SK Slovan Bratislava – AC Sparta Praha

0:3

vége (0:0)

23.10.2014, 19:00 • Štadión Pasienky, Pozsony • Ákos Pallag

A második félidőben rákapcsolt a Sparta Praha, és teljesen megérdemelten gyűjti be a három pontot Vítezslav Lavicka együttese. Az első játékrész kiegyenlített küzdelme után a második negyvenöt percben cseh csapat lejátszotta ellenfelét a pályáról, a Slovan csak egy-két lövésig jutott. A mérkőzés az első félidő végén félbeszakadt a szurkolói rendbontásnak köszönhetően, ám a Sparta gondoskodott arról, hogy focit is láthasson a kiérkező közönség, még ha ez csak a cseh különítménynek okozott örömöt. Nagyon sima győzelmet arat tehát a Sparta, ezzel és a Young Boys Napoli elleni győzelmével hármas holtverseny van az I csoport első helyéért, a pozsonyiak pedig folytatják mélyrepülésüket. A végeredmény tehát ŠK Slovan Bratislava – AC Sparta Praha 0:3! Köszönjük a figyelmet! (21:39:42)

90+3

90+3

A nagyjából ezer fős cseh különítmény extázisban az utolsó percekben, teljesen kiszolgálja őket csapatuk.

90+3

Soumah vezeti rá a védőkre a labdát, mellette három Slovan játékos is érkezik, ő azonban nem passzol, Holek pedig szereli.

90+2

Utolsó csere a mérkőzésen: Dockal helyén Marecek.

90+1

Nagyot játszik a Sparta, Krejci ugratja ki a leshatáron Nhamoinesut, ám az asszisztens lest jelez, így a későbbi gól is érvénytelen.

90

Három perc lesz a ráadás.

90

A rendes játékidő utolsó percébe léptünk.

89

A szögletet Holek fejeli el keresztbe a rövid oldalon, a hosszún érkező Prikryl nem éri el a labdát, így az elmegy a kapu mellett. Pernisnek azért résen kellett lennie.

89

A jobb szélről jöhet sarokrúgással a Sparta, ez már a kilencedik szöglete a vendégeknek.

88

Letámad a Slovan, azonban nem tudják megzavarni Holekéket, Bicik vágja előre a labdát.

87

Bagayoko menne el a jobb szélen, Nhamoinesu azonban keményen, de szabályosan szereli.

86

Az első gólt szerző Lafata hagyja el a pályát, Prikryl váltja a Sparta csapatkapitányát!

85

Elveszítik azonban, Fort csap le a játékszerre, egy lövőcselt követően 16 méterről tüzel a bal felső sarok irányába, azonban nem találja el a kaput!

84

A három pont sorsa már eldőlt, hátul járatja a labdát a Sparta.

83

Lafata kerül földre a félpályánál, szabadrúgással jöhet a Sparta.

KREJCI - 0:3

81

A Sparta gólt szerzett!
Itt a harmadik! Konaté megy el Gorosito mellett a jobb szélen, laposan adja be középre, ahol érkezik LADISLAV KRECI és 5 méterről a kapu jobb alsó sarkába gurít. 0:3!

80

Cserél a Sparta is: Matejovsky jön le, Vacek váltja.

79

Halenár helyén Fort folytatja az utolsó durván tíz percben a hazaiaknál.

77

Halenár lőhetett kapura a tizenhatosról, kapáslövése fölé száll. Szép lövés volt!

76

Hudak a pályán a második szlovák csere részeként. Grendel jön le.

74

A sarokrúgás a kapu mögé érkezik, kirúgás következik.

73

Krejci és Konaté szerzett labdát az alapvonalnál, utóbbi szépen veszi észre Dockalt, aki 16 méterről a bal alsó sarkot veszi célba, Pernis hatalmasat véd! Szöglet!

72

A két bekapott gól teljesen megtörte a hazaiakat, akik már három támadóval játszanak, helyzetig azonban nem jutnak.

70

Krejci kap remek kiugratást, azonban néhány centivel a leshatár mögül indult, a magasban a partjelző zászlaja.

69

Cikos tolta meg hosszan a labdát a kígyótéren, amibe így bele tudtak piszkálni a vendég védők, Bicik szabadít fel végül.

68

Beszorul saját tizenhatosa elé a Slovan, Konatét azonban lesen állítja meg az asszisztens.

67

Krejci beadása ezúttal pontatlan, Pernis gyűjti be a labdát.

67

A Slovan nem tud kijönni saját térfeléről, nagyon nehéz helyzetben a szlovákok.

