Ferencvárosi Torna Club – Paksi FC

2:1

vége (2:0)

25.11.2014, 16:00 • Groupama Aréna, Budapest, Üllöi út • Juhász Attila

A sok csere után már nem volt fölényben a Ferencváros, sőt a Paks nemcsak szépített hanem a végén beszorította a hazaiakat, viszont igazán nagy helyzete már nem volt 2-1 után, így a Ferencváros nyert és első helyen jutott tovább a Ligakupa F-csoportjából, ahonnan a Paks is azért továbblépett!
Ebben a sorozatban még rendeznek decemberben egy fordulót a középdöntő során, érdemes akkor is ránk figyelni és persze a többi közvetítésünk során is!
Egyelőre köszönjük a megtisztelő figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (17:56:48)

90+2

90+2

Bor Dávid kapu elé ívelt labdáját Jova Levente ütötte el a paksi csatárok fejéről!

90+1

Még egy paksi szabadrúgás lesz, mintegy 26 méterre a Fradi kaputól!

90+1

2 perc a ráadás a meccs végén!

90

A sarokrúgást követően Ugrai szabadított fel, majd jöhet még egy paksi szöglet!

90

Kulcsár még kiharcolt egy szögletet a bal oldalon a Paks javára.

89

Jova Levente rúgta ki a lelátóra a labdát.

88

Továbbra is küzd, támad a Paks, most éppen Hahn 17 méteres erős lövése ment el sokkal a Fradi kapuja felett!

87

Tamási nehezen elvégzett szöglete után simán felszabadult a Fradi kapuja.

86

Jobbról jöhet szögletrúgással a Paks!

85

Batik 16-osra emelt labdája volt túl hosszú középen Kovács Krisztiánnak.

83

Megint Kukuruzovic, most jobbról ívelt szabadrúgásból középre, de Máté kapus lehúzta a labdát!

82

A sarokrúgást követően felszabadult a paksi kapu.

81

Kukuruzovic szabadrúgásból középre tett labdája után Kovács Krisztián 13 méteres lövése vágódott szögletre.

79

Most egy kicsit többet birtokolja a labdát a több rutinosabb játékost a pályán tartó Paks, de komoly helyzete nincs!

78

Ezekben a pillanatokban a két 16-os között zajlik a játék.

77

Valencsik adta haza a labdát Simon András elől.

75

Kesztyűs helyére Szekszárdi állt be a Paks csapatába!

74

Ugrai balról középre tett labdája után tisztázott a paksi vdelem.

73

A túloldalon Dragóner Filip futott lesre.

72

Simon András maradt lesen, jöhet előre a Fradi.

70

Holman helyén bemutatkozik a Fradiban Dragóner Filip!

68

Kovács Gábor beívelését mentette fejjel a Fradi védelme.

67

Bagó jobbról adta be a labdát, amit Jova simán megfogott, de időközben már les volt.

65

Kukuruzovic jobbról tette középre a labdát, de Máté a kapujából kimozdulva magabiztosan védett.

63

Kovács Krisztián kissé jobbról, mintegy 23 méterről, jobbal lőtt a paksi kapura, Máté biztosan fogta a labdát!

62

Lehetőség a túloldalon is, de Holman ezúttal nem tudta jól megjátszani a labdát.

61

Az előrehúzódó Hahn elől jó kivetődéssel szedte fel a labdát Jova!

59

Kiss Tamás, Könyves és Vági helyén, Bartha, Kulcsár és Bor játszik tovább a Paksban!

58

Könyves cselei után Kiss Tamás 22 méteres lövése vágódott le a Fradi védelemről.

57

Bagó jobb oldali bedobása után Könyves emelte pontatlanul középre a labdát.

55

Kesztyűs szabadrúgásból középre ívelt labdáját Gévay hat méterről csúsztatta a Fradi kapujának jobb sarka mellé.

53

Csukics helyére Nagy Ádám is beállt a Ferencvárosba!

52

A 16-osra betörő Hahn esett nagyot két Fradi védő mellett, de ez nem volt 11-es!

51

A Paks gólt szerzett!
Gólszerző SIMON A.. Kiss Tamás gurította a labdát SIMON ANDRÁS elé és az egykori U20-as vb bronzérmes támadó, mintegy 14 méterről, jobbal, a tehetetlen Jova mellett a kapu jobb oldalába lőtt! 2-1

50

Kovács Krisztián volt szabálytalan, jöhet előre a Paks.

50

Kiss Tamás cselezgetett, de Valencsik jó ütemérzékkel mentett előle!

49

Szabadrúgással jöhet előre a saját térfeléről az FTC!

48

Ugrai és Holman elől egy kicsit nehezen mentett Máté, a paksi kapus.

47

Érdekes lesz ez a második félidő a sok fiatal, frissen beállt ferencvárosi játékossal a pályán!

