Diósgyőri VTK – Újpest FC

2:1

vége (0:1)

29.08.2015, 18:00 • DVTK-stadion, Miskolc • 7. forduló • Dénes Szarka

A Diósgyőr kilencven percig eredménytelenül küzdött, de utána visszaadta a miskolciaknak a sors a Videoton elleni drámát. Bognár István szabadrúgásgólja és gólpassza megfordította a szinte már elvesztett meccset, így a DVTK három ponttal gazdagodott és Bekő Balázs is megmenekült. A látványos támadásvezetésért és a fantáziadús akciókért nem, de az utolsó pillanatokig tartó küzdelemért és a megalkuvást nem tűrő erőlködésért megérdemelte a hazai csapat a három pontot.
Ezzel a végig unalmasnak mondható, de a végére drámát tartogató mérkőzéstől búcsúzunk, tartsanak legközelebb is velünk! (20:00:06)

90+6

90+6

Lesen Bacsa, többen végső sípszót véltek hallani, de csak szabadrúgás kifelé.

90+5

Nem adta fel a DVTK és a hosszabbításban úgy fordított, ahogy pár hete a Videoton tette épp Miskolcon.

90+4

A DVTK gólt szerzett!
Bognár szögletét a berobbanó TAMÁS MÁRK fejeli az ötösről a kapuba! 2-1, a Diósgyőr megfordítja a semmiből a meccset!

90+3

Eperjesi beadása megpattan, szöglet jöhet.

90+2

BOGNÁR ISTVÁN fut neki közelről a szabadrúgásnak és hajszálpontosan a jobb alsó sarokba teker. Balajcza nem érhette el a labdát! 1-1!

90+1

Az előrehúzódó Liptákot rántják le, diósgyőri szabadrúgás huszonkét méterre a kaputól.

90+1

Hat percet hosszabbít a játékvezető, ennyi ideje maradt a Diósgyőrnek a pontmentésre.

90

Bognár szabadrúgását Balogh fejeli szögletre.

90

Nagy Gábor Bacsát buktatja, sárgát kap érte.

89

Újabb újpesti kontra, a vagdalkózó támadás végén Diagne emel kevéssel kapu mellé.

88

Bacsa reklamál igen erőteljesen, de nem kap szabadrúgást a tizenhatos közelében, kirúgás jöhet helyette.

88

Sallói indítását Rados szedi fel Diagne elől.

87

Kálnoki Kis nem tudja folytatni, helyén a korábbi diósgyőri játékos, Vadász Viktor folytatja.

86

Vadász Viktor készül beállni az újpesti kispadnál.

85

Kálnoki Kis marad lent a tizenhatoson belül, ápolásra szorul.

85

Bognár szöglete Novothny fejére hullik, de a csatár nem találja el a kaput.

84

Diósgyőri támadás végén ismét szöglet jön.

84

Kálnoki Kis keresztezett jó ütemben, Bacsát fosztotta meg a labdától.

83

Bognár szabadrúgását kifejelik, Nemes teszi vissza elé, de az újabb beadás már kifejezetten pontatlan.

82

Diósgyőri szabadrúgás, ezúttal a jobb szélről. Bognár a labda mögött.

81

A szöglet sem volt veszélytelen, végül ismét tisztáz a védelem.

81

Kylian Hazard helyére érkezik Filkor Attila.

80

Nyolcvan perc után az első szép diósgyőri támadás végén szöglet jön Litauszki mentését követően.

80

Filkor Attila fog majd beállni a vendégcsapatba hamarosan.

80

Bognár gyengécske szögletét elfejelik a rövid oldalon.

79

Bognár beadása vágódik le, szöglet jöhet.

78

Takács rombol utat magának az alapvonalig, de nem tudja beadni a védők szorításában. Novothny lent marad, ápolásra szorul.

77

Kifejelik a kapu elől Bognár szögletét.

77

Nemes kapkod a beadással, de egy szögletet így is kiharcol.

76

Diagne készíti le Bardhi elé, aki távolról ágyúzza jócskán fölé a labdát.

75

Jön Bekő Balázs harmadik és egyben utolsó (nem kizárt, hogy legutolsó) cseréje: Barczi Dávid helyett Takács Tamás a pályán.

74

Folytatódhat a játék a frissítés és a rövid taktikai értekezlet után.

