Magyarország – Japán2

4:2

vége (1:1, 1:1, 2:0)

19.04.2015, 13:00 • Krakkó Aréna • Juhász Attila

Rendes játékidős sikerrel kezdte tehát a divízió1/A. világbajnokságot a magyar csapat, 28:23 volt a kapuralövések aránya a mieink javára, tehát mindenképpen rászolgáltunk a sikerre a nyitányon!
Egyelőre köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, de már 16.30-kor folytatódik a vb a kazah-ukrán találkozóval, az onlajnok.com-on is! (15:18:22)

Fukufudzsi kapus lett a legjobb japán, a mieinknél az első felnőtt vb meccsén góllal bemutatkozó ERDÉLY CSANÁD kapta a díjat!
FELCSENDÜL VÁLOGATOTTUNK TISZTELETÉRE A MAGYAR HIMNUSZ!

A harmadik harmadban kidomborodott a magyar válogatott játékosainak talán nagyobb rutinja, fejben is jobban bírtuk a végét és a legjobbkor használtunk ki egy emberelőnyt! A végén az üres kapus gólunk már csak a hab volt azon a bizonyos tortán! Három ponttal kezdte tehát együttesünk a krakkói vb-t!
Szép volt fiúk, csak így tovább!

60:00

János HÁRI - 4:2

58:55

Magyarország gólt szerzett!!
Gólszerző HÁRI. ÚJABB MAGYAR GÓÓÓÓÓL! HÁRI JÁNOS szerzett korongot és egy pimasz cselt követően az üresen árválkodó japán kapuba emelte a azt! 4-2

58:40

Lejött a japán kapus, hogy csapata 6 az 5 ellen támadhasson!

58:01

Kettő percen belül vagyunk a harmadik harmadban!

57:33

Minosima lövését fogta szépen Rajna!

Frank BANHAM - 3:2

56:35

Gólszerző BANHAM. GÓÓÓÓL! Végre vezet a magyar válogatott! Emberelőnyben Sarauer a kapu mögül tette vissza korongot, amelyet BANHAM FRANK irtózatos erővel bombázott a japán kapuba! 3-2

56:23

Banham lövése zúgott el a japán kapu mellett!

56:07

Időt kért a magyar szakvezetés!

56:07

Sarauert húzta vissza szólója végén Szaszaki, újabb kettő perces magyar emberelőny!

55:47

Rajnának kellett mentenie megint Tanaka Go elől!

54:56

Kimaradt a magyar emberelőny, Japán kiegészült!

54:52

Megint Sebők, ezúttal óriási helyzetben a japán kapusba lőtte a korongot!

54:30

Sebők lövés helyett passzolni akart, oda lett a magyar lehetőség!

53:48

Vas Márton korongja sajnos nem jutott el a japánok kapujáig!

52:59

Vas János rögtön lőtt a fórból, de Fukufudzsi hárított!

52:56

Kumagai hagyta ott a botját, 2 percig magyar emberelőny!

52:33

Hári korcsolyázott sajnos lesre, pedig ez egy bíztató magyar akció lehetett volna!

52:08

Banham levágódó lövését fogta kissé nehezen a japán kapus!

51:50

Banham beemelt korongját fogta meg Fukufudzsi!

50:48

Vas János húzott egyet a korongon, majd lőtt a japán kapu mellé!

49:59

Tilost ütöttek a mieink!

49:20

A nagyon jól játszó Szirányi lövését védte a japán kapus!

48:18

Kóger nem jutott lövéshez a japán kapu előtt!

47:35

Oszava korongja kerülte el a magyar kaput!

47:02

Ezúttal Tanaka Go korongját hatástalanította kapusunk!

46:25

A korongvesztést követően Rajnának kellett védenie egyet a túloldalon.

46:15

Kógert szerelték szólója végén a japánok!

46:00

Egyelőre igazi idegörlő ez a meccs a mieink és persze a japánok számára is, vajon kinek sikerül megnyernie a találkozót?

45:27

Magosi szólója maradt ki, de közben már les is volt sajnos!

44:54

Tanaka Go elől tisztázott Rajna Miklós!

44:26

Szirányi korongját védte Fukufudzsi!

44:02

Vas János emelése lepte meg egy kicsit a japán portást, de gól nem lett ebből!

43:15

Újabb tilos felszabadítás a mieink részéről!

