SD Eibar – Athletic Bilbao

0:1

vége (0:1)

01.03.2015, 17:00 • Ipurua, Eibar • Kármán Zoltán

Élvezetes, jó iramú mérkőzést játszott egymással az Eibar és a Bilbao. Egy szép fejes góllal sikerült megnyernie a vendégeknek a mérkőzést, ahol szinte nem is volt holtidő. Folyamatosan támadtak a csapatok, főleg a második félidőben volt erős az Eibar mezőnyfölénye, mégis a Bilbao volt sokkal veszélyesebb kapura.

Jaime kiválóan védett a hazaiaknál, nekik köszönheti az Eibar, hogy nem lett sokkal nagyobb a különbség, de a 0:1-ért is három pont jár, ami nagyon jól jött a Bilbaonak.

Eibar – Bilbao: 0-1!
---- (18:53:07)

90+2

90+2

Szögletet harcol ki a Bilbao a jobb oldalon fél perccel a vége előtt, úgy tűnik, megvan a vendégeknek a három pont.

90+2

Muniain tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, de belebotlott a cselbe, így oda a lehetőség.

90+1

Két perc a ráadás. A gyors iram miatt reális is.

90+1

Susaeta teremt veszélyt a bal oldalon, betör a tizenhatoson belülre, majd kifelé cselez, végül egészen hátrajátssza a labdát. Végül Iraola ellen ítélnek támadásban lökés miatt.

90

Susaeta játszotta középre Muniainnak, de ismét nem sikerült lőnie, megint odanyúlt még időben egy láb.

89

Egy jobb oldali szöglet a végeredmény, a Bilbao elől tartja a labdát, ez nekik most tökéletes. Mikel Rico 18 méterről nagy lövést ereszt meg, de kevéssel fölé!

88

A kifejelt labdával Muniain indul meg a bal oldalon a vonal mellett, középre cselez, majd 15 méterről tüzel, pechére pont beleléptek a lövésbe!

87

Szöglethez jut az Eibar a jobb oldalról, vészesen fogy az idő a hazai csapat számára.

86

Iraizoz nem kapkodja el a kirúgást, de most érthető, mert a hajrában vezet idegenben a Bilbao.

85

Érdekes adat, a kaput eltaláló kísérletek száma 1-8, tehát abszolút meddő a hazai mezőnyfölény, Jaimenek köszönhetik, hogy nem vezet több góllal a Bilbao.

84

Ibai helyett Susaeta érkezett a vendégekhez.

84

Aduriz labdája középre ment és reflexszerűen bele tudott kapni Jaime.

83

Aduriz fejelhetett kiváló helyzetből középen, Jaime bravúrral hárított, a kipattanó is Adurizé lett, de elpepecselte a lehetőséget azzal, hogy nem lőtt azonnal.

82

Megint De Marcos szerez labdát hátul Manuval szemben.

81

Újabb megindulás a kékektől a bal oldalon, De Marcos remekül helyezkedve szerel.

80

A középpályán folyik a játék, többnyire a hazaiak lábán vándorol a labda, de a helyzetek most hiányoznak.

79

Ibai Gomez hosszasan kereste a lövőhelyzetet, balról középre húzott, majd 20 méterről tüzelt, fél méterrel a felső léc fölé.

78

Balenziaga húzza ki a labdát Capa elől egy jobb oldali hazai támadásnál.

77

A záró negyedórába léptünk, őrzi egy gólos előnyét a Bilbao.

76

Cserélnek a zöld mezesek, Iraola váltja Inaki Williamst.

75

Inaki Williams ellen az ítélet a saját tizenhatosa környékén, bedobás a hazaiak javára. Támad az Eibar folyamatosan, de nem túl gólveszélyesen.

74

Ibai egy 35 méteres szabadrúgást méterekkel fölé lőtt, ez bizony lecsúszott.

73

A jelek szerint visszapattant Berjonra, mert kirúgás az ítélet és nem reklamálnak a hazaiak.

