25:30

vége (15:16)

22.04.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Nagyatád • Attila Varsányi

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:49:18)
Gólgazdag első félidőt követően a másodikban sokáig alig született találat, de őrizte, majd idővel fokozatosan növelni is tudta előnyét a szegedi gárda. A Csurgó támadásban sokkal kevesebbet nyújtott, mint az első félidőben, s a technikai okok miatt nem látott utolsó percekben nemhogy közelebb nem tudott kerülni esélyesebb ellenfeléhez, de még a Pick is növelte az előnyét, s végül ötgólos győzelmet aratott, immár biztosan megszerezve a rájátszás – legalább – második helyét.

60

Mérkőzés vége. (25:30)

60

Sajnos az utolsó percekről technikai okok miatt lemaradtunk, de végül 30:25-re nyert a MOL-Pick Szeged idegenben a Csurgó ellen. (25:30)

54

Technikai hiba a nagyatádi csarnokból, türelmüket kérjük a folytatásig. (23:26)

53

Zubai ziccerét védi Pallag, de Ostroushko azonnal eladja a labdát támadásban. (23:26)

53

CAVOR jobb kettőben betörve lő szépen a hosszú sarokba. (23:26)

52

Sótonyi edző és Lele immár a szegedi kispaddal vitázik, kezdenek elszabadulni az indulatok. (22:26)

52

Nem indult el időben az óra az időkérést követően, most nagy a tanakodás a zsűriasztalnál. (22:26)

52

Hazai időkérés. (22:26)

51

Källman lövését védte Pallag, Zubai pedig fölé lövi a kipattanót. (22:26)

50

Elvették a labdát támadásban a Picktől, de Herbert az üres kapu fölé lő a saját térfeléről. (22:26)

49

Lele eladott labdája Robledóé, a Pick támadhat. (22:26)

49

Ilyést küldik ki két percre Pordánon védekezve. (22:26)

49

Szépen kijátszott akció végén BOMBAC talál be középről. (22:26)

48

Lele labdáját Cavor lövi középről a bal felső sarok mellé. (22:25)

48

Gyors szegedi ellentámadás, Balogh Zsolt passzát PARRONDO lövi be jobbról ziccerben. (22:25)

47

Ilyés közbelövését védte Pallag, a hazaiaké a labda, de gyorsan elvesztik. (22:24)

47

Pordán térde vérzik, kiküldik a bírók ápolásra. (22:24)

47

Lele passzából a középen emelkedő CAVOR talál be átlövésből. (22:24)

46

Hazai időkérés. (21:24)

46

Szegedi technikai hiba után a hazaiaké a labda. (21:24)

46

Lépéshiba Bombacnál, de a leindítás végén Wyszomirski nagy bravúrral védi Pordán ziccerét. (21:24)

45

Vadkerti Gábriel eladott labdája után újra a szegediek támadhatnak. (21:24)

45

Bombac keresztlabdáját PARRONDO lövi a jobb szélről a hosszú felső sarokba. (21:24)

44

Vadkerti Gábriel bejátszását PORDÁN lövi be beállóból. (21:23)

44

ILYÉS tört be bal kettőben, s biztos kézzel lőtt a rövid sarokba. (20:23)

44

Gazdag eladott labdája után Bombac ziccerét védi Pallag, de marad a labda a szegedieknél. (20:22)

43

Szöllősit pluszban még ki is küldik két percre. (20:22)

43

ILYÉS egy szép csel után lő középről a bal felső sarokba. (20:22)

42

Gazdag bejátszása ellen Szöllősinél támadófault beállóban. (20:21)

42

KÄLLMAN kanyarodik be a bal szélről, s ő már nem hibázza el a ziccert. (20:21)

42

Ostroushko bal kettőben betörve, ziccerben lő a jobb sarok mellé. (20:20)

41

Bombac passza után Ilyés ziccerét védi Pallag, de marad a labda a szegedieknél, mígnem belemenés Balogh Zsoltnál. (20:20)

41

Ilyés törne be középen, megállítják, Herbert kap kétperces kiállítást. (20:20)

41

Ratajec átlövését védi Wyszomirski, a szegediek támadhatnak. (20:20)

40

Ostroushko átlövése a sáncról pattan a jobb sarok mellé, hazai sarokdobás. (20:20)

40

Bombac közbelövését védi Pallag, a hazaiaké a labda. (20:20)

39

Ostroushko nagy passzát GAZDAG lövi a bal szélről a hosszú sarokba. (20:20)

39

A gyors hazai támadást megakadályozó Parrondo mehet le két percre. (19:20)

38

Bombac passza után BALOGH ZSOLT közbelövése talál utat Pallag kapujába. (19:20)

38

Balogh Zsolt lép a vonalra jobb kettőben betörve, a hazaiak indulhatnak, de gyorsan labdát vesztenek. (19:19)

37

Oláh sáncolt átlövése után a szegedieké a labda. (19:19)

37

Gyors szegedi támadás végén ZUBAI egyenlít középről. (19:19)

36

OLÁH tör be középen, s szép gólt lő a kapu közepébe. (19:18)

36

PARRONDO a kapu közepén a léc alá lövi a labdát a büntetőből. (18:18)

35

Gebhardtot ki is küldték két percre. (18:17)

35

A bal kettőben betörő Ilyés harcol ki hetest. (18:17)

35

A gyors csurgói támadás végén GEBHARDT lő a jobb szélről a hosszú felső sarokba. (18:17)

35

Gazdag lép vonalra a jobb oldalon, de a leindítás végén Bombac ziccerben kapufát lő. (17:17)

34

Bombac hiába talál be középről, már szabaddobást fújnak neki, végül Pallag védi bravúrral Källman ziccerét a bal szélről. (17:17)

34

Borsost küldik ki két percre, Balogh Zsolttal szemben szabálytalankodott. (17:17)

33

Rossz szegedi passz után a jobb kettőben betörő Ratajec pörget a hosszú sarok mellé. (17:17)

33

RATAJEC szép csellel megy be középen, s a kapu közepébe lő. (17:17)

32

Balogh Zsolt passzát a bal kettőben betörő ILYÉS lövi a hosszú sarokba. (16:17)

32

Oláh közbelövése kapufa, de a kipattanót GAZDAG belövi a bal szélről. (16:16)

31

Pallag védte bravúrral Zubai ziccerét beállóból, a hazaiaké a labda. (15:16)

31

Ilyés átlövése száll a jobb felső sarok fölé, de a túloldalon Ostroushko is fölé lő. (15:16)

31

Elkezdődött a második félidő. (15:16)
A szegediek kezdik majd a második játékrészt.
Egy góllal vezet az esélyesebb szegedi gárda a szünetben, de a kieli turnéval a lábukban és az izmaikban nem túl meggyőző eddig a teljesítményük. Jól kezdett és sokáig vezetett is a Csurgó, s végig hatalmas küzdelemre késztette a Picket. Az első félidőben látottak alapján teljesen háromesélyes a mérkőzés, cseppet sem elképzelhetetlen egy újabb hazai győzelem a Pick ellenében.

30

Befejeződött az első félidő. (15:16)

30

Bombac passza hosszú középre, így oda a veszély. (15:16)

30

10,5 másodperc van még az első félidőből, elég lehet egy szegedi akcióra. (15:16)

30

Vendég időkérés. (15:16)

30

Borsos emelkedik középen, de távoli lövését védi Wyszomirski. (15:16)

30

Bombac keresztlabdáját PARRONDO lövi be a jobb szélről. (15:16)

29

LELE most Sierra lába mellett a jobb alsó sarokba lövi a büntetőt. (15:15)

29

Gebhardt harcol ki végül hetest középen. (14:15)

28

Bombac eladott labdája után a Csurgó támadhat, de támadófault Vadkerti Gábrielnél, illetve az ellenakciónál Bombacnál is. (14:15)

28

Gazdag büntetőjét kivédi a most beállt Sierra! (14:15)

27

Pordán beállóban harcol ki hétméterest. (14:15)

27

Källman labdáját PRODANOVIC lövi be a jobb szélről a rövid sarokba. (14:15)

27

Lele labdáját a jobb kettőben betörő CAVOR lövi a hosszú sarokba. (14:14)