73

Sankovic kerül tiszta lövőhelyzetbe, huszonötről mellé bombáz. Bognár ismét ivószünetet rendel el.

73

Nagy beadását Lipták csúsztatja ki Diagne elől.

72

Félpályáig jut csak a diósgyőri támadás, Kálnoki Kis szerez labdát és adja haza higgadtan.

71

Bardhi borítja fel Egerszegit, szabadrúgás kifelé.

70

Balogh lő harmincről, kapu fölé.

69

Novothny harcolja le magát az alapvonalig, de beadását Balajcza simán fogja.

68

A középpályán ölik egymást a csapatok, a kapuk nem forognak veszélyben.

67

Statikus diósgyőri támadás végén Bacsa szabálytalankodik Litauszkival szemben.

66

Balogh lő a blokkba, Diagne elől Tamás fejeli szögletre.

65

Barczi kap sárgát megkésve Bognártól.

64

Újpesti kontra az asszisztáló védők között, Diagne lekészítését Balogh lövi Rados kezébe tizenhatról.

63

Bognár lőhet, Novothny (!) blokkol, az újabb lövést viszont már az újpesti védők hiúsítják meg.

62

Grumic kerül váratlanul ígéretes helyzetbe, de gyenge indítással kínálja meg Novothnyt.

61

Balogh teszi Sallói elé a labdát, aki rosszul találja el, így magasan fölé lő.

60

Ismét újpesti kontra, Diagne azonban a védők szorításában képtelen kapura fordulni.

59

Bognár szögletét a rövidről fejelik ki Tamás elől az újpesti védők.

59

Újabb szöglet, Novothny harcolja ki, miközben Nemes is visszatér a pályára.

58

Bognár tért ölelő indítását követően Eperjesi ad be, Litauszki fejeli ki szögletre.

57

Úgy tűnik, hogy vérzik is Nemes orra, úgy tűnt, hogy Hazard könyöke találta telibe.

57

Egy ütközést követően Nemes Milán marad a földön, ápolás jön.

56

James Manjrekar, a védekező középpályás helyére Miroslav Grumic, a csatár érkezik.

55

Grumic készül közben beállni, valószínűleg a szöglet után jöhet majd.

55

Diagne nyomul a tizenhatoson belülre, Tamás szereli becsúszva, szöglet.

54

Hazard dől el a tizenhatoson belül, de tizenegyes helyett sárga lap műesésért.

53

Nemes szabálytalankodik Nagy Gáborral szemben, újpesti szabadrúgás.

52

Mohl lő oldalról éles szögből, mellé.

51

Hazard ront egy gyors kontra végén, oda a helyzet.

51

Bognár indít, Barczi elől Litauszki mentett nagyot.

50

Kialakulóban lévő diósgyőri kontrába lép bele Nagy Gábor egy szabálytalansággal.

49

Bardhi lövi rá, Rados levegőben úszva hárít a jobb felső saroknál.

48

Lipták szabálytalankodik a tizenhatos előterében, újpesti szabadrúgás jöhet veszélyes szögből.

47

Sallói és Diagne összjátéka kissé pontatlan, Rados csap le a labdára.

46

Hazard beadásába látszólag beleért Tamás, de Bognár kirúgást ítél.

46

Színvonalában kifejezetten gyenge, tempójában nagyjából elfogadható félidőn vagyunk túl, az Újpest egy büntetőből szerzett vezetést, a DVTK komoly veszélyt nem jelentett Balajcza kapujára.
A két csapat igazolta, miért rendelkezik oly kevés rúgott góllal, a második félidőben remélhetőleg több futballra emlékeztető jelenet vár ránk, ennek reményében tartsanak velünk továbbra is!

45+3

45+3

Novothny kap szabadrúgást a felezővonalnál, de a pontrúgás egyenesen Balajcza kezében köt ki.

45+2

Félpályáig jut el a diósgyőri támadás, hosszas készülődés után.

45+1

Sallói mellett Lipták kíséri alapvonalon túlra a labdát.

45

Három percet hosszabbít Bognár.

45

Barczi szöglete ezúttal sem okozott komoly veszélyt, hiába fejelhetett tisztán diósgyőri játékos a hosszú oldalon.

44

Bacsa kerül helyzetbe komoly védelmi hiba folytán, de a visszahúzós csel túl hosszúra sikerült, Mohl tudott menteni szögletre.

43

Barczi sarkazása az oldalvonalon túl köt ki, újpesti bedobás jön.

