FK Krasznodar – VfL Wolfsburg

2:4

vége (0:1)

23.10.2014, 18:00 • Kubany Stadion, Krasznodar • Kármán Zoltán

Az első játékrész sem volt éppen unalmas, már akkor is mindkét csapat gólra törően, lendületesen játszott, de akkor még csak egy találat esett. Némileg váratlanul, a kevesebbet támadó Wolfsburg szerzett vezetést.

A második játékrészt remekül kezdte a német csapat, gyorsan megduplázta előnyét De Bruyne révén a Wolfsburg, majd 1-4-nél úgy tűnt, minden eldőlt. Ez igaz is lett végül, de annyira visszaállt az utolsó 10 percre a vendég csapat, hogy csoda, hogy a még támadóbb oroszok csak egyszer találtak már be. A mérkőzés kimondottan remek volt, emelt fővel mehetett le a pályáról az orosz gárda is.

Krasznodar – Wolfsburg: 2-4!
---- (19:54:50)

90+4

90+4

A bal oldalon iramodott meg Wanderson, mielőtt lőni tudna, Jung bravúros mozdulattal ment bedobásra és nincs is másra idő már.

90+3

Jung engedi ki rutinosan oldalt, a felezőtől jöhet bedobással a Wolfsburg.

90+3

Elképesztően leállt a negyedik vendég gól után a német csapat, ha most ez beakadt volna, bizony izgalmas utolsó 1,5 perc következhetett volna, így viszont eldőlt.

90+2

Micsoda nyomás most a Wolfsburg kapuján. Petrov a bal oldalról, éles szögből lőtt kapura, Benaglio óriásit védett, majd az ismétlés elgurul a gólvonal előtt!

90+1

Három perc a ráadás.

90

Feltartás miatt szabadrúgás a Wolfsburg javára, finoman szólva nem kapkodják el.

89

Akhmedov labdája most nem talál társat középen, Benaglio szedi fel.

88

Továbbra is leszegett fejjel jön előre a Krasznodar, most csak rombol a Wolfsburg.

87

De Bruyne le, Arnold be, ez volt az utolsó csere. Közvetlenül a gól után változtat a német csapat.

WANDERSON - 2:4

87

Az FK Krasznodar gólt szerzett!
Minden elismerés az oroszoké. Szép támadás futott végig középen, FRANCISCO WANDERSON kapott labdát középen Akhmedovtól, előbbi nagyon szépen átvette, majd kapu felé fordult, tolt rajta egyet, végül laposan a kapus alatt a hálóba lőtt! 2-4!

87

Petrov és Adzhindzal játszottak össze a felezőnél, még mindig a zöldek támadnak.

86

Mezőnyfölényben a Kubany-parti együttes, de nem jutnak igazán nagy helyzethez. Az igyekezet azonban dicsérendő.

85

Adzhindzal gyűjti be hátul a labdát, indítását azonban Naldo lefüleli, végül Benaglio vágja ki a mezőnybe.

84

Dost felé lett túl rövid az indítás, jöhetnek a zöld mezesek.

83

A fő baj az a krasznodari offenzívákkal, hogy nagyon sablonosak, előre kiszámítható, hogy mikor mi következik, szinte mindig beívelésekkel próbálkoznak, legalábbis ebben a félidőben.

82

Támadnak az oroszok, jobb oldali beívelés, ezt is hatástalanítják a németek.

2:4

vége (0:1)

Gólok: 52. Granqvist (bünt.), 87. Wanderson – 37. Granqvist (öngól), 46. De Bruyne, 65. Gustavo, 80. Bruyne (öngól)

Lapok:   57. Sigurdsson (FKK), 74. Laborde (FKK) – 51. Naldo (WOL)

FK Krasznodar: Dikan – Jedrzejczyk, Graqvist, Sigurdsson, Kaleshin – Gazinskiy (Petrov 81') – Laborde, Pereyra (Wanderson 69'), Akhmedov, Mamaev (Adzhindzal 69') – Ari
Cserék: Sinitsyn – Martynovich, Wanderson, Burmistrov, Adzhindzhal, Ageev, Petrov

VfL Wolfsburg: Benaglio – Jung, Naldo, Knoche, Schafer – Luiz Gustavo, Guilavoui – Perisic (Vieirinha 62'), De Bruyne (Arnold 87'), Caligiuri – Olic (Dost 79')
Cserék: Grün – Klose, Vieirinha, Dost, Malanda Adje, Arnold, Klich

Játékvezetők: Artur Soares Dias (POR) – B. Miranda (POR), R. L. Tavares (POR)