VfL Wolfsburg – FC Schalke 04

1:1

vége (0:0)

19.04.2015, 17:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Kun Zoltán

A gyengécske első félidőt követően kissé váratlanul megszerezte a vezetést a Schelke. Az 53.percben Sane futott végig a pályán és lőtt Benaglio kapujába. Ezután magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Wolfsburg és ennek meg is lett az eredménye, A 78. percben De Bruyne lőtt szép gólt. A folytatásban már nem esett több gól, így egy-egy pontal gazdagodtak a csapatok. (19:31:07)

90+5

90+3

De Bruyne bal oldali beadást Guilavogui lövi kapásból a nézők közé. Valószínűleg ez volt a mérkőzés utolsó fontosabb mozzanata.

90+2

De Bruyne labdája volt pontatlan. Fahrmann kirúgása következhet.

90+1

Naldo fekszik be Huntelaaer alá. Farfan végezhet el szabadrúgást a bal oldalról.

90

Négy percet hosszabít a játékvezető.

89

Ebből a sarokrúgásból sem alakul ki komolyabb veszélyhelyzet.

89

Gustavo lövése vágódik le. Hazai szöglet következhet.

88

A döntetlen igazából mindkét csapatnak megfelelő. Ez látszódik is mindkét csapat játékán.

87

Benaglio küldi vissza a mezőnybe a hátragurított labdát.

85

Itt az utolsó csere a mérkőzésen. Arnold-ot Guilavogui váltja az utolsó pár percre.

84

Huntelaart győzi le a túlerő a wolfsburgi tizenhatoson belűl.

83

A ma keveset mutató Meyert kapja le a pályáról Di Matteo. Draxler érkezik a helyére.

82

Aogo ad be, Huntelaar fejel fölé. A hollandnak csak nem akar megszakadni a hoszzú góltalansági sorozata.

81

Benaglio kaparint meg egy balról érkező beadást.

80

Újabb csere. Schurrle jön le és Dost jön be az utolsó 10 percre.

79

Saját magát is elaltatta a Schalke a sok időhúzással.

Kevin DE BRUYNE - 1:1

78

A Wolfsburg gólt szerzett!
A kisebb szünet után megszerzi az egyenlítő gólt a Wolfsburg. KEVIN DE BRUYNE elé kerül a labda, aki jó 25 méterről okosan tekeri el a labdát Fahrmann mellett.

77

Perisic is besárgul.

76

Mégsem tudja folytatni a játékot Kolasinac. Barnetta váltja.

75

Most Kolasinac a földön. Sokat áll a játék. Végül tudja folytatni a játékot a gelsenkircheni védő.

74

Jöhet a szöglet. Kisebb kavarodás után sikerül Naldoéknak tisztázni.

73

Le is kell cserélni a gólszerzőt. Sane helyett Groetzka a folytatásban.

73

Előtte áll a játék. Sane kapott a lábához és marad lent a földön.

72

Fokozodik a wolfsburgi nyomás. Most szöglettel próbálkozhat De Bruyne.

71

Perisic cselezget a bal oldalon. Éles szögből leadott lövése elzúg a rövid felső sarok mellett.

70

De Bruyne felperdülö lövését öleli magához Fahrmann.

69

A szabdrúgást bedobásra cseréli a Schalke. A tizenhatossal egymagasságból jöhet a vendég csapat.

68

És újra Fahrmann. Most Schurrle próbálkozását hárítja. Eddig ő a meccs embere.

67

De Bruyne veszélyesen beívelt labdájába végül nem ér bele senki. Fahrmannak így is bravúrra van szüksége a hárításhoz.

66

Aogo is megkapja a sárga lapját. A Perisc-el szemben elkövetett szabálytalanságért.

66

Az előbb Aogo, most pedig Perisic kerül a földre egy ütközés után.

65

Huntelaar kerül lövőhelyzetbe. Meg is próbálja elcsavarni a labdát. Bele lépnek a próbálkozásba.

65

Naldo rúg az égbe egy jobbról érkező beadást. Végül Benaglio húzza le a labdát.

64

Egy gyengécske hazai próbálkozás. Ez a labda is elkerüli Fahrman kapuját.

63

Itt az első változtatás. Trasch jön le, Caliguri jön be.

62

Matip vág ki a tizenhatos vonaláról egy laposan bejátszott labdát.

61

Rodriguez sokadik próbálkozása pontrúgásból. Ezt is ki tudják fejelni a védők.

60

Teljesen áttevődik a játék a Schalke térfelére. Az eredmény tudatában ez egyáltalán nem csoda.

59

A Schalke már most húzza az időt. Igaz még bő fél óra hátra van a mérkőzésből.

57

A nagy igyekezetben De Bruyne volt szabálytalan az ellenfél térfelén.

56

Nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak farkasok.

55

Gustavo szokásához híven a földön. A Wolfsburg jöhet szabadrúgással.

54

Benaglio kap sárga lapot. Miután hevesen reklamált a játékvezetőnél. A kapus azt nehezményezte, hogy szerinte a gól előtt Sane kezéhez ért a labda.

Leroy SANE - 0:1

53

A Schalke gólt szerzett!
A szögletből gólt kap a Wolfsburg. A saját kapujától 25 méterre kerül a labda LEROY SANE-hoz, aki végignyargal a pályán. A tizenhatoson belűlre érve egy kis szerencsével nála marad a labda, amelyet végül higgadtan a kapu bal alsó sarkába lő.

52

Rodriguez jobb oldali szabadrúgást fejelik ki szögletre a védők.

51

De Bruyne marad le a labdáról középen egy jobbról érkező lapos beadás után.

50

Vieirnha-hoz kerül a labda egy remek akció végén. Nem tudja jól átvenni, és még szabálytalan is Friedrich-el szemben.

49

Rodriguez rúg oda egyet Farfan-nak a felezővonalnál. A Schelke végezhet el pontrúgást.

48

Fahrmann érkezik jó ütemben egy kiugratásra. Nagyon jólél együtt eddig a játékkal a vendég kapus.

48

Rodriguez vállalkozik lövésre jó 28-30 méterről. Hatalmas erővel érkező bombája végül a keresztlécen csattan. Most járt a legközelebb a gólhoz a Wolfsburg.

47

Végül nem volt olyan súlyos Schurrle sérülése. Így nem volt csere egyik csapatnál sem a szünetben.

46

A hazaiak kezdték a mérkőzést.

46

Egy nem túl színvonalas találkozót láthat eddig a Volkswagen Arena közönsége. Köszönhető ez valószínűleg a Wolfsburg csütörtöki sokkjáknak és a Schalke pocsék formájának is. Ezzel együtt a hazaiak sokkal ötletesebben játszottak, közelebb is álltak az első gól megszerzéséhez. Ha a második félidőben kicsit jobban koncentrálnak be is húzhatják a győzelmet.

45+2

45+1

Egy beadásra mozdul ki Fahrmann. Közben letarolja Schurrlet, aki lentmarad a földön, ezért áll a játék.

45

A végén még egy Naldo szabadrúgás. Ez is a sorfalról pattan ki.

44

Perisic éles szögből leadott lövését védi Fahrmann, majd visszakerül a hazai játékoshoz a labda, aki most lövés helyett passzol. Schurrle 12 méterről, okosan leadott próbálkozását most bravúrral védi a vendég hálóőr.

43

De Bruyne már a saját térfelén megállítják szabálytalanul. Megakadályozva ezzel egy gyors hazai támadás lehetőségét.

42

Matip és Fahrmann már nem először hárítják el közösen a veszélyt. Bedobással jöhetnek végül a hazaiak.

41

Vieirinha lövése passznak lett jó Perisicnek, aki viszont mellé lövi a labdát.

40

De Bruyne életerős lövését védi magabiztosan Fahrmann.

39

Kisebb kavarodás a vendég tizenhatoson belűl. Odakeveredik a labda Trasch elé, aki szörnyen találja el, felszabadítva ezzel Fahrmann kapuját.

38

Sane bal oldali beasását fejeli ki magabiztosan Naldo az ötös vonalán állva.

37

Trasch Kétszer egymás után is jól avatkozik játékba. Megakadályozva ezzel egy komolyabb Schalke helyzetet.

36

huntelaar volt szabálytalan Klose-vel szemben a kezdőkörben. A hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

34

Rodriguez bal lábas tekerése a sorfalban hal el.

33

Vieirinha-t közben le kell támogatni a pályáról.

32

Kolasinac meg is kapja megérdemelt sárga lapját.

32

Vieirinha csinál meg egy szép cselt a tizenhatos sarkánál. Kolasinac nagyon csúnyán felrúgja. Szabadrúgás következhet.

31

Több az ötlet a farkasok játékában. Igaz látszódik rajtuk a csütörtöki Európa Liga mérkőzés.

30

Vieirinha kanyarít középre a bal oldalról. A lendületből érkező Gustavo fejese nem sokkal megy el a bal oldali kapufa mellett.

29

Naldo és Huntelaar harcol a labdáért a tizenhatoson belűl. A hazai védő nyeri a párharcot.

28

Fokozatosan vette át az irányítást a zöld mezes csapat. A Schalke jobbára csak a kontrákra épít.

27

Gustavo még mindig a pályán. Igaz többet van a földön mint a saját lábán.

26

Lesről mozgott vissza Meyer. A farkasoké a labda.

25

Schurrle tart rá ellenfele lábára. A Schalke jöhet szabadrúgással a saját térfeléről.

24

Vieirinha gyengécske lövését fogja magabiztosan Fahrmann.

23

Farfan szökteti Huntelaar-t, aki viszont kisodródik. Középre adását kivágják a védők.

22

Trasch-t borítják fel a bal oldalon. Szabadrúgás nics, helyette viszont van szöglet. Arnold lőheti középre a labdát.

21

Kolasinac próbálkozik lövésre jó 22 méterről. Lövése jócskán elkerüli a kaput.

20

De Bruyne bal oldali beadása majdnem a kapuban köt ki. Fahrmann végül nem ér hozzá, így kirúgás jöhet.

19

Schurrle jobb oldali centerezését takarítják ki a védők.

19

Naldo bal oldali indítását kapcsolja le szépen Kolasinac.

18

A labda Benaglio-nál. Ő indítja az újabb hazai támadást.

17

Eddig többet birtokolják a labdát a gelsenkircheniek, de sokra eddig még nem mentek vele.

16

Sikerül kifejelni a labdát a védőknek, de közben már lesállás miatt szabadrúgás kifelé.

15

Huntelaar-al szemben szabálytalankodnak a hazai térfél közepén. Ismét Farfan tekerheti középre a labdát.

14

Matip fejeli haza a labdát kapusának. Fahrmann rúgja ki a mezőnybe a játékszert.

13

Veszélyes jobb oldali beadás után Fahrmann szedi fel a labdát Schurrle elől.

12

Ismét folytatódhat a játék. Gustavo egyenlőre engedélyt kér a visszatérésre, de már újra a földön van. Valószínűleg nem tudja folytatni a brazil védekező középpályás.

11

Gusatvo szorul ápolásra. Ezért áll a játék.

10

A szögletből nem alakul ki komolyabb veszély a vendég kapu előtt.

10

Schurrle kap egy remek indítást., versenyt fut Matippal. A vendég védő végül csak be tud állni a támadó elé, és tisztázni tud. Jöhet az első hazai sarokrúgás is.

9

Vieirinha indítaná Scurrle-t. Jól helyezkednek a védők és tisztázni tudnak.

8

Farfan kanyarít középre, majd Friedrich fejel a kapu fölé.

8

Jöhet a mérkőzés első szöglete. A vendégek végezhetik el a jobb oldalról.

7

Farfan jobb oldali szabadrúgását sikerül még középen megcsúztatni, de a labda végül Benaglio-nál köt ki.

6

Rodriguez tisztáz szépen oldalra egy hosszú indítást követően.

5

Friedrich tartja fel De Bruyne-t a félpályánál. A hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

4

Benaglio hozhatja játékba a labdát kirúgással.

3

Sane vesz le szépen egy hosszú indítást a bal oldalon, de beérik a védők és szerelni tudják.

2

Fahrmann bizonytalankodik kicsit, de végül csak megkaparintja a labdát a tizenhatos vonalánál.

1

A hazaiak a szokásos zöld-fehér mezben lépnek ma is pályára.

1

A kék mezben játszó vendégek kezdték a találkozót.

1

A csapatok felsorakoztak a kezdéshez. A mérkőzés hamarosan kezdődik.
A Bundesliga 29. fordulójának zárómérkőzésén a 2. helyezett Wolfsburg fogadja az 5. helyen található Schalke-t.
A hazai csapat csütörtökön még pályán volt az Európa Liga aktuális fordulójában, és a negyeddöntők egyik legnagyobb meglepetését szolgáltatva hazai környezetben súlyos, 4-1-es vereséget szenvedett a hazája bajnokságában csak vergődő, igaz a hétvégi fordulóban már életjeleket mutató Napoli ellen. Ennek ellenére a bajnokságban nem megy rosszul a farkasoknak. A 10 pontos hátrány a Bayern München-el szemben már behozhatatlannak tűnik, de a biztos Bajnokok Ligája indulás szinte biztos De Bruyne-éknek. A bajnokságban legutóbbi 3 mérkőzésüket megnyerték, utoljára Hamburgból hozták el a 3 pontot.
A vendég Schalke viszont már-már csak az Európa Liga indulásban reménykedhet, hiszen 10 pontal vannak lemaradva a BL-selejtezőt érő 4. helytől. Ettől biztosan többet vártak a gelsenkircheniek, akik évről évre tagjai a lengrangosabb európai kupasorozatnak. A kék-fehérek legutóbbi 4 mérkőzésükön nem tudtak nyerni, a legutóbbi 3 meccsen még gólt sem szereztek Huntelaar-ék. Utolsó győzelmüket még a Santiago Bernabeu stadionban szerezték több mint egy hónapja, igaz az a győzelem sem ért továbbjutást.
Ősszel egy gólgazdag mérkőzésen 3-2-re tudott nyerni hazai pályán a Schalke. Valószínűleg most sem fognak unatkozni a Volkseagen Arénába kilátogató szurkolók. Két nagyszerű csapat nagyszerűnek ígérkező összecsapására van kilátás, ahol kicsit esélyesebbnek tűnik a hazai csapat. Kérdés, hogy a hétközi mérkőzés mennyit vet ki Dieter Hecking gárdájából.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.