Szeged 2011-Grosics Akadémia – Soroksár SC

1:1

vége (0:0)

28.02.2015, 14:00 • Városi Stadion, Szeged • Kármán Zoltán

Nem túl jó színvonalú találkozón játszott 1-1-s döntetlent a Szeged a Soroksár ellen. Az első félidőben még a vendégeknek is adódtak lehetőségei, a fordulás után nőtt a hazai mezőnyfölény

Ennek ellenére a Soroksár szerzett vezetést, de nagyon gyorsan egyenlíteni tudott a Szeged. Jóval többet támadott az akadémia, de ma csak ennyire tellett, mert az igazi nagy helyzetek ma hiányoztak, így a döntetlen reálisnak is mondható, bár a Szeged közelebb állt a sikerhez.

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Soroksár: 1-1!
---- (15:53:42)

90+2

90+2

Pandur kap sárga lapot az utolsó percben.

90+1

Berde igen keveset volt pályán, 17 percet játszott, ez alatt két sárgát (tehát egy pirosat is) összeszedett.

90

Emberhátrányban fejezi be a mérkőzést a Szeged, még kevesebb a sansz a hazaiak előtt, hogy még egyszer betaláljanak.

89

Második sárga lapja után piros, így mehet zuhanyozni Berde, kezezés miatt a második sárga.

88

Támad a hazai csapat, de nem tudja feltörni a vendégek védelmét.

87

A Szeged még tudna egyet cserélni, valószínűleg a hazaiak kicsit jobban akarják a három pontot.

86

Az utolsó percekbe léptünk, valamivel többet támad a Szeged, a Soroksár a kontrákra épít.

85

Zelenyánszki állítja meg a kontrát vezető Lovrencsicset, sárga lap a jutalma.

84

Oláh G. szerez labdát az ellenfél térfelén, próbálja beadni, de szögletre mentenek a vendégek.

83

A Soroksár a védekezésre rendezkedik be, próbál kontrákra építeni. Többet támad, különösen a bekapott gól óta a Szeged.

82

Az utolsó vendég csere Pál helyett Kovács.

81

A találkozó hajrájához érkeztünk, egyelőre nem bír egymással a két gárda.

80

Mindkét csapatnak maradt még 1-1 cserelehetősége.

79

Az eddig aktív Hodgyai helyett érkezik Vass a vendég csapatba.

78

73 percen át nem esett gól, most hirtelen két találat is pár percen belül. Ismét egál.

77

A Szeged gólt szerzett!
MÁTÉ PÉTER használ ki egy kapu előtti keveredést és hat méterről bebombázza a hálóba a labdát! 1-1!

76

Próbál rákapcsolni a Szeged, innentől ki kell nyílnia a hazaiaknak. Berde kapott sárga lapot közben.

75

Ettől érdekes játék a futball, egyáltalán nem volt helyzete a második félidőben a Soroksárnak, mégis ők szereznek vezetést.

74

A Soroksár gólt szerzett!
LOVRENCSICS BALÁZS megszerzi a vezetést a Soroksárnak, kérem szépen! Egy rosszul kilőtt labdát szerzett meg a vendégek támadója, majd 10-11 méterről a bal alsóba helyezett! 0-1!

73

Talán a cserék hoznak némi élénkülést a mérkőzésbe, jó lenne az NB II tavaszi nyitányán gólt is látnunk.

72

Polareczki le, Berde be, gyors két egymás utáni csere a Szegednél.

71

Az első hazai csere Oláh Lóránt helyett Manga.

70

Cseréhez készülődik a hazai csapat is.

69

Lassacskán az utolsó húsz percbe léptünk, két komolyabb helyzetet jegyezhettünk fel közel hetven perc leforgása alatt. Lehet, hogy marad a békés döntetlen?

68

Csak nem akar megélénkülni a találkozó, rengeteg a holtidő.

67

A vendégek visszaadják az ápolás miatt kirúgott labdát, Huszák tudja folytatni.

66

Mészáros sárgul be, keményen lépett oda Huszáknak.

65

Germán felé hosszú az indítás.

64

Eseménytelen labdajáratás a középpályán, nem találják egymás gyenge pontját a csapatok.

63

A veterán Lisztes Krisztián érkezik Sándor helyére a vendégeknél.

62

Cseréhez készülődik a Soroksár együttese.

61

Egy óra játékot követően Szeged – Soroksár: 0-0.

60

Néhány helyzetecske már kialakult, aktívabb a Szeged az utóbbi időszakban, de jól védekezik a Soroksár.

59

A kiugratás még jól is indult, de Oláh vette át túlságosan hosszan, így pattant tőle messzire.

58

Támad ismét a Szeged, Oláh L. felé érkezett ígéretes kiugratás, de kevéssel hosszú lett Szabó labdája.

57

Az iménti szituáció nehezen volt érthető, elsőre tizenegyesnek tűnt az ítélet, reklamáltak is a vendégek, ám végül Fitos ellen ítéltek.

56

Germán passzából indult meg Fitos László, egy védő szorításában a földre huppant. Néhány másodpercig úgy tűnt, hazai büntető következik, de végül kifelé lett szabadrúgás.

55

Mészáros is próbál betörni középen, de szerelik és felszabadítanak a vendég védők.

54

Oláh L. indult meg a bal oldalon jó cselekkel, de végül beadnia már nem sikerül.

52

A Szeged támadgat, de a tizenhatos előterében elfogy a tudomány, ahogy eddig is.

51

Sem Nyilas, sem Varga nem tudott egyelőre a szünetben csodát tenni, többnyire a középpályán folyik a játék.

50

Nem pörög továbbra sem a játék, reméljük, lesz változás hamarosan.

49

Oláh G. vágja ki a labdát egy jobb oldali szögletet követően.

48

A fordulás után sem esnek egymásnak a csapatok, maradt az, amit a szünet előtt láttunk.

47

A második félidőt a hazai csapat kezdte, reméljük, a játék színvonala emelkedni fog és jóval több helyzetet is látunk.

46

Nem történt csere a szünetben.

46

Abszolút a védekezésre helyezi a hangsúlyt a Soroksár, így a szegedi mezőnyfölény meglehetősen meddő. Egyetlen kaput eltaláló lövés az első 45 perc során és nagyon sok holtidő. Reméljük, a második játékrész jobbra sikeredik.

Szeged – Soroksár: 0-0, a szünet után folytatjuk!
----

45+1

45

Pál tüzelt középről, de a labda is középre ment, így Szántainak nem okozott gondot.

44

Eseménytelen gurigázás a pályán, hiányzik a kreativitás a támadójátékból.

43

Nem viszik túlzásba az iramot a felek, úgy tűnik, már a szünetet várják.

42

Az első félidő hajrájához érkeztünk, mindkét kapu előtt adódott már 1-1 lehetőség, de egyik sem volt ziccer. Gólt sem láttunk még.

41

Ezt a lehetőséget már helyzetnek lehet nevezni, mert igen veszélyesen érkezett középre a beadás.

40

Lovrencsics adta be laposan balról, Sándor érkezett középen, de pár centivel lemaradt. Tóth menti meg a helyzetet és kivágja a labdát.

38

A gyengébb játék magyarázható az idény eleji formával, de hazai pályán a Szegednek szüksége lenne mindhárom pontra.

37

Az eleinte sem túl erős színvonal kicsit még inkább esett, sok a pontatlanság, így pedig a helyzetek sem jönnek.

36

Egyre nagyobb a valószínűsége, hogy az első félidőben nem esik gól, mivel igazi helyzetet sem láttunk még.

35

Pál indult meg egy szerzett labdával, ám Zelenyánszki ismét elszedi tőle a játékszert.

33

Próbálja növelni a tempót a Szeged, de ez még nem párosul helyzetekkel.

32

Főleg a kontrákban bízik a Pest megyei együttes, a labda a Szegednél van többet. Helyzetet azonban még nem láttunk ma.

31

Fél óra játékot követően Szeged – Soroksár: 0-0.

30

Germán indult meg középen, de végül szabálytalankodik.

29

Kevés a valamirevaló támadás, jó ideje állóháború a középpályán, ritka megindulásokkal.

28

Könnyen lehet, hogy a gyors ritmusváltásokkal tud majd eredményt elérni a Szeged a masszívan védekező Soroksár ellen.

