OTP Bank Liga

Puskás Akadémia FC – Paksi FC

1:0

vége (1:0)

01.08.2015, 18:00 • Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, Felcsút • 3. forduló • Nagy Zalán (@-)

Lagymatag második félidőt láthattunk, a Paks nem tudta igazán nyomás alá helyezni ellenfelét, a hazaiak így megszerezték idei első győzelmüket, míg a tolna megyeiek első bekapott góljukat és első vereségüket könyvelhetik el a szezonban. (19:56:14)

90+4

90+4

Megússza a Puskás Akadémia! A paksi pontrúgás végén Hudák fejel majdnem a saját kapujába, a szögletet már nem engedi elvégezni Solymosi!

90+2

Kulcsár jobb oldali beadását a tizenhatoson belülről Bartha sarkazó mozdulattal reagálja le, a labda a kapu tetejére hullik, Pogacsics biztosított.

90

A hosszabbításban nyom a Paks, egy érdekes lövés pattan szögletre, a sarokrúgás azonban már nem volt veszélyes.

90

Négy perc lesz a hosszabbítás.

90

Pontrúgáshoz jutnak a vendégek.

89

Utolsó csere hazai részről is: Lencse le, Hudák be.

88

Paksi rohamok a végére, Szabó beadását Dinjar fejeli vissza a mezőnybe az ötös elől.

86

A csereként beállt Frőhlich szép cselek után, 16 méterről, jobbal a jobb alsó mellé lő!

85

Balázs Zsolt teszi ballal a labdát a kapu elé, Fiola előre vetődve bele tudja tenni a lábát, a játékszer felpörög, Pogacsics zsákmánya lesz.

82

Szabó János labdakezelési hibája után dobhatnak a hazaiak a saját térfelükről.

81

Kővári viszi be három hazai játékos közé a labdát, elpattan tőle, Bartha lövése pedig a blokkban akad el, tisztáznak a fehér mezesek.

80

Lencse kap labdát jó helyzetben a paksi tizenhatoson belül, nem sikerül a csel, visszateszi a játékszert, végül Sallai lő 18 méterről jócskán fölé.

79

Pauljevics lő bal belsővel a tizenhatoson belül állítgatás nélkül, ez sem ért célt. Azért az látszik, hogy a hazaiak sem tettek le a góllövésről.

78

Bartha lő jobbal, 25 méterről, Pogacsics vetődik, nem talál kaput a kísérlet.

77

Sallai (Puskás) kap sárga lapot egy korábbi szabálytalanságért.

75

Szabó János bal oldali beadását Kelic fejeli ki az ötös elől, ketten is érkeztek a zöld-fekete mezesek közül.

75

A második játékrészben érthető módon a Paks birtokolja többet a játékszert.

74

Polonkait zavarja le a játékvezető a pályáról, a szerelésén kell igazítania a rutinos hazai játékosnak.

72

Kulcsár passzolja rá saját csapattársára a labdát, bedobással jöhet a Puskás.

70

Utolsó paksi változtatás: Kesztyűs le, Frőhlich be.

69

Dinjar teszi be ballal a labdát a kapu elé, Lencse lemarad róla.

67

Solymosi Péter játékvezető fut ki a vendégek kispadjához, egyelőre szóban figyelmezteti Csertői Aurélt!

66

A nemrég beállt Szakály Dénes ugrik ki a balösszekötő helyén, majd ballal, a tizenhatoson belülről nagy erővel lő a hosszú alsó mellé!

65

A hivatalos nézőszám: 1261.

63

Kelic fejeli rossz helyre a labdát, Bertus lő ballal, a védőben elakad a játékszer.

62

Pauljevics fut el a jobb oldalon, ám a kényszerítőnél Sallaitól pocsékul kapja vissza a labdát, kirúgással jöhet a Paks.

59

Kettőt cserél Csertői Aurél is: Könyves és Kecskés elhagyja a játékteret, a helyükre Kővári és Szakály Dénes áll be.

