Manchester City – Southampton FC

2:0

vége (1:0)

24.05.2015, 16:00 • Etihad Stadion, Manchester • SportLackó93

A meccs első félidejét megnyomta a City, Lampard vezetést is szerzett a hazaiaknak.

A második félidőt végig támadta a vendég csapat, de egy formás támadás végén Agüero is betalált a kitámadó Southampton kapujába. Végül 2:0-ra nyert a City, győzelemmel búcsúznak tehát a szezontól.

Köszönjük az egész szezonban tanúsított megtisztelő figyelmüket, reméljük élvezték a 2014-15-ös PL szezont is! Viszontlátásra! (17:53:01)

90+4

90+2

Long távoli próbálkozása elszáll a kapu felett.

90+2

A kapura lövések száma 13:13, de két gólos hazai vezetés.

A City gólt szerzett!

Végleg eldől a meccs, hiszen SERGIO AGÜERO megduplázta a City előnyét. Mangala fejjel adott gólpasszt, Agüero szintén fejjel vette be Davis kapuját. 2:0.

87

Agüero harcolt ki szögletet.

85

Öt perc már csak ebből a felejthető meccsből.

84

Pellé lőtt távolról a másik oldalon, ami szintén elkerüli a kaput.

83

Bony lövése méterekkel elkerüli a kaput.

82

A második félidőben 3:7 a lövések száma.

81

Tíz perc maradt a rendes játékidőből, sok minden nem történik.

76

Agüero tizenhat méterről tüzelt jócskán fölé.

76

Davis helyére Elia érkezett.

75

Negyed óra a meccsből, Lampard első félidőben szerzett góljával hazai vezetés.

74

Milner ápolása miatt áll a játék.

72

Mane fejesét Hart magabiztosan teszi magáévá.

72

Bony lövése is pocsék lett, gyenge a színvonal sajnos. Kevés a kreatív és látványos megoldás.

71

Silva távoli lövése méterekkel elkerüli a kapu jobb sarkát.

70

Ward-Prowse indítása nem jutott el Mane-hoz, jól védekezik a City.

68

Bony követett el támadó szabálytalanságot.

68

Long került lövőhelyzetbe, próbálkozása nem okozott gondot Hart számára.

66

Toure helyére Bony érkezett.

66

A félidő derekánál járunk, őrzi csekély egy gólos előnyét a Manchester.

64

Ward-Prowse középre tett labdája sem jó. Nem akar megszületni az egyenlítő gól, amihez egyre közelebb a szentek.

64

Mane harcolt ki újabb sarokrúgást.

63

Ezúttal Long tartózkodott lesen. Nem szép a meccs, rengeteg a helyezkedési hiba is.

61

Kolaroc harcolt ki szögletet, amit ő maga is tekert középre, de kifejelték a védők.

61

Pellé tíz perc alatt negyedjére futott lesre.

59

A második félidőben 1:2 a lövések száma.

57

Lampard állt közel a második gólhoz, de bombáját Davis kifogja!

55

Toure kezezett, a vendégek kapják a játékszert.

54

Pellé másodjára is lesen rövid időn belül.

53

Pellé lesen tartózkodott.

52

Veszélyesebben kezdik ezt a játékrészt a szentek, küzdenek az egyenlítésért.

50

Davis kapu elé tett labdája Hart martalékává vállt.

49

Toure akasztja össze ellenfele lábát, Soton szabadrúgás.

47

Silva átadása nem jutott el Kolariv-ig, lekapcsolják.

46

A jobb oldali beadásra Pellé érkezett, próbálkozása méterekkel kapu fölé.

46

8:4 a lövések száma, de nem túl szórakoztató a meccs. A hazaiak dominálnak, több helyzetük volt, és a vezetést is megszerezték Lampard révén. A Southamtpon előtt is voltak helyzetek, de ezek rendre kimaradtak. Innen folytatjuk, tartsanak velünk!

45+1

45+1

Egy perc a ráadás.

45

Pellé átlövése jócskán elkerüli a kaput, kirúgás.

44

A Manchester City passzolgat, keresik a rést az ellenfél pajzsán.

42

A mezőnyben folyik a játék percek óta, a kapuk nem forognak veszélyben.

41

Öt perc már csak a félidőből, egy gólos hazai előny.

40

Djuricic lesen tartózkodott.

39

Milner kapu elé tett labdája lecsorog, majd Kolarov fejezi be az akciót egy gyenge lövéssel.

38

Agüero harcolt ki szögletet a túloldalon.

38

Mane lövését Mangala blokkolja.

