Ferencvárosi Torna Club – Paksi FC

2:1

vége (2:0)

25.11.2014, 16:00 • Groupama Aréna, Budapest, Üllöi út • Juhász Attila

A sok csere után már nem volt fölényben a Ferencváros, sőt a Paks nemcsak szépített hanem a végén beszorította a hazaiakat, viszont igazán nagy helyzete már nem volt 2-1 után, így a Ferencváros nyert és első helyen jutott tovább a Ligakupa F-csoportjából, ahonnan a Paks is azért továbblépett!
Ebben a sorozatban még rendeznek decemberben egy fordulót a középdöntő során, érdemes akkor is ránk figyelni és persze a többi közvetítésünk során is!
Egyelőre köszönjük a megtisztelő figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (17:56:48)

90+2

Bor Dávid kapu elé ívelt labdáját Jova Levente ütötte el a paksi csatárok fejéről!

90+1

2 perc a ráadás a meccs végén!

83

Megint Kukuruzovic, most jobbról ívelt szabadrúgásból középre, de Máté kapus lehúzta a labdát!

81

Kukuruzovic szabadrúgásból középre tett labdája után Kovács Krisztián 13 méteres lövése vágódott szögletre.

75

Kesztyűs helyére Szekszárdi állt be a Paks csapatába!

70

Holman helyén bemutatkozik a Fradiban Dragóner Filip!

63

Kovács Krisztián kissé jobbról, mintegy 23 méterről, jobbal lőtt a paksi kapura, Máté biztosan fogta a labdát!

59

Kiss Tamás, Könyves és Vági helyén, Bartha, Kulcsár és Bor játszik tovább a Paksban!

55

Kesztyűs szabadrúgásból középre ívelt labdáját Gévay hat méterről csúsztatta a Fradi kapujának jobb sarka mellé.

53

Csukics helyére Nagy Ádám is beállt a Ferencvárosba!

51

A Paks gólt szerzett!
Gólszerző SIMON A.. Kiss Tamás gurította a labdát SIMON ANDRÁS elé és az egykori U20-as vb bronzérmes támadó, mintegy 14 méterről, jobbal, a tehetetlen Jova mellett a kapu jobb oldalába lőtt! 2-1

46

Valencsik, Kovács Krisztián és Kárász is beállt a szünetben a Fradiba, Busai, Nagy Dániel és Nalepa helyére!

A vendég paksiak már a pályán, de már jönnek a hazai játékosok is!

Az első félidő eleje még egy kicsit gyengécskére sikeredett a majdnem teljesen üres FTC stadionban!
Aztán ahogy a Fradi ritmust váltott és sorra vezette a támadásokat, fogyaszthatóvá vált a találkozó és két szép gól is született, így a Ferencváros vezetése teljesen megérdemelt, a Paksnak csak szorványos ellenakciókra futotta eddig az erejéből!
Vajon mit hoz a folytatás?
Megtudhatják, ha velünk tartanak a szünetet követően is!

43

Ugrai jobblábas pontrúgása után a labda nem sokkal kerülte el a paksi kapu bal alsó sarkát.

41

Holman jó kiugratásával Nagy Dominik csinált egy cselt, majd mintegy 16 méteres lövését Máté másodjára csípte el!

37

Könyves lábáról szedte fel a labdát egy merész kivetődéssel Jova kapus a túloldalon!

37

Nagy Richárd helyén tehát Tamási Zsolt a pályán a paksiaknál!

36

A Fradi gólt szerzett!
Gólszerző NAGY DÁNIEL. Ide-oda pattogott a labda a paksi 16-oson végül NAGY DÁNIEL csapott le rá és 15 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát! 2-0

28

Gólszerző BUSAI. BUSAI ATTILA kapott egy indítást középen és két védő mellett is el tudta passzolni jobbal a labdát, amely a kapu bal oldalába vágódott! 1-0

27

Kesztyűs pontrúgása nem volt túlságosan erős, Jova könnyedén fogta a labdát!