58

Sallai vezeti hatalmas lendülettel, középen a labdát a fellazult paksi védelemre, későn szánja el magát lövésre, a tizenhatos vonalától, becsúszik egy vendég láb, a labda így a ziccerben lévő Lencse elé kerül, aki azonban hiába lő könnyedén a kapuba, les miatt érvénytelen a találat!

57

Dinjar megy el a bal oldalon, félmagasan érkezik a középre tett labda, Lencse védőjével a nyakán, berobbanva az ötösnél, a rövid oldalon, estében fejel mellé!

56

Dinjar vágja előre a játékszert, kezdheti elölről az építkezést Csertői Aurél csapata.

54

Igyekszik lassítani a játékot a Puskás, ami egyelőre sikerül is a felcsútiaknak.

51

Kecskés (Paks) sárgul be a Fodor elleni szabálytalansága után.

50

Márkvárt tekeri be a hazai pontrúgást jobbal, a labda ide-oda pattog, végül Lencse teszi még vissza középre az alapvonalról, a játékszer azonban nem jut el Kelicig.

48

Két szögletet is elvégezhetnek a vendégek, egyik sem veszélyes, ám az már most látszik, hogy a tolna megyeiek lépnek fel támadólag a folytatásban.

46

Kettőt cserélnek a hazaiak a szünetben: Tischler helyén Sallai, Pintér helyén Polonkai folytatja.

46

Kiegyenlített első félidőt láthattunk, a lefújás előtt a hazaiaknak sikerült megszerezniük a vezetést, amit a szünetet jelző sípszóig sikerült is megőrizniük.
Pedig a Paksnak is akadtak lehetőségei, elég ha csak Szabó János kapujára gondolni.
Innen várjuk a folytatást.

45

45

Nem lesz hosszabbítás.

45

Tischler rossz megoldása után a labda Molnárig kerül hátra.

40

A Puskás Akadémia gólt szerzett!
GÓÓÓÓL! Vezetnek a felcsútiak! Pauljevics kaparja ki a gesztenyét, két paksi játékost is faképnél hagy, a centerezésbe a kivetődő Molnár Péter ugyan még beleér, de a játékszer így is eljut a hosszún érkező PEKÁR LÁSZLÓ elé, akinek az ötös előtt már nincs nehéz dolga! 1-0!

38

Kesztyűs szánja el magát lövésre jó 28 méterről, a labda csapódik lefelé, megpattan Pogacsics előtt, a kapus azonban így is védeni tud, nincs kipattanó.

36

Márkvárt sarokrúgása után Dinjar lő nagyon messziről, levágódik a kísérlet, majd les miatt jöhet szabadrúgás kifelé.

36

Ismételhet a Puskás Akadémia.

35

Most a hazaiak gyakorolhatják a szögletrúgást.

34

Fiola menti meg szöglettől csapatát, dobhat a Paks.

33

A paksi sarokrúgást követően szabadrúgást ítél Solymosi játékvezető kifelé.

32

Szabó beadása után Dinjar vágja ki a labdát az érkező Könyves elől, szöglet.

31

Pintér keresztlabdáját Kulcsár fejeli ki bedobásra Pekár elől.

29

Vendég pontrúgás után Szabó János fejel 15 méterről, a labda a felső lécen csattan!

28

Hátul passzolgatnak a zöld-feketék, nem sok minden történik most a pályán.

25

Pogacsics bokszolja a levegőbe a játékszert a sarokrúgást követően, a labda marad a vendégeknél.

25

Szöglethez jutnak a vendégek.

21

Márkvárt és Szabó János fut versenyt a bal szélen, utóbbi előnyösebb helyzetben, kirúgással jöhet a Paks együttese.

20

Márkvárt ismétel, Tischler beleteszi a fejét, a labda azonban Molnár kezeibe pattan.

20

Márkvárt sarokrúgását Molnár paskolja oldalra.

19

Pauljevics harcol ki szögletet a Puskás javára.

