FC Steaua Bukarest – Rio Ave FC

2:1

vége (2:0)

23.10.2014, 19:00 • Tóth Gábor

A Rio Ave kezdte jobban a meccset, de pát percnyi fölény után megszerezte a vezetést a Steaua, és hiába játszott a félidő végéig jobban a portugál csapat, a románok megduplázták az előnyüket a 45. percben.

A második félidőben is a Rio Ave kezdett jobban, szépíteni tudtak egy bombagóllal, de egyenlíteniük nem sikerült, és a végén még a Steaua biztosíthatta volna be a győzelmét, de erre végül nem is volt szüksége, a 2:1 is három pontot ér.

Ezzel a csoportot a Steaua vezeti, de a Kijevnek és az Aalborgnak is hat pontja van, közöttük a gólkülönbség dönt., ebben a legjobb a román bajnok. (20:58:34)

90+5

90+5

Keserű ad be balról, ziccerből lőhet Stanciu, de a lövése a bal kapufáról a jobbra pattan, majd felszabadítanak a védők!

90+4

Céltalanul előrevágott labdát gyűjt be Cassio.

90+3

Nuno Lopes előzi meg Tanasét a bal szélen, dobhat a Rio Ave.

90+2

Boateng fejeli jócskán fölé Pinto pontos beívelését.

90+1

4 perc a ráadás.

90

Sanmartean helyett Filip jön.

89

Pinto beívelése mély Boatengnek, kirúgás jön.

89

Tanase vezeti a védőkre a labdát, Marcelo szereli az utolsó pillanatban, szabályos keretek között.

88

Diego Lopes ad be balról, elakad a védőkben a labdát.

88

Tanase cselez befelé balról, szerelik az ötös sarkánál.

87

Tanase indítja középen Keserűt, kicsivel hosszú a labda, Cassio jön ki érte.

86

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szukala (FC Steaua Bukarest), Hassant buktatta a felezővonalnál.

85

Nuno Lopes beadására vetődik ki Arlauskis, és megszerzi a labdát Hassan elől.

84

28 méterről lőhet szabadrúgást a Rio Ave, Bressan kevéssel teker a bal felső mellé!

84

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Prepelita (FC Steaua Bukarest), Wakasót buktatta.

83

Tanase lő 22 méterről középről, Cassio fogja ölre a labdát a jobb sarok előtt.

82

Most a Steauau tartja meg a labdát a pálya közepén.

81

Del Valle helyén Bressan játszik a folytatásban.

80

Diego Lopes íveli be a szabadrúgást, kifejelik a védők.

80

Breeveld buktatja Tarantinit a kaputól 35 méterre, szabadrúgás.

79

Nuno Lopes nem ér el egy indítást a jobb szélen, dobhat a Steaua.

78

Sanmartean a jobb kapufa mellé teker kevéssel a szabadrúgásból.

77

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Diego Lopes (Rio Ave FC).

76

Boateng löki fel Sanmarteant, majd Diego Lopes szabálytalanságát fújják le a kaputól 25 méterre jön a szabadrúgás.

76

Goncalves helyén Hassan.

75

A Rio Ave birtokolja a labdát, de nem jutnak kapuig.

74

A szöglet után a kipattanóból Tanase ereszt meg egy jó lövést, Cassio véd a jobb sarok előtt.

73

Stanciu lő 25 méterről, Cassio szögletre menti a bombáját.

72

Boateng indulna a jobb szélen, lesen állítják meg.

71

A pálya közepén gyötrik most egymást a csapatok, helyzetek nincsenek.

69

Ukra le, Boateng a helyén.

69

Rusescu helyett Stanciu a pályán.

69

Sanmartean vezeti a védőkre a labdát, de cselekbe bonyolódik, szerelik.

68

A szöglet veszélytelen, a túloldalon jól induló kontra akad el Diego Lpes pontatlan passzán.

68

Sanmartean ível be jobbról, Keserűnek magas a labda, Latovlevicit szögletre szerelik.

67

A megsérült Popa helyére Breeveld jön.

66

Goncalves kap hosszú labdát középen, Arlauskis gyűjti be.

65

Rusescu indítaná a középen kilépő Keserűt, de pontatlan a labdája, közbelépnek a védők.

64

Wakasót buktatják a hazai térfél közepén.