42

Bacsa fejel Novothny elé, de Balajcza gyorsabban reagál, övé a labda.

41

Kálnoki Kis löki meg Novothny Somát, diósgyőri szabadrúgás.

40

Diagne és Sallói kényszerítőjének leshelyzet lett a vége és diósgyőri.

39

Balajcza kirúgását fejeli ki oldalra Lipták.

38

Hosszú indítás Barczi felé, újpesti bedobás jöhet.

37

Nikházi Márk helyére Bognár István érkezik, a DVTK csapatkapitányi karszalagját Lipták Zoltán veszi át.

37

Az már látszik viszont, hogy Bognár István fog majd beállni, most készült fel a cserére.

36

Barczi szögletét Lipták csúsztatja meg, de nem a kapu irányába. Nikházi helyett még mindig nem érkezett senki, emberhátrányban a DVTK.

36

Nikházi lesétál a pályáról, Barczi pedig közben helyzetbe került, az ötös sarkáról estében lőtt, de Kálnoki Kis blokkolt. Szöglet.

35

Olybá tűnik, Nikházi Márk megsérült, csere lesz.

34

Sankovic készíti le a labdát Nagy Gábornak, aki huszonötről majdnem kettétöri a felső lecet.

33

Bacsa Patrik akasztja meg Hazard lábát, Bognár sárgával büntet.

32

A hangosbemondó sportszerű szurkolásra buzdít, amikor a két rivális tábor együtt ad hangot egy rigmusnak, amely a Magyar Labdarúgó Szövetségről szól.

32

Vége a szünetnek, rövid konzultáció zajlott a kispadoknál, most pedig folytatódik a játék.

30

A szögletet kifejelik, a visszalőtt labda pedig lesen találta Sallóit. Bognár megállítja a játékot, ivószünet következik.

29

Balogh veri meg Eperjesit a tizenhatoson belül egy az egyben, majd hét méterről tüzel, Rados nagyot védett!

29

Balogh és Sallói összjátékát hiúsítja meg Eperjesi a tizenhatos sarkánál.

28

Bacsát engedik vissza, miközben már Nikházi marad lent, egy ütés nyomán.

27

Barczi végezheti el a szabadrúgást.

26

Bacsát rúgja le Mohl Dávid, előbbi a gyepen marad, utóbbi sárga nélkül megússza.

25

Balajcza nagy kidobása után kerül helyzetbe Sallói, de Rados megelőzi és megfogja a labdát. Veszélyes kontra volt a vendégektől.

24

A beívelt labda újpesti fejről hagyja el a játékteret, szöglet következik.

24

Novothny kap szabadrúgást a jobb szélen.

23

Bardhi távoli lökete vágódik le Manjrekarról.

22

Hazard lövése ezúttal sem izzasztja meg Radost.

21

Bognár játékvezető nyugtatja meg Bekő Balázst a vonal mellett, több-kevesebb sikerrel.

21

Bacsa nyomul be három újpesti közé, de elveszíti a labdát.

20

Barczi szerel a jobb szélen, indítása után újpesti szabálytalanság szakítja meg a játékot.

18

Feljebb tolja védekezését a DVTK, de egyelőre nincs komoly hatása az intézkedésnek.

17

Hazard lövi el a lecsorgót húszról, nehezen ment el a labda az alapvonalig, ahol Rados fogja meg.

16

Balogh kap nagyot Nikházitól, Bognár kiosztja a meccs első sárgáját.

14

Gyakorlatilag helyzet nélküli negyedórát tudhat maga mögött a két csapat, de Tamás kezezését követően Balogh büntetője révén az Újpest került előnybe.

13

Az Újpest gólt szerzett!
BALOGH BALÁZS a jobb alsóba lő, Rados hiába érzi az irányt, nem érhette el a labdát! 0-1!

12

Bognár a szöglet után a jelek szerint büntetőt ítél, mégpedig kezezés miatt!

12

Újabb újpesti szöglet jöhet majd.

10

Diagne ad be jobbról, de mindenki fölött elszáll a labda.

9

Barczi szabadrúgását csúsztatja meg Tamás, de nem tudja irányítani a fejest, így gyakorlatilag felszabadít.

9

Barczi végezhet el szabadrúgást a bal szélről Nemes lerántása után.

8

Balajcza kirúgása landol kis híján Rados kezében.