18

Pogacsics védés! Jobbról érkezik a paksi beadás, Bertus lendületből, talpról, 14 méterről fejel, a hazai kapus leér a bal alsóhoz!

17

A Puskás sarokrúgása nem veszélyes, Molnár húzza le a labdát magabiztosan, sőt, a kontra végén Balázs elől kell tisztáznia a hazai védelemnek.

16

Márkvárt lő jobb belsővel 18-ról, a labda a jobb alsó mellett hagyja el a játékteret, szöglet!

15

Kesztyűs szánja el magát lövésre messziről, nem veszélyes a próbálkozás.

13

Szerencsés körülmények között Pekár elé kerül a labda közel a tizenhatos vonalához, jobbal tekerne a hosszú felsőbe, nem sokkal megy mellé a kísérlet!

11

Élesen középre lőtt labda a paksi pontrúgásnál, Tischler fejeli ki a játékszert.

9

Lencse vezeti rá nagy lendülettel a labdát a fellazult paksi védelemre, Lenzsér jó ütemben lép ki, szerelni tud a vendégek védője.

8

A vendégek is eljutnak a fehér mezesek kapujáig: Szabó János fejel középre, a lecsorgót Bertus lövi rá a tizenhatoson kívülről, a kísérlet elhal a blokkban.

6

Bartha lódulna meg a bal oldalon, de szabálytalannak látja a játékvezető, a felcsútiak jöhetnek a saját térfelükről.

4

A mérkőzés elején egyértelműen a Puskás Akadémia lép fel támadólag.

3

Helyzet! Pekár beadását Lencse fejeli az ötösről a bal kapufa mellé!

1

A Paksi FC csapata kezdte a találkozót.

1

A hazaiak tiszta fehérben, a paksiak zöld-fekete mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban lépnek ma pályára.

Puskás Akadémia FC: Pogacsics – Fiola, Fodor, Kelic, Dinjar – Pauljevics, Márkvárt, Pintér B. – Pekár, Tischler, Lencse

Vezetőedző: Robert Jarni

Paksi FC: Molnár P. – Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Szabó J. – Kesztyűs, Kecskés – Könyves, Bertus, Bartha – Balázs Zs.

Vezetőedző: Csertői Aurél

Játékvezetők: Solymosi Péter – Király Krisztián, Georgiu Theodoros.
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a tabella 9. helyén szerénykedő Puskás Akadémia a 3. pozícióban tanyázó Paks csapatát látja vendégül a Pancho Arénában, szombat este.
A hazaiak az MTK otthonában kezdték a szezont, ahol minimális vereséget (1-0) szenvedtek, majd a Debrecen otthonából tudtak pontot lopni (1-1) Robert Jarni tanítványai, az első PAFC győzelem tehát még várat magára.
A paksiak gólnélküli döntetlennel kezdtek Újpesten, majd hazai környezetben kiütötték(4-0) a Békéscsaba gárdáját.
Eddig összesen négy élvonalbeli összecsapáson találkozott a PAFC és a Paks, a mérleg 2–1–1 a zöld-fehérek javára. A Puskás Akadémia pályaválasztása mellett még nem nyertek a paksiak (1–0 és 1–1 lett a két találkozó).
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

1:0

vége (1:0)

Gólok: 40. Pekár

Lapok:   77. Sallai (PUA) – 51. Kecskés (PAS)

Puskás Akadémia FC: Pogacsics – Fiola, Fodor, Kelic, Dinjar – Pauljevics, Márkvárt, Pintér B.(Polonkai, a szünetben) – Pekár, Tischler(Sallai, a szünetben), Lencse(Hudák, 89.) Vezetőedző: Robert Jarni

Paksi FC: Molnár P. – Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Szabó J. – Kesztyűs(Frőhlich, 70.), Kecskés(Szakály D., 59.) – Könyves(Kővári, 59.), Bertus, Bartha – Balázs Zs. Vezetőedző: Csertői Aurél

Játékvezetők: Solymosi Péter – Király Krisztián, Georgiu Theodoros