42:55

Nagy Krisztián ötötte ki jó messzire a korongot, sőt a japun kapuig is eljutott az, persze Fukufudzsinak nem okozott gondot.

42:01

Kiss Dániel hibája után Rajnának kellett védenie egyet!

41:00

Magyar tilos felszabadítás!

40:27

Kiegészült a magyar válogatott!

40:17

Lesen maradt szerencsénkre egy japán csatár!

40:03

Egyelőre a japánoknál a korong!

40:01

Rögtön folytatódik a mérkőzés, egy még 27 másodpercig tartó magyar emberhátránnyal!
Tartsanak továbbra is velünk!

A második harmadban is a japánok szereztek vezetést egy késleltetett kiállításból, 6 az 5 elleni szituációban!
Szerencsére a vb újonc, Erdély Csanád góljával villámgyorsan sikerült az újabb egyenlítés, így továbbra is döntetlenre áll a magyar-japán csata! Ne feledjük azonban, hogy a harmadik játékrészt Metcalfe kiállítása miatt emberhátrányban kell, hogy kezdje a magyar válogatott, ezt a 27 másodpercet mindenképpen ki kell valahogy húzni, utána pedig rohamot indítani a győzelemért!
Ennek reményében várjuk vissza Önöket az újabb szünet után is!

40:00

39:45

Kudzsi nehéz szögből leadott lövését fogta Rajna!

39:01

Utolsó percen belül a második harmadban.

38:40

Kiegészültek a japánok, most Ők vannak emberelőnyben!

38:39

A túloldalon Vas Márton korongját fogta a japán kapus!

38:30

4 a 4 elleni szituációnál Rajnát dolgoztatták meg a japánok!

38:27

Emberelőnyben, a támadóharmadban Metcalfe volt fegyelmezetlen,odaütött egy japánnak; ez is kettő perc!

38:05

Hári János lövése sem volt igazán jó.

37:54

Kóger passza után Banham közeli lövését fogta nagy nehezen Fukufudzsi!

37:17

Banham és Sarauer akciójából sajnos nem lett meg a magyar vezetés!

36:40

Magyar emberelőny következik, Kumagai a kiállított játékos!

36:15

Egy nagyon szép Erdély-Sebők akció végén utóbbi lövését védte megint Fukufudzsi!

35:30

Sebők közeli lövését hárította a japán kapus.

35:19

Megint Tanaka elől kellett mentenünk, végül Rajnáé lett a korong4

34:12

Tanaka Go ütöjét sikerült felszednie a mieinknek, mielőtt még a kapunkra lőtte volna a korongot!

33:28

Rajna volt munkában a másik oldalon!

31:30

Majdnem rögtön megszereztük a vezetést is, de Erdély korongját ezúttal védte a japánok kapusa!

Csanad ERDÉLY - 2:2

31:04

Gólszerző ERDÉLY. Assziszt: Sebők és Hári J.. GÓÓÓÓL! Villámgyors magyar válasz; Sebők Balázs passzát ERDÉLY CSANÁD értékesítette! Ez volt a 19 éves magyar tehetség első gólja a válogatottban! 2-2

Jusiro HIRANO - 1:2

30:40

Japán gólt szerzett!
Gólszerző HIRANO. Assziszt: Jamadori. Késleltetett kiállítás volt, Kiss Dániel szabálytalansága miatt és 6 az 5 ellen, Jamadori passzát JUSIRO HIRANO vágta Rajna kapujába! 1-2

30:01

Újabb magyar tilos felszabadítás!

29:51

Beszorultunk a kapunk elé, tilosra kellett ütnünk a korongot!

29:10

Fukufudzsi tudott ráfeküdni a korongra Vas János elől!

28:45

Hirano lövését védte Rajna a túloldalon!

28:27

Sebők remek lövését védte szépen a japán kapus.

28:10

Erdély jól vitte be a korongot a támadóharmadba, de a csel sajnos már nem sikerült!

27:03

Szaszaki korongja kerülte el a mieink kapuját!

26:31

Vas János lőtt fordulásból kapura, de Fukufudzsi védeni tudott!

26:08

Nisivaki lövését védte szépen Rajna!

26:02

Kovács Csaba kapta sajnos lesen a korongot.

25:14

Sarauer vitte be remekül a korongot a japánok harmadába, de sajnos nem jutottunk lövéshez ebből!

24:27

Vas Márton középre tartó korongját fogta magabiztosan Fukufudzsi kapus!