73

Berjon a jobb oldalon húzta meg, első beadását Gurpegi fejelte ki, a második pedig szögletre pattan.

72

Manu del Moral löbböli be Vila számára a bal oldalra, utóbbi viszont nem veszi át jól, így a labda kipattan az alapvonalon. Kirúgás.

71

Ibai bal oldali beívelését Jaime fogja könnyedén, mélyre sikeredett.

70

Kétszer cserélhet még a Bilbao, az Eibarnak nem maradt cserelehetősége a hajrára.

69

Próbálja fokozni a tempót az Eibar, de eddig elég meddő a mezőnyfölényük.

68

Kettős hazai csere, Berjón és Javi Lara érkeztek Dani Garcia és Piovaccari helyére.

67

Inaki Williams kap pontatlan kiugratást középen, Jaime-hez gurul a labda.

66

Ibai iramodott meg a bal oldalon, de Boveda sikerrel menti szögletre fejjel a beadást.

65

Támadószabálytalanság, Piovaccari mérgelődik az ítéleten, gólhelyzetbe kerülhetett volna.

64

Guillermo Fernandez helyett érkezik a pályára Aduriz a támadósorba.

63

Az iram abszolút átlagon felüli maradt a fordulás után is, viszont pontatlanabbá váltak a csapatok, sok az eladott labda.

62

Dani Garcia és Muniain lökdösődtek egy sort előbbi igen heves kirohanása miatt egy fault után. Dani Garcia sárgát is kapott az eset után, helyesbítés: mindketten sárgát kaptak.

61

Egy óra játékot követően Eibar – Bilbao: 0-1.

60

Manu bal oldali beívelését San José fejeli ki már nem először.

59

A középpályán folyik a játék, az iram továbbra is jó, de most nincs helyzet.

58

A hangulatra nem lehet panasz, a nézőközönség folyamatosan igen jó atmoszférát teremt a mérkőzés alatt.

57

Etxeita fejes közben kicsit támaszkodott, így kifelé szabadrúgás.

56

A kék mezesek jöhetnek előre a felezőtől, de Rico lekapcsolja már az első passzt, sok most az eladott labda.

55

San José kapott kezezésért sárgát, el sem tudta volna húzni onnan, szigorú az ítélet.

54

Navas védekezett jól hátul, San José nem tudott megindulni.

53

Az Eibar szerez labdát ismét hátul, próbál mezőnyfölényt kialakítani a hazai csapat.

52

Ez a beívelés sem volt jó senkinek, Errasti túl mélyen csavarta be.

51

Már a felezőnél birtokolja a labdát a Bilbao, De Marcos és Muniain játszanak össze.

50

Manu a bal oldalról, kicsit éles szögből tűzte kapura, óriásit védett Iraizoz!

49

Gurpegi fejelt ki egy beívelést szögletre, támad az Eibar.

48

Mikel Rico indítaná Guillermot, de túlságosan hosszú.

47

Jaime kirúgását Boveda váltja bedobásra az ellenfél térfelén.

46

Kisebb gond, a szünetben még nem történt meg a csere, de Lillo már nem jött ki a pályára. Fél perc elteltével érkezett helyette Vila a hazai csapatba.

46

Tizennégy lövést láthattunk, 5-9 arányban az első félidőben, az elején inkább teljesen hasonló teljesítményt nyújtott a két együttes, majd a Bilbao került mezőnyfölénybe. Ebben az időszakban meg is szerezték a vezetést a vendégek.

Szinte nincs is eddig a mérkőzésen holtidő, az iram kimondottan remek, a színvonal is erősnek mondható. Reméljük, a második félidőben sem adják alább a fiúk, jó meccs!

Eibar – Bilbao: 0-1, a szünet után folytatjuk!
----

45+1

45

Az Eibar jöhet előre szabadrúgással, San José fejeli ki a beívelést középről. Kár, hogy hamarosan szünet, elnéznénk még ezt a félidőt sokáig.

44

Etxeita szabadít fel a vendég kapu előtt, de Lillo nem engedi nagyon messzire gurulni.

43

A jobb oldali beadásnál még éppen átért a túloldalra Jaime, hogy hárítani tudjon. Ezek a percek a Bilbaoé voltak.

43

Muniain került helyzetbe a hazai kapu előtt középen, de Jaime a közelről kapura tett labdát ismét nagy bravúrral mentette!

42

Jaime bravúrral védi a szabadrúgást, ami saját játékos fején pattant meg, így még nehezebb dolga volt a hazai kapusnak!

42

Muniain lábát rúgják ki, 35 méteres bal oldali szabadrúgás a vendégek javára.

41

Miker Rico szerzett labdát középen, de a lövést megakadályozták a hazaiak.

40

Gyorsan elakadt ez a támadás középen, Lillo szerzett labdát.

39

Iraizoz hozhatja játékba a labdát kirúgással, most sem sieti el.

38

Reméljük, továbbra is marad a jó iram és a sok helyzet így, hogy vezetnek a vendégek.

GURPEGI - 0:1

37

A Bilbao gólt szerzett!
CARLOS GURPEGI szerez vezetést a vendégeknek! A jobb oldali kis szögletre mélységből futott be Gurpegi és fejjel, 5 méterről beveszi a hazai kaput! 0-1!

37

Inaki sodródik ki a jobb oldalra, de egy szögletet ismét kiharcol.

36

Felváltva forognak veszélyben a kapuk, kimondottan jó mérkőzés eddig.

35

Eibar támadás, Manu cselezett befelé, majd középről, 28 méterről szép lövést eresztett meg, alig pár centivel a jobb alsó mellé!

34

Guillermo ellen ítélnek támadó szabálytalanságot, jöhet előre az Eibar.

33

Bő fél óra játékot követően Eibar – Bilbao: 0-0.

32

Ismét egy sárga lap, Lillo Castellano kapja.

31

Inaki Williams felé érkezett beívelés, de csak megtoldani tudta fejjel, a labda fölé szállt.

30

Iraizoz minden pontrúgást igen lassacskán végez el, ami 0-0-s állásnál kicsit meglepő.

29

Raul Navas kapja az első sárgát, megakadályozott egy vendég kontrát szabálytalanul.

29

Piovaccari iramodott meg a bal oldalon, Gurpegi bombázza ki előle szögletre, nem biztosan tudta, hogy eléri-e Iraizoz. Első látásra a kapus lekésett volna a labdáról.

28

Del Moral keresztlabdája jó, a beívelést Gurpegi fejeli ki szögletre középről.

27

Arruabarrena adta be a labdát balról, Balenziaga középre fejelte kicsit kockázatos módon, de időben jött a társ, aki felszabadított.

26

Manu felé pontatlan az indítás, Iraizoz nem nagyon kapkod, hogy elvégezze a kirúgást.

25

Iraizozhoz kerül a labda egy lecsúszott indítás nyomán, az Athletic Bilbao építheti a következő támadást.

24

Az indítás pontatlan, Jaime hozhatja játékba a labdát.

24

Inaki szerez labdát a felezőnél, majd Balenziagával játszanak össze.

23

Az Eibar adogat hátul, próbálja a hazai csapat kissé lassítani most a játékot.

22

A kaput eltaláló lövések aránya nagyon szép eddig, 1-5!

22

A sarokrúgás nem okozott veszélyt, Jaime könnyedén öleli magához a lasztit.

21

Tűzijáték a hazai kapu előtt. Először Guillermo középről eleresztett fejesét védte bravúrral Jaime, majd az ismétlés kétszer is lepattan, másodjára szögletre!

21

Aki ezt a mérkőzést választotta, egyelőre nem csalódhat, jó az iram, folyamatos a történés.

