Olaszország – Magyarország

1:4

vége (0:2, 0:0, 1:2)

22.04.2015, 16:30 • Krakkó • Kármán Zoltán

Fantasztikus sikert aratunk Olaszország ellen, különösen a szenzációsan sikerült első harmadunknak köszönhetően. A mérkőzés legjobbja Rajna Miklós, nem véletlenül, valóban remekül védett és adott tartást a csapatnak hátul.

Sofron István góllal tért vissza, gólja után hihettük el először, hogy valóban meglesz a mérkőzés. Az olaszok ugyan tudtak szépíteni, de újabb találatra már nem futotta, sőt, még előttünk adódott több ziccer is. Végül egy szerencsés góllal Vas Márton végleg eldöntötte az összecsapás, ezzel hat pontunk van és szinte kizárt, hogy innen ki tudjuk esni már. A feljutás esélye nagyon is megmaradt. Kazahsztán foghatatlannak tűnik, de a második hely meglehet, ehhez ma komoly lépést tettünk. Szép volt, fiúk!

Olaszország – Magyarország: 1-4!
---- (18:38:04)

60:00

59:14

Visszatér a kapuba Bernard, már az olaszok sem bíznak az egyenlítésben.

VAS - 1:4

59:14

Magyarország gólt szerzett!!
GÓÓÓÓÓÓL!!!! Nem jött be az olaszoknak a kockáztatás, VAS MÁRTON szinte a saját kapujától küldte rá, egy olasz védő próbálta leszedni a levegőből kézzel, de megpattant a kesztyűjén a korong és onnan pattant be a hálóba, eldőlt!!! 1-4!

58:50

Meglett a korong, Banham indította Hárit a bal oldalon, a kék vonaltól az üres kapura lőtte, de a jobb kapuvasról mellé pattan!

58:15

Üres az olasz kapu, Bernard helyett mezőnyjátékos a jégen a taljánoknál!

57:51

Időt kér Olaszország! Vélhetően hamarosan a kapus lehozatalára számíthatunk. Egyelőre két gólos az előnyünk!

57:51

Sofron egy kontrát indított el, egyedül vezethette rá Bernardra, de a kapus nyerte a párharcot, minden eldőlhetett volna!

57:25

Egger egy visszatett korongot balról bombázott kapura, Rajna fejvédővel hárít, mekkora védés!

56:45

Fonákkal Helfer a jobb oldalon majdnem meg tudta lepni Rajnát, de a hosszú sarok mellett elsuhan, meleg volt.

56:00

Sarauer hozza ki a saját zónánkból, de sok most a pontatlanság. Az olasz kapu mögött Marchetti birtokolja.

55:10

Szirányi belőtt korongjára nem érkezett senki, de közben Kóger megszerzi ismét és most meg is tartjuk.

54:15

Kint a korong a harmadunkból, de megint a kék mezes olaszok birtokolják.

53:49

Insam belőtt korongjára Sullivan érkezett a túloldalon, felperdül a korong és a pályán kívülre kerül. Belül lesz a buli a mi harmadunkban.

53:00

Di Casimirro balról lőtte középre a labdát, berobbant a passzra Ihnacak, de szerencsére néhány centivel lemaradt. Telik az idő, még mindig két gól ide.

52:15

Nagy Krisztián lop korongot az olasz kapu közelében Helfertől, Szirányi lövése mellé megy, de nálunk marad.

51:20

Veszélyesen suhant el a kapunk közelében Felicetti keresztpassza, szerencsére senki sem tudott beleszúrni a kapu előtt.

50:35

Túl a harmad felén, támadnak az olaszok, nehéz 9,5 perc hátra még.

49:45

Gander ziccerben vezethette a bal oldalon Rajnára, de a kapus nyerte a párharcot és védett bravúrral!

49:00

Vas trükkös megoldása mellé száll, az olaszok kibombázzák a pakkot. lejárt a második kiállítás is. Kár érte!

48:20

Les, Hári volt túl gyors a koronghoz képest.

48:15

Kiütik az olaszok a bulit, még 45 mp a második kiállításból.