46

Valencsik, Kovács Krisztián és Kárász is beállt a szünetben a Fradiba, Busai, Nagy Dániel és Nalepa helyére!

46

A paksiak kezdték a második félidőt!

46

A vendég paksiak már a pályán, de már jönnek a hazai játékosok is!

Az első félidő eleje még egy kicsit gyengécskére sikeredett a majdnem teljesen üres FTC stadionban!
Aztán ahogy a Fradi ritmust váltott és sorra vezette a támadásokat, fogyaszthatóvá vált a találkozó és két szép gól is született, így a Ferencváros vezetése teljesen megérdemelt, a Paksnak csak szorványos ellenakciókra futotta eddig az erejéből!
Vajon mit hoz a folytatás?
Megtudhatják, ha velünk tartanak a szünetet követően is!

45

45

Nagy Dániel harcolt ki bedobást a jobb oldalon, de még a ferencvárosi térfélen!

44

Batik előreívelése volt túl hosszú középütt Busainak.

43

Ugrai jobblábas pontrúgása után a labda nem sokkal kerülte el a paksi kapu bal alsó sarkát.

42

Kukuruzovicot rántották le 24 méterre a paksi kaputól, Fradi szabadrúgás jön!

42

Ugrai elől egyesült erővel mentett a paksi védelem három tagja.

41

Holman jó kiugratásával Nagy Dominik csinált egy cselt, majd mintegy 16 méteres lövését Máté másodjára csípte el!

40

Játékvezetői labdával folytatódott a játék!

39

A frissen beállt Tamási előreívelt labdáját fejelte ki bedobásra Holman!

38

Most egyre nagyobb mezőnyfölénybe kezd lendülni a Ferencváros!

37

Könyves lábáról szedte fel a labdát egy merész kivetődéssel Jova kapus a túloldalon!

37

Nagy Richárd helyén tehát Tamási Zsolt a pályán a paksiaknál!

36

A Fradi gólt szerzett!
Gólszerző NAGY DÁNIEL. Ide-oda pattogott a labda a paksi 16-oson végül NAGY DÁNIEL csapott le rá és 15 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát! 2-0

35

Nagy Dominik elől jó kivetődéssel szedte fel a labdát Máté kapus!

34

Máris cserélni fog Csertői Aurél a Paks edzője!

33

Kukuruzovic indítása nem volt pontos Holmannak.

32

Ugrai egy nagy szóló végén ívelt át a túloldalra Holmannak, akinek középre emelt labdáját kifejelték a vendégvédők.

31

A meginduló Kisst tartotta fel a gólszerző Busai, jöhet előre a paksi csapat.

30

Vági bal oldali beadásánál rögtön letámadott a Ferencváros együttese.

29

Kissé váratlan volt a Fradi gólja, de a mezőnyfölény miatt talán nem érdemtelen a hazai vezetés.

28

Gólszerző BUSAI. BUSAI ATTILA kapott egy indítást középen és két védő mellett is el tudta passzolni jobbal a labdát, amely a kapu bal oldalába vágódott! 1-0

27

Kesztyűs pontrúgása nem volt túlságosan erős, Jova könnyedén fogta a labdát!

26

28 méterről rúghat szabadot a Paks!

25

Nagy Dániel indítását a korábbi válogatott, Predrag Bosnjak nem tudta megjátszani a bal szélen.

24

Simon és Hahn vesztett labdát, Jova rúghatja ki azt.

23

Nagy Richárd jobbról érkező labdája túl magas volt középen Kiss Tamásnak.

22

Csukics indítása nem volt jó Busainak.

22

Könyves kiugratása volt nagyon hosszú a másik 16-osnál.

20

Kukuruzovic 22 méteres lövése után a labda a paksi védelmen vesztette erejét.

19

Csulics majdnem eladta a labdát a felezőnél, Könyves elől végül Nalepa mentett.

18

Kiss Tamás hosszan előreívelt labdája lett Jova Levente könnyedd zsákmánya!

18

Megint egy paksi bedobás jöhet jobbról.

17

Csukics indítása volt pontatlan középütt Ugrainak.

16

A másik térfélen Nagy Dániel pontatlan átadása után lett végül egy Fradi bedobás jobbról.

15

Könyves harcolt ki bedobást a jobb oldalon a vendégeknek.

15

Nagy Dominik és Busai Attila kényszerítőjébe léptek bele jól a paksi védők!

14

A sarokrúgás után Nagy Dániel mintegy 18 méterre a kaputól nem találta el jól a labdát.

13

Egy gyors Fradi támadás végén Holman 13 méteres lövését lábbal mentette szögletre Máté!

12

Most a két 16-os közötti egy kicsit a játék.

11

Egy felező környéki kemény csata után jöhet előre a Paks!

10

Kukuruzovic sarokrúgása után Nalepa egy paksi védő hátáról fejelt sokkal a kapu fölé.

9

Holman elől emelték ki szögletre a labdát a paksiak a bal oldalon.

8

Simon András került földre a felező táján, jöhet előre a Paks!

6

Most tudott kijönni a Paks a saját térfeléről, volt egy kis Fradi nyomás!

5

Bosnjak adott be balról, Nagy Dominik óriási helyzetből, 10 méterről, jobbal a kapu fölé vágta a labdát!

4

Ugrai jobbról belőtt labdáját kissé nehezen védte Máté, a paksi kapus.

3

Hátul gurigáznak egyelőre a paksiak!

2

Gyakorlatilag teljesen üresek a gyönyörű FTC stadion lelátói a mai napon!

1

Máté, a paksi kapus rúgta ki partdobásra a labdát, Nagy Dominik elől.

1

A Ferencváros kezdte a mérkőzést!

1

Még egyszer tehát; a találkozó tétje, hogy melyik csapat jut az első- és melyik a második helyen tovább, a Ligakupa F-csoportjából! Ehhez a Paksnak a döntetlen is elég!

Jönnek a csapatok, világoskék felsőben, fekete nadrágban a vendég MVM Paks, tiszta fehérben az FTC!

Ferencvárosi Torna Club: Jova – Nalepa, Batik, Csukics, Bosnjak – Busai, Kukuruzovic – Holman, Nagy Dominik, Nagy Dániel – Ugrai. Vezetőedző: Thomas Doll
Cserék: Prokop (kapus), Valencsik, Zsivoczky P., Kárász, Nagy Á., Dragóner F., Kovács K.

MVM Paks: Máté – Bagó, Gévay, Kovács G., Hahn – Nagy R., Kesztyűs, Vági, Könyves N. – Kiss T., Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Cserék: Szemerédi (kapus), Kecskés, Bor, Tamási, Szekszárdi, Bartha, Kulcsár D.

Játékvezetők: Radványi Ádám (Márkus Tamás, Punyi Gyula; 4. jv.: Gyarmati II Tibor).

Befejeződött a bemelegítés itt, az Üllői úti stadionban a Ferencváros-Paks Ligakupa találkozó előtt! Tekintettel arra, hogy kora délután Kaposvárott a Rákóczi 1-0-ra legyőzte a Zalaegerszeg együttesét eldőlt, hogy az itt és most hamarosan kezdődő meccs mindkét résztvevője, az eredménytől függetlenül már továbbjutónak érezheti magát!
A tét most már a csoport első helye, ehhez a vendég Paksnak egy döntetlen is elegendő, míg a Fradinak ugyanehhez nyernie kell!
Sok, a bajnokikon kevesebb szerephez jutó játékos a csapatokban, mindkét oldalon, de ezt a Ligakupa meccseken már megszokhattuk!
Jó szórakozást, hamarosan kezdődik a találkozó!

A Ligakupa F-csoportjában a két NB I-es együttes kedd késő déutáni, Üllői úti mérkőzésével zárulnak a küzdelmek. Az biztos, hogy a Ferencváros és a Paks közül az egyik továbbjut a kvartettből, de lehet, hogy mindkettő. Amennyiben a 13 órakor kezdődő Kaposvár-ZTE meccs nem vendéggyőzelemmel ér véget, akkor a tét itt már csak az, hogy a két zöld fehér gárda közül melyik lép tovább az első- és melyik a második helyen. Zalaegerszegi siker esetén viszont még akár érdekessé is válhat a találkozó!
A hétvégi bajnokikhoz képest nyilván sok változás lesz a pályára küldendő labdarúgók névsorában, főleg a Ferencvárosnál, amely vasárnap még Székesfehérvárott játszott bajnokit. A Paks szombaton a szomszédvár Dunaújváros otthonában kapott ki, de azért itt is nyilván sok ritkábban játszó focista szereplése kerül előtérbe a harmadik számú hazai mérkőzéssorozat csoportkörének zárómeccsén.
A találkozót természetesen ezúttal is a helyszínről közvetítjük Önöknek, a már jól megszokott módon.
Kellemes kikapcsolódást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

2:1

vége (2:0)

Gólok: 28. Busai, 36. Nagy Dániel – 51. Simon A.

Ferencvárosi Torna Club: Jova – Nalepa (Kárász, a szünetben), Batik, Csukics (Nagy Á., az 53.), Bosnjak – Busai (Valencsik, a szünetben), Kukuruzovic – Holman (Dragóner F., a 70.), Nagy Dominik, Nagy Dániel (Kovács K., a szünetben) – Ugrai. Vezetőedző: Thomas Doll

Paksi FC: Máté – Bagó, Gévay, Kovács G., Hahn – Nagy R. (Tamási, a 37.), Kesztyűs (Szekszárdi, a 75.), Vági (Bor, az 59.), Könyves N.(Kulcsár D., az 59.) – Kiss T. (Bartha, az 59.), Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél