Eintracht Frankfurt – Hertha BSC

4:4

vége (1:3)

17.12.2014, 20:00 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Kármán Zoltán

Elképesztő hullámvasút volt ez a mérkőzés. A Frankfurt kezdett lendületesebben és offenzívabb felfogásban, a Hertha azonban elment három góllal. A szünet előtt még szépíteni tudott a hazai csapat, visszahozva ezzel a reményt.

A Frankfurt nem adta fel, az 59. percben egyre zárkóztak. Kicsit lehűtötte a kedélyeket a negyedik vendég találat, akkor úgy tűnt, eldőlt a meccs. A rendes játékidő végén előbb szépített, majd egyenlített a Frankfurt, sőt, a végén még a győzelemre is volt esélyük. Kitűnő meccs volt, mindkét csapatot dicséret illeti, nyolc találat, rengeteg akció, sok helyzet, kiváló iram!

Frankfurt – Hertha BSC: 4-4!
---- (21:57:12)

90+6

90+6

Maratoni lett a meccs, már a 96. percet írjuk.

90+5

Kittel bal oldali beadása is veszélyesen csavarodott, Kraft ütötte el Chandler elől.

90+4

Jobb oldali szöglet a Frankfurt javára, rámennek a győzelemre is a fekete-pirosak!

90+3

NYOLC gól a találkozón és még mindig van hátra három perc! Visszajött a Frankfurt vert helyzetből kétszer is!

MEIER - 4:4

90+2

Az Eintracht gólt szerzett!
ALEXANDER MEIER elé került némi védelmi hiba miatt a labda középen ziccerben egy beívelést követően 6 méteren és laposan a hálóba lőtte a labdát! 4-4! Elképesztő meccs!

90+2

Hatalmas hosszabbítás, öt perc! Így még nyílt a meccs, nehéz percek a Hertha előtt!

MEIER - 3:4

90+1

Egy bal oldali beadás megpattant, közelről tette bele a fejét ALEXANDER MEIER és a hálóba stukkolta a labdát! 3-4!

90

Eldőlni látszik a találkozó, a Hertha jól játszik az idővel és kiválóan védekezik.

89

Piazon hozta fel a labdát középen, Inuihoz eljutott a tizenhatoson belül, a kivetődő Krafton is átjutott már a labda, de egy védő kivágja a veszélyes zónából.

88

Nagyon telik az idő, ez a Hertha malmára hajtja a vizet.

87

Ben Hatira húzta meg a bal oldalon és ki is harcol egy bedobást.

86

Nem tudja megtartani a labdát a Frankfurt, mintha lélekben feladták volna.

85

Schieber helyett Langkamp a meccs utolsó cseréje.

85

A mérkőzés hajrájához érkeztünk, a negyedik Hertha gól úgy tűnik, megoldja a vendégek problémáját.

84

Haraguchi küzdött a bal oldalon a szögletzászlónál, ellene ítélnek kifelé szabadrúgást.

83

Meier tüzelt 17 méterről, alig a bal kapufa mellé!

82

Csere azonnal a Frankfurt csapatában. Oczipka helyett Piazon a pályán.

82

Újra két gól a vendégek fórja, ez nem nagyon volt benne a meccsben előtte.

NIEMEYER - 2:4

81

A Hertha gólt szerzett!
Ben Hatira bal oldali beívelését a rövid oldalon toldotta meg PETER NIEMEYER és lőtte a rövid felsőbe! 2-4, eldőlni látszik!

81

Oczipka kapott sárgát, így akadályozott meg egy kontrát.

81

Ismét hazai szöglet, újra nyom az Eintracht.

80

Schieber kapott kitűnő labdát középen, majd elesett. Tizenegyest reklamálnak a vendégek, de nem tűnt annak.

79

Oczipka sarokrúgása veszélyesen kanyarodott befelé, kifejelik végül a fővárosi védők.

78

Anderson Bamba húzta meg a bal oldalon és harcolt ki hazai szögletet.

77

Egyre csökken az idő a hazaiak számára és most nem pörögnek olyan fordulatszámon, mint kéne.

76

Hegeler kezét érintette a labda a középpályán, ez most átcsúszott a bírónál.

75

Annyiból bejött a Hertha stratégiája, hogy sikerült lelassítaniuk a játékot, a hazaiak gyors támadásai alább hagytak.

74

A második hazai csere Hasebe helyett Kittel.

74

Inui kapott labdát hátul, de előtte adott egyet Brooksnak, kifelé szabadrúgás.

73

Chandlert döntik fel a felezőnél, máris a Frankfurt jöhet előre támadással.

72

Schulz ellen ítélnek a középpályán, de hamarosan újra a Hertha jöhet.

71

Schieber hozza előre a labdát, majd Schulzcal játszik össze. Végül hátrafelé passzolnak.

70

Távoli kísérlet Aigner részéről, belelépnek a védők.

69

Most kicsit leült a meccs a csere óta, a Hertha próbálja ölni az időt, a Frankfurt inkább gyorsítaná a játékot.

68

Stendera találja el ellenfele fejét. Sárga lap, pedig a berlini játékos, Niemeyer, kissé túlzottan mélyre hajtotta a fejét.

68

Stocker váltja Ronnyt a vendégeknél.

68

Ronnyt cserélik le, de túl lassan hagyja el a pályát, sárga lap időhúzásért.

67

Továbbra is lendületes, jó meccs, nagyon gyorsan telik az idő.

66

Hosszas készülődés után Ronny végezte el a szögletet, ami érintés nélkül került az alapvonalon túlra.

65

Ronnyt tudták szerelni éppen a lövés előtt, Madlung mentett szögletre.

64

Ben Hatira a jobb oldalon használt ki egy komoly védelmi hibát Oczipka részéről, csak a kapussal állt szemben, de jobbal csúnyán a jobb kapufa mellé pörgetett.

63

Seferovic jobbról adott be, ez most nem sikerült, Kraft kezében landolt.

62

Egy óra játékot követően Frankfurt – Hertha: 2-3!

61

Schieber kapott csodás indítást a bal oldalon, nagyjából hét méterről kapura tűzte ballal, Hildebrand bravúrral hárított szögletre lábbal!

61

Seferovic máris megszökött a bal oldalon, de kisodródva nem tudott lőni, középre adását pedig lefülelték a védők.

60

Innentől vélhetően még nagyobb lesz a nyomás a Hertha kapuján, a három gól előnyből már csak egy maradt, a Frankfurt pedig egyértelmű lendületben jó ideje.

SEFEROVIC - 2:3

59

Hasebe bal oldali tökéletes beadására remek ütemben érkezett fejelni HARIS SEFEROVIC hat méteren, a kapu bal oldalába bólintott! 2-3!

59

Seferovic számára hosszú az indítás, Kraft tartogatja egy kicsit, mielőtt kirúgja a mezőnybe.

58

Chandler merészkedett előre a jobb oldalon, beadási kísérlete igen gyanús, hogy Hegeler kezére pattant a tizenhatoson belül, nem is volt leszorítva. Nincs tizenegyes, ez igencsak adhatónak tűnt.

57

Egyelőre csak támogatni tudják Niemeyert, még nem adta fel, hogy visszajöhet, talán már kicsit jobban néz ki a dolog, mint egy perccel ezelőtt.

56

Az imént Inuit próbálta szerelni Niemeyer, de valami nagyon meghúzódhatott a derekánál és a bal térde is igen furcsán bicsaklott meg ahogy becsúszni akart Inui elé. Félő, hogy a mai harmadik sérülést látjuk.

55

Inui kapott labdát a bal oldalon némi védelmi hiba után, 17 méterről jobbal a hosszú alsóba csavarta volna a labdát, de nem sikerült neki, kissé mellé ment!

54

Elakad a Hertha ellentámadása középen, úgy tűnik, a Frankfurt ráerőlteti akaratát a vendégekre a fordulás óta.

53

Kraft hatalmasat védett, Meier kísérletezhetett közelről a sarokrúgást követően egy fejessel, Kraft kikapta a bal alsóból.

52

Stendera íveli be a labdát messziről, a vendég védők szögletre mentenek.

51

Brooks kapott sárga lapot.

50

Meier és Seferovic azért csak megoldja, végül a jobb oldalon kapott egyet Stendera. 35 méteres hazai szabadrúgás következik.

49

Ben-Hatira kevergetett a jobb oldalon, nem tudta beadni, de a Frankfurt is csak nehezen tudja kihozni hátulról.

48

Támadófault Seferovic részéről, törlesztett, amiért lökte őt Ronny. A Hertha jöhet előre.

47

Hosszú berlini indítás a bal oldalon, Chandler füleli le a labdát.

46

Nem történt csere a szünetben.

46

Kimondottan jó meccset láthatunk sok akcióval, jó irammal, nagyon kevés üresjárattal. A Frankfurt kezdte sokkal jobban a találkozót, ennek ellenére a Hertha kevés ellentámadásából három gólt szerzett, már szinte eldőlni látszott a meccs.

Sikerült a Frankfurtnak még a szünet előtt szépítenie, így még maradt reménye a hazaiaknak arra, hogy megfordítsák a meccset. De tény, a Berlinnek egészséges, két gólos előnye van. Érdekes, lendületes második félidőre számíthatunk.

Frankfurt – Hertha: 1-3, a szünet után folytatjuk!
----

45+2

45+2

Schulz jöhet bedobással a saját térfeléről. Aztán ismételhet nagyjából 20 méterrel közelebbről.

45+1

Kettő perc a ráadás.

45+1

Jó az iram, a jobb oldalról jöhet bedobással ismét a Frankfurt. Nincs ez még feladva ez a meccs a hazaiak részéről, ismerjük a német mentalitást.

45

Stendera kis híján átszenvedte magát a védelmen középen, de végül 10 méteren nagy nehezen megállították még mielőtt lőhetett volna.

45

Megvan a Frankfurt számára az igen fontos gól még a szünet előtt. Így sem lesz könnyű a helyzetük, de visszatértek a hazai remények, különösen azt látva, hogy rengeteg támadást vezettek eddig is, igaz, kevés nagy helyzettel.

AIGNER - 1:3

44

Inui bal oldali beadásánál nem figyeltek rendesen a vendég védők, a labda a kapu előtt közvetlenül pattant meg, STEFAN AIGNER tökéletes ütemben érkezett a jobb oldalról és egy méterről az üres kapuba lőtt. 1-3!

44

Inui gyűjti be a labdát a bal oldalon, majd veszélyesen középre ad.

43

Hátul adogat most a Frankfurt. A labdabirtoklási arány a hazaiakkal lesz, a gólok aránya nagyon nem.

42

Oczipka szerzett labdát a felezőnél, bal oldali beadását középen Brooks fejelte ki csukafejessel, így elhárítva a veszélyt.

41

Seferovic és Meier játszottak össze elől, végül a lövés elmaradt, Ben-Hatira pedig még meg is szerezte a lasztit.

40

A Frankfurt hozza fel középen, ez a harmadik gól nagyon nem hiányzott a hazaiaknak és igen nagy magabiztosságot adhat a Herthának.

39

Ez már nagyon komoly előny, a Frankfurtnak mindenképpen gólt kéne szereznie a szünet előtt, ha ma még akar valamit ezen a mérkőzésen. Három gólos fórban a Berlin!

SCHIEBER - 0:3

38

A jobb oldalon Ben-Hatira iramodott meg, beadása üresen találta a túloldalon JULIAN SCHIEBERT, aki estében szerencsésen tudott a labdához érni, a kapus mozgásával ellentétes irányban, a bal alsó sarokban kötött ki a labda, még Madlung bal lábát is érintette! 0-3!

38

Niemeyert lökték fel a labdáért való harcban, éppen Inui. Jöhetnek előre a vendégek.

37

Máris megindulna újra a Frankfurt, Inui jól kezdte, de bevitte két védő közé, vesztére.

36

Elérhetetlen indítás Seferovicnak, Kraft kirúgása viszont nem igazán pontos, a hazai térfél közepén taccsdobásra pattog ki a labda.

35

Na, ez az igazi hidegzuhany az egyébként igen aktívan kezdő Frankfurt számára, már két gólos előnyben a Hertha.

BEN-HATIRA - 0:2

34

Ronny balról beívelt szögletébe ANIS BEN-HATIRA fejelt bele a rövid oldalon, a dermedt Hildebrand csak nézhette, ahogy a hosszú oldalon előbb a felső, majd a bal oldali kapufára pattan a labda, onnan pedig be. Még egy védő hátát is érintette. 0-2!

34

Sok a pontatlanság, a kapkodás, gyors hazai labdaeladás után Ronny harcol ki szögletet a bal oldalon.

34

Nem kell sokáig megijedniük, Ben Hatira ugyanis szintén rosszul indít a túloldalon.

33

Seferovic nem értette meg magát Meierrel, így eladták a hazaiak a labdát elől.

32

Mezőnyjáték folyik a pályán, kevés a történés az utóbbi öt percben.

31

Fél óra játékot követően Frankfurt – Hertha: 0-1!

30

Sérülés a hazaiaknál is, de ez nem volt olyan látványos. Russ is kényszerűen hagyja el a pályát, Madlung a helyén.

30

Ronny szökött meg a jobb oldalon, de éles szögből leadott lövése jócskán fölé száll.

29

Ebben a pillanatban négy japán légiós van a pályán, ez sem túl gyakori eset. Két-két játékos a két csapatban.

28

Beerenst váltja Haraguchi a vendégeknél. Kényszerű csere, Beerens az imént sérült meg Aigner kőkemény belépője nyomán.

28

Szabadrúgás a hazaiak javára, Seferovicot tartották fel a jobb oldalon.

27

Hátul adogat a Frankfurt, némileg erőt kell gyűjteniük a hazaiaknak a kapott pofon után.

26

Russ csípi el a rövid oldalon a nem túl jól sikerült beívelést.

25

Ismét bal oldali vendég szabadrúgás. Megint Ronny ívelte be, de most Oczipka kifejeli szögletre.

24

Sárga lap Aignernek, az oldalvonal mellett lépett kőkeményen oda ellenfelének.

23

A Hertha helyzetkihasználása egyelőre 100%-os, mivel ez volt az első valamirevaló, veszélyes támadásuk. Vezetnek a fővárosiak, a játék képe alapján meglepetésre.

BROOKS - 0:1

22

JOHN ANTHONY BROOKS hatalmas meglepetésre a berlinieknek szerez vezetést! Ronny ívelt be balról egy szabadrúgást, Brooks középen meglehetősen egyedül maradt, nem is cifrázta, azonnal meglőtte laposan a hat méteren elé kerülő labdát, egyenesen a hálóba! 0-1!

22

Kicsit veszélyes játékot játszik a Hertha, egyelőre Inui megindulásaira semmit sem találtak ki, előbb-utóbb sikerrel fog járni.

21

Inui újabb megindulása balról, ez sem volt veszélytelen, most Pekarik rúgta el a labdát. Visszatették balról, egészen pontosan Stendera, pontatlan, a bal kapufa mellett elhagyja a játékteret.

20

Inui már a tizenhatoson belül kapta nyolc méteren, balról befelé cselezett, vesztére, Brooks piszkálta el a labdát előle.

19

Inui iramodott meg a jobb oldalon, az alapvonalról be is tudta kanalazni, Hegeler résen volt és a mezőnybe lőtte ki.

18

Cseppet túl magas a keresztlabda Aigner számára a jobb oldalon, Kraft jöhet kirúgással.

17

A fővárosiak indultak meg középen, Chandler azonban egy remek megmozdulással hagyta, hogy Hildebrand jobban hozzáférjen a labdához.

16

Aigner harcolt meg Schulzcal a labdáért, utóbbi bedobásra tudott szerelni.

15

Kraft jött ki egy beívelésre, Meier ugyan támadta kissé, de hét méteren történt és ez most átment volna a rostán a játékvezetőnél. A kapus kiejtette, másodjára fogta. Eddig Kraftból hiányzik a magabiztosság.

14

Inui is kapott egyet a középpályán, a frankfurtiak támadhatnak továbbra is. Megmaradt az enyhe hazai mezőnyfölény.

13

Aigner került a földre a felezőnél, hazai szabadrúgás.

12

Most némi üresjárat az egyébként jól induló játékban, mezőnyjáték a középpályán.

11

Chandler hozhatja játékba a labdát jobb oldali bedobással, majd lassan lopni kezdi a Frankfurt a távolságot.

10

Nem kezdődik rosszul a találkozó, a Frankfurt látható mezőnyfölényben, de a Herthának is volt már két ígéretes megindulása.

9

Újabb hazai helyzet, nem is kicsi. Russ húzta meg a jobb oldalon, körömpasszal továbbította középre Meierhez, aki 13 méterről, igen jó helyzetből csúnyán az égbe lőtt.

8

Változatos, most a Frankfurt kapujában a labda, de Ronny előtte feldöntötte védőjét, így Schieber hiába lőtt a hálóba, már lefújták az akciót.

7

Ismét Seferovic volt a címzettje egy indításnak, ez sem lett pontos.

6

Oczipka indít középen, Russtól elpattan, de marad a hazaiaknál.

5

Ronny kísérletezett egyéni partizánakcióval középen, de nem sikerült átrágnia magát a hazai védelmen.

4

Inui indítaná Seferovicot a bal oldalon, pár centivel lemaradt róla a támadó, így kirúgás a Hertha javára.

3

Máris Kraft hálójában került a labda, a Frankfurt pechére azonban Meier lesen állt egy bal oldali lövés pillanatában, így hiába lőtték a hazaiak a hálóba a kipattanót, már les miatt érvénytelen!

2

Hosszú indítás a jobb oldalon Meier irányába, nem pontos, az oldalvonalon túl került.

1

Az Eintracht kezdte az összecsapást.

1

Piros-fekete mezben a Frankfurt, kék-fehérben a Berlin, azonnal kezdünk!

Eintracht Frankfurt: Hildebrand – Chandler, Russ, Anderson Bamba, Oczipka – Hasebe – Aigner, Inui – Stendera – Meier, Seferovic
Cserék: Zummack – Kadlec, Madlung, Lucas Piazon, Medojevic, Ignjovski, Kittel

Hertha BSC: Kraft – Pekarik, Hegeler, Brooks, Schulz – Niemeyer – Beerens, Ronny, Hosogai, Ben-Hatira – Schieber
Cserék: Jarstein – N'Djeng, Kalou, Stocker, Langkamp, Haraguchi, Lustenberger

Játékvezetők: G. Winkmann – C. Bandurski, A. Blos.
Középházi rangadóval folytatódik a német labdarúgó bajnokság 16. fordulója. A jelenleg 8. helyezett Frankfurt otthonába látogat a mindössze a 13. pozícióban tanyázó Hertha BSC. A fővárosiaknak nagyon kellene a győzelem, ugyanis mindössze három egységgel előzik meg a már kieső helyen levő Werder Brement.

A Hertha múlt héten legyőzte az idén elképesztően gyenge szezont futó, tavaly még dobogós helyen végző Dortmundot, előtte azonban kétszer vesztesen hagyták el a pályát. Az Eintracht útja teljesen más, legutóbb kikaptak Hoffenheimben, ám előtte háromszor is győzni tudtak zsinórban. Alighanem a Frankfurt a mérkőzés esélyese, főleg hazai pályán.

A találkozó szerdán 20 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
----
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

4:4

vége (1:3)

Gólok: 44. Aigner, 59. Seferovic, 90+1. Meier, 90+2. Meier – 22. Brooks, 34. Ben-Hatira, 38. Schieber, 81. Niemeyer

Lapok:   24. Aigner (FRN), 68. Stendera (FRN), 81. Oczipka (FRN) – 51. Brooks (HER), 68. Ronny (HER)

Eintracht Frankfurt: Hildebrand – Chandler, Russ (Madlung 30'), Anderson Bamba, Oczipka (Piazon 85') – Hasebe (Kittel 74') – Aigner, Inui – Stendera – Meier, Seferovic

Hertha BSC: Kraft – Pekarik, Hegeler, Brooks, Schulz – Niemeyer – Beerens (Haraguchi 28'), Ronny (Stocker 68'), Hosogai, Ben-Hatira – Schieber (Langkamp 85')

Játékvezetők: G. Winkmann – C. Bandurski, A. Blos