66

Matejovsky lábára csúszik rá nagyon csúnyán Soumah, megússza lap nélkül. A félpályáról jöhet szabaddal a Sparta.

64

Pernisnek kell fognia egy távoli lapos lövést.

63

A gól megnyugtatta a vendégeket, felszabadultan játszanak a csehek.

KONATÉ - 0:2

61

Nhamionesu adhatott be a bal szélről, a labda DIEMOCO KONATÉ elé került, aki közelről veszi be Pernis kapuját. Két villámgyors góllal eldőlni látszik a mérkőzés. 0:2!

60

Krejci fut el a bal szélen, lapos beadása veszélyesen érkezik a kapu elé, amiről Lafata csak centikkel marad le!

59

Első szlovák csere: Jablonsky helyén Kubík.

58

Szépen tartja a labdát a Sparta, a vezető gól megszerzése után már semmi sem sietős a prágaiaknak.

LAFATA - 0:1

56

Krejci tör be a hazai tizenhatosra, hosszan tolja meg a labdát, amit a lesen álló DAVID LAFATA 10 méterről a kapu közepébe lő. A gólt megadja a játékvezető, vezet tehát a Sparta! 0:1!

56

Dockal szögletét elüti Pernis a rövid oldalon, felszabadul a hazaiak kapuja.

55

Krejci remekül ugratja ki a leshatáron Dockalt, aki megpróbálja elvinni a kiérkező Pernis mellett a labdát, végül azonban csak egy szögletet tud kiharcolni.

54

Soumah viszi rá a védőkre a labdát, Holek szereli egy remek becsúszással a vendég tizenhatos előtt.

53

Egy hosszú átadást követően Dockal készítette le mellel a labdát az érkező Nhamoinesunak, a cseh játékos azonban lesre helyezkedett, szabadrúgás kifelé.

52

Labdabirtoklásban továbbra is a csehek vannak fölényben.

50

Soumah kerül földre a tizenhatos sarkánál, nincs azonban fújás, kirúgással jöhet a Sparta.

49

Szépen jár a labda a vendég lábakon, míg Krejci beadását le nem szedi Pernis.

49

Hátul kezdik el járatni a labdát a prágaiak.

48

Soumah harcol a bal szélen, ám nem tudja beadni a labdát. A csehek kontráját Gorosito állítja meg.

47

Lásik veszít labdát a saját térfelén, majd Konaté beadásába lépnek bele a védők.

46

A Sparta indította útjára a labdát a második játékrészben.

46

Érkeznek a játékosok, hamarosan kezdődik a második játékrész.
Nem hosszabbít a svéd játékvezető, lefújja az elnyújtott első félidőt. Sajnos ez a durván másfél óra nem a futballról, hanem a rendbontásról marad emlékezetes, több, mint fél órát állt a játék a szurkolók miatt. A félidő legnagyobb helyzetét Nhamionesu hagyta ki, aki két méterről a felső lécet találta el. A félidőben tehát Slovan Bratislava – Sparta Praha 0:0!

45

45

Az első játékrész utolsó percébe léptünk.

44

Hátul járatja a labdát a Sparta, majd egy jobb oldali beadás Pernisnél köt ki.

44

Bagayoko marad lent a földön, Nhamoinesuval ütköztek, ám máris talpon az elefántcsontparti.

43

A mérkőzés folytatódik, három perc van hátra az első játékrészből.

Jönnek a csapatok a pályára, pár pillanaton belül folytatódik a mérkőzés.
Csillapodni látszanak a kedélyek, a csapatok továbbra is az öltözőben. Az biztos, hogy komoly büntetésre számíthat a Slovan a mérkőzés után.
Továbbra is kérdés, mikor folytatódik a félbeszakadt mérkőzés. Természetesen követjük Pozsonyban az eseményeket.
A rohamosztagosok is megjelentek, próbálnak megbirkózni a szurkolókkal.

A kispadok felől a szurkolók beözönlöttek a pályára, elszabadulnak az indulatok köztük és a biztonsági személyzet között!

42

A játékvezető megszakítja a mérkőzést, egyelőre nem tudjuk mi ennek az oka.

41

Hátul járatják a labdát a csehek, szervezetten védekeznek a hazaiak.

40

Krejci kapja a magas kiugratást, azonban lesről indult a csehek szélsője, ezt jelzi is az asszisztens.

39

A félidő végéhez közeledve teljesen kiegyenlített a játék, egy-egy komoly gólszerzési lehetőséget láthattunk mindkét oldalon.