26

A Lelével szemben szabálytalan Blazevic kap kétperces kiállítást. (13:14)

26

Vranjes maradt még az előző akció végén a földön, most őt kell ápolni. (13:14)

26

Lele passza után megint Nagy Máté helyzetben a bal szélen, de Wyszomirski ismét nagyot véd. (13:14)

25

Bombac bejátszása után Vranjes ellen fújnak a védők. (13:14)

25

Nagy Máté ziccerben a bal szélen, de Wyszomirski nagyot véd, a szegediek támadhatnak. (13:14)

24

PARRONDO is a kapu közepébe lövi a büntetőt. (13:14)

24

A kezét fájlaló Ancsint le kell támogatni a pályáról. (13:13)

24

Ancsin is jobb kettőben betörve harcol ki hetest, lenn is marad, ápolni kell a szegedi átlövőt. (13:13)

23

LELE ezt a büntetőt is a kapu közepébe ejti. (13:13)

23

Belemenés Bombacnál, a hazaiak támadhatnak, s a jobb kettőben betörő Borsos kap újabb hetest. (12:13)

22

Pordán harcol ki hetest, amit LELE lő a kapu közepébe. (12:13)

22

Gyors szegedi támadás végén BOMBAC tör be bal kettőben, s betalál. (11:13)

21

Lele remek bejátszását a középre befutó NAGY MÁTÉ lövi be. (11:12)

21

Belemenés Borsosnál, a leindítás végén KÄLLMAN pörget középről, ziccerben a bal alsó sarokba. (10:12)

20

A gyors támadás végén a középen szép csellel betörő BOMBAC eredményes. (10:11)

20

Lele tör be bal kettőben, de a bal kapufát találja el. (10:10)

19

Bombac közbelövése kapufa, a hazaiaké a labda. (10:10)

18

Borsost küldik ki két percre Vranjessel szemben védekezve. (10:10)

18

Lele nagy bejátszását SZÖLLŐSI lövi be beállóból. (10:10)

17

Eladott hazai labda után Parrondo lép vonalra beállóban. (9:10)

17

Källman harmadik átlövését már védi a nemrég beállt Pallag. (9:10)

16

Cavor lövését védte Wyszomirski, a vendégeké a labda. (9:10)

16

Ratajec eladott labdája után Parrondo indítását KÄLLMAN lövi be ziccerben. (9:10)

15

KÄLLMAN középre betörve egyenlít, a bal sarokba lő. (9:9)

15

Ratajec passza után Nagy Dániel pattint a jobb szélről a kapu fölé. (9:8)

14

Robledót szerelték, de a lerohanás végén Gazdagot Balogh Zsolt földre viszi, ez is két perc, neki már a második ráadásul. (9:8)

13

Ilyést utólag ki is küldik két percre. (9:8)

13

Bombac eladott labdája után a lerohanás végén OSTROUSHKO lő ziccerben a bal sarokba. (9:8)

13

Bombac passza után Gebhardtot küldik ki két percre Zubairól. (8:8)

12

OSTROUSHKO gyors támadás végén bal kettőből azonnal felel. (8:8)

12

KÄLLMAN kanyarodik be újra balról, s megint átlövésből talál a hosszú felsőbe. (7:8)

11

Ratajec lövését sáncolják, a szegedieké a labda. (7:7)

11

Hazai időkérés. (7:7)

11

A gyors támadás végén KÄLLMAN talál be balról ziccerben. (7:7)

10

Cavor ellen támadófault, indulhat a Pick. (7:6)

10

Cavor lövését sáncolják, csurgói sarokdobás jöhet. (7:6)

9

Zubai ellen fújnak beállóban, a hazaiaké a labda. (7:6)

9

A jobb kettőben betörő Cavor lő kapufát, a kipattanó a szegedieké. (7:6)

8

Szöllősi is sárga lapot kap utólag. (7:6)

8

KÄLLMAN balról bekanyarodva átlövésből talál a hosszú felső sarokba. (7:6)

8

Ostroushko passzát GAZDAG lövi a bal szélről a rövid sarokba. (7:5)

8

ILYÉS bal kettőben betörve lő a hosszú alsó sarokba. (6:5)