13

Egy gyors Fradi támadás végén Holman 13 méteres lövését lábbal mentette szögletre Máté!

5

Bosnjak adott be balról, Nagy Dominik óriási helyzetből, 10 méterről, jobbal a kapu fölé vágta a labdát!

Még egyszer tehát; a találkozó tétje, hogy melyik csapat jut az első- és melyik a második helyen tovább, a Ligakupa F-csoportjából! Ehhez a Paksnak a döntetlen is elég!

Jönnek a csapatok, világoskék felsőben, fekete nadrágban a vendég MVM Paks, tiszta fehérben az FTC!

Befejeződött a bemelegítés itt, az Üllői úti stadionban a Ferencváros-Paks Ligakupa találkozó előtt! Tekintettel arra, hogy kora délután Kaposvárott a Rákóczi 1-0-ra legyőzte a Zalaegerszeg együttesét eldőlt, hogy az itt és most hamarosan kezdődő meccs mindkét résztvevője, az eredménytől függetlenül már továbbjutónak érezheti magát!
A tét most már a csoport első helye, ehhez a vendég Paksnak egy döntetlen is elegendő, míg a Fradinak ugyanehhez nyernie kell!
Sok, a bajnokikon kevesebb szerephez jutó játékos a csapatokban, mindkét oldalon, de ezt a Ligakupa meccseken már megszokhattuk!
Jó szórakozást, hamarosan kezdődik a találkozó!

A Ligakupa F-csoportjában a két NB I-es együttes kedd késő déutáni, Üllői úti mérkőzésével zárulnak a küzdelmek. Az biztos, hogy a Ferencváros és a Paks közül az egyik továbbjut a kvartettből, de lehet, hogy mindkettő. Amennyiben a 13 órakor kezdődő Kaposvár-ZTE meccs nem vendéggyőzelemmel ér véget, akkor a tét itt már csak az, hogy a két zöld fehér gárda közül melyik lép tovább az első- és melyik a második helyen. Zalaegerszegi siker esetén viszont még akár érdekessé is válhat a találkozó!
A hétvégi bajnokikhoz képest nyilván sok változás lesz a pályára küldendő labdarúgók névsorában, főleg a Ferencvárosnál, amely vasárnap még Székesfehérvárott játszott bajnokit. A Paks szombaton a szomszédvár Dunaújváros otthonában kapott ki, de azért itt is nyilván sok ritkábban játszó focista szereplése kerül előtérbe a harmadik számú hazai mérkőzéssorozat csoportkörének zárómeccsén.
A találkozót természetesen ezúttal is a helyszínről közvetítjük Önöknek, a már jól megszokott módon.
Kellemes kikapcsolódást kívánunk!

2:1

vége (2:0)

Gólok: 28. Busai, 36. Nagy Dániel – 51. Simon A.

Ferencvárosi Torna Club: Jova – Nalepa (Kárász, a szünetben), Batik, Csukics (Nagy Á., az 53.), Bosnjak – Busai (Valencsik, a szünetben), Kukuruzovic – Holman (Dragóner F., a 70.), Nagy Dominik, Nagy Dániel (Kovács K., a szünetben) – Ugrai. Vezetőedző: Thomas Doll
Cserék: Prokop (kapus), Valencsik, Zsivoczky P., Kárász, Nagy Á., Dragóner F., Kovács K.

Paksi FC: Máté – Bagó, Gévay, Kovács G., Hahn – Nagy R. (Tamási, a 37.), Kesztyűs (Szekszárdi, a 75.), Vági (Bor, az 59.), Könyves N.(Kulcsár D., az 59.) – Kiss T. (Bartha, az 59.), Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Cserék: Szemerédi (kapus), Kecskés, Bor, Tamási, Szekszárdi, Bartha, Kulcsár D.

Játékvezetők: Radványi Ádám (Márkus Tamás, Punyi Gyula; 4. jv.: Gyarmati II Tibor)