Dunaújváros PASE – Ferencvárosi Torna Club

0:1

vége (0:1)

01.03.2015, 18:30 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • SportLackó93

Az elejétől fogva kézben tartotta, és lehozta a meccset a Fradi. A 32. percben érett góllá a fölény. Ezt követően is sorra akadtak helyzetek előttük, az újvárosi ma nem volt az igazi, a gólszerzés nem jött össze. A második gólhoz is közelebb voltak, hiszen a kapufa mentette csupán meg a DPASE-t a második góltól. Ezzel a vereséggel a kieső helyen tartózkodik az újváros, a Fradi pedig az ötödik helyen zárja a fordulót. Köszönjük figyelmüket! (20:32:58)

90+3

90+2

Kicsiben végezték el, már csak a labdatartás a legfőbb céljuk.

90+2

Somalia lövése megpattant egy újvárosin, sarokrúgás.

90+1

Három perc a ráadás.

90

Hamarosan kezdetét veszi a ráadás is, továbbra sincs hazai gólhelyzet, ahogy az egész meccsen egyszer sem.

89

Böde tizennégy méteres lapos lövését Nagy védeni tudta. Ez is helyzet volt.

88

Böőrt váltja Jakab. A cserék elfogytak.

88

Lázár lövése csemege volt Dibusznak.

87

A gólszerző, Lamah le, helyette Ugrai folytatja.

85

Böde került tiszta lövőhelyzetbe, de próbálkozása méterekkel fölé szállt.

83

Nagy D.-t próbálták helyzetbe hozni, de egy picivel hosszabb lett az átadás a kelleténél.

82

Az újváros kapott szabadrúgást a saját térfelén.

80

Hátrányban az újváros, de egész egyszerűen nincs náluk a labda, úgy azért nehéz gólt lőni.

79

A beadás a hosszú oldalra tartott, el is jutott Bödéhez, aki fejelt is, de Nagy könnyedén védett.

78

Nagy D. kapott szabadrúgást ezúttal.

77

Böőr kapott szabadrúgást a középpályán.

76

Beadásokkal operál a Fradi, majdnem mindegyik veszélyes is. Benne van egy újabb gól a meccsben.

75

Negyed óra a rendes játékidőből.

73

Továbbra is a Fradi kezdeményez, nem sok dolga van Dibusznak. 73 perc alatt kétszer kellett védenie.

72

Godslove érkezett Eppel helyére.

72

Varga helyére Nagy jött be.

71

Jól jött be a labda, de sikerült nagy nehezen kivágniuk a védőknek.

71

Vendég szöglettel folytatódik a meccs.

69

Nagy jól van, hamarosan ki is lövi a labdát a mezőnybe.

68

A hazaiak kapusát, Nagyot kell ápolni.

67

Gyömbér érkezett Hajnal helyére.

67

Remekül védekezik a Fradi, áthatolhatatlannak tűnik ma.

66

A beadást lefejelték, majd a lecsorgót kivágták a mezőnybe.

65

Csehi mentett szögletre, ez már a hetedik ferencvárosi sarokrúgás.

64

Böőr esett el a tizenhatoson belül, de a spori nem látott szabálytalanságot.

64

Böde lövése igencsak lecsúszott, méterekkel mellé szállt a labda.

63

Fél óra a meccsből, fogy az ideje Dobos Barna csapatának.

62

Hajnal szabadrúgása jól jött be, de nem sikerült társhoz juttatni, Nagy kaparintotta meg a labdát.

61

Vendég szabadrúgás kb. 40 méterre a kaputól. Beadás jön.

60

Gera okosan csinálta, nem erőből. Alányesett, majd Nagy még ujjheggyel beleért, a labda a kapufán csattant, majd a kipattanóra is fehér mezes érkezett, aki szintén a lécet találta el. Micsoda tüzijáték volt.

60

Ferencvárosi szöglet jöhet, a szögletek száma 0:6.

60

Megnyomta az első negyed órát a DPASE, de nem sikerült a helyzetbe kerülés, néhány átlövést eresztettek meg, de ezek kaput nem találtak.

58

Hazai bedobással folytatódhat a meccs.

57

Gera bombáját blokkolták a tizenhatoson kivül.

56

Kiegyenlitettebb a játék a második játékrészben, még semmi sincs lefutva.

54

Vargára nem jutott védő ezúttal, beadásszerű lövése elsuhant a kapu előtt, majd kiment az alapvonalon.

54

A második félidőben egy másik, feltüzeltebb újvárost láthatunk.