23:17

Nagy Krisztián és Magosi Bálint akciójából nem lett sajnos gólveszély!

22:20

22:07

Vas János korongja nem sokkal kerülte el a japán kaput.

21:30

Metcalfe belőtt korongja senkinek sem volt jó!

20:47

Hári lövése sajnos nem jutott el a japánok kapujáig!

20:01

A japánoké a második harmad első bulija!

20:01

A mieink kapuja mögött kell még rendbetenni a jeget!

Egyelőre még nem tökéletes a jég minősége, picit várni kell a folytatásra!

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a második harmad!
Maradjanak velünk!

A gyors japán vezetés nem törte meg a mieinket és előbb egy szabálytalan, majd Hál' Istennek egy szabályos gólt sikerült szerezni és ezen kívül is voltak lehetőségeink az első húsz percben!
A harmad vége a japánoké volt, de egyelőre döntetlen az állás!
Folytatás szűk negyedóra múlva, tartsanak velünk a szusszanás után is!

20:00

Befejeződött az első harmad.

19:40

A harmad hajrája a japánoké, megint Rajnának kellett védenie egyet!

19:34

A túloldalon Tanaka Go lövését Rajna hárította!

19:27

Szirányi tört előre, szólója végén fonákját Fukufudzsi hárította!

19:01

Sajnos Sarauer lesen ragadt, ki kell hozni a korongot a japánok harmadából!

18:12

Szato remek lövését kitűnő érzékkel védte kapusunk!

17:40

Rajna volt munkában egy japán támadás végén.

16:37

Gyors magyar akció végén ezúttal Vas Márton bombáját hárította a japán kapus, Fukufudzsi!

16:20

Tilos ezúttal a mieink részéről!

16:02

Tilost ütöttek a japánok!

15:30

Szato ütött el szerencsénkre a korong felett, ez bizony nagy helyzet volt.

15:10

Megint Rajna Miklós volt munkában!

14:50

Magyar védelmi megingás után Kudzsi lőhetett középről és közelről, szerencsére Rajna jól zárta a szöget!

14:20

Vas János lövése vágódott le a japán blokkról!

12:37

Kiegészült a japán válogatott!

12:10

Fukufudzsi védett egy nagyot!

11:30

Sarauer passza után Kóger lövése a jobb oldali kapuvasról vágódott ki!

10:37

Usu szabálytalankodott miközben a japán kapus hárított, kettő perces magyar emberelőny!

Dániel KÓGER - 1:1

09:44

Gólszerző KÓGER. Assziszt: Banham és Sarauer. GÓÓÓÓÓL! Megvan az egyenlítés! Sarauer bepasszát Banham lőtte a japán kapura, KÓGER DÁNIEL ebbe még belepiszkált és a pakk a japán kapuban landolt! 1-1

08:30

Vas János cselei után Pozsgai korongja sem jutott el sajnos a japán kapuig.

07:40

Banham fonákja sajnos nem jutott el a japánok kapujáig.

07:06

Erdély Csanád próbált zavarórepülést végezni a japán kapu előtt, de nem lett ebből igazi gólhelyzet.

06:25

Sarauer korongját hatástalanította a japán kapus.

06:15

Próbálja egy kicsit tartani most a korongot a magyar válogatott.

05:00

Minosima közeli korongját kellett hárítania Rajna Miklósnak4

04:14

Rajna védett egy nagyot, majd felborult a magyar kapu, kiviszik a bedobást a harmadunkból.

02:52

Nem adták meg a magyar gólt magas bot miatt, marad a japán vezetés egyelőre!

02:52

Sarauer lövése lejött a japán kapusról, amelyet Kőger belőtt a kapuba, de magas bot miatt lehet, hogy nem adják meg a magyar egyenlító gólt! VIDEÓZÁS JÖN!

Daiszuke OBARA - 0:1

01:36

Gólszerző OBARA. DAISZUKE OBARA vitte be a korongot a mieink harmadába és Rajna mamutjai között lőtt a magyar kapuba! 1-0 Japán javára!

00:07

Megszerezte a pakkot a magyar együttes, de Fukufudzsi védeni tudott!

00:01

A japánoké az első korong!

00:01

Tiszta piros szerelésében érkezik a jégre a magyar válogatott, fehér felsőben a japánok!