20

Nagy helyzet a vendégek előtt is, a bal oldalon kapott kiváló indítást Guillermo Fernandez, éles szögből kapura lőtte ballal, Jaime jól zárta a szöget!

19

Manu most a jobb oldalon mutatta magát, elhúzott a védő mellett, de beadni nem tudta.

18

Egyértelműen átvette az irányítást az Eibar az utóbbi percekben.

17

Manu de Moral szökött meg a bal oldalon, De Marcos nem tudta szerelni, Manu tüzelt közelről, de a 10 méteres lövést bravúrral védte Iraizoz!

16

Rosszul ért bele Etxeita, de végül megmenti a helyzetet, még jó is lett Riconak, aki viszont szabálytalankodik elől.

15

Megélénkül a közönség, ahogy az Eibar veszi át a kezdeményezést. Errasti beadása azonban Iraizoz kezében landol.

14

Az első lehetőség a hazaiak előtt, Manu jobb oldali beadását Piovaccari fejelte kapu felé 8 méterről, alig a bal kapufa mellé!

13

Eddig nem sokat mutatott támadójáték terén az Eibar, ez a támadás is elakad a bal oldalon, Castellano nem tudott áttörni.

12

Lesre futott Fernandez középen, jöhet előre az Eibar.

11

Ez volt az első, igazán helyzetnek nevezhető történés a mérkőzésen, a Bilbao előtt adódott.

10

Ibai ívelt előre egy szabadrúgást 45 méterről, Inaki Williams érkezett fejelni középen, alig mellé!

9

Errasti védekezett jól a jobb oldalon, de a Bilbao jöhet bedobással.

8

Inaki kapott szöktetést középen, kicsit lett csak erős, így Jaime be tudott avatkozni még időben.

7

Capa szerez labdát harcosan középen, jobbra cselezett, majd 20 méterről kapura durrantotta, fél méterrel fölé!

6

A hazaiak támadnak, Piovaccari felé viszont hosszú az indítás.

5

Fernandez felé sem volt jó az indítás, a hazai kapus harmadszor jöhet kirúgással.

4

Ismét Jaime hozhatja játékba a labdát, eddig a vendégek támadóbbak.

3

Inaki Williams jobb oldali keresztlabdáját Miker Rico lőtte kapura középről, jócskán fölé.

2

Hosszú indítás Williams felé, de elérhetetlen, jöhet előre az Eibar.

1

Zöldben a Bilbao, kékben az Eibar, a meccset a vendégek kezdték.

1

SD Eibar: Jaime – Boveda, Anibarro, Raul Navas, Lillo Castellano – Jon Errasti, Dani Garcia – Ander Capa, Mikel Arruabarrena, Manu del Moral – Piovaccari
Cserék: Xabi Irureta – Ekiza, Borja Fernandez, Lekic, Didac Vila, Saul Berjon, Javi Lara

Athletic Bilbao: Iraizoz – De Marcos, Gurpegi, Etxeita, Balenziaga – Ibai, Mikel Rico, San José, Muniain – Guillermo Fernandez, Inaki Williams
Cserék: Iago – Laporte, Benat, Susaeta, Iraola, Aduriz, Unai Lopez

Játékvezetők: Fernando Teixeira – V. Diaz, M. Torre.
Folytatódik a spanyol labdarúgó bajnokság 25. fordulója. A 11. és 12. helyezett csapat összecsapásának érdekessége, hogy azonos pontszámmal állnak a tabellán jelenleg, így igazi hatpontos csatát láthatunk. Az Eibar borzalmas formában jelenleg, zsinórban öt mérkőzést vesztettek el a Primera Divisionban.

A Bilbao hullámzóbb teljesítményt nyújt, de a múlt héten egy góllal azért legyőzték a Rayo Vallecanot. Amelyik csapat győz, meglép a másiktól, akár a kilencedik helyre is felugorhat.

A találkozó vasárnap 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk!