Everton FC – Crystal Palace

2:3

vége (1:1)

21.09.2014, 17:00 • Goodison Park, Liverpool • Kármán Zoltán

Maratoni, összesen 100 perces összecsapást nyer meg végül a Crystal Palace idegenben, az eddigi utolsó helyezett, nem kis meglepetésre.

Az Everton mezőnyben komoly erőt mutatott, de a helyzetei zömét elpuskázta, a kapu előtt nem volt elég határozott a hazai csapat, ellenben a Palace 4 komoly helyzetéből hármat gólra váltott. Howard két hibája is benne van ebben a vereségben, lesz mit jóvá tennie a hazaiak kapusának

A végén hatalmas nyomást bírt ki a Palace, de megérte, három ponttal gazdagodtak, így már 5 egységük van, közvetlenül az Everton mögé zárkóznak fel ezzel.

Everton – Crystal Palace: 2-3!
---- (18:58:49)

90+7

90+7

Baines beadását mentik bedobásra. Még mindig tart.

90+6

A ráadás utolsó perce, jól állja a sarat a Crystal Palace, már csak 20 mp-et kell kibírniuk.

90+5

Továbbra is rohamoz az Everton, Lukaku azonban lesre fut.

90+4

Balról érkezett kiváló belőtt labda, bevetődve Mirallas tette kapura, pechére 3 méterről éppen Speroni kezébe lőtt!!

90+4

Amikor a Palacehoz kerül a labda, nem is annyira igyekeznek előrefelé megjátszani, csak minél tovább tartani. Az eredménye általában letámadás és Everton labdaszerzés. Most is ez történt.

90+3

Naismith szerez labdát hátul, bedobás a hazaiaknak.

90+2

Doyle harcol ki szabadrúgást a középpályán, minden ilyen helyzetben látványosan öli az időt a fővárosi csapat.

90+1

HAT perc a ráadás, bőven maradt még ideje az Evertonnak.

90

Szabadrúgáshoz jut a Palace a felezőnél, fellélegezhetnek egy időre.

90

Továbbra is mindent egy lapra feltéve rohamoz az Everton, alig marad hátul valaki.

89

Speroni kapott sárga lapot időhúzásért.

89

Jócskán megvan az Everton lehetősége az egyenlítésre.

88

Lukaku vetődött be egy labdára az ötös bal sarkánál, el is érte, éppenhogy csak mellé-fölé perdült!

87

Az utolsó hazai csere is megtörténik. Distin helyett Gibson folytatja.

87

Kettős vendég csere. Campbell és Bolasie hagyták el a pályát. Doyle és Fryers érkeztek.

86

Nagyon szép akció, balról passzolt vissza Baines, Mirallas fél méterrel teszi a bal kapufa mellé kapásból.

85

Everton szöglet a bal oldalról, nagyon meleg percek várnak most a Crystal Palace-ra.

84

A vendég együttes cserélt.
McArthur hagyta el a pályát, a helyén Guédioura.

BAINES - 2:3

83

Az Everton gólt szerzett!
A kapus balra dőlt, LEIGHTON BAINES azonban a jobb alsóba küldte a labdát. 2-3!

83

Itt az Everton nagy esélye! Osman harcol ki tizenegyest. Kicsit úgy tűnt, jócskán volt benne színjáték.

82

Osmant fejeli le középen a védője, nem volt esélye fejelni. Most csak rombol a CP, ritkán marad náluk 10 mp-nél hosszabb időre.

82

Folyamatosan próbál támadgatni az Everton, de elég jól zár most a Palace védelme.

81

Naismith felé érkezett passz Eto'otól, de túl erős lett a bejátszás, már Speroninál a labda.

80

Egy időre leviszik a vendégek játékosát, de vélhetően vissza fog térni hamarosan.

79

Földön marad az egyik sárga mezes egy ütközést követően. A dolog érdekessége, hogy véletlenül a saját játékostársa fejelte homlokon, áll a játék addig, amíg az ápolás tart. Delaney a szenvedő fél.

79

Mirallas hozta fel a bal oldalon, középen Lukaku ívelte volna kapura 18 méterről, megpattant egy védőn, szöglet.

78

Többnyire a védekezéssel kell törődnie már a vendégeknek, nem nagyon jut erejük támadásokat építeni.

78

Jedinaknak rúgott utána Naismith, ez is sárga lap.

77

Puncheon kapott sárga lapot.

77

Labdát szerez hátul a Palace, próbálják is megtartani és ölni az időt.

77

Egyértelműen nem adta fel még a liverpooli gárda két gólos hátrányból sem.

76

Baines előkészítése után középről, 18 méterről, szinte takarásból lőhetett kapura Osman, Speroni bravúrral hárított!

75

Labdát szerez hátul az Everton, McCarthy jobbról adta be Lukakunak, fejesét fejjel tudja szögletre menteni Dann!

74

Lukaku, majd Eto'o a labda útja, McCarthy beadását fejelik ki végül.

73

Hamarosan az Evertonnak nagyon kinyílva kell támadnia, ha a mai meccsen még el akar érni valamit.

72

Kicsit vontatott most a játék, sok a fault.

71

Innentől rettentően nehéz dolga lesz az Evertonnak, 20 perc sem maradt hátra és két gólos a hátrányuk hazai pályán.

BOLASIE - 1:3

70

A Crystal Palace gólt szerzett!
Könnyen lehet, hogy eldőlt a mérkőzés! Védelmi hiba után Puncheon szerez labdát, balra osztja YANNICK BOLASIE számára, aki a kapus mozgásával ellentétes irányban, 6-7 méterről kilövi okosan a hosszú alsó sarkot! 1-3!

70

A Palace támad ismét, de McArthur a felezőn túlról hazaadja.

69

A túloldalon máris lehetőség, Speroni messzire kivetődik a labdáért, így nem alakul ki nagyobb helyzet.

69

McCarthy felszabadítás közben saját társát is eltalálta a labdával, de végül tisztáznak a hazaiak.

68

Baines beadása balról túl mélyre sikeredik, Speroni kaparintja meg a labdát.

67

A Crystal Palace tartja a labdát az ellenfél térfelén, nekik ez tökéletes.

66

Állandósulnak a hazai rohamok, de a Palace veszélyes kontrákat vezet.

65

Mirallas váltja Stonest, Atsut pedig Naismith. Kettős hazai csere.

64

Stones sarokrúgása pattogott az ötösnél, Kelly bombázta ki.

64

Baines lövi be balról, Lukaku pedig szögletet harcol ki.

63

Stones lopja el a szöglet után McArthur elől, majd egy bal oldali belőtt labda 3 méterre a kaputól suhan el, de nem érkezett kék mezes!

63

Delaney blokkolja remekül Eto'o-t 16 méteren jó helyzetben. A túloldalon Stones teszi ugyanezt Bolasievel szemben.

62

Egy óra játékot követően Everton – Crystal Palace: 1-2!

61

Atsu kevergetett ismét a jobb oldalon, nagyon jó szögből passzolta visszafelé, Lukaku kapásból lőtte volna 5 méterről a hálóba, de Dann lábában elakadt a ziccer!

60

Atsu passzolja ki jobbra Osmannek, aki laposan adta volna középre, egy védő bevetődve ment szögletre.

60

McCarthy húzta volna meg a bal oldalon, de megállítják, igaz, nem marad sokáig a Crystal Palace-nál.

59

Még bőven van ideje az Evertonnak a maga javára fordítani a mérkőzést, de a Palace biztosan vérszemet kapott.

58

Jedinak szerez labdát a középpályán, előrelőtt labdája viszont senkinek sem jó.

57

A hazai szurkolók döbbenten ülnek, a vendégszektor ünnepel. Egyelőre megfordítja a meccset a Palace.

56

Eto'o sárgul be időközben.

CAMPBELL - 1:2

55

Ismét egy kapushiba a hazaiaknál! A VB-n brillírozó Howard hibája miatt vezetést szerez a Palace! Kelly beadását FRAIZER CAMPBELL fejeli úgy a hálóba, hogy Howard nagyon rossz ütemben mozdult ki és elvétette a labdát. 1-2!

54

Barry keresztlabdája csak az ellenfélnek jó, McArthur meg is húzza belőle kontrára, de középre adása pontatlan, Distin kivágja.

53

Jó ideje az Everton középpályás sora adogat középen.

52

Élvezetes, jó iramú találkozót vívnak egymással a felek, megjósolhatatlan a végeredmény.

51

Eto'o egy villámgyors támadás végén kerül helyzetbe középen, átveszi, majd 12 méterről jobbal a jobb alsót célozza meg, de jócskán mellé megy.

51

Bolasie futott lesre a bal oldalon.

50

Ward hozta előre a bal oldalon, de kénytelenek visszafelé cselezni a vendégek.

49

A mai mérkőzést 37574 néző követi élőben a stadionban.

49

A pontrúgás veszélytelen, már a Crystal Palace támadhat.

48

Baines kerül a földre, szabadrúgás 16 méterre a kaputól a bal oldalról az Everton javára.

47

Az első félidő végén a Palace volt kisebb fölényben, nézzük, változik-e a játék képe.

46

Nem történt csere a szünetben, 45 percük van eldönteni a csapatoknak a pontok sorsát.

46

Everton mezőnyfölénnyel indult az első játékrész, hamar góllá is érett, Lukaku szép találatával vezettek a hazaiak. Az első fél óra végén igen felesleges tizenegyest hozott össze a hazai védelem és Howard, amit Jedinak biztosan értékesített is.

Mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek az utolsó 15 percben is, simán vezethetne akár a Palace is, tekintve a kapufájukat.

Egyelőre Everton – Crystal Palace: 1-1, a szünet után folytatjuk!
----

45+3

45+2

McArthur ment szögletre fejjel, de közben letelik az idő és a bíró lefújja az első félidőt.

45+2

Baines ballal tekerte volna kapura, a sorfalról szögletre pattan.

45+2

Szabadrúgáshoz jut az Everton a jobb oldalon, nagyjából 20 méterre a kaputól. Ez nem veszélytelen.

45+2

Két perc a ráadás.

45+1

Atsuhoz két vendég védő érintésével jutott el a labda, jobbról Barry beadása nem találja meg Lukakut, véd a kapus könnyen.

45

Eto'o indítja Atsut hajszálpontosan, jobb oldali belőtt labdája azonban nem talál középen csapattársat.

44

Rendkívül kevésen múlott most, hogy a félidő végén ne a Crystal Palace vezessen a mérkőzésen.

43

Bolasie lőtt kapura 20 méterről, megpattant egy védő lábán, Howard moccanni sem tudott rá, a labda a felső lécről pattant vissza!

43

Osman passzol rossz helyre, ebből indul a Palace. Bolasie beadását Barry vágja ki középen.

42

Ward előnyösebb helyzetben és menteni is tud Eto'o elől.

42

A labdabirtoklási arány számomra meglepő módon 77-23%, pedig az utóbbi időben legalább ugyanannyi akciót vezet a Palace, mint az Everton.

41

Stones védekezik keményen, de szabályosan Bolasievel szemben. Most kiegyenlített mezőnyben a játék.

40

Barry húzódik előre, de bedobásra szerelik, ráadásul róla ment ki. CP bedobás.

39

Puncheon reklamál bedobást a jobb oldalon, de a jelek szerint visszapattant rá, így a hazaiak jöhetnek.

38

McArthur indítja a bal oldalon Bolasiet, Stones lép bele a beadási kísérletbe. Marad a vendégeknél.

37

Eddig meglehetősen jó iramú a mérkőzés, a helyzetek száma kicsit lehetne több is.

36

Kelly nem fér a labdához, Lukaku 18 méteres lövési kísérletét azonban szépen blokkolja.

35

Jónak tűnő indítás a jobb oldalra, Ward kiválóan fedezte viszont a labdát, így a kristályosoké a bedobás.

34

Osman megúszta a sárga lapot, szabadrúgás a vendégek javára.

33

Osman nagyon rossz ütemben csúszott oda Campbellnek, lent is marad a sárga mezes támadó.

32

Howard és a védelem hibája azért is volt nagy, mert két védő is ott volt a labda körül, úgy jött Howard és közöttük vitte el McArthur a tizenegyesnél.

JEDINAK - 1:1

31

JEDINAK bebombázza a büntetőt ellentmondást nem tűrően, ezzel 1-1!

31

Tizenegyest harcol ki a Crystal Palace! Howard jött ki rossz ütemből a kapujából és elütötte McArthurt, büntető!

30

Atsu kapott jó labdát a jobb oldalon, középre játszotta Osmannek, aki futtából kapura tette 13 mérerről, Speroni hárított!

30

Eto'o kapott kényszerítőzés után vissza egy labdát, Ward rúgja ki előle.

29

Distin és Barry adogatnak hátul, majd Eto'ot löki fel hátulról Dann.

28

Kőkemény csata a labdákért. McCarthy vetődött be Ward elé szabályosan, de keményen.

27

Jedinak tüzelt volna középről, de egy védő belevetődött a lövésbe, így az nem jutott el a tizenhatosig.

26

Bolasie és Puncheon hozta fel a bal oldalon, majd Ward harcol ki bedobást.

25

Jól védekezik egyelőre az Everton, a ritka Crystal Palace megindulásokat kiválóan szűrik meg.

24

Eto'o passzolta volna Atsuhoz a jobb oldalra, Speroni lekapja a levegőből a túl mélyre sikerült átadást.

24

Kelly hozta ki két szép csellel a labdát, de Barry ismét jól szerel hátul.

23

Bolasie veszi át túl hosszan, majd a labdát szerző Barryt felvágja. Kifelé szabadrúgás.

22

Howard futott ki a kapujából egy vendég indításnál, 14 méterről rúgta ki az oldalvonalon túlra Campbell elől.

21

A jobb oldali beadást Howard könnyedén húzza le.

21

McCarthy indította Lukakut, aki két védő szorításában nem tudta jól átvenni, így labdát veszít.

20

Jedinak löbbölte volna be a tizenhatoson belülre a labdát, könnyed védés ez Howard számára.

19

McCarthy veszített labdát a felezőnél, majd szabálytalan.

18

Vissza a saját térfélre, egészen Tim Howardig jut a játékszer.

17

Ismét az Everton támadásban, a jobb oldali akcióból egyelőre egy bedobást harcoltak ki.

16

Már a felezőnél megszűrik a Crystal Palace akcióit, nagyon ritka, hogy eljutnak a hazai kapuig.

15

Nem ívelte, hanem laposan lőtte Eto'o-nak, aki továbbította Lukakunak. Nem tudott kapura fordulni, gyenge lövése kipattant a védőkről.

15

Baines ívelheti be a sarokrúgást.

14

Szögletre mentenek Atsu elől a jobb oldalon.

14

Hátrafelé a szabadrúgás elvégzése, a középpályán adogat most az Everton.

13

Stones hozhatja ki a jobb oldalon, indítása megtalálja Eto'ot akit szabálytalanul állítanak meg.

12

McArthur szerez labdát a saját térfelén, de csak rövid időre van a játékszer a sárga mezeseknél.

11

Valamivel támadóbban kell innentől játszania a Kristályosoknak, ha ezen a mérkőzésen akarnak még valamit. Nagyon sok idő van hátra, de eddig a hazaiak nagy fölényben.

