04

A korong nem, Bartalis viszont a vendég kapuba került buli a Villach harmada előtt.

14:48

Támad a Volán, beszorítjuk a Villachot.

13:38

A Villach gólt szerzett!
Rengeteg Volán helyzet után végül a Villach szerzi meg a vezető gólt! McBride átadása után NICO BRUNNER lövése a kapuvasról pattan be a kapuba!

12:33

Kemény védekezés után alakult ki komoly helyzet a villachi kapunál, Lamoureux azonban állja a sarat.

11:56

Két helyzete is volt a Volánnak, a kontrából meginduló Villachot pedig egy les állítja meg.

11:00

Marino fűzte át magát gyönyörűen védőjén, de lövés végül nem lett a dologból.

10:26

Hosszú idő után tapsolhat a publikum fehérvári lövést követően.

09:50

A nézőtérre pattan a korong, a bedobás a hazai kapu előtt lesz.

09:34

Maco Pewal lövését védte Engstrand!

09:10

Most ütjük tilosra a korongot, de ezzel a fáradt védők nem mennek sokra.

08:55

Erősen nyom most a Villach, nem sikerül felszabadítani.

07:59

Villámgyors vendég kontra után Engstran védett gyönyörűen!

07:47

Egyértelmű magas botot fújnak be némi késlekedést követően.

07:13

Ígéretes fehérvári támadás szakad meg újfent les miatt Ez most nem sokon múlt, és komoly helyzet alakulhatott volna ki.

06:46

Sarauer indulhatott volna egy jó passzal, de Banham lesre korcsolyázott.

06:03

Ismét a fehérvári kapu előtt zajlik a játék.

05:10

Sikertelen hazai támadás után jöhetett a Villach, a védelem azonban a helyén volt.

04:42

Messze fölé száll egy vendég próbálkozás.

04:20

Marino lövésébe ért bele Kovács Csaba, a szerencse is kellett most ehhez a Lamoureux védéshez!

03:41

Na most aztán lövéshez jutottak, Engstrand-nak kellett villámgyorsan hárítania!

03:04

Jól védekezett a Fehérvár, lövésig sem jutottak a vendégek.

02:33

LoVecchio passza után Frank Banham lőtt kapásból, Lamoureux gyönyörű mozdulattal védett!

02:20

Tilosra ütötték a vendégek, buli a villachi kapu előtt.

01:45

Wehrs ért bele egy lövésbe, a villachi kapu oldalát találta el a korong!

01:31

Marino próbált volna meg kiugrani, ám megállították.

00:58

Unterluggauer lövését védte Engstrand!

00:19

A korongot a Villach hozta el, de már a Volán támadhat.

00:01

A csapatok bemutatása zajlik, bő 6 perc múlva kezdődik a mérkőzés!

Tovább zárkózhat a dobogóhoz a Fehérvár AV19 csapata, ha ma legyőzi a Raktár utcába látogató Villacher SV-t. Ez nem lenne szokatlan dolog, hiszen egyszer ez már sikerült az idén, még egy szeptemberi mérkőzésen. Igaz, utána idegenben 5-4-re a Villach diadalmaskodott, de ma reméljük érvényesül érvényesül az a tendencia, mely szerint a Volán jobban teljesít hazai jégen, mint idegenben. A dobogóért hajtó Fehérvár, és a playoff-helyet megcélzó Villach mérkőzés egészen biztosan roppant izgalmas csatát hoz majd, tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

4:1

Gólok és gólpasszok: 18. Bartalis (Marino, Kovács), 32. Wehrs (Sarauer, Boivin), 52. Sarauer (Banham), 59. Marino (Kovács, Sikorcin) – 14. Brunner (McBride, Santorelli)

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Boivin, Ejdepalm, LoVecchio, Sarauer (A), Banham – Wehrs, Szirányi, Kovács (A), Bartalis, Marino – Orbán, Hetényi, Benk, Sikorcin, Kóger – Tokaji (C), Reiter, Németh, Nemes, Magosi

EC VSV: Lamoureux (Höneckl) – Brunner, Pretnar, Pewal, McBride, Santorelli – Siutz, Bacher, Nageler, Hunter (A), Petrik – Jarrett (A), Unterluggauer (C), Lammers, Krog, Haydar – Leiler, Kompain, Platzer, Alagic, Göhringer

Játékvezetők: Erd Ulrich, Ladislav Smetana