Ismételten nagy szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat a divízió 1/A. jégkorong világbajnokság rajtja előtt alig több mint fél órával.
Ugyebár a mieink kezdik a tornát, Japán ellen és egy biztos, kőkemény csata vár a mieinkre, akiktől ugyebár – különböző okok miatt – négy kiváló csatár is hiányzik majd a mai napon és közülük csak a német bajnokságból az eltiltását sajnálatosan magával hozó, Sofron István lesz az, aki majd a harmadik fordulóban, Olaszország ellen legalább jégre léphet!
Egyébként a mieink 2001 óta szerepelnek a divíziós világbajnokságokon és az első ilyen vb-től – Grenoble – eltekintve mindig legalább pontszerzéssel nyitottak a mieink!
Akkor Dániától 5-3-ra kaptunk ki a vb nyitányon, azóta csak a 2005-ös debreceni vb-n kezdtünk döntetlennel – 2-2 Norvégia ellen – a többi vb nyitómeccsünket megnyertük!
Reméljük, így lesz ez most is!
Ebben a reményben várjük Önöket a hamarosan kezdődő mérkőzésre, rögtön olvashatják a sorösszetételeket is!

A szombati napon, már Krakkóban robbant a bomba, amikor megtudtuk, hogy az első két vb meccsen nélkülöznie kell együttesünknek még egy kiváló csatárát is!
A Krefeld Pinguine játékosa Sofron István még a német bajnokság alapszakaszának hajrájában szedett össze egy három meccses eltiltást, amelyből sajnos két meccset a – szabályok értelmében – vb-n kell letöltenie, vagyis Japán és Kazahsztán ellen nem lehet ott a csapatban!

Szato So (1983, Oji Eagles)
Takagi Kenta (1993, Nippon Paper Cranes)
Nisivaki Maszahito (1984, Nippon Paper Cranes)
Tanaka Rjo (1987, Tohoku Free Blades)
Tanaka Go (1983, Tohoku Free Blades)
Mitamura Kohei (1992, Oji Eagles)
Obara Daiszuke (1981, Nippon Paper Cranes)
Kudzsi Suhei (1987, Oji Eagles)
Oszava Juto (1993, Oji Eagles)
Hirano Jusiro (1995, Tingsryds AIF, SWE-3.)
Ueno Hiroki (1986, Nikko Icebucks)
Jamasita Takuro (1988, Tohoku Free Blades)

A magyar válogatott vb kerete.
Kapusok (2): Bálizs Bence (Miskolci Jegesmedvék), Rajna Miklós (Fehérvár AV19)

Hátvédek (7): Gőz Balázs, Tyler Metcalfe (Miskolc), Pozsgai Tamás (Dab.Docler), Kiss Dániel (Újpest), Orbán Attila, Szirányi Bence (mind Fehérvár), Vas Márton (Löwen Frankfurt, német)

Csatárok (13): Frank Banham, Benk András, Erdély Csanád, Kovács Csaba, Kóger Dániel, Magosi Bálint, Andrew Sarauer, Vincze Péter (Fehérvár), Nagy Krisztián (Miskolc), Hári János (MODO, svéd), Sebők Balázs (Kaajanin Hokki, finn), Sofron István (Krefeld Pinguine, német), Vas János (Slavia Praha, cseh)

Kapus-vésztartalék: Hetényi Zoltán (Fehérvár AV19)