38

Dockal végezhet el szögletet a bal szélről, azonban a kisszöglet után kénytelen hátrafelé játszani a labdát, majd Brabec átadása csak Pernist találja.

37

A sarokrúgást kifejelik, marad a hazaiaknál a labda, majd Halenár ugratja ki Soumaht, akit viszont lesen állít meg a partjelző. Jócskán a leshatár mögött indult a támadó.

36

Grendel! Beszorult tizenhatosa elé a Sparta, a szlovákok középpályása megkapja a labdát, tol rajta egyet, majd ráküldi 22 méterről. Bicik tolja szögletre az életerős lövést!

35

Konaté szabálytalan a vendég támadásnál, Bagayokot rúgta mellkason, szabadrúgás kifelé.

34

A középpályán folyik a játék, az utóbbi percekben feljavult a Slovan játéka.

33

Bagayoko kapja az átadást a jobb szélen, azonban elesik a labdában, így kirúgással jöhet majd a Sparta.

31

A bal oldalról végezhetett el szögletet a Slovan, Zofcák beadása túl magas a hosszún érkező Cikosnak, aki földre is kerül Matejovsky mellett, a játékvezető viszont nem ítél tizenegyest. Kirúgás!

30

Ugyan nem látunk túl sok helyzetet, mégsem panaszkodhatunk az iramra.

29

Lafata csúszik oda Halenárnak csúnyán a felezővonalnál, megússza lap nélkül.

28

Kolcák beadását kifejelik a rövidnél helyezkedő védők, ráadásul a labda is a Spartaé.

27

Grendel jut túl Matejovskyn a jobb szélen, a cseh játékos buktatja ellenfelét. Szabadrúgással jöhet a Slovan!

26

Grendel bal oldali beadása nem talál középen senkit, kirúgással jöhetnek a vendégek.

26

Halenár beadását Konaté fejeli ki, ám a labda marad a Slovannál.

24

Grendel indítaná Soumaht, pontatlan a passza, a támadó még megküzd érte, nem sok sikerrel.

23

Halenár veszélyeztet a hazaiaktól, távoli lövése azonban elkerüli Bicik kapuját.

22

Nhamoinesu bal oldali centerezése gyenge, Pernis jön ki jól a kapujából.

22

Konaté harcolt ki szögletet a jobb szélen, Krejci beadása azonban kijön a védőkről.

21

Mi maradt ki?! Bal oldali beadás érkezik Dockaltól a hazai kapu elé, Lafata nagyon okosan visszafejeli a hosszún érkező Nhamoinesunak, aki viszont 2 méterről nem talál az üres kapuba, a felső lécre fejel! A kipattanót már eltakarítják a védők, talán ők sem tudják, hogy úszták ezt meg.

20

Konaté beadása veszélyesnek tűnik, azonban nem találja meg Lafatát, Pernis így is csak másodjára tudja fogni.

19

Soumah passza nem jó a mellette érkező Zofcáknak, Bicik szedi fel a labdát.

18

Lafata pörgeti tovább üres területre a labdát, csak Pernisnek jó a passz.

18

Krejci keresi lapos beadással Lafatát, akihez viszont nem jut el a passz, Cikos tisztáz előle.

17

Dockal passzát kapcsolják le a védők, majd Matejovsky szabálytalan a hazai térfélen.

16

Halenár a sorfalba bikázza a szabadot, később pedig felszabadítanak a védők.

15

Halenár veszi át a labdát a vendég kaputól 25 méterre, Konaté buktatja. Jó helyről jár a szabadrúgás a Slovannak!

14

A labdabirtoklási fölény egyértelműen a vendégeknél.

13

Dockal szöglete felpörög egy hazai lábról, majd Pernis szedi le a labdát, ám szabálytalanság miatt már szabadrúgással jöhet a Slovan.

13

Konaté harcias a bal oldalon, ki is harcol egy sarokrúgást.

12

Bal oldali beadást követően Lafata készíti le a labdát Vachának, akinek a lövését blokkolják a hazai védők, majd később Kaderabek centerezését is hatástalanítják.

11

Tíz perc játék után még nem jegyezhettünk fel komoly helyzetet, főleg a Sparta birtokában a játékszer.

10

Matejovsky passza pontatlan a jobb szélen, kirúgással jöhet a Slovan.

9

A félpályánál veszít labdát Grendel, majd kőkeményen elkaszálja a Kaderabeket. Megússza szóbeli figyelmeztetéssel, egy szava nem lehetett volna, ha lapot kap.

8

Krejci jut túl két védőn is a tizenhatos bal sarkánál, Gorosito azonban már szereli egy szép becsúszással a tizenhatoson belül.