27

Ellentámadásba lendül a Szeged, Zelenyánszki ugrott meg a jobb oldalon, beadásával Germánt kereste, de túl rövid lett, így a vendég kapus könnyedén megkaparintotta a játékszert.

26

Támadgat a Soroksár, de a tizenhatos előteréig jutnak csak el a vendégek.

25

Továbbra is sok a holtidő, amikor nincs játékban a labda.

24

Tizenegyből tíz soroksári játékos a saját térfelén. Betonvédekezés egyelőre.

23

Fitost szereli Huszák a középpályán, de a vendégek is gyorsan eladják.

22

Mezőnyjáték a középpályán, helyzet is nehezen alakul ki az utóbbi időszakban.

21

Amint megindulna a Szeged, nagyon gyorsan és jól zár vissza a Soroksár.

20

Tóth szerelése után szögletrúgás a vendégeknek, nincs veszély, mert Szántai kiöklözi a labdát magabiztosan.

19

Hodgyai indul meg a jobb oldalról, befelé cselez, de az egyik hazai védő szépen szereli szögletre.

18

Egyelőre nem sokra megy a beadásokkal a Szeged, de úgy tűnik a széleken verhető eddig a Soroksár.

17

Germán fejét kereste a beadás, Mészáros azonban elméretezte, túl magas lett.

16

Továbbra is a Szeged próbál támadgatni, de a tizenhatos előterében egyelőre elfogy a tudomány.

15

Igazi helyzet még nem alakult ki a találkozón, Sándor lövése nem nevezhető igazi lehetőségnek.

14

Az első percek vendég mezőnyfölénye után most már inkább a Szegednél van többet a labda.

13

Ismét Germán felé az indítás és ismét túl hosszan lőtte felé Oláh.

12

Germán kap elérhetetlenül hosszú indítást.

11

Sajnos sok a holtidő a játékban, a játékmegszakítások száma is magas.

10

Hodgyai beadása csak Holczernek jó, a vendégek kapusának birtokában már a játékszer.

9

A vendégek vannak támadásban, de egyelőre nem jutnak át a hazai védelmen.

8

Farkasé az első sárga kezezés miatt.

7

A szöglet után nem alakul ki veszély, felszabadul a soroksári kapu.

6

Hazai lehetőség, Mészáros szabadrúgását fejelik ki sarokrúgásra a vendégek.

5

A középpályán folyik a mezőnyjáték.

4

Mészárost kellett rövid ideig ápolni, de tudja folytatni a játékot.

3

A Soroksár előtt az első lehetőség, de egy kifejelt labdát Sándor magasan fölé durrant.

2

A téli szünet igazolásai, Huszák, Sándor és Gohér is a kezdőcsapat tagja a vendégeknél.

1

Fehérben a Szeged, sárgában a Soroksár, a Soroksár kezdte a találkozót.

1

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Szántai – Zelenyánszki, Szabó Cs., Tóth G., Mészáros M. – Fitos, Oláh, Máté P. – Polareczki – Oláh L., Germán
Cserék: Belecan – Hegedűs E., Manga, Hegedűs M., Zabari, Berde, Kéri

Soroksár SC: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Gohér – Hodgyai, Pál A. – Lannert, Huszák – Sándor I., Lovrencsics B.
Cserék: Rácz G. – Gyurácz, Lisztes K., Kovács D., Vass, Szenes, Szabó R.

Játékvezetők: Farkas Tibor – Szilágyi Norbert, Galán Roland.
Két középcsapat összecsapását kísérhetjük figyelemmel a magyar labdarúgó NB II küzdelemsorozatának mai állomásán, a 17. fordulóban. A Szeged 2011-Grosics Akadémia fogadja a Soroksár együttesét. A hazaiak a hatodik helyen állnak jelenleg, egyetlen pozícióval és két ponttal mögöttük tanyáznak a vendégek, így egy igazi hatpontos csatát láthatunk.

A múlt heti fordulóban hazai pályán kapott ki a Szeged a Siófoktól egy góllal, míg a Soroksár gól nélküli döntetlenre volt jó a Szigetszentmiklós ellen. Ha a Soroksár győz ma, akkor megelőzi a Szegedet, hazai győzelem esetén azonban meglépne az Akadémia, öt pontos fórban lenne a Soroksárral szemben.

A találkozó szombaton 14 órakor kezdődik, tartsanak velünk!