Bajnokok ligája (selejtező)

Pyunik Yerevan – SS Folgore / Falciano

2:1

vége (-:-)

30.06.2015, 18:00 • Armenia Football Academy grass, Yerevan • Első selejtező kör • Tóth Gábor

Megérdemelt győzelmet arattak a hazaiak.

Az első negyedórában nagy fölényben játszottak, egy ziccert is kihagytak, majd kiegyenlítődött némiképp a játék, de a Folgore nem jutott helyzetig. Az első félidő hosszabbításában, majd a második félidő elején szerzett egy-egy gólt a Pyunik, de egy szöglet után szépíteni tudott a vendég csapat, és a kicsit elképzelés nélkül játszó hazaiak nem tudták feltörni már a védelmüket, Így maradt esélye a san marinói gárdának a továbbjutásra. (19:58:58)

90+5

Hirsch helyett Amici a pályán.

90+3

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül F. Bollini (Pyunik Yerevan).

90+3

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hirsch (SS Folgore / Falciano), Romerót buktatta.

80

Csere a SS Folgore / Falciano-nél/nál: lemegy Perrotta, bejön Della Valle.

79

G. Hovhannisyan helyett Shahinyan a pályán.

72

Pacini helyett Casadel a pályán.

HIRSCH - 2:1

71

A Folgore gólt szerzett!
Pacini ível be szögletet jobbról, JOSÉ HIRSCH 10 méterről fejeli a labdát a hálóba a védőket megelőzve. 2:1

71

Második sárgát kap, ezáltal kiállításban részesül Ceschi (SS Folgore / Falciano).

70

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Mazzola (SS Folgore / Falciano).

70

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül K. Hovhannissyan (Pyunik Yerevan).

65

Jeremiah helyett Razmik Hakobyan a pályán a hazaiaknál.

58

Egy balról visszafejelt labdát vágnak ki a vendég védők a nagy helyzetben érkező Jeremiah elől!

57

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ceschi (SS Folgore / Falciano), Hayrapetyant buktatta.

49

Az első félidőt góllal zárta, a másodikat góllal kezdte a Pyunik, nagy lépések a győzelem, vagy akár a továbbjutás felé.

48

A Pyunik gólt szerzett!
A csereként imént beállt ROMERO JR. elé kerül a labda a vendég 16-oson belül, 14 méterről helyez a hálóba! 2:0

46

Csere a szünetben Hovsepyan helyett Romero Jr. a pályán.

Jól kezdett a hazai csapat, negyed óráig nagy nyomás alatt tartották az ellenfél kapuját, de csak helyzetekig, és egy ziccerig jutottak, a góllövéssel hadilábon álltak.

Kiegyenlítődött a játék a félidő közepétől, de a vendégek nem jutottak helyzetig, és a hosszabbítás perceiben egy lecsorgó labdából megszerezte a Pyunik a vezetést, összességében megérdemelten.

SATUMYAN - 1:0

45+2

G. Hovhannisyan ad be jobbról, egy védőről VARDGES SATUMYAN elé pattan a labda, aki 12 méterről a bal alsóba helyez! 1:0

Sárga lap

35

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hovsepyan (Pyunik Yerevan), F. Bollinit buktatta a felezővonalnál.

22

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pacini (SS Folgore / Falciano).

16

Az első negyedórában már nagy fölényt harcolt ki a jereváni csapat, vezethetnének már könnyedén.

9

Megvolt az első igazán nagy helyzet – kimaradt.

8

Jeremiah lép ki középen egyedül, 15 méterről teker centikkel a bal aló mellé.

A Bajnokok Ligája 2015-16-os idényének első játéknapján egy örmény és egy san marinói csapat méri össze a tudását az első selejtező fordulóban.

A Pyunik Jereván 11 ponttal nyerte meg az örmény bajnokságot, kimagaslott a nyolc csapatot számláló mezőnyből. Tavaly a második helyükkel az Európa Liga-szereplést vívták ki, de a kazah Asztana kettős vereséget mért rájuk a selejtező elő fordulójában.

Hasonló módon a Folgore is az Európa Ligában indulhatott tavaly, őket a montenegrói Buducsnoszt verte oda-vissza. Idén megnyerték a bajnokságot, így a BL-ben próbálkozhatnak, de a reményeik szerények már az első fordulós várakozások kapcsán is, az örmény riválisuk jóval esélyesebbnek tűnik a továbbjutásra.