7

Felszabadít a szöglet után a diósgyőri védelem, Diagne már lesről lövi fölé a visszalőtt labdát.

6

Jöhet a második is rögtön.

6

Diagne veszít labdát Liptákkal szemben, aki a vonalnál megmenti a játékszert, ám Bognár szögletet ítél, jöhet az első sarokrúgás a meccsen.

5

James húzódott előre, Nikházi passzát tizenötről durrantja rá, jócskán mellé.

4

Barczi sarkazásával Nemes indulna meg, de Nagy semlegesíteni tudja.

3

Az újpesti védőket próbálja megzavarni Novothny, de Litauszki higgadtan hazaadja a labdát és elmúlik a veszély.

2

Sallói tolja el Tamás mellett a labdát, Radosnak ki kell rontania a kapuból, hogy megszerezze a labdát.

2

Lipták szerencsétlen labdaérintéséből Sallói nem tud előnyt szerezni, mert elcsúszik a tizenhatos vonalán.

1

Megtörtént az első szabálytalanság, Tamás Márk borította fel kissé durván Sallóit.

1

Az Újpest kezdőjében is egy új szerzemény Diagne személyében, aki eddig egyszer, csereként jutott csak szóhoz, ám most kezdőként tehet többet a lila-fehér góltermelés javításáért.
Barczi Dávid ötvenedik, Lipták Zoltán kétszázadik NB1-es meccsén szerepel, őket köszönti a DVTK vezetése.
A csapatok ezekben a másodpercekben vonulnak ki a gyepre. A vendégszektor szinte teljesen megtelt, lila-fehér zászlóerdő kíséri a bevonulást. A hazai szektorokban körülbelül négyezren éneklik együtt az indulót együtt.
A Diósgyőr kezdőjében lehetőséget kap a két új szerzemény, James Manjrekar és Novothny Soma is. A stadionban gyülekeznek a szurkolók, néhány ezren már most helyet foglaltak, de sokan még a beléptetőkapuknál várnak rá, hogy sorra kerüljenek.

Diósgyőri VTK: Radoš – Eperjesi, Lipták, Tamás, Nemes – James, Egerszegi – Bacsa, Nikházi, Barczi – Novothny
Cserék: Antal, Kovács G., Halmai, Bognár I., Boros, Takács T., Grumić
Vezetőedző: Bekő Balázs

– Diagne
Cserék: Kovács Z., Vadász, Filkor, Tóth P., Pávkovics, Perović, Gubacsi
Vezetőedző: Nebojša Vignjević

Játékvezetők: Bognár – Theodoros, Lémon – Kulcsár, Erdős.
Szombaton kora este az OTP Bank Liga 7. fordulójában az Újpest csapata látogat Miskolcra.
A fővárosiak a bajnokság 5. helyén tanyáznak, eddigi hat meccsükből ötöt otthon játszottak és még nem szenvedtek vereséget, két győzelmük mellett négy döntetlen szerepel. A legutóbbi fordulóban is ikszeltek, a Haladás vitt el egy pontot a Szusza Ferenc Stadionból, gól nélküli kilencven percet követően.
Az előző szezonhoz hasonlóan most is inkább a támadószekcióban akadnak problémái a lila-fehéreknek, akiknek még a jól cselező és mindig veszélyes Asmir Suljic elvesztésével is meg kell birkózniuk, hiszen a bosnyák légiós a Videotonhoz igazolt. Érkezett viszont Balázs Benjámin, aki nem túl sikeres légióskarrierjét zárta le ezzel.

A DVTK-nál is van új érkező, a Napolitól Novothny Somát vették kölcsön egy évre, tőle (is) várja Bekő Balázs, hogy a piros-fehérek vesszőfutásának véget vessen. A Diósgyőr ugyanis a 10. helyen szerénykedik, egyetlen győzelem után négy vereségbe futottak bele, majd Paksról a múlt héten nagy szenvedés árán hoztak el egy pontot, 1-1-es eredmény után.

Ami a két csapat egymás elleni mérlegét illeti Diósgyőrben, az eddigi negyvenhét találkozóból tizenegy diósgyőri győzelem mellett huszonegy döntetlen és tizenöt lila-fehér siker született. Legutóbbi miskolci találkozásuk 2-1-es hazai győzelemmel zárult, Georges Griffiths hihetetlen fejesével a ráadásban szerezte meg a három pontot a DVTK.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.