7

Balogh Zsoltot küldik ki két percre. (6:4)

7

Technikai hiba mindkét oldalon, végül a leindítás végén OSTROUSHKO lő ziccerben a jobb felső sarokba. (6:4)

7

Balogh Tibor védi Balogh Zsolt lövését. (5:4)

6

Támadófault Zubai ellen, de Ostrosuhko bal kettőben fölé lő. (5:4)

6

Gebhardt labdáját egy lövőcsel után CAVOR vágja be középről. (5:4)

6

Zubai is besárgul védekezésben. (4:4)

5

ILYÉS középről lő átlövésgólt a bal alsó sarokba. (4:4)

5

Herbert is sárga lapot kap a falban védekezve. (4:3)

5

Ratajec kapufája után a kipattanót SZÖLLŐSI lövi be középről. (4:3)

4

Ostroushko kapufája után marad a labda a hazaiaknál. (3:3)

4

Blazevic kapja az első sárga lapot a meccsen. (3:3)

3

ILYÉS felel azonnal újra balátlövőből. (3:3)

3

A lerohanás végén CAVOR talál be ziccerben. (3:2)

2

Belemenés Ostroushkónál, de labdát veszít a vendégcsapat is. (2:2)

2

ILYÉS balátlövőből lő nagy gólt a hosszú sarokba. (2:2)

2

Bombac majdnem labdát szerez, de végül GEBHARDT eredményes szép egyéni akció végén. (2:1)

1

ZUBAI szintén beállóból egyenlít. (1:1)

1

Szép bejátszás után SZÖLLŐSI lő beállóból a bal sarokba. (1:0)

1

A csurgóiak kezdik a meccset.
A hazaiak piros, a szegediek kék szerelésben lépnek ma pályára.

Csurgói KK: 12 Balogh, 29 Pallag – 2 Herbert, 6 Nagy Dániel, 7 Cavor, 13 Gazdag, 15 Borsos, 17 Oláh, 20 Pordán, 21 Lele, 22 Vadkerti Gábriel, 23 Ostroushko, 24 Ratajec, 25 Gebhardt, 28 Szöllősi, 66 Nagy Máté. Edző: Sótonyi László

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti Attila, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 24 Loncar, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor.
Az alapszakaszban kettejük szegedi mérkőzését a Pick nyerte 31:23-ra, ezt követte a Csurgó nagyatádi revánsa, midőn 30:27-re le tudták győzni Juan Carlos Pastor alapszakasz-győztes fiait. A felsőházi rájátszás szegedi mérkőzésén szintén a Pick diadalmaskodott, 32:28-ra nyertek.
A Pick vasárnap este Kielben szenvedett nyolcgólos vereséget a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így végül simán búcsúzott attól a sorozattól. Nagy kérdés, hogy ilyen rövid időn belül, ráadásul a Magyar Kupa közelgő négyes döntőjére hangolva miként tudnak visszarázódni a bajnoki mindennapokba. A csurgóiak esetleges győzelmükkel sem tudnák annyira megközelíteni a szegedieket, hogy veszélyt tudjanak jelenteni a második helyükre, ennek ellenére izgalmas rangadó elé nézünk.
A férfi kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában a 7 pontjával harmadik helyen álló Csurgó Nagyatádon fogadja a 12 pontos, második helyezett MOL-Pick Szegedet. A Pick eddig a rájátszásban csak Veszprémben szenvedett vereséget, de az ötvenszázalékos teljesítménnyel álló Csurgó cseppet sem esélytelen, hiszen az alapszakasz hajrájában (egyedüli csapatként) Nagyatádon egyszer már legyőzték a szegedieket.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

25:30

Csurgói KK: 12 Balogh Tibor, 29 Pallag – 2 Herbert, 6 Nagy Dániel, 7 Cavor, 13 Gazdag, 15 Borsos, 17 Oláh, 20 Pordán, 21 Lele, 22 Vadkerti Gábriel, 23 Ostroushko, 24 Ratajec, 25 Gebhardt, 28 Szöllősi, 66 Nagy Máté. Edző: Sótonyi László

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti Attila, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh Zsolt, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 24 Loncar, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor