Leicester City – Manchester United

5:3

vége (1:2)

21.09.2014, 14:30 • King Power Stadium, Leicester • Kármán Zoltán

A mérkőzés maga fantasztikus hangulatban telt, a fordulatokra sem lehet panaszunk. A végén kicsit érthetetlen volt a rengeteg hosszabbítás egy már eldőlt meccsen, a 6 perc nem tűnt indokoltnak.

Kézben tartotta a találkozót a United, 0-2, majd 1-3 volt az eredmény, amikor is attól a hibás bírói ítéletből eredő kapott góltól megzavarodtak és nagyon rövid idő leforgása alatt megfordította az eredményt a Leicester, majd kettőre növelték az előnyüket a hazaiak és emberelőnybe is kerültek. Innentől nem volt már visszaút a ManU számára.

Leicester City – Manchester United: 5-3!
---- (16:25:56)

90+6

90+6

Már mindenki a végét várja, a középpályán folyik a játék.

90+5

Drinkwater és King is kötényt adott védőjének a tizenhatoson belül, de végül lövésig nem sikerült eljutniuk.

90+4

Van Persie lesen kapja a bal oldalon.

90+3

Herrera lőtt 20 méterről, kissé jobbról, Schmeichel fogja a labdát, de egyébként is mellé ment volna.

90+2

Januzaj bal oldali beadása mindenki felett elszáll, Rooney nem is tudja megszerezni a túloldalon.

90+1

Hat perc a hosszabbítás, meglepően sok.

90

Drinkwater indult volna a bal oldalon, de Schlupp nem passzolt, hanem a blokkba lőtte.

89

Lélekben feladta ezt a találkozót a Manchester, semmi lelkesedés nem maradt bennük.

89

Schlupp 15 méterről bombázta kapura, néhány centivel a jobb kapufa mellé!

88

Hátul adogat a Leicester City, de időnként még próbálkoznak megindulásokkal.

87

A United jut bedobáshoz a saját kapuja közelében.

86

Vardy lebicegett a pályáról, vélhetően a buktatásnál sérült meg. Schlupp a helyén.

86

Ezzel minden bizonyára eldőlt a meccs, mivel két góllal vezetnek a hazaiak és még emberelőnyben is vannak 5 perccel a vége előtt.

85

22 perc leforgása alatt 4 gólt kapott a Manchester United, nem tudom, valaha megesett-e ez a ManU-vel! Rooney közben besárgul.

84

A Leicester gólt szerzett!
ULLOA a bal alsót lövi ki a tizenegyesnél, ezzel alighanem eldönti a találkozót! 5-3!

84

Blackett buktatja a gólhelyzetben kilépő Vardyt, ez viszont valóban szabálytalan volt. Piros lap és tizenegyes!!

83

Drinkwater indítaná Koncheskyt, de Rafael belelépett az átadásba.

5:3

vége (1:2)

Gólok: 18. Ulloa, 63. Nugent (bünt.), 65. Cambiasso, 80. Vardy, 84. Ulloa (bünt.) – 13. van Persie, 17. di María, 58. Herrera

Lapok:   34. De Laet (LEI) – 85. Rooney (MAN)   84. Blackett (MAN)

Leicester City: Schmeichel – De Laet, Morgan, Moore, Konchesky – Cambiasso (King 72') – Nugent, Hammond, Drinkwater, Vardy – Ulloa
Cserék: Hamer – James, King, Schlupp, Mahrez, Wasilewski, Wood

Manchester United: De Gea – Rafael, Evans (Smalling 31'), Blackett, Rojo – Blind – Ander Herrera, di María (Mata 77') – Rooney – Falcao (Januzaj 73'), van Persie
Cserék: Lindegaard – Shaw, Mata, Januzaj, Smalling, Fletcher, Valencia

Játékvezetők: M. Clattenburg – S. Beck, J. Collin