7

Matejovsky keresi magas átadással Lafata-t, a labdára érkezik kapujából Pernis kapus, el is éri azt.

6

Soumah tör be a vendég tizenhatosra, rossz labdaátvételt követően Brabec szabadít fel.

5

Krejci kapja a kiugratást a bal szélen, az asszisztens azonban lest jelez. Jó döntés!

4

Bagayoko ad be a jobb szélről, a labda az oldalhálóban köt ki. Bicik végezhet el kirúgást.

3

Grendel és Vácha párharca után a Slovan jöhet szabadrúgással a félpályánál.

2

Helyzet a Sparta előtt: Lafata elé keveredik a labda a hazai tizenhatosnál, a csehek gólvágójának lövése azonban elakad a védőkben.

1

Halenár küld kapura egy lapos centerezést, a labda Bicik kezében köt ki.

1

Szép kényszerítő a jobb szélen hazai oldalon, Bagayoko centerezését azonban kivágják.

1

A Slovan kezdte a találkozót.

1

A Slovan égszínkék szerelésben, míg a Sparta piros felsőben, fehér nadrágban lép pályára. Elég foghíjasak a lelátók a Pasienky Stadionban.

ŠK Slovan Bratislava: Pernis – Bagayoko, Gorosito, Kolcák, Cikos – Lásik, Zofcák, Halenár, Grendel, Jablonsky – Soumah

Cserék: Polacek (K), Hudak, Milinkovic, Mészáros, Fort, Kubík, Peltier

Vezetőedző: Jozef Chovanec

AC Sparta Praha: Bicik – Kaderabek, Brabec, Holek, Nhamoinesu – Vácha, Konate, Matejovsky, Dockal, Krejci – Lafata

Cserék: Stech (K), Pamic, Kovác, Marecek, Vacek, Prikryl, Bednar

Vezetőedző: Vítezslav Lavicka

Játékvezetők: M. Strömbergsson – D. Gustavsson, J. Flink – P. Brogevik (SWE).
Az I csoport állása:

1. SSC Napoli 6 pont
2. AC Sparta Praha 3 pont
3. BSC Young Boys 3 pont
4. ŠK Slovan Bratislava 0 pont
A csehek a csoport második helyére pályáznak, és eddig jó úton járnak a továbbjutáshoz. Az első fordulóban máris letudták legnehezebbnek ígérkező meccsüket a Napoli ellen Olaszországban, ahol ugyan Husbauer találatával megszerezte a vezetést a Sparta, ám a végeredmény 3:1-es vereség lett. Ezután Prágában fogadták a Slovant kiütő Young Boyst, a vége ezúttal is 3:1 lett, ám ez már három pontot jelentett a cseheknek, magabiztos győzelmet arattak Vácha és Lafata góljaival. Ellenfelükkel ellentétben a Sparta kiváló formában érkezik Szlovákiába, legutóbbi négy bajnokiját megnyerte a csapat, és jelenleg egy ponttal lemaradva a Viktoria Plzen mögött a második helyet foglalják el a cseh pontvadászatban. A mai találkozónak is a Sparta Praha az esélyese, egy győzelemmel megszilárdíthatnák második helyüket a Napoli mögött.

Első forduló:
2014.09.18. SSC Napoli – AC Sparta Praha 3:1
Második forduló:
2014.10.02. AC Sparta Praha – BSC Young Boys 3:1
A Slovannak nagyon nehezen indult a csoportkör, a nyitófordulóban ugyanis 5:0-ás, megsemmisítő vereséget szenvedtek a rájátszásban a Debrecent kiejtő Young Boys ellen. Ezt követően a csoport favoritját látták vendégül Pozsonyban, ám a Napoli is túl nagy falatnak bizonyult, 2:0-ás vereség lett a vége. Így két forduló után lőtt gól nélkül állnak a szlovákok a kvartett utolsó helyén, ráadásul a bajnokságban is öt meccs óta nyeretlen az együttes (egy döntetlen, négy vereség). Nehéz mérkőzésre számíthatnak tehát az égszínkékek, ám a csehszlovák rangadó és a hazai pálya feltüzelheti a pozsonyiakat, egy mai jó szereplés nagy lendületet adhat a későbbiekre.

2014.09.18. BSC Young Boys – ŠK Slovan Bratislava 5:0
2014.10.02. ŠK Slovan Bratislava – SSC Napoli 0:2
Az Európa-liga I csoportjában a két meccsen két vereséget szenvedő szlovák ŠK Slovan Bratislava a cseh AC Sparta Praha-t fogadja a harmadik fordulóban!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..