FTC Rail Cargo Hungaria – HCM Baia Mare

28:31

vége (14:12)

24.08.2014, 12:00 • Elek Gyula Aréna • Teleki Péter

Tíz napon belül a Baia Mare kétszer is legyőzte a Ferencváros csapatát. Előbb a Nagybányán megrendezett nemzetközi torna döntőjében, most pedig a Népligetben sem sikerült a zöld-fehéreknek a visszavágás. A második félidőt kétgólos előnnyel kezdték a hazaiak, és sokáig úgy tűnt, hogy nem forog veszélyben a győzelmük. STEINBACH-nak volt egy jó periódusa, ekkor négy gólt lőtt zsinórban, az eredményjelző az 52. percben pedig 25:22-es ferencvárosi előnyt mutatott, ráadásul Makeeva kiállítása miatt négy percig emberfórban játszhatott a Fradi.
A vendégek vezetőedzője időt kért, és ez megtette a magáét. A Baia Mare négy gólt lőtt zsinórban, miközben a zöld-fehérek többször is elszórták a labdákat. A Fradi már nem tudott felállni, végül háromgólos vereséget szenvedett.
A torna győztese veretlenül a Baia Mare csapata lett, második helyen a Ferencváros zárt. A Siófok harmadik, míg a Kragujevac negyedik lett.
Köszönjük a kétnapos figyelmüket! (13:39:31)

60

Mérkőzés vége. (28:31)

60

SZAMORÁNSKY kozmetikázza az eredményt, de ezzel bizonyára nem lesznek boldogabb a ferencvárosi szurkolók. (28:31) (28:31)

60

TIRON egymásután két gólt is szerzett, igazából ennek már semmi jelentősége nincs. (27:31) (27:31)

59

TIRON középről lőtte el, kedveszegetten játszanak már a zöld-fehér együttes. (27:30) (27:30)

58

SZARKA bal szélről szépen visszahúzta a rövidbe! Ezzel két gólra jönnek fel a zöld-fehérek. (27:29) (27:29)

58

Bajban a Ferencváros! TATÁR góljával már hárommal megy a Baia Mare. (26:29) (26:29)

57

DAVYDENKO szélről nem hibázott, lövését Szikora sem védhette. (26:28) (26:28)

57

Rosszul védekezik most a Ferencváros! MARIN középen könnyedén be tudott menni. Góljával vendégelőny! (26:27) (26:27)

56

PENA középről lőtte el, góljával egyenlő. (26:26) (26:26)

55

Négy gólt kapott zsinórban a Ferencváros, Elek Gábor időt kért. (25:26) (25:26)

55

Szucsánszki adta el a labdát, zilált védelemmel szemben támadhatott a Baia Mare, GRIGORJEVSKA góljával már a vendégeknél az előny. (25:26) (25:26)

54

Steinbach elveszítette a labdát, ADREAN viszont lerohanásból nem hibázott, ezzel egyenlő. (25:25) (25:25)

54

A Fradi könnyelműsködött, GRIGORJEVSKA pedig betörésből volt eredményes. (25:24) (25:24)

53

DAVYDENKO állt oda a büntetőhöz, góljával két gólra hozta fel csapatát. (25:23) (25:23)

52

Marin harcolt ki beállóban hétméterest. (25:22) (25:22)

52

A Baia Mare időt kért. (25:22) (25:22)

51

PENA vállalta el ismét a hazaiak büntetőjét, magabiztosan értékesítette. (25:22) (25:22)

51

Makeeva addig-addig szövegelt, míg a játékvezető végül piros lappal kiküldte. Négy percig emberhátrányban játszik a Baia Mare. (24:22) (24:22)

50

Tomori eladta a labdát, a románok viszont belementek. Szucsánszki a szenvedő fél. (24:22) (24:22)

49

Mindkét csapat hibázott most támadásban, a Ferencváros támadhat. (24:22) (24:22)

48

Hibázott támadásban a Ferencváros, ADREAN viszont szélről nagyon bevarrta a bal felsőbe. (24:22) (24:22)

48

A Baia Mare szerzett labdát, azonnal átrohantak a zöld-fehéreken. ADREAN fejezte be a lerohanást. (24:21) (24:21)

47

STEINBACH megállíthatatlan, a szaggatottról engedte el ezúttal. A jobb felső pókhálózta ki. (24:20) (24:20)