10

Az Everton tehát megérdemelten vezetést szerez máris, nem egész 10 perc elteltével!

LUKAKU - 1:0

9

LUKAKU most már nem hibázott! Szép szöktetés kapott középen, tolt rajta egyet, majd ballal 10 méterről laposan a hálóba lőtt! 1-0!

9

Lukaku vitte el a jobb oldalon Delaney mellett, majd az oldalhálóba bombázta éles szögből!

9

Barry passza pontatlan Lukaku felé, de gyorsan visszaszerzi az Everton.

8

Lukaku adta hátra Samuel Eto'o-nak, aki 22 méterről kapura lőtte, nem lett túl erős, csemege Speroninak. De legalább lövés volt.

7

Egyelőre kóstolgatják egymást a csapatok, nem alakult ki helyzet, sem komoly akció.

6

Kelly nyer hátul párharcot, McCarthy állítja meg a túloldalon McArthurt.

5

McArthur passza túl erős, Howards vetődik rá a labdára és máris játékba hozza újra.

4

Everton támadás fut középen, Delaney adja haza Speroninak, aki messzire kirúgja.

3

Stones és Distin adogatnak hátul, majd előrehozzák a felezőn túlra.

2

A bal oldalon vezetett akciót Bolasie, de jó ütemben szerelik úgy, hogy róla ment ki.

1

A Crystal Palace indított útjára a labdát az első játékrészben.

1

Kék mezben az Everton, sárgában a Crystal Palace. Hamarosan kezdünk.

Everton FC: Howard – Stones, Jagielka, Distin, Baines – Barry, McCarthy – Atsu, Eto'o, Osman – Lukaku
Cserék: Joel Robles – Gibson, McGeady, Mirallas, Naismith, Besic, Alcaraz

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Delaney, Ward – Jedinak, McArthur – Puncheon, Ledley, Bolasie – Campbell
Cserék: Hennessey – Mariappa, Guédioura, Doyle, Zaha, Gayle, Fryers

Játékvezetők: M. Oliver – S. Bennett, D. England.
Az angol labdarúgó bajnokság 5. fordulójának egyik zárómérkőzéséhez érkeztünk. Az Everton gárdája fogadja a Crystal Palace együttesét.

A hazaiak nem vettek kimondottan jó rajtot, egy győzelem mellett két döntetlent értek el, ezzel öt ponttal a 11. helyen állnak. Igaz, már letudták az Arsenalt és a Chelseat is. A "Kristályosok" győzelem nélkül állnak, csak a 17. pozíciót birtokolják kettő pontocskával. Bravúrosnak mondható a Newcastle elleni idegenbeli döntetlen egy közvetlen rivális ellen, de a West Hamtől jó alaposan kikaptak hazai pályán.

Mindkét együttesnek szüksége van a pontokra, az Everton jócskán javítani akar és erre hazai pályán meg is lesz az esélye, míg a Crystal Palace a gyenge rajt miatt nyilván el akar kerülni a kieső zónából.

A találkozó vasárnap 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
----
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

2:3

vége (1:1)

Gólok: 9. Lukaku, 83. Baines (bünt.) – 31. Jedinak (bünt.), 55. Campbell, 70. Bolasie

Lapok:   56. Eto'o (EVE), 78. Naismith (EVE) – 77. Puncheon (CRY), 89. Speroni (CRY)

Everton FC: Howard – Stones (Mirallas 65'), Jagielka, Distin (Gibson 87'), Baines – Barry, McCarthy – Atsu (Naismith 65'), Eto'o, Osman – Lukaku

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Delaney, Ward – Jedinak, McArthur (Guédioura 84') – Puncheon, Ledley, Bolasie (Fryers 87') – Campbell (Doyle 87')

Játékvezetők: M. Oliver – S. Bennett, D. England

Nézőszám: 37574