38

A lövések száma 6:3. Régóta nem tud helyzetet kidolgozni a Southampton.

37

Long lesen tartózkodott.

36

63:37 a labdabirtoklás aránya.

35

Kolarov távoli lövése méterekkel elkerüli a kapu jobb oldalát.

34

Kolarov szabálytalan a pálya középső harmadában.

33

Agüero kap pontos indítást, majd kapura bombázott, de Davis eszén nem járt túl, nagyot nyújtózkodva véd a kapus!

Frank LAMPARD - 1:0

31

Az első félidő derekánál meg van a hazai előny. FRANK LAMPARD próbálkozása a léc alá vágódik, Davis nem tud védeni 1:0 a Citynek.

30

Kolarov középre tett labdáját kivágják az alapvonalon túlra, szöglet.

28

Milner beadását kivágják a rövid saroknál.

28

Zabaleta harcolt ki szögletet.

27

Fernandinho belépője igen durvára sikerült, lapot nem kap.

25

Long kap sárga lapot ezúttal, tévesztett egy ütemet.

25

Agüero csapott le a kipattanóra, és került tiszta gólhelyzetbe, de Davis óriási bravúrral hárít!

24

Toure távoli lövése nem ment igazán sarokra, Davis magabiztos ezúttal is.

23

Kolarov tette középre lágyan a játékszert, de ezt is kivágják.

23

Wanyama rántotta le ellenfelét, a tizenhatos előteréből jöhet a hazai szabadrúgás.

22

Helyzet a túloldalon is. Toure ad pontos passzt Agüero számára, aki tizennégyről tüzel centikkel a bal sarok mellé!

21

Davis sarokrúgását kifejelték a Soton védői.

20

Long kerül lövőhelyzetbe, próbálkozását Hart bravúrral paskolja szögletre!

19

Long buktatta ellenfelét, szabadrúgás a City javára.

19

Toure beadását kivágják a védők az oldalvonalon túlra. Bedobás.

17

A labdabirtoklás aránya 62:38.

16

Fernandinho szabálytalankodott a középpályán ezúttal.

15

Sajnos nincs nagy iram, az első negyed óra végén a lövések száma 0:1, kaput ez nem talált.

14

A beadásra Pellé érkezett, fejesét magabiztosan védi Hart.

13

Kolarov iramodott meg a szélen, középre tett labdáját azonban lekapcsolják.

11

Fonte távoli próbálkozása méterekkel elkerülte a kaput. Kirúgással jöhet Hart.

11

Kolarov rántja le ellenfelét, ez is megért volna egy sárga kártyát.

8

Milner a kis szöglet mellett döntött, szövögeti támadását a City.

8

Zabaleta harcolt ki sarokrúgást.

7

Mane követett el támadó szabálytalanságot.

6

A mezőnybe folyik a játék, lövés még nem volt.

4

Long faultolta le ellenfelét, egyenlőre sok a szabálytalanság.

2

Demichelis kap sárga lapot a meccs elején durvaság miatt.

2

Davis sarokrúgását kivágja a védelem.

1

Long harcolt ki szögletet.

1

A Premier League 38. záró fordulójában a Manchester City fogadja a Southampton csapatát.

A City számára nincs már tétje a meccsnek, hiszen négy pontra vannak a harmadik Arsenaltól, és nyolcra az első Chelseatől. Emellett nem elhanyagolható, hogy parádés formában vannak, legutóbbi öt bajnokijukat megnyerték, ennek köszönhető, hogy idén az ezüstérem jutott nekik. Legutóbb hazai bajnokin januárban kaptak ki, az Arsenal tudott itt diadalmaskodni, azóta győzelmek sorozata jellemzi a csapatot.

A Southampton jelenleg a hetedik a tabellán. Számukra komoly a tét, hiszen egy pontra vannak az Európa Ligát érő helytől, ahol a Tottenham tanyázik, és ha úgy alakul, akár az ötödik helyre is feljöhetnek, hiszen a Liverpool csupán két pontra van tőlük. Az ötödik hely pedig már Európa Liga csoportkört ér, tehát órási küzdelmek várhatóak a mai nap folyamán.

A két csapat őszi meccsét a City nyerte 3:0-ra, tavaly az Etihadban szintén hárommal nyertek, ez a meccs 4:1-el zárult. Megjósolhatatlan a meccs végkimenetele, hiszen a City nyilván győzelemmel kíván elbúcsúzni közönségétől, viszont a szenteknek van már csak tét, tehát a motiváltság bennük jobban meg lehet. Tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.