53

Nikházi lövésre szánta el magát, húsz méterről lőtt, de a kaput nem sikerült eltalálnia.

52

Petneházi a sorfalba bombázott, ebben pedig több volt.

51

Nikházi kapott szabadrúgást, a távolság kb. 25 méter. Ez már lőtáv.

50

Hidvégi átadása a senki földjére ment, kirúgás jöhet.

50

Nikházi kapott szabadrúgást 35 méterre a kaputól.

49

Böőr bal szélről érkező beadása lecsúszott, és elhagyta az alapvonalat.

48

Cssehi végezte el a bedobást, picit feljebb védekezik most az újváros.

47

Sportszerű a meccs, lapot nem kell még adnia Solymosi Péternek.

46

Papp helyére Orosz érkezett.

46

A Fradi kezdte a második félidőt.

46

Összességében megérdemelten vezet a Ferencváros Lamah 32. percben szerzett találatával. Az újváros keresi a játékát, egyenlőre nem találja, egy-egy kontrából veszélyeztettek, de Dibusz kapujára egyetlen lövés tartott, Eppel próbálkozott ekkor. Nehéz dolga lesz a hazaiaknak, amennyiben pontot, pontokat akarnak szerezni ezen a meccsen. A mérkőzés iramára sem panaszkodhatunk. Tartsanak velünk továbbra is!

45+2

45+2

Petneházi beadására Papp érkezett, de fölé fejelt.

45+1

Petneházi szabadrúgása nem volt túl jó, de még jöhet egy beadás, ismét a hazaiak kaptak szabadot.

45

Nalepa állitotta meg a hazai kontrát, közben egy perc a ráadás.

45

A nézőszám 3227.

44

Varga kapott parádés labdát, majd tüzelt egyből tizenkét méterről, bivalyerős lövés a jobb felső sarkot vette célba, de fölé lőtt!

43

Villám vezette ki a labdát, bedobás a Ferencváros javára.

42

Hajnal beadását Nagy boxolta ki.

42

A beadásra ezúttal Lamah érkezett, fejese megpattan egy védőn, újabb szöglet.

41

Hajnal a hosszú oldalt vette célba, de sikerült kicsúsztatniuk Böde elől.

41

Ramirez beadását Villám mentette szögletre.

40

Öt perc a félidőből.

39

Újvárosi bedobás jöhet a Fradi térfelén.

38

Megérdemelten vezet a Ferencváros,de az újvárosiak láthatóan nem adták fel, miért tennék?

37

Eppel kapott pontos labdát, majd kapura fordult, és tüzelt. A lövés középre tartott, Dibusznak ez csemege.

36

Gera jobb szélről érkező beadása lecsúszott, kirúgás.

35

Gera kapott szabadrúgást a középpályán.

35

Hátul passzolgat a DPASE, nem nagyon sikerül előrejutni.

34

Bő tiz perc a félidőből, góllá érett a Fradi nyomasztó fölénye.

32

A Fradi gólt szerzett!

A jobb oldali beadás elpattant a védőről, majd jött a passz az üresen érkező LAMAH ROLAND CONDE felé, aki átvette, majd a jobb felsőbe tüzelt. Kihagyhatatlan volt, Nagynak esélyese sem volt. 0:1.

31

Hajnal kicsiben végezte el a szögletet, majd Ramirez beadása nem jó, kontrázhat az újváros.

30

Ramirez harcolt ki szögletet, egy kapuzik a Fradi.

30

A hosszú oldalra jövő átadást visszafejelték, de ott csak piros mezes volt, az akciónak vége. Viszont támadás sem lett belőle, mert Ramirez visszaért.

29

Vendég szabadrúgás jöhet, kezet ért a labda. A távolság harminc méter Nagy kapujától.

28

A Fradi jöhet bedobással, egyenlőre jobban játszanak, mint az ellenfél, és egy perce történt a legnagyobb gólhelyzet, de egyenlőre nincs gól.

27

Óriási helyzetet hagyott ki Lamah, ziccerbe került, de tizenkét méterről nem helyezte kellően, és Nagy védeni tudott. Az ismétlést is védte a hálóőr, óriási lehetőség!

26

Semmi nem lett belőle, hiszen nagyon hosszú lett a labda. Dibusz jöhet kirúgással.

25

Somalia szabálytalankodott a középpályán, előrehúzódnak fejelni az újvárosiak.

24

A jobb oldali beadás Hajnal irányába tartott, de magas lett neki.

23

A sarokrúgás jól jött be, Böde tudott is fejelni, de méterekkel fölé szállt próbálkozása.

23

Varga lőhetett volna, de Böőr óriásit szerelt, és szögletre mentett.

22

Szabálytalanságot látott a spori, a Fradi kapta a labdát, Dibusz a labda mögött.

21

Nikházi kapott szabadrúgást közel az oldalvonalhoz.

20

Az utóbbi percekben levegőhöz jutott az újváros, ezt egy-egy támadással meg is spékelik, de továbbra sem okoztak veszélyt még Dibusz kapujára.

19

Mateos kapott szabadrúgást.

18

A társak minden labdával az elől lévő Eppelt próbálják helyzetbe hozni, de a védelem tengerében nincs könnyű dolga.

17

Elég álmosan játszik a DPASE, nem képes egyenlőre támadni.

16

A jobb oldali beadást követően nem sikerült kapurafordulnia a támadónak, jól zárt a hazai retesz, majd ezt követően nem szöglet, hanem kirúgás jön.

15

Az első negyed óra végén járunk, továbbra is a Fradi kezdeményez.

14

Lamah kapott szabadrúgást, alkalmazhatott volna előnyszabályt is a spori, de nem tette.

13

Villám végezheti el a bedobást az FTC térfelén.

12

Somalia szabálytalankodott a középpályán.

11

Hátul passzolgat a Fradi, lassan fejlődik fel a támadás.

10

Ramirez csinált helyet magának, majd tüzelt 17-ről, lapos lövését Nagy védeni tudta könnyedén.

10

Az első 10 perc elrepült, nyom a Fradi, és a széleken erőltetik a támadásokat, egyenlőre egy veszélyes fejes a mutató.

9

Folytatódhat a meccs.

9

Mateos ápolása miatt áll a játék.

8

Ramirez beadása veszélyesen jött a kapu elé, de átszállt a fejek felett. Kirúgás.

7

Hidvégi faltolta le ellenfelét, majd elnézést kért érte.

7

Ramirez beadását Nagy paskolta ki a veszélyes területről.

7

Petneházi védők mögé betett labdájára nem érkezett társ,

6

Nikházi harcolt ki egy bedobást.

5

Eppel lőtt tizennyolc méterről, de közvetlen közelről blokkolták.

4

Böde lesen tartózkodott.

3

Papp szerelt jó ütemben, vendég bedobás a középpályán.

2

Sarokrúgáshoz jutott a Fradi, a beadás is jól sült el, de Nagy tette a dolgát, és védte a középre tartó próbálkozást.

1

Nikházi vesztett labdát a középpályán.

1

Az újváros kezdett.

1

Pirosban a DPASE, zöldben az FTC.
Picit később kezdődik a meccs, hamarosan érkeznek a játékosok a pályára.

Megkezdődik az NBI-ben a tavaszi szezon végre! A 18.fordulóban a DPASE fogadja az FTC-t.

A Dunaújváros azzal hogy tegnap meglepetésre nyert a Pécs az Újpest ellen, lecsúszott a 15. kieső helyre. Egy győzelemmel akár négy helyet is előre tudnának lépni, de roppant nehéz dolguk lesz. Hazai környezetben csupán hat meccset játszottak, ebből hármat nyertek, két x, és csupán egy vereség a mérleg.

A Fradi az ötödik a tabellán, három pontra van a dobogótól. Idegenben kilenc meccsből hármat nyertek, két x, és négy vereség a mérleg, ami a csapat erősségéhez képest egy picit kevés. Most azonban ők a meccs esélyesei, könnyen lehet, hogy javulni fog ma ez a mutató.

A két csapat őszi meccsén a Fradi magabiztosan, 2:0-ra verte a Dunaújvárost. Reméljük izgalmakban, és gólokban gazdag meccs lesz ma! Tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

0:1

vége (0:1)

Gólok: 32. Lamah

Dunaújváros PASE: Nagy – Hidvégi, Papp ( 46' Orosz ), Farkas, Villám – Csehi, Nikházi, Böőr ( 88' Jakab ), Lázár – Petneházi, Eppel ( 72' Godslove )
Cserék: Jahic – Sárközi, Thiago, Godslove, Jakab, Orosz, Szekeres Edző: Dobos Barna

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Mateos, Nalepa, Ramirez – Varga ( 72' Nagy ), Gera, Hajnal ( 67' Gyömbér ), Somalia, Lamah ( 87' Ugrai ) – Böde
Cserék: Jova – Bönig, Gyömbér, Busai, Nagy D., Cukic, Ugrai Edző: Thomas Doll

Játékvezetők: Solymosi Péter – Berettyán Péter, Király Krisztián