63

Popát kell ápolni közben az oldalvonal mellett, cserét jeleznek nála.

62

Egy óra telt el, nyílt a mérkőzés, azzal együtt, hogy a szépítő portugál gól óta jóval többet támad a Steaua.

61

Előreívelt labdára indul Latovlevici, de szabálytalannak látják, szabadrúgás kifelé.

60

Ukra lő éles szögből 15 méterről, Arlauskis véd a rövid saroknál.

59

Tanase lövést blokkolják a 16-oson, majd Keserű próbálkozik, ez is elakad.

58

Del Walle közeli lövése akad el a védőkben, majd Diego Lopez ismétel, ezt Arlauskis védi!

58

A pálya közepén zajlik most a játék, helyzetek nélkül.

56

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rusescu (FC Steaua Bukarest), Diego Lopest buktatta a pálya közepén.

55

Tanase jó csel után ad be balról, de mélyen, a túloldalról Rapa ível vissza, ezt kivágják a védők.

54

Popát szereli Pinto a jobb szélen, dobhat a Rio Ave.

53

Goncalves ad be jobbról, belelépnek a védők, így nem veszélyes.

52

Pinto lő 30 méterről kevéssel a kapu fölé, de Arlauskis rajta volt a labdán.

51

Tanase ad be balról élesen, Keserű a rövid saroknál 7 méterről lő kapásból jócskán fölé!

50

Sanmartean indítása középen Popa felé, Marcelo lép közbe a 16-os vonalánál.

49

Jó lélektani pillanatban jön a portugálok szépítése, izgalmas félidő elé nézünk.

Del WALLE - 2:1

48

A Rio Ave gólt szerzett!
YONATHAN DEL VALLE kap labdát középen, átveszi, és 28 méterről hatalmas gólt ragaszt a jobb felső sarokba! 2:1

48

Letámogatják Szukalát, folytatódik a játék.

47

Szukala ütközik a levegőben Goncalvesszel, ápolni kell a védőt.

46

Tanase kap jó labdát a 16-oson belül, de ahogy befelé cselez, szerelik, oda a helyzet.

46

Valamivel a Rio Ave kezdett jobban, de pár percnyi fölény elég volt arra, hogy a Steaua megszerezze a vezetést. Ezután több helyzete és lövése is volt a portugáloknak, de egyenlíteniük nem sikerült, és a félidő legvégén egy jól eltalált lövéssel megduplázta az előnyét, nehéz dolga lesz a Rio Avénak a második félidőben, ha változtatni akar az eredményen.

45+2

45+2

Diego Lopes ível be szabadrúgást jobbról, Szukala fejeli ki a kapu elől.

45+1

2 perc a ráadás.

RUSESCU - 2:0

45

A Steaua gólt szerzett!
RAUL RUSESCU vesz át egy labdát a kaputól 30 méterre, megtolja, felnéz, és jobbal nagy erővel lő a bal sarokba, Cassio későn indult, nem védhetett! 2:0

44

Keserű marad le egy jobb oldali beívelésről a kapu torkában, reklamálja, hogy visszahúzták, de hiába.

43

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Wakaso (Rio Ave FC), Sanmarteant buktatta.

42

Diego Lopes kényszerítőzne Ukrával a 16-oson belül, pontatlan a visszapassz.

41

Rusescut szerelik a jobb szélen, a Rio Ave kirúgása jön.

40

Latovlevici szereli a jobb szélen Goncalvest erőszakosan, majd megbeszélik barátságosan az esetet...

39

Ukra lő 18 méterről Szukalán pattan meg a labda, a kapus könnyedén véd így.

38

A félidő hajrájához érkeztünk, most kiegyenlített játék zajlik.

37

Popa lapos beadását Rusescu veszi át, jó helyzetből, 7 méterrel lő a védőkbe!

35

Ukra veszélyes beadását húzza le Arlauskis a hosszú felső előtt.

35

Latovlevici beívelése balról, Cassio húzza le.

34

Sanmartean lövését blokkolják, Keserű ismételhet 14 méterről, ezt védi Cassio.

33

A gól óta gyakorlatilag a Rio Ave támad, eddig különösebb eredmény nélkül.

32

Latovlevici szereli a jobb szélen Nuno Lopest, kirúgással jöhet a Steaua.

31

Diego Lopes néz fel a bal szélen, de a beadása így sem pontos, kifejelik a védők.

30

Goncalvest buktatják a jobb szélen, Ukra szabadrúgását kicsúsztatják Pinto íveli vissza balról, ezt is mentik a védők végül.

29

Diego Lopest szerelik a bal szélen, majd ő lőhet a dobás után 20 méterről, de nem talál kaput.

28

Tanase beívelését Rusescu fejeli fölé 10 méterről.

27

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nuno Lopes (Rio Ave FC).

27

Nuno Lopest letámogatják, folytatódik a játék.

26

Nuno Lopes buktatja csúnyán Tanasét a bal szélen, de őt kell ápolni utána.

25

Goncalves esik el a tizenhatos előterében, nincs sípszó.

24

Latovlevici megy el a bal szélen, a beadása pontatlan.

24

Lopes ad be laposan balról, Goncalves 10 méterről lő nagy helyzetből a jobb sarok mellé!

23

Ukra bonyolódik cselekbe a bal szélen, szerelik.

22

Ukra ível be balról, Lopes fejel mellé a rövid saroknál nagy helyzetben!

21

Rapa előzi meg Goncalvest egy felívelt labdánál, szabálytalankodik a támadó, szabadrúgás kifelé.

20

A dobás után gyorsan elveszíti a labdát a Steaua.

19

Popát előzik meg a jobb szélen, oldalra szerelik, dobás jön.

18

Pár percig a vendégek kapuja előtt tartotta a labdát a Steaua, meg is lett az eredménye.

RUSESCU - 1:0

17

Latovlevici ível középre balról a tizenhatos oldalvonaláról, RAUL RUSESCU 5 méterről fejel a kapu közepén a léc alá! 1:0

17

Sanmartean szöglete után Latovlevici lő 30 méterről csúnyán a kapu mellé/fölé.

16

A szabadrúgás után szögletre mentenek a védők.

15

Popát löki fel a jobb szélen Gouano, szabadrúgás.

14

Del Walle indítása kicsit hosszú Pinto felé, kirúgás jön ebből is.

13

Del Walle laposan lövi be a labdát balról, elmegy keresztben a kapu előtt, kirúgás jön.

12

Kis szöglet után Rapa ível a kapu elé, Cassio húzza le a labdát.

12

Rapa beadását szögletre mentik a védők.

11

Keserűt előzi meg egy bal oldali beívelésnél Marcelo, ki is hozza a labdát a védő.

10

Diego Lopes beívelését veszi le Goncalves a kaputól 12 méterre, de csúnyán fölé lő.

8

Keserű jó helyzetből lőhet 8 méterről, Cassio véd bravúrral, de lest jelez az asszisztens.

7

Del Walle lő éles szögből 14 méterről, Arlauskis a helyén., fogja a labdát.

6

Ukra szöglete veszélytelen, majd egy bal oldali beadást tol ki a kapu elől Arlauskis.

5

Goncalves harcol ki szögletet a jobb szélen.

4

Lopes indítására jön ki vetődve Arlauskis, megszerzi a labdát.

3

Goncalves nem ér el egy indást a bal szélen, kirúgás jön.

2

A Steaua támadása fut a bal szélen, Popa ível balról a kapu mögé.

1

A Rio Ave első akcióját Szukala állítja meg a bal szélen, jöhet a Steaua.

1

Az Európa Liga J csoportjának harmadik fordulójában járunk, a román Steaua Bukarest a portugál Rio Avét fogadja ma este.

A hazaiak az Aalborg elleni 6:0-ás győzelemmel kezdtek, majd 3:1-re kikaptak a Dinamo Kijev otthonában, ezzel a másodikak a csoportban a hibátlan kijeviek mögött.

A Rio Ave 3:0-ra kapott ki odahaza a Kijevtől ez első fordulóban, majd idegenben 1:0-ra az Aalborgtól, ezzel természetesen utolsók a tabellán.

A Steaua jó formában van, vezetik hazájuk bajnokságát, míg a Rio Ave csak a hatodik helyet foglalja el, és már negy meccs óta nyeretlenek a portugál pontvadászatban, így minden a hazaiak sikerét ígéri ma este, lássuk, így lesz-e!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..