48:00

Kicsusszant a korong, lejárt az egyik kiállítás közben, visszahoztuk a támadó zónába. Banham most balról bombázta rá, megpattant a kapus botján, magasan fölé a palánk mögé.

47:25

Banham kapáslövését Bernard védi, marad nálunk!

47:00

Kettős előnyben támadhatunk közel egy percen át, időt is kérünk. Ha gólt tudnánk szerezni, gyakorlatilag minden eldőlne a mérkőzésen.

47:00

Vas Jánost lökték nagyon durván, fejjel a palánkba, szerencsére nem sérül meg, ez nagyon brutális volt. A két perc azért jár Eggernek.

46:20

Hári lövését Bernard védi, de túlcsorog rajta, szerencséjére a bal kapuvas mellett vánszorog el, nincs gól!

45:54

Sarauert húzta vissza Anton Bernard, két perces kiállítás az olaszoktól bottal akasztás miatt.

45:50

Sajnos meglehetősen gyorsan kapunk is egyet, de most jön igazán jól, hogy három volt már az előny, mert még így is marad belőle kettő, ahogy eddig.

EGGER - 1:3

45:16

Olaszország gólt szerzett!
ALEXANDER EGGER Ihnacak szenzációs keresztpasszát váltja gólra jobbról. Sakk-matt volt sajnos. 1-3!
Gólpassz: Brian Ihnacak, Michael Angelo Zanatta.

45:10

Rajna védte Zanatta lövését, de még nem szabadul fel a kapunk.

44:30

Arra számíthatunk, hogy az olaszok most kockáztatni fognak, három gólos az előnyünk, nincs mit veszíteniük, támadni fognak mindenáron.

43:40

Sejtettük, hogy Sofron visszatérése új lendületet hoz csapatunknak, ezt egy góllal is aláhúzta most!

SOFRON - 0:3

43:01

SOFRON ISTVÁN mutat be egy szólót a félpályától, átsodródott a bal oldalra, majd hatalmas bombagólt ragasztott a rövid oldalra! 0-3!

43:00

Vas Márton adta el a korongot a semleges harmadban, Metcalfe azonban megszerzi hátul és indít.

42:10

Insamot blokkolta Benk András.

41:35

Rajna biztonsági rátenyerelése a korongra egy bulit hoz a magyar harmadban. Kilőttük a pakkot végül.

41:09

Les az olaszoknál, közben Hári sérül meg, ő ment bele Sullivanbe.

40:45

Nálunk a korong, de az olaszok nem engedik kihozni a harmadunkból. Végül csak sikerül Hárinak.

40:01

A legfőbb célkitűzés teljesült, nem kaptunk gólt a második harmadban sem, így őrizzük két gólos előnyünket. Egyetlen igazán vérfagyasztó pillanat volt, amikor Bernard szerencsénkre elszúrta az olaszok ordító gólhelyzetét a játékrész derekán.

Mi is lőhettünk volna még gólt, de elsősorban a védekezés most a kulcs így, hogy megvan a két gólos előny. Nőtt az esélyünk a győzelemre, de a hátralevő 20 perc még nagyon sok.

Olaszország – Magyarország: 0-2, a szünet után folytatjuk!
----

40:00

39:20

Orbán lövését blokkolták középről, meglett a kipattanó, Kovács ismétlése is elakad, végül Vas János félfordulatból bombázott kapura, ezt is blokkolják. Ebből lehetett volna még nagyobb helyzet!

38:45

Kóger kiválóan döfött oda a botjával, ezzel kicsúszott a korong a harmadunkból. A túloldalon már Sarauer készült lövéshez, de felszedték az ütőjét.

38:20

Insam ismét a pályán, még gyorsabban felépült, mint az első harmadban megsérülő Kiss Dániel.

37:43

Váratlan bomba jobbról Sarauertől, nem lepte meg vele azonban Bernardot.

36:55

Sebők a bal oldalon iramodhatott meg, éles volt a szög, a lövést választotta (Banham középen kísérte a támadást), jól zárta a szöget Bernard és hárított.

36:20

A kényszerszünet után Nagy Krisztián lőhetett Magosi passzát követően, 1-2 centivel suhant csak mellé!

35:47

Insam maradt lent a jégen, Kóger könyöke és Insam feje találkozott az iménti támadásnál, szerencsére ő is saját korcsolyáján távozik, nincs komoly baj.

35:47

Ezek nem a mi perceink, többnyire az olaszok támadnak, mi védekezünk és nemigen tudjuk megtartani a pakkot tartósan.

35:16

Insam ismét jó helyzetben lőhetett balról, tisztán tüzelt, Rajna jól zárta a szöget! Ez bizony ismét nagy lehetőség volt a taljánok előtt.

34:50

Erdély és Kiss játszanak össze az olasz kapu mögött. Ebben ott a jó hír, hogy Kiss Dániel tudta folytatni a találkozót, nem súlyos a sérülése, amikor eltalálta őt a korong.

34:15

Banham került remek lövőhelyzetbe középen, rá is bombázta a korongot, Bernard bravúrral hárít!

33:00

Anton Bernard elképesztő helyzetet hagyott ki! Emberelőnyünk végén hibáztunk és két olasz vezethette rá Rajnára, aki jól pattogott a kapuban, végül Bernard a bal oldalra húzta a korongot és belelőtte Rajnába!!

32:35

Felálltunk végre emberelőnyben.

32:10

Hári a bal oldalon megindul, Sebők kapta szemben a kapuval a rövid oldalon, kapásból próbálkozott lövéssel, de mellé suhant.

31:30

Kint a harmadból a korong, de máris újra beviszi Vas János a bal oldalon.

31:01

Magyar emberelőny, Morini fogás miatt áll ki két percre. Butaság volt az olasztól, a támadó harmadban követte el a szabálytalanságot.

30:35

A semleges harmadban alakult ki némi harc, majd az olasz kapu mögött csatázunk, de nem nálunk a korong.

29:49

Ramoser a jobb oldalon iramodott meg, de túl hosszan tolta meg a korongot, Rajna szépen vetődött ki rá.

29:00

A lövésarány 5-8-ra alakult, ebben a harmadban némi olasz fölény, de mi is lőhettünk volna gólt.

28:45

Ismét a buli után bombáztuk rá azonnal, Metcalfe lövése azonban kevéssel mellé száll.

28:00

Kostner tüzelt a kék vonal közelében, szerencsére elakadt a lövése. A túloldalon kontráztunk, de végül nem jártunk sikerrel, Egger védekezett jól hátul.

26:50

Hári eltöltötte a maradék időt a támadó harmadban, teljes létszámban a magyarok!

26:05

Sullivan óriási bombáját Rajna bravúrral hárítja! Most beszorulunk, de már nem kell sokat kihúzni hátrányban!

25:30

Sullivan keresztbe lőtt korongja veszélyesen suhan el a kapunk előtt, de szerencsére mindenki lemarad róla.

24:32

Kóger áll ki gáncsolás miatt két percre, olasz emberelőny.

24:00

Eladtuk a korongot, hatalmas olasz helyzet, Frigo a jobb oldalról erősen küldi kapura, de Rajna ezt is és Frigo ismétlését is remekül hárítja! Ez meleg volt!

23:25

Kovács a jobb oldalon iramodott meg, középen Vass Jani nagyon üresen várta, fonákkal húzta rá, de Bernard hárítani tud!

22:55

Gander indítja Insamot, aki balról nem jut lövéshez, mert szoros az őrizete. Már a túloldalon a pakk, buli az olasz harmadban.

22:25

Kóger passzolt az akciót kísérő Szirányihoz, aki középről durrantotta rá a korongot, Bernard hárított!

22:00

Metcalfe zavarta meg Kostnert, aki nem lövésre tette hátra, hanem ki a támadó harmadból.

21:25

Pozsgai és Gőz együttes erővel kilövik a korongot a harmadunkból, most a semleges zónában a harc.

21:05

Felicetti tüzelt a bal oldalról a kiállítás utolsó pillanatában, de sikerült blokkolni a lövést.

20:45

Torkon találta el Kisst a korong, saját lábán hagyja el pályát, de biztosan kell még őt ápolni.

20:45

Kiss Danit eltalálta a korong, éppen fejen. Ha minden igaz, állon. Ez nagyon fájhat, áll is a játék az ápolás miatt.

20:15

Egyből a buli után belőttük az olasz harmadba, ne feledjük, van egy áthúzódó magyar kiállítás.

20:01

Remekül kezdtük a találkozót és utána sem adtuk ki kezünkből a kezdeményezést. Jóval több akciót vezetünk eddig és lövésünk is sokkal több van (2-6). Két szép góllal két gólos előnyre tettünk szert az első 20 percet követően, csak így tovább! Az agresszív, letámadó stílusunk eddig kifizetődő, reméljük, végigbírjuk így erővel!

----

20:00

Befejeződött az első harmad.

19:58

Egger lövését fogja Rajna, de nincs buli, mert kipattan a korong és megszólal a duda is!

19:46

Ramoser nem tudott kapura fordulni, de felálltak az olaszok közben.

19:15

Kilőttük a harmadból a korongot, de már közben vissza is hozták az olaszok. Ismét kilőjük, eddig jó, lehet cserélni!

18:55

Gőz Balázs durvaság miatt áll ki két percre. Olasz emberelőny, ez át is fog csúszni részben a második harmadba.

18:53

Olasz helyzet, Gőz előbb blokkol egy lövést, majd Kostner bal oldali közeli ismétlése szerencsére nem csúszik át.

18:35

Eddig Magyarország agresszív játéka kifizetődő, az olaszok jóval kevesebb támadást tudnak vezetni.

MAGOSI - 0:2

17:52

A buli után Nagy Krisztián megszerezte a korongot, ezzel gólpasszt adott MAGOSI BÁLINTNAK, aki bamm, hatalmas bombagólt suhint az olasz kapuba!! 0-2!
Gólpassz: Nagy Krisztián.

17:45

Erdély és Trivellato kapnak hajba egy kicsit a palánk mellett egy oda-vissza bodicsek miatt, de végül kiállítás nélkül rendezik.

17:20

Sarauer nem tud korongot szerezni az ellenfél kapujánál, a túloldalon Zanatta lövéssel próbálkozott, de kicsit eltöri a korongot.

16:25

Hári passzolt a bal oldalon álló Banhamhez, aki kapásból rázúdította, elakadt Bernardban, aki kicsit kijjebb állt a szokásosnál.

16:00

Időközben mindkét együttes kiegészült, tehát öt az öt ellen támadhatnak a felek.

15:15

Metcalfe szerez hátul korongot, Szirányi a jobb oldalról nagy lövést ereszt meg, de nem tudta jól irányítani két védővel a sarkában.

14:30

Eddig 1:5 a lövésarány, nagyon jól kezdjük a találkozót, már gólunk is van.

14:10

Ismét Kóger kapta a jobb oldalon, éles szögből kísérletezett, könnyedén hárított Bernard.

13:30

Nagy helyzet az olasz kapu előtt, de Bernard útját állta Kóger próbálkozásának.

12:22

Sebők kapott két perces büntetést és egy olasz kiállítás is a dulakodás miatt az iménti helyzet után. Gander a másik kiállított.

12:22

Sebők a kapu mögött csen korongot, majd próbálja a jobb oldalról áttuszkolni a kapus alatt, Banham is megpróbálta, de nem csúszott át a korong.

12:00

Támadásban maradunk, Benk tüzelt jobbról, de elakadt a védők erdejében.

KÓGER - 0:1

10:40

Gólra váltja az emberelőny a magyar válogatott!! FRANK BANHAM tökéletes passzt kapott középen a kék vonal közelében, bombája pedig védhetetlenül zúgott a hálóba! 0-1! KÓGER DÁNIEL a jelek szerint beleért a bombába, mert ő hivatalosan a gólszerző.
Gólpassz: Frank Banham, Andrew Sarauer.

10:25

Orbán már jégen, innentől magyar emberelőny.

09:40

Bernard lövését lábbal hárítja nagy bravúrral Rajna!