47

A Ferencváros időt kért. (23:20) (23:20)

46

Potyognak most a gólok! ADREAN a román csapatkapitány volt ismét eredményes. Betörésből csökkentette a Nagybánya hátrányát. (23:20) (23:20)

45

STEINBACH elkapta a fonalat! Bal kettőből talpról vágta be. (22:19) (22:19)
ADREAN cselezett befelé szélről, betörésből volt eredményes. (22:19) (22:19)

44

STEINBACH átlövésből azonnal válaszolt. Nagy most a rohanás a pályán. (22:18) (22:18)

44

ARTISIUKHOVICH viszi most hátán a román csapatot, betörésből volt eredményes. (21:18) (21:18)

43

STEINBACH emelkedett magasra, a blokkon megpattant a lövése, ez becsapta Ungureanut. (21:17) (21:17)

42

PENA jól játszik, egyelőre tarthatatlan. Átlövésből varrta be. (20:17) (20:17)

41

GRIGORJEVSKA betörésből csökkentette a vendégek hátrányát, visszahúzni se tudták. (19:17) (19:17)

40

Labdát szereztek a zöld-fehérek, egy-két húzásból átrohantak a Nagybányán, SOÓS fejezte be. (19:16) (19:16)

39

ARTISIUKHOVICH ment fel, ezúttal Tomasevics is tehetetlen volt. (18:16) (18:16)

38

SZARKA szélről rendkívül higgadtan lőtt a hosszúba. Ezzel hárommal mennek a hazaiak. (18:15) (18:15)

38

Tomasevics nagy védése után felrobbant a csarnok! A Ferencváros támadhat a háromgólos vezetésért. (17:15) (17:15)

37

Teljes létszámmal támadhattak már a zöld-fehérek. És micsoda játékot mutattak be! A vendégek egy pillanatra az sem tudták hol a labda, végül Pena fejezte be jobb kettőből. (17:15) (17:15)

36

ARTISIUKHOVICH érkezett nagy lendülettel, bal kettőből lőtte el, bombája a bal alsóba csapódott. (16:15) (16:15)

35

STEINBACH emelkedett magasra, középről ragasztott nagy gólt a vendégek kapujába. (16:14) (16:14)

35

Szucsánszki védekezett túlságosan keményen, a játékvezető két percre kiküldte. (15:14) (15:14)

34

LUKÁCS fejezte be góllal a hazaiak támadását, szélről volt eredményes. (15:14) (15:14)

33

MARIN vállalta el a vendégek büntetőjét, góljával egyenlítenek a nagybányaiak. (14:14) (14:14)

33

Steinbach visszahúzta beállóban Tatárt, hétméteressel jöhet a Baia Mare. (14:13) (14:13)

32

A Fradi hibázott támadásban, a nagybányaiak jöhetnek. (14:13) (14:13)

31

ADREAN tört be bal kettőből, lövését Tomasevics sem védhette. (14:13) (14:13)

31

A Baia Mare kezdte a második félidőt. A vendégek kapuját Ungureanu őrzi. (14:12) (14:12)

31

Elkezdődött a második félidő. (14:12)
A Baia Mare kezdte góllal a mérkőzést, majd sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 21. percben kétgólos vendégvezetést mutatott az eredményjelző, majd négy perccel később egyenlő állásnál Elek Gábor időt kért. A félidő hajrája a zöld-fehéreké volt, két gólt is dobtak az utolsó öt percben, miközben nem kaptak.
A hazaiaknál Pena és Tomori játékát lehet kiemelni. Lukács szélen egyelőre visszafogott teljesítményt nyújt, legalábbis a tegnapi naphoz képest.
Maradjanak velünk a folytatásban is!

30

Befejeződött az 1. félidő. (14:12)

30

Tomasevics egymásután kétszer is nagyot védett, a hazaiaknak már nem maradt idejük a támadásra. (14:12) (14:12)

30

Tomasevics védte Tatar ziccerét, de a Ferencváros se tudta góllal befejezni a támadást. (14:12) (14:12)

29

Cifra lökésért kapott két percet, a Ferencváros emberhátrányban fejezi be az első félidőt. (14:12) (14:12)

29

A Baia Mare csapata időt kért. (14:12) (14:12)

28

A zöld-fehérek szereztek labdát, Pena azonnal indította elől SZARKÁT, a szélső magabiztosan varrta be ziccerben. (14:12) (14:12)

28

SOÓS is betalált! Átlövésével a Ferencváros átvette a vezetést. (13:12) (13:12)

27

Buceshi vállalta el a vendégek hétméteresét, a bal kapufára vágta a labdát. (12:12) (12:12)

27

Oltean szedett össze egy kipattanót középen, büntetőt harcolt ki. (12:12) (12:12)

26

Soós belement, a Baia Mare támadhat. (12:12) (12:12)

25

A Ferencváros időt kért. (12:12) (12:12)

25

DAVYDEKO lőtte át középről a ferencvárosi falat, ezzel ismét egyenlő. (12:12) (12:12)

24

A Baia Mare eladta a labdát, a zöld-fehérek azonnal leindítottak, SZARKA a befejező ember. (12:11) (12:11)

24

Szűcs kapott két perces büntetést. (11:11) (11:11)

23

PENA lőhetett büntetőt, ezúttal sem hibázott. A jobb felsőt választotta. (11:11) (11:11)

23

Elképesztő! A Ferencvárosnál hat mezőnyjátékos volt a pályán, így a játékvezető még egy hazai játékost kiállított. Szamoránsky ment ki két percre. (10:11) (10:11)

22

PENA emberhátrányból is eredményes tudott lenni. Ez mai negyedik gólja már. (10:11) (10:11)

21

Tomori kapott két perce büntetést. (9:11) (9:11)

21

MAKEEVA kapta beállóban a labdát, Tomori szabálytalankodott vele szemben, de a gólt így sem tudta megakadályozni. (9:11) (9:11)

20

Pena lövése majd kettétörte a felső lécet, a román bajnok támadhat a kétgólos vezetésért. (9:10) (9:10)

19

Steinbach elpasszolta magát, a Baia Mare támadhatott. HERREN bal szélről szépen húzta vissza a rövidbe. (9:10) (9:10)

18

HERREN egalizált betörésből. Nem lesz sétagalopp ez a mérkőzés! (9:9) (9:9)

17

Marin földre vitte Tomorit, érkezett is a két perces büntetés. (9:8) (9:8)

17

TOMORI betörésből szerzett gólt, ráadásul csúnyán le is rántották, így kiállítást is kiharcolt. (9:8) (9:8)

16

LUKÁCS jobb szélen becsapta védőjét, a befejezéssel sem akadt problémája. (8:8) (8:8)

16

DAVYDENKO átlövésből azonnal válaszolt. (7:8) (7:8)

15

SZARKA kapta a labdát bal szélen, ügyesen lőtte el Arenhart mellett. (7:7) (7:7)

14

Tomori lövését védte Arenhart, majd leindításból SZŰCS volt eredményes. Emberhátrányból kétszer is betalált a Baia Mare. (6:7) (6:7)

13

Szucsánszki kapott nagyot, rövid ápolás után jól van a válogatott irányító. (6:6) (6:6)

13

NECHITA emberhátrányban is egyenlíteni tudott. Szélről cselezett befelé, majd betörésből szerzett gólt. (6:6) (6:6)

12

Szamoránsky találta arcon Oltean-t, két percet kapott érte. A román játékost a pályán kellett ápolni. (6:5) (6:5)

12

PENA ment oda a büntetőhöz, higgadtan értékesítette. (6:5) (6:5)

12

Szamoránskyt gyötörték meg rendesen beállóban, hétmétereset harcolt ki. (5:5) (5:5)

11

Kínaival próbálkoztak a zöld-fehérek, nem jött be. De a Baia Mare is rosszul indított. (5:5) (5:5)

10

BUCESHI mai harmadik találata, jobbátlövőből volt eredményes. (5:5) (5:5)

9

A vendégek ellépték, TOMORI jobb kettőből engedte el, ezúttal sem volt ellenszer. (5:4) (5:4)

8

TMORI emelkedett magasra, az pedig általában nem sok jót ígér az ellenfeleknek. (4:4) (4:4)

7

Szamoránsky szerzett labdát, de nem indította elől Lukácsot. (3:4) (3:4)

7

A Baia Mare csapatának nem sikerült góllal befejezni a támadást, de hazai belemenés után újra a román bajnok támadhat. (3:4) (3:4)

7

TOMORI verte meg a középső védőket, majd ziccerben már nem volt nehéz dolga. (3:4) (3:4)

6

BUCESHI bal kettőben be tudott törni Lukács és Cifra között, kettővel mennek a nagybányaiak. (2:4) (2:4)

5

PENA középről engedte el, a jobb felsőbe vágta. (2:3) (2:3)

5

A Ferencváros eladta a labdát, a Baia Mare azonnal leindított, HERREN a befejező ember. (1:3) (1:3)

4

Cifra kapott sárga lapot. (1:2) (1:2)

4

OLTEAN bal kettőből tört be, lövésénél ezúttal Tomasevics is tehetetlen volt. (1:2) (1:2)

3

Tomasevics védett, de Szucsánszki rosszul indított, a Nagybánya támadhat. (1:1) (1:1)

3

PENA vállalta el a hazaiak hétméteresét, nem hibázta el. (1:1) (1:1)

2

A románok gyorsan leindítottak, BUCESHI magabiztosan lőtt ziccerből. (0:1) (0:1)

2

Tomasevics védett, de a hazaiak elől eladták a labdát, támadhat a Baia Mare. (0:0) (0:0)

2

Szűcs védekezett túlságosan keményen, érkezett is a sárga lap. (0:0) (0:0)

1

Lukács szélről mellé vágta, de maradt a labda a hazaiaknál. Az akció végén Szarka lőtt a másik szélről, Arenhart jól zárta a szöget. (0:0) (0:0)

1

A Ferencváros kezdte a találkozót. A hazaiak kapujában Tomasevics, a vendégeknél a brazil Arenhart kezd. (0:0) (0:0)

1

Most mutatják be a játékosokat, először a Baia Mare csapatának játékosait, majd a hazai kedvencek következnek.
A csapatok befejezték a bemelegítést, hamarosan kezdődhet a torna döntője.

FTC Rail Cargo Hungaria: Ferenczi, Szikora, Tomasevics (kapusok) – Cifra, Szarka, Tóth, Szucsánszki, Mészáros, Steinbach, Soós, Lukács, Tomori, Pena, Faluvégi, Szamoránsky.

HCM Baia Mare: Arenhart, Ungureanu (kapusok) – Oltean, Buceshi, Szűcs, Artisiukhovich, Adrean, Grigorjevska, Makeeva, Marin, Tatar, Davydenko, Nechita, Herrem, Tiron.

Játékvezetők: Dobrovits, Dr. Tájok.
A második alkalommal megrendezésre kerülő Elek Gyula-Rail Cargo Hungaria Nemzetközi Kézilabda Kupán négy csapat vesz részt, a házigazda Ferencváros mellett a szerb bajnok Kragujevac és a román bajnok Baia Mare, illetve a Siófok csapata méri össze erejét. Szombaton négy mérkőzést rendeztek, ezeken eldőlt hogy a döntőt a Ferencváros játssza a Baia Mare csapatával, míg a harmadik helyért a Siófok a Kragujevaccal csatázhat.

Ritkán fordul elő, hogy ugyanaz a két csapat tíz napon belül két különböző nemzetközi torna döntőjében is találkozzon, most mégis ez a helyzet. Múlt héten Nagybányán egy nemzetközi felkészülési tornán a döntőben a Ferencváros és a házigazda Nagybánya találkozott, a győzelmet pedig ez utóbbi csapat szerezte meg, két góllal felülmúlva Tomoriékat.

Most az Elek Gyula Kupán az első nap mindkét csapat megverte a Siófokot és a Kragujevacot, így a Fradinak lehetősége van a döntőben a múlt heti vereségért elégtételt venni. Ez az elégtétel vevés azonban korántsem lesz egyszerű, a nagybányaiak rendkívül gyors játékot játszva összeszokott társaság, a kézilabdát a legfelső szinten űzik. A mai FTC – Kragujevac mérkőzés után Elek Gábor értékelte a látottakat, és néhány mondatban kitért a holnapi döntőre is: "...Holnap viszont már komoly feladat vár ránk a Baia Mare ellen. Elsősorban nem az eredmény érdekel. A visszarendeződésünket és védekezésünket nagyon jó alkalmunk lesz gyakorolni a román bajnok ellen, mely várhatóan nagyban segíti majd a felkészülésünket a szeptemberi BL-selejtezőre."

Vasárnapi ebéd előtt vagy éppen között tartsanak velünk, nem fogják megbánni.
A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:00 - kor kezdődik..