Amit a magyar hokiszurkolók ilyenkor április táján már mindig oly' nagyon várnak, az vasárnap kora délután végre megkezdődik! Természetesen a divízió 1/A. jégkorong világbajnokságról van szó, arról a csoportról, ahol a magyar felnőtt, férfiválogatott is szerepel!
2012 óta minden évben leírjuk azt, hogy mennyire erős a mezőny, milyen nehéz mérkőzések várnak válogatottunkra az elkövetkezendő szűk egy hétben, de most talán tényleg igaz, hogy minden idők legerősebb divíziós vb mezőnye jött össze a lengyelországi Krakkóban!
Tavaly, Gojangban a házigazda Koreai Köztársaság együttese esett ki, míg egy osztállyal lejjebbről Lengyelország jutott fel ide, az elitből pedig a kazahok és az olaszok szálltak alá, helyet cserélve az osztrák és a szlovén válogatottal.
A magyar válogatott felkészülése nem volt zökkenőmentes. Két nagyszerű, kanadai játékos – Banham Frank és Sarauer Andrew – honosításával előbb alaposan megerősödött a keret, ám amit nyertünk a réven, azt sajnos elveszítettük a vámon; két remek csatárunkról, Sikorcin Ladislavról és Bartalis Istvánról sérülésük miatt le kell mondania a szakvezetésnek, Nagy Gergő klubcsapata pedig rájátszásba jutott a tengerentúlon, így Ő ezúttal nem jöhetett haza. Így viszont lehetőséget kap a bizonyításra élete első felnőtt világbajnokságán két juniorkorú játékosunk, az egyaránt székesfehérvári, Erdély Csanád és Vincze Péter!
A felkészülési mérkőzések lényegében jól sikerültek, két szép győzelem Ausztria – közel 38 év után tudtunk válogatott hokimeccset nyerni a sógorok ellen – és egy szoros vereség Szlovénia ellen, mindkét ellenfelünk részt vett a tavalyi, szocsi téli olimpián és most az A-csoportos világbajnokságra készül.
És még egy érdekesség a magyar válogatottal kapcsolatban; nálunk az 1975-77-es születésű játékosokat tekintettük a sportág "Aranygenerációjának", az a korosztály vetette meg szilárdan a lábát a világbajnokság második vonalában, majd vezérletükkel jött össze a 2008-as "szapporói csoda", mostanra pedig hírmondó sem maradt közülük! Utolsóként a csapatkapitány, Tokaji Viktor esett ki sérülés miatt, de stábtagként azért Ő is a küldöttséggel tartott a világbajnokságra!

Vasárnap Japán ellen rajtol tehát számunkra a vb, majd sorrendben Kazahsztán, Olaszország, Ukrajna és végül a házigazda Lengyelország következik.
Kis túlzással mindenki verhető és mindenkitől ki is lehet kapni, az igazság valószínűleg ezúttal is valahol a két szélsőség között lesz majd! A várhatóan több ezer magyaron, a "világ legjobb szurkolótáborán" ezúttal sem fog múlni semmi sem!
Kezdésként tehát a "Felkelő nap országa" ellen lép jégre a magyar válogatott, az ellen az együttes ellen, amely még jó 20-40 évvel ezelőtt gyakorlatilag verhetetlennek számított a mieink számára, aztán azóta, hogy a 2004-es vb után már nem kapták meg a legjobb távol keleti csapatnak járó védelmet a nemzetközi szövetségtől és a divízió 1-be kényszerültek, egy kivételével minden vb-n legyőztük Őket, persze általában roppant szoros mérkőzéseken.
Mark Mahon együttese a mieinkhez hasonlóan komoly generációváltáson megy éppen át, nehéz megjósolni, mit várhatunk Tőlük Krakkóban. Tavaly csaknem feljutottak, pont Magyarország ütötte el Őket ettől, a hatalmas bravúrtól!
Az idei vb felkészülési meccseken nyeretlenek maradtak, de ebből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, ettől még Krakkóban elkaphatják a fonalat.
Vasárnap, ebéidőben, a Magyarország-Japán találkozóval megkezdődik tehát ez a 15 meccsből álló mérkőzéssorozat reméljük, minél több és több magyar győzelemnek örülhetünk majd!
Ebben a reményben várjuk Önöket mi is számítógépeik vagy okostelefonjaik képernyője elé!
Jó szórakozást és jó szurkolást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

4:2

Gólok és gólpasszok: 10. Kóger (Banham, Sarauer), 32. Erdély (Sebők, Hári J.), 57. Banham (Sarauer), 59. Hári – 2. Obara (Minosima, Nisivaki), 31. Hirano (Jamadori)

Magyarország: Rajna (Bálizs) – Orbán, Vas M., Kóger, Sarauer, Banham – Metcalfe, Szirányi, Sebők, Hári J., Vincze P. – Gőz, Kiss D., Kovács Cs., Vas J., Erdély – Pozsgai, Benk, Nagy K., Magosi B. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz

Japán2: Fukufudzsi (Ito) – Minosima, Szaszaki, Ueno, Jamasita, Tanaka R. – Usu, Jamada, Kudzsi, Tanaka G., Hirano – Kumagai, Hasiba, Takahasi, Obara, Nisivaki – Janadori, Mitamura, Szato, Oszava, Takagi. Szövetségi kapitány: Mark Mahon

Játékvezetők: Andris Ansons (lett), Marc Wiegand (svájci) – Dmitrij Goljak (fehérorosz), Wojciech Moszczynski (lengyel)