09:08

Ramoser áll ki két percre, miután a Szirányi passzából megiramodó Sofron ellen szabálytalankodott. Bottal ütés a kiállítás oka.

08:30

Első kör nyerve, kibombáztuk a harmadból a korongot.

08:13

Fogásért Orbán áll ki két percre, olasz emberelőny.

07:50

Frigo gyorsabb volt, mint a védőink, de szerencsére eddig jól akadályoztuk meg a lövési lehetőségeket.

07:10

Banham a jobb oldalon iramodott meg, majd rátűzte a pakkot, pár centivel a felső vas felett zúgott el!

06:40

Korongot szereztünk a semleges harmadban, de nem sikerült a támadó zónába jutnunk, mert Sarauer kicsit késve jött ki és les lett volna.

05:55

Sofron bal oldalról belőtt korongja alig megy el Sarauer előtt a kapu közelében!

05:15

Nálunk a buli, de Vas Márton elhozza és már ki is korcsolyázik a koronggal a harmadunkból.

04:45

Luca Zanatta lövi ki a korongot, most elég jól támadunk le, Trivellatot sem hagyjuk békében kihozni a pakkot.

04:00

Les, Hári János indult volna meg a bal oldalon, de a korongnál gyorsabban ért a támadó harmadba.

03:20

Inhacak támadná meg Vast a korongért, de közben meglöki a kapunkat, elmozdul, így a buli a harmadon kívül.

02:50

Bernard lőtt volna középről, de Gőz és Kovács együttes erővel megakadályozzák az olaszt a kísérletben.

02:00

Morini kerülte meg a kaput balról, de sikerül Vas Jánosnak megszereznie a korongot, nem volt lövés.

01:15

Banham azonnal rászúrta közelről, de sajnos elakad a pakk egy védő botjában.

00:55

Hofer gyűjti be hátul a korongot a saját kapuja mögött, majd megszerezzük.

00:10

Sarauer révén miénk az első buli, rögtön utána megvan Sofron első korongérintése is.

00:01

Fehérben Magyarország, kékben Olaszország, hamarosan kezdünk!

Olaszország: Bernard And. (Tragust) – Hofer, Helfer, Gander, Bernard Ant., Ramoser – Sullivan, Marchetti, Insam, Ihnacak, Di Casimirro – Zanatta M. A., Egger, Frigo, Morini, Kostner – Trivellato, Zanatta L., Felicetti, Andergassen, Frei

Magyarország: Rajna (Bálizs) – Metcalfe, Szirányi, Sarauer, Kóger, Sofron – Orbán, Pozsgai, Sebők, Banham Hári – Gőz, Vas M., Kovács Cs., Erdély, Vas J. – Kiss D., Benk, Nagy, Vincze, Magosi

Játékvezetők: ANSONS Andris (LAT) , LINDE Marcus (SWE) – DALTON Andrew (GBR) , ROVENSKY Tibor (SVK).
Folytatódik a Divízió I/A férfi jégkorong világbajnokság. Felemásan kezdtük a tornát, ugyanis az első fordulóban nagy csatában legyőztük Japánt, ám a folytatás nem lett ilyen sikeres, öt gólos vereség Kazahsztántól.

Az olaszok sikerrel vették az első akadályt, győzelem a házigazda lengyelek ellen, majd másodjára kicsit nehezebben, hosszabbítást követően, de ismét győzni tudtak Ukrajna ellen, tehát már öt pontjuk van a taljánoknak. A mi három pontunk egyelőre kevés az üdvösséghez, kiesni talán nem fogunk. Olaszország ellen mindenképpen pontot, vagy pontokat kellene szereznünk, hogy a végén nehogy félnünk kelljen a japánoktól, a feljutás sem úszott még el teljesen, bár Kazahsztán már most hat pontos és imponálóan játszik.

A találkozó szerdán 16:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

1:4

Gólok és gólpasszok: 46. Egger (Ihnacak, Zanatta) – 11. Kóger (Banham, Sarauer), 18. Magosi (Nagy), 44